Widok

szambo czy oczyszczalnia, co radzicie?

Witam,
bede budowac dom dla 3 osobowej rodziny, 90m2, na dzialce 1100m2.
Musze wybrac pomiedzy szambem a oczyszczalnia.

Pytam ludzi z takim doswiadczeniem, co radzicie?

Znam koszty mniej wiecej jednego i drugiego, wiem ze oczyszczalnie jest drozsza (nawet ok 10000), ale bardziej mi chodzi o eksploatacje, te wywozy itd. Co sie bardziej kalkuluje?
Za jakis kilka lat w gminie bedzie kanalizacja, ale teraz nie ma.

Prosze o podpowiedzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W zależności jak długo będziecie czekali na podłączenie kanalizacji. Za wywóz szamba za 10m3 płaci się ok 100zł, od 90 do 110zł, więc musisz sobie zrobić kalkulację, co dla Ciebie będzie bardziej opłacalne. Ja mam zwykłe szambo i nie narzekam:)
Przy rodzinie 3 osobowej szambo wywozi się co 2 miesiące:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki za informacje, jestem mile zaskoczona ze wywoz co 2 mce, mowili mi ze takie 10m3 wywoz co 1 mc. To brzmi ciekawie, chyba zdecydujemy sie na szambo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko zależy od wielkości szamba - ja mam małe dziecko, więc piorę często, zmywarka itd.10m3 spokojnie powinno wystarczyć na 1,5-2 miesiące.Możecie kupić szambo 12m3 - koszt wywozu chyba 110-120zł.Wydaje mi się, że nie opłaca się tak naprawdę tych mini oczyszczalni przydomowych montować, gdy w niedługim czasie ma być kanalizacja podłączona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Według mnie lepiej spisuje się szambo. Jest to fajne i wygodne rozwiązanie na długi czas. Szczególnie jeśli wybór padnie na szambo betonowe. Jestem w stanie polecić Ci firmę, która jest producentem bardzo wytrzymałych szamb betonowych. Jest to firma, oferująca się na stronie: https://nowoczesneszamba.eu/szamba-betonowe-lublin/ . Oferuje ona dodatkowo doradztwo w tej sprawie, jeśli tego potrzebujesz, skorzystaj z niego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

hej, jak już się zdecydujesz na któreś z nich to polecam ci produkty od https://ekobtba.pl/ są bardzo pomocne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie szambo od wielu lat świetnie się sprawdza. Do jego opróżniania najmuję firmę PYŚ-trans. sprawnie i szybko oraz co najważniejsze bez bałaganu, wykonują każde zlecenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

rośliny do ogrodu, gdzie kupić? (28 odpowiedzi)

Witam, szukam porządnego punktu ogrodniczego w okolicach Gdanska, gdzie moglabym zakupic rosliny...

Gecco Deweloper (5 odpowiedzi)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczerą opinią polecam przejść się po mieszkańcach inwestycji na...

transport poszukuję tanio i solidnie (7 odpowiedzi)

hej może ktoś ma godny polecenia transport do przeprowadzki , potrzebne żeby załadować i...

do góry