Widok

Czyszczenie tapicerek meblowych i pranie dywanów.

Często na łamach forum pojawiają się pytania o godną polecenia firmę wykonującą usługi czyszczenia tapicerek meblowych, dywanów lub wykładzin podłogowych. Ktoś podaje kontakt do sprawdzonego fachowca a jakiś czas później ktoś inny dodaje swoją opinię że nie poleca tego właśnie wykonawcy bo korzystając z jego usług nie był w pełni zadowolony.
Niby normalna sprawa tyle że w walce o klienta co poniektórzy posuwają się do zagrywek w rodzaju dyskusji z samym sobą o jakości pracy i używanej maszynie do czyszczenia, że to nie Karcher, bo niby w domyśle Karcher jest gorszy. A prawda jak zwykle leży po środku. Dla jasności dodam że sam zajmuję się świadczeniem tego typu usług zarówno dla klientów prywatnych w domach jak i praniem dywanów w pralni stacjonarnej i chciałbym aby mój tekst potraktować niekoniecznie jako reklamę bo na brak zajęć narzekać nie mogę, ale bardziej jako otwarcie oczu na kwestie oczywiste.

1. Po pierwsze sprawa używanych maszyn. Czy to Karcher, czy Santoemma czy jeszcze coś innego - nie ma to żadnego znaczenia dla Klienta któremu wykonywana jest usługa.
Chyba że wykonujący usługę jest lewusem i partaczem któremu zależy tylko i wyłącznie na jak najszybszym skasowaniu od Was pieniędzy więc takiemu nawet ekstraktor z natryskiem 35 barów i siłą ssania na poziomie 4 metrów słupa wody nie pomoże. Argument marki sprzętu jest tyle samo wart co porównanie dwóch stolarzy. Czy ten używający sprzętu Makita robi znacznie lepsze meble niż ten używający Boscha? Przecież to absurd. Dlatego pierwsza z istotnych uwag: jeśli polecony wykonawca podkreśla że nie używa sprzętu Karchera tylko coś innego to spokojnie można go spuścić z wodą i szukać dalej.

2. Wielu w naszej branży jest ludzi przypadkowych którym wydaje się że to świetny sposób na zarobienie kilku złotych na lewo. Tacy kupują sobie ekstraktor Karchera (zresztą błędnie zwany odkurzaczem) i dalej jazda z ogłoszeniami na trójmieście lub w Anonsach. Zwłaszcza w okolicach świąt jest spory wysyp tego typu ogłoszeń lecz zalecam tu rozwagę bo wielu to zwykli partacze. Jak poznać partacza? To proste. Ktoś taki pięć/dziesięć minut po wejściu do mieszkania już `pierze' używając ekstraktora. Przy okazji zachlapie dokumentnie wszystko wokół pozostawiając kałuże wody na parkiecie lub zalaną sofę z wodą chlupiącą w pojemniku na pościel. Jakby go zapytać o używane środki chemiczne to okaże się że delikwent nawet nie bardzo wie czym dysponuje, a jeśli już wie to będzie to proszek Karchera bo u wielu dominuje wyłącznie on jeden, który defakto jest środkiem do płukania a nie czyszczenia. Partacz nie zaprząta sobie głowy sprawdzaniem czy posiadana chemia nie jest zbyt inwazyjna dla czyszczonej powierzchni, jakiego rodzaju jest włókno czyszczonego dywanu i czy kolory pod jego wpływem będą stabilne czy może należy je najpierw wzmocnić aby nic nie popłynęło. Partacz po 45 minutach jest już gotowy do wyjścia po `wyczyszczeniu' dywanu i kanapy (!).

Sam niejednokrotnie będąc u Klienta spotykałem się z opiniami o działaniach konkurencji więc naprawdę wiem co piszę. Mnie na ten przykład wyczyszczenie zestawu mebli tapicerowanych 3+2+1 potrafi zająć nawet 2,5 godziny bo jednak zwracam uwagę na jakość i chciałbym aby klient wrócił do mnie w przyszłości albo polecał moje usługi innym jako warte swojej ceny. Partacze tak oczywiście nie myślą.

3. Wracając do `prania' samym ekstraktorem. Nie da się wyczyścić zabrudzeń z dywanów, wykładzin czy tapicerki meblowej wyłącznie po jedno/dwukrotnym przebiegu lancy z natryskiem. Przedtem trzeba użyć do tego odpowiedniej chemii która rozpuszcza zabrudzenia nie deformując samego włókna oraz włożyć w to sporo szorowania mechanicznego dobranego intensywnością do czyszczonego materiału. Czasami robi się to przy użyciu szczotek, czasami używa szorowarki jeśli okoliczności na to pozwalają, a czasem wystarczy zwykła szmtka, ale... ALE na samym początku dywan, wykładzinę czy kanapę trzeba po prostu odkurzyć. Żeby pousuwać wszelkie zabrudzenia nierozpuszczalne w wodzie w rodzaju kurzu, piasku, włosów, sierści zwierząt itd. Bez tego płukanie końcowe będzie trwało i trwało w nieskończoność bo za każdym razem maszyna będzie odsysała gęstą brudną zupę i stawiam dolary przeciwko orzechom że żaden fachowiec nie będzie na tyle cierpliwy aby wypłukiwać do końca.

4. Czyszczenie mebli tapicerowanych. To nie prawda że da się usunąć wszelkie zabrudzenia łącznie z zapachami w 100 procentach. Po pierwsze charakter zabrudzeń może być naprawdę różny - mogą być zaplamienia od żywności, odbarwienia od kiepskich jakościowo spodni jeansów (widoczne zwłaszcza na jasnych tapicerkach), zacieki od czegoś co się wylało i pozwolono temu wyschnąć, ubrudzone tuszem miejsca które często miały podejmowane próby samodzielnego usuwania przez gospodynie itp. Niestety prawda jest taka że samodzielne próby podejmowane na ślepo potrafią takie zabrudzenie jeszcze bardziej utrwalić czyniąc jego usunięcie niemal niemożliwym do wykonania. Tak samo z zaciekami. Zaciek to przesiąknięcie wody/płynu w gąbkę pod spodem i pociągnięcie brudu ze środka mebla. Płukanie tego często nie przynosi spodziewanych rezultatów w postaci całkowitego usunięcia i ważna rzecz o której należy pamiętać a i nie wszyscy `fachowcy' o tym wiedzą: mebla nie można przemoczyć bo wilgoć wsiąknie głęboko i powstaną nowe zacieki. Na bardzo intensywny nieprzyjemny zapach stęchlizny, moczu czy czegoś innego który siedzi głęboko pranie tapicerki więc nie pomoże.

5. Czyszczenie dywanów / wykładzin i ceny z tym związane. Stara prawda i tu się sprawdza. Tanio otrzymamy badziewie i samemu sobie należy odpowiedzieć na pytanie czy stać nas na wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo ja nie wyobrażam sobie abym osobiście był zadowolony z nędznej jakości jakiejkolwiek usługi którą otrzymałem za psie pieniądze. Wolałbym sobie dać spokój w ogóle.
Praca o której tu piszę musi odpowiednio kosztować bo to po prostu ciężka fizyczna robota, należy być zaopatrzonym w cały zestaw chemii i dźwigać ze sobą nie mało ważący sprzęt, a nawet dwa jeśli pamiętać o odkurzaczu oraz mieć sporo specjalistycznej wiedzy w temacie. Mało który pan z ogłoszenia w Anonsach może pochwalić się takim zapleczem. Ja osobiście dywany czyszczę w pralni stacjonarnej bo tylko taka usługa charakteryzuje się naprawdę wysoką jakością wykonania. A ceny? Odbiór płatny, czyszczenie 10 lub 12 złotych za metr kwadratowy dywanu z rozróżnieniem rodzaju włókna. Dodatkowe czynności płatne dodatkowo. Dlaczego? Można przeczytać na mojej stronie
Czyszcząc wykładzinę u Klienta też nie stosuję najniższych stawek. Nie śledzę na bieżąco ogłoszeń tego typu ale kiedyś, całkiem nie dawno ogłaszali się frustraci 'czyszczący' za 2,5 lub 3 zł / metr. Przecież za takie pieniądze nie sposób wykonać porządnej pracy. Dlatego czasami naprawdę denerwujące jest odbieranie telefonu od potencjalnego Klienta i wysłuchiwanie uwag że drogo bo można znaleźć taniej. Drogo? To po co te dyskusje? Idź do konkurencji i pozwól mi pracować.

Na zakończenie dodam że wyciąganie argumentu cen za usługę i porównywanie ich prowadzi donikąd. Usługa usłudze nie równa i wiedzą zapewne o tym ci z Państwa, którzy mieli okazję korzystać z usług różnych firm lub osób świadczących usługi czyszczenia.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 13
proszę mnie zachęcić do skorzystania z państwa usługi bo jak narazie krytykancka postawa duzo mi juz dała do myślenia
biedni sa ci zkonkurencji
pewnie mają rodziny i starają się jak mogą
a tu tyle agresji bo inni też chcą utrzymać rodzinę
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 18
SZKODA ŻE PRZEZ TYLE SŁÓW GORYCZY INNI TEŻ CIERPIĄ
BO KOGOŚ TAKIEGO
NIE WPUŚCIŁBYM DO DOMU
A USŁUGI U KLIENTA TO TEŻ KULTURA OSOBISTA
NIE CHCIAŁBYM BY MNIE UTOŻSAMIANO Z KIMŚ TAKIM
TO JEST POPROSTU SMUTNE
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 16
SPRAWDZIŁEM WŁAŚNIE
DZIAŁASZ ZA PRUSZCZEM GDAŃSKIM A ŚCIŚLEJ W ROTMANCE
TU W TRÓJMIEŚCIE KOLEGO MIŁY
NIE BRUŹDZIMY JEDEN DRUGIEMU A WSPÓŁPRACUJEMY JAK TRZEBA
I NA INTERNETOWYM FORUM CZYSTOŚCI TEŻ ZA INTELIGENTNYCH WYWODÓW NIE CIĄGNIESZ
A ZDZIERASZ Z LUDZI JAK CHOLERA
JAK DOBRZE PÓJDZIE TO TEŻ KUPIE SOBIE W KOŃCU SANTOEMME WIEM JAKI DAJE EFEKT
ALE JEST STRASZNIE DROGA
WIĘC NA RAZIE MUSI WYSTARCZYĆ KARCHER

NIE KRYTYKUJ KONKURENCJI BO TO ODSŁANIA NAJGORSZE STRONY
TAKIE CZASY ŻE LUDZIE CZĘŚCIEJ SAMI WOLĄ NIŻ PŁACIĆ
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 17
Panie Mirku Annblue , po co robic zamieszanie , piszesz z jednego ip ale pod innymi nikami , przecież to widać !
sam ze sobą pan polemizuje na tym forum i to nie tylko w tym temacie !!!
NIE BRUŹDZIMY JEDEN DRUGIEMU A WSPÓŁPRACUJEMY JAK TRZEBA

no właśnie , współpracujmy :)

Pana nicki
~SYLWIA
~Irena zawiedziona
~Viola
~viola
~mirek
~ANNBLUE

sam pan siebie poleca

np

~viola

2010-03-19 11:06

87.206.146.*
Re: czyszczenie tapicerki

jeszcze lepiej zapytaj się jak to ci będą robić
bo ten za 35 nawet szczotki do ręki nie weźmie a ten za 80 wyszczotkuje każdy fragment wypierze i wysuszy ci na miejscu
w rezultacie dostałam mebel jak nowy
pan przyjeżdża z jakimś niebieskim sprzętem
ale nie z Karcherem
~mirek

2010-06-05 23:40

87.206.146.*
Re: czyszczenie tapicerki

ten pan to 784-401-721~ANNBLUE

2010-07-04 20:54

87.206.146.*
Re: czyszczenie tapicerki

BEZ WYSZCZOTKOWANIA KAŻDEGO FRAGMENTU CZY TO TAPICERKI CZY DYWANU JEST ROBOTĄ NA SZYBKO NIEPROFESJONALNIE WYKONANĄ
TRZEBA WŁOŻYĆ TROCHĘ SERCA W TO CO SIĘ WYKONUJE WIĘC POT Z CZOŁA NIE SCHODZI
SZCZOTA RAZEM Z CHEMIĄ
A POTEM WYSZCZOTKOWANIE RAZEM Z WYPŁUKIWANIEM
DLATEGO TAK MUSI BYĆ BO INACZEJ BRUD PRZYCZEPIA SIĘ DO NIEWYPŁUKIWANEJ CHEMI POZOSTAWIONEJ NA MATERIALE
STĄD POGLĄD ŻE PO PRANIU SZYBCIEJ SIĘ BRUDZI
OTO MÓJ TELEFON 721-401-721 ANNBLUE
WYSUSZĘ DO SUCHA TAPICERKĘ PO PRANIU BY WILGOĆ NIE WCHODZIŁA W DREWNIANE ELEMENTY KONSTRUKCJI MEBLI ,BY TAPICERKA POZBYŁA SIĘ NAWET WEWNĘTRZNYCH ZAPACHÓW A PRZEDE WSZYSTKIM KLIENT OD RAZU Z NIEJ KORZYSTA I MA GWARANCJE DOBRZE WYKONANEJ USŁUGI
DYWANY---PIORĘ PROFESJONALNYM AUTOMATEM
NIE ODKURZACZEM MARKI KARCHER
DLACZEGO?
CHĘTNIE POKAŻĘ BĘDZIE ŁATWIEJ ZROZUMIEĆ DLACZEGO

DZIĘKUJĘ ZA POŚWIĘCONY CZAS I ZAPRASZAM

POZDRAWIAM KONKURENCJĘ

głupoty pan pisze , wyżej że ma pan Karchera , potem santoemme , po co te gierki ? co to da ?
pozdrawiam
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 8
1. Po pierwsze sprawa używanych maszyn. Czy to Karcher, czy Santoemma czy jeszcze coś innego - nie ma to żadnego znaczenia dla Klienta któremu wykonywana jest usługa.
Chyba że wykonujący usługę jest lewusem i partaczem któremu zależy tylko i wyłącznie na jak najszybszym skasowaniu od Was pieniędzy więc takiemu nawet ekstraktor z natryskiem 35 barów i siłą ssania na poziomie 4 metrów słupa wody nie pomoże. Argument marki sprzętu jest tyle samo wart co porównanie dwóch stolarzy. Czy ten używający sprzętu Makita robi znacznie lepsze meble niż ten używający Boscha? Przecież to absurd. Dlatego pierwsza z istotnych uwag: jeśli polecony wykonawca podkreśla że nie używa sprzętu Karchera tylko coś innego to spokojnie można go spuścić z wodą i szukać dalej.

WIDZĘ ŻE GRZECHEM JEST ZAKUP INNEGO SPRZĘTU
BO MOŻNA SIĘ TYLKO NARAZIĆ KONKURENCJI PRACUJĄCEJ NA ODKURZACZU PIORĄCYM TYPU PUZZI KARCHER
A KAŻDY KTÓRY BY CHCIAŁ KUPIĆ SPRZĘT INNY NIECH SIĘ MA NA BACZNOŚCI
LEPIEJ DALEJ WKRĘCAĆ ŚRUBKI ŚRUBOKRĘTEM NIŻ ZAKUPIĆ MAKITĘ
BO INACZEJ NAZWĄ CIĘ PARTACZEM I LEWUSEM

DOBRZE ŻE ZA TO NIE PALĄ NA STOSIE
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 20
mylisz się , konkurencja pracuje na rożnych sprzętach nie tylko Karcher ,
np Numatic , us product , duplex itp
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 5
PANIE PIOTRZE CHODZI MI O WYPOWIEDŻ PANA Z ROTMANKI:

--jeśli polecony wykonawca podkreśla że nie używa sprzętu Karchera tylko coś innego to spokojnie można go spuścić z wodą i szukać dalej.

CZY ZGADZA SIĘ PAN Z TĄ WYPOWIEDZIĄ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 19
trochę tak, może trochę za ostro kolega praniedywanu.pl napisał ,
ostatnio powyrastało dużo firm piorących dzięki dotacją UE i sądzę że w 90% państwo wyrzuca kasę w błoto , bo po roku pojawiają się ogłoszenia sprzedaży ze sprzętem ....
a potem są opinie że Karcher be itp ., bo klienci marudzą że dywan zalany , plamy jak były tak są itp tu nie winny jest sprzęt tylko przysłowiowy "partacz"

prawdą jest że maszynka pana Mirka jest bdb dzięki szczotce walcowej ale do dywanów i wykładzin , w przypadku prania tapicerki niczym się nie wyróżnia np w porównaniu z Karcherem puzzi 200

tak więc trochę wyluzujcie i szanujmy się
pozdrawiam
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 8
Kolego Miły Annblue.
Ciekawe czemu poczułeś się osobiście dotknięty moim postem? Przecież nikogo personalnie nie wymieniłem ani z nazwiska, ani z nazwy firmy. Dlatego może przeczytaj jeszcze raz na spokojnie i ze zrozumieniem pierwszy post w temacie i wyluzuj odrobine bo te osobiste wycieczki są trochę nie na miejscu. Sam zawsze mocno podkreślasz w swoich postach jaki kulturalny ten Pan Mirek który przyjeżdża z innym sprzętem a nie z Karcherem, no więc jak to jest?

Akurat tu w pełni potwierdzam to co napisał Piotr. Sprzętu używa się takiego jaki w danym momencie jest najbardziej optymalny do pracy. A co do cennika i uwag o zdzieraniu z ludzi to wybacz, ale to moja sprawa jaki model działania własnego biznesu preferuję; zapewniam jednak że żaden z klientów nie narzekał na jakość usług. Wręcz przeciwnie co tym przypadku jest rzeczą najważniejszą. Nadal twierdzę że podkreślanie argumentu posiadania sprzętu tej czy innej firmy i stawianie go na pierwszym miejscu jest niepoważne i można się srodze przejechać w konfrontacji z rzeczywistością kiedy za bardzo ufa się w jego możliwości.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 10
panie Piotrze na forum trójmiasta używa pan dwóch ip:62.61.57 oraz 62.61.56
RE:Czyszczenie dywanu
zapraszam dywany zabieram do pralni 501-853-077
ip;62.61.57 ---sam sie pan reklamujesz ale poto jest forum by proponować też swoje usługi a ludzie mają wolną wolę
ale z całym szacunkiem

a tu opinia którą sobie Pan zamieścił ze swojego

polecam
pełen profesjonalizm,poleca,profesjonalna chemia
Magda
24.02.2009

Każdy z nas poleca siebie no i OK.
JEŚLI KTOŚ WYKONUJE TO PROFESJONALNIE TO PEŁEN SZACUN
I TAK TRZYMAĆ
JAK WIEM ŻE KTOŚ BARDZO DOBRZE WYKONUJE USŁUGĘ TO NAWET POLECĘ KIEDY SAM MAM DUŻO PRACY BO NAJWAŻNIEJSZA JEST JAKOŚĆ BO ZA TYM IDZIE ZADOWOLENIE KLIENTA I NASZE

A więc pozdrawiam życzę dużo zadowolonych klientów
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 24
pana z Rotmanki i pana Piotra łączy wspólny biznes pod nazwą firmy GLOBAL Z tąd to obszczekiwanie konkurencyjnej firmy a tu okazuje się że np :ASTAR czyli Pan Piotr dopisuje sobie opinie by windować się na rankingu
Panie Mirku reasumując
Psy szczekają a karawana dalej jedzie
Pozdrawiam
i proszę się nie przejmować bo gdyby musiał pan każdego psa obszczekującego pana kopnąć w d..ę to nie doszedł by pan do celu
widziałam pana robotę i to mi wwystarczy
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 29
kolego nikt tu nikogo nie obszczekuje ..... niestety trojmiasto.pl to nie jest tylko pole pana Mirka :) i nie ma monopolu na te forum gdzie sam siebie poleca , tak więc człowiek uczy się od najlepszych :)
ot taka prawda
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 11
Beznadziejnie. Kolejny mistrz ciętej riposty się objawił i wypisuje bzdury.
Po pierwsze nie wspólny biznes bo firma Global nie jest żadną spółką, tak samo jak firma Aster.
Po drugie panie Mirku proszę liczyć się ze słowami. "Psy szczekają a karawana dalej jedzie"? Radzę wstrzymaj swoje ogary bo ocierasz się o śmieszność.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 20

Polecam https://www.pranie-wykladzin-biurowych.warszawa.pl/pranie-wykladzin-obiektowych-warszawa/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Opinie o Borkowie Łostowickim... (14 odpowiedzi)

Witam, Planuję zakup działki w Borkowie w celach budowlanych ale chciałem usłyszeć opinie...

Nie mam gdzie mieszkac... (34 odpowiedzi)

Witam Czy ktos moglby pomoc w sprawie mieszkania komunalnego? Nie mam gdzie mieszkac(wywalaja...

ILE BIERZE POSREDNIK I ZA CO? JAKIE DAJE GWARANCJE? (68 odpowiedzi)

Biura pośrednictwa w związku z transakcją ponoszą bardzo nikłe koszy w porównaniu z prowizją jaka...

do góry