Widok

szpilki dla kogo ???

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
dziewczyny mam z tym problem, mam 170 cm wzrostu, czy nosicie szpilki, albo w ogóle buty na obcasach przy takim bądź większym wzroście ? jak ja założę takie buty i stoję między ludźmi, powiedzmy np. w kościele na mszy, to mi się wydaje, że wyglądam jak wielkolud jakiś, a wszyscy są dużo niżsi hehehe i drugie pytanie na co dzień śmigam na płaskim, bo wiadomo za dzieckiem :))) a jak już ubiorę te obcasy od święta, to po godzinie odpadają mi nogi, czy jest możliwe, że jedne buty na wysokim obcasie mogą być wygodniejsze od drugich???? mam teraz dwie uroczystości duże rodzinne i muszę być w takich butach bo to jest eleganckie i się zastanawiam czy kupić inne i może będą wygodniejsze ? matko jak aj to przeżyję :))))))))))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie dla mnie.. He he.. :) najlepiej czuje się na płaskim.. nie lubię szpilek, ale podobają mi się.. Rzadko kiedy je zakładam.. Też czasami dziwnie się czułam pomiędzy niższymi ludźmi.. :) wzrost taki jak Ty.. ale jak stoję przy moim to się czuje dobrze.. :) bo on ma 193 cm, więc nadal jestem niższa.. ;)

Wygoda.. na ten temat dużo nie wiem, bo szkilki rzadko kiedy noszę.. Ale jedne od drugich mogą być wygodniejsze, bo mam jedne, których w życiu nie oddam bo mogę w nich całą noc przetańczyć.. ;D i nogi nie bolą..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam 170cm wzrostu , uwielbiam wysokie obcasy i wcale nie czuje się w nich wielka, może gdybym miala ze 180 to bym się martwiła... :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
niecierpię szpilek i nie uważam że są to jedyne eleganckie buty i że TRZEBA je ubrać bo WYPADA

image

popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
smith a co założyć do eleganckiej sukienki na wesele, jak nie szpilki, jeszcze jak się ma numer buta 40? może mi coś doradzisz :))))))))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
cokolwiek byleby na niższym obcasie (http://moda.allegro.pl/new-blanic-czarne-lakierki-eleganckie-glamour-38-i2210391168.html), ja powyżej 5 cm nie uznaję wogóle bo mi nogi odpadają a jak przymierzam "szpile" w moim miniaturowym rozmiarze 36 to mam wrażenie że chodzę na paznokciach

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
oj, sh... miniaturowy rozmiar to mam ja:) jeśli szpilki to 34,5.
tylko kozaki mogą być 36.
ale mam tak samo, też się czuję jakbym zasuwała na paznokciach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam 176cm i bardzo lubie obcasy. Do niedawna też ich nie lubiłam ale zaczęłam wreszcie wybierać wygodne. Przede wszystkim nie mega wysokie i lepiej (bynajmniej mi) gdy obcas nie jest typową szpilką wówczas noga bardziej stabilna. Na pewno nie nosze na tzw platformie bo to sztywne buty i raczej dla niewprawionych będzie męczarnią.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi tez sie podobaja ale mam tez 170 i czuje się na szpilkach wielkoludem, poza tym przecież one są niemiłosiernie niewygodne
!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam 180 i wcale się nie martwię kiedy mam założyć szpilki, moje nogi wyglądają wtedy zarąbiście seksownie! ;D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
mialam kilka razy megawygodne szpilki - pomykałam w nich caly dzień ostatnio przeszłam na stabilniejsze obcasy takie ok. 8 cm - super sa też dla mnie koturny nawet te wyzsze ...własnie musze coś zakupić i trzeba zrobić rundkę po sklepach z butami.
Genaralnie jesli czyjesz sie dobrze w wysokich szpilach to dlaczego miałabyś ich nie nosić , wystczy tylko trafić na wygodne - dla mnie to takie , ktore od poczatku leżą idealnie, nic nie cisną i nie uwierają i wysokośc obcasa u mnie jest bardzo istotna .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do eleganckiej sukienki na wesele mogą też pasowac balerinki na koturnie takiej wyższej , widze ze teraz sporo tego w różnych kolorach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja w zime pomykałam np w takich http://polki.pl/moda_trendysezonu_galeria.html?galg_id=10009689&ph_center_03_page_no=39 bardzo wygodne i stabilne ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
W tym stylu wygodne i ładne http://moda.allegro.pl/ideal-but-bg176-nowosc-azurowe-czolenka-bez-r-38-i2219301237.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam 165cm i krotkie nogi:))) wiec z pewnoscia lepiej wygladalabym w obcasach ale oprocz wesel, chrzcin nie nosze butow na obcasie bo nie lubie. Nie czuje sie w "szpilach" soba, caly rok latam w plaskich albo ostatnio w skorkowych tenisowkach, ktore uwazam za mega wygodne poza tym mam haluksy i w butach na obcasach umieram po prostu....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kocham szpilki, mogłabym w nich nawet spać ;)
mam 164 cm wzrostu więc z tym nie kłopot, ale mi się bardzo podobają wysokie kobiety na obcasach ! jeżeli do tego jeszcze jesteś szczupła to nic tylko zazdrościć :):):)

zawsze lepiej patrzeć na ludzi z góry ;)

Może poszukaj czegos na platformie (z przodu a z tyłu normalny obcas)), są wysokie ale ta wysokość rozchodzi się na całą stopę i się tak tego nie odczuwa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam szpilki dobrze dobrane i czuję się w nich jak w kapciach, tak więc różnie bywa bo można kupić i cierpieć, najlepiej wybrać z miękkiej skórki dobrej marki. ja lubię ryłki, cenowo nie jest za drogo a od lat tylko w tych butach. Nie uważam,że 170 plus szpilka to wielkolud:)A prawda jest taka,że noga dużo lepiej się w szpilce prezentuje. Jak nie nosisz to wcześniej kup i sobie pochodź, no i nie musi być bardzo wysoki obcas. teraz modne są wysokie platwormy to się takiego obcasa praktycznie nie czuje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam 178 cm, szpilki podobają mi się tzn nie tyle szpilki co buty na obcasie . umiem w nich chodzić, jak trzeba założe, ale w związku z moim lenistwem zazwyczaj zakładam płaskie.
Najwyższy obcas jaki miałam to 10 cm, (więc niespełna 190cm)i generalnie miałam w nosie to, że połowa facetów była ode mnie niższa jak szłam po ulicy :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na płasko mam 187 więc przywykłam, że zawsze wystaję ponad :-) więc kilka cm szpilki nie robi mi już różnicy i czasami zakładam od święta :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
bawo!:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marta piękne te buty Twoje zimowe!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Radzę Ci kupić po prostu nowe, porządne buty. Na początek może niezbyt wysokie, takie 6-8cm powinny być ok, jak będą odpowiednio dobrane. Niższe obcasy (3-5cm) sprawiają, że nawet najładniejsze nogi wyglądają trochę "kaczuchowato", więc takie to tylko i wyłącznie do spodni. Przed zakupem zwróć uwagę, żeby obcas był w miarę stabilny (nie musi być tradycyjny słup jak w litach http://papilot1.mykmyk.pl/img/660/0/lity-aldo-16189202.jpg może być delikatnie zwężający się). Przy 6-8cm wygodna będzie nie za wysoka platforma (jakiś 1cm-1.5cm), ale taka, która będzie lekko zginać się przy chodzeniu. I jeszcze jedno, bardzo ważne- całe śródstopie powinno leżeć płasko, wtedy nie będziesz odczuwać wysokości. Kupuj w dobrych (typowo obuwniczych sklepach), np. Aldo, tam obsługa powinna Ci w razie czego doradzić. A wygodne, klasyczne szpilki to inwestycja na kilka sezonów, więc warto kupić dobre, a nie jakieś plastiki za 100zł, które Ci stopę zniekształcą. A jeśli mimo wszystko nie będziesz się czuła pewnie, to koturny nadal w modzie i też są eleganckie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie lubie takich mega wysokich i typowych szpilek jak to ostatnio robia, wiadomo przy dziecku na codzień wole na płaskim, ale do Kosciola czy w świeta czy wypad z Mezem lubie obcasy ale najlepiej wygodne czyli jak dla mnie tylko skórzane bo takie najlepiej mi pasuja do mojej stopy i na stabilnym obcasie wtedy mogę chodzić:) myślę ze 170 to jeszcze nie tak dużo moja szwagierka ma ponad 170 i prawie caly czas chodzi w butach na obcasach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam 178 cm i kocham obcasy!
Dla mnie najwygodniejsze są 7-8 cm. Miałam też 9cm, ale ciężko mi w takich prowadzić mój samochód.
Wg mnie wszystko zależy od wyprofilowania buta. Miałam buty koszmarnie niewygodne i niesamowicie wygodne.
Wygodniejsze są te które mają nieco grubszą podeszwę, żeby nie czuć każdego kamyka pod stopą.
Ogólnie lepsze są takie które się mocno stopy trzymają, czyli wiązane trzewiki, sandałki zapinane na kostce, no i kozaki - to już w ogóle wygoda :)
Koturnów nie lubię, owszem wygodne, ale mam bardzo szczupłe nogi i koturny wyglądają na mnie śmiesznie ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam 171 i bardzo lubię chodzić na obcasach, nie dużych, najlepiej 4-6cm. Nie wiem dlaczego ktoś napisał że wtedy nogi wyglądają kaczuchowato. Wyglądają lepiej niż na płaskim. No oczywiście najlepiej wyglądają w szpilkach ok. 8cm, ale takie zakładam tylko na wyjątkowe okazje i najlepiej żeby były jeszcze z platformą;)

Nawet w najpiękniejszych i najwyższych szpilkach będziemy wyglądały brzydko, jeśli nasza skrzywiona mina będzie mówiła: "Nie podchodź do mnie, jestem wściekła, bolą mnie nogi". Już wolę niższe, wygodne miniszpileczki 5-6cm:)
image
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja nie wiem dzisiaj obleciałam całą galerię w poszukiwaniu butów na obcasie i nic nie znalazłam, wszystko jakieś sztywne i mega niewygodne, a czas ucieka za miesiąc komunia i co chyba w trampach pójdę :)))))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam 180 cm wzrostu i w zasadzie nie noszę obcasów. Mój mąż jest mojego wzrostu a ja źle się czuję będąc "ponad nim" ;-)
poza tym wydaje mi się , że nie potrafię w nich chodzić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co zakładasz do sukienki wizytowej, ja tez nie noszę, a teraz muszę ubrać, bo przecież na komunię córki w trampkach nie pójdę :))) i bardzo jest mi źle z tego powodu hehehe
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam 174 i chodzę na obcasie, mój najnowszy zakup ma 14cm i nei przeszkadza mi to, zawsze byłam wysoka, czesc koleżanek tez jest czesc nie.
Lubię i dobrze się czuję - to od tego zalezy chyba czy ktos lubi a nei ile ma wzrostu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
no właśnie podbijam wątek - dla kogo szpilki.... w sobotę idę na wesele, mam 178 cm wzrostu a do sukienki jedyne buty które ładnie pasują mają 11 cm obcas... ale stabilny więc o wygodę się aż tak nie martwię ale o to czy kobieta 189 nie wygląda już kobieco? nie mam figury modelki, choć otyła nie jestem, ale kurcze gryzę się z wyborem tych butów... swoją drogą dostać ładne niewysokie szpilki graniczy z cudem :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj ile ja się naszukałam niewysokich szpilek :)))) no i kupiłam tez 11 cm hehe, idę za dwa tygodnie na wesele, jak się w tym nie obalę będzie cud :))) chyba już w domu sobie strzelę setkę co by mi się lepiej szło
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam 174 wzrostu o kolekcje szpilek o obcasow o koturnow i noszę czedto
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam 175cm wzrostu i noszę buty na wysokim obcasie najwyższe, które mam mają 10,5 cm ale wygodniej jest mi na płaskim szczególnie idąc na spacer z dziećmi :) Wysokie obcasy zakładam tylko jak jest na to odpowiednia okazja na co dzień chodzę w butach na płaskim :)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam 172 cm noszę obcasy bo lubię :) co do wygody to są obcasy i obcasy ;) proponuję kupić sobie obcasy tamarissa lub marco totzzi one w obcasie maja antishock - taki system dzieki, ktoremu nie czuje sie ze obcas jest taki duzy no i duzo wygodniej sie chodzi w nich :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj niedawno byłam na weselu przyjaciółki i do sukienki ubrałam poprostu czarne lakierowane baleriny na koturnie i naprawde fajnie się prezentowało to wszystko :D.Co prawda nogę zmęczyłam ale to swoją drogą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szpilki są wspaniałe i cudowne ! Jak wkładam szpiki to od razu czuję się bardziej atraykcyjna, nie czyni tego w takim stopniu ani lepsza fryzura ani makijaż, wielkie podziękowania dla tego, który je wymyślił :)

Ale ja mam 164 cm wzrostu - rozmiar 38 więc najbardziej pożądana "średnica", jednak dziewczyna ze wzrostem 170 cm w szpilkach moim zdaniem wygląda bardzo fajnie :) więc ja bym się nie martwiła.

Żeby złagodzić ból można użyć silikonowaych wkładek :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak, buty o tej samej wysokości szpilki mogą się różnić pod względem wygody i to bardzo. Szpilka musi być dobrze wyważona i ogólnie but powinien być dobrze wyprofilowany. Tańsze buty są robione byle jak dlatego potem tak bolą nogi. Ja swoje szpilki kupuje tylko w Wojasie, bo tam robią je bardzo wygodne. Polecam przejść się do tego sklepu i chociaż przymierzyć. Od razu poczujesz różnicę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny, szukam szpilek/ butów na wysokim obcasie. Problem w tym, ze mam szeroką stopę i zazwyczaj takie buty są dla mnie za waskie polećcie mi proszę markę, może konkretny model. Marzą mi się w kolorze nude, ale takie czarne klasyczne też chętnie kupie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj też mam szeroką stopę z haluksem. Sprawdza mi się ryłko ale z nowych kolekcji tylko z zakresu Relax ( inne to tęgość f czyli za wąskie), czasami na allegro można kupić wcześniejsze kolekcje ryłko z tęgością G i te są super. poza ryłko na wakacyjne puchnące stopy sprawdza mi się najlepiej tamaris ( ale niesety nie każdy model) i caprice. Caprice ma też tęgość H - można znaleźć na eobuwie. Tak samo na eobuwie jest tęgość H z Jana . Mam ich sandałki na obcasie jakość nie powala ale nawet spuchnięte nogi jakoś dają radę ( bp np w clarksach mi az zsiniały). Ogólnie polecam poszukać butów z miękkiej i rozciągliwej skóry obszytych na obrzeżach elastyczną tkaniną lub gumką. Można jeszcze spróbować z geoxami ale mnie się nie sprawdzają do konca, obtarły mnie w zeszłym tygodniu. Jak dla mnie odpada Wojas ( nawet jak ma tęgość G czy H to dla mnie za wąskie), clarksy, vagabond, gino rossi. czasami uda mi sie coś znaleźć z lasockiego, ale musi być miękka skóra. Ecco też mi nie podeszło - za wąskie. a no i polecam hogla - one na pierwszy rzut mogą wydac się za wąskie ale się rozciągają ładnie, skóra jest miękka.
No i jeszcze Arturo Vicci - tam również jest spory wybór.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

też mam nietypowe stopy, polecam stronę andypola.pl często tam zamawiam ( z uwagi na spory rozmiar) i mają np buty o większej tęgości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uważam ze szpilki pasuje każdej z nas :) ja mam 172cm i nosze szpilki ale tylko takie które są wygodne i teraz postawiłam na te saway bo są mega wygodne i skórzane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie noszę. Z eleganckich slingbacki czy klapki na obcasie. Albo coś płaskiego. Moja stopa lubi luz i swobodę, palce albo pięta (raczej pięta) otwarte w butach do których nie da się założyć bawełnianej skarpety muszą być. No i przy mojej sylwetce i stylizacjach wyraziste buty (nawet szanelki w zastępstwo całych beżowych czółenek) sprawdzają się lepiej.

Jeśli miałabym wskazać buty z szafy, w których choddzę najwięcej to będa to na pewno skeanersy jak tutaj:
https://swiatkobiecy.pl/sneakersy-damskie-modnym-dodatkiem-niemal-przez-okragly-rok/

Nakładam je praktycznie przez cały rok.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

czy ktos wyleczyl homeopatia cos wiecej niz katar i przeziebienie? (62 odpowiedzi)

np zapalenie ucha, problemy z drogami rodnymi, nerki, trzeci migdal? czy wierzylyscie w...

Gdzie kupię okulary przeciwsłoneczne (41 odpowiedzi)

Czy ktoś może polecić mi sklep z dobrymi okularami przeciwsłonecznymi? Nie mają to być okulary...

Gdzie mozna poogladać filmy online?? (38 odpowiedzi)

Znacie jakąś darmową stronke z fajnymi filmami online?

do góry