Widok

tluszcze i ciala redukujace w kale dziecka - co to oznacza?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
wizyte u lekarza mam za miesiac
moze, ktoras mama wie co to oznacza?
pozdrawiam

ciala redukujace i ph ponizej 6 to nietolerancja laktozy

u nas ph jest powyzej 6
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ile tych ciał redukujących?
U nas ph też było powyżej 6 ale ciała redukujące przekraczały normę no i okazało się, że mamy właśnie nietolerancję laktozy i do tego alergię na białko krowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jakie robi stolce, luźne? Liczne tłuszcze oznaczają też zaburzenia wchłaniania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
reduujace 0.25%
z jednym wynikiem tluszcz byly liczne
kupki raczej twarde i co 2-3 dzien

ze cos sie dzieje, tylko co?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
norma jest do 0,25% więc jest na granicy a jeden wynik z licznymi tłuszczami też jeszcze o niczym nie świadczy, u nas też tak było a pojedyncze tłuszcze mogą sobie być ... może to chwilowa reakcja na wprowadzenie czegoś nowego do diety... jeśli stolce są zwięzłe, ph wysokie a ciała red w granicy normy to nie ma się czym martwić :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzieki
myslalam ze cial redukujacych powinno byc zero
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
My mileliśmy tyle, dr Marek stwierdził nietolerancje laktozy.
Jan był na Nutramigenie.
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja lekarka mówiła, że 0,25% to norma, a nietolerancję stwierdza się od 0,5%. mój syn miał 2, zatem 8 razy więcej niż powinien i żadnego nutramigenu mu nie wprowadzałam :/ normalnie cycem karmiłam, tylko 2 razy na dobę dawałam mu enfamil 0-lac (bezlaktozowy) i baaaardzo szybko zredukowaliśmy ciałka i młody przestał mieć problemy z brzuszkiem

nutramigen czy pepti jest dla nietolerujących białko a nie cukier :/
image image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
nutramigen nie zawiera laktozy, więc jak najbardziej jest stosowany w nietolerancji laktozy, bebilon pepti ma mniej więcej połowę laktozy w porównaniu do zwykłego mleka modyfikowanego
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ciekawi mnie, który nutramigen nie zawiera laktozy...Jedynym mlekiem w którym nie występuje laktoza i które zaleca się dla dzieci z nietolerancją jest Enfamil 0-Lac tak jak napisała Devil. Inne mleka mają obniżoną zawartość, ale mają

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Żeby jasne było:

Nutramigen
Wskazania
Żywienie niemowląt od urodzenia z alergią na białko mleka krowiego lub inną alergią pokarmową (m.in. na białko soi) oraz nietolerancją laktozy lub sacharozy. Dodatni wywiad rodzinny w kierunku chorób alergicznych.

Skład jakościowy: syrop glukozowy, oleje roślinne (oleina palmowa, olej kokosowy, olej sojowy, olej słonecznikowy wysokooleinowy), hydrolizat kazeiny (o wysokim stopniu hydrolizy), modyfikowana skrobia kukurydziana, składniki mineralne (fosforan wapnia, cytrynian potasu, chlorek potasu, cytrynian wapnia, tlenek magnezu, siarczan żelaza (II), siarczan cynku, siarczan miedzi (II), siarczan manganu, jodek potasu, jodek sodu, molibdenian sodu, chlorek chromu (III), selenin sodu), witaminy (kwas askorbowy, octan DL-alfa-tokoferolu, nikotynamid, pantotenian wapnia, palmitynian retinolu, chlorowodorek tiaminy, ryboflawina, chlorowodorek pirydoksyny, kwas foliowy, fitomenadion, biotyna, cholekalcyferol, cyjanokobalamina), inozytol, L-cystyna, chlorek choliny, L-tyrozyna, L-tryptofan, tauryna, L-karnityna. Skład ilościowy: 100 ml roztworu zawiera 1,9 g białka, 3,4 g tłuszczu (w tym 610 mg kwasu linolowego i 54 mg kwasu α-linolenowego), 7,5 g węglowodanów; witaminy: 61 µg RE witaminy A, 54 µg witaminy B1, 61 µg witaminy B2, 41 µg witaminy B6, 0,2 µg witaminy B12, 10,9 µg kwasu foliowego, 0,34 mg kwasu pantotenowego, 0,68 mg NE niacyny, 2 µg biotyny, 8,2 mg witaminy C, 1,02 µg witaminy D, 0,91 mg α-TE witaminy E, 8,8 µg witaminy K; składniki mineralne: 83 mg potasu, 64 mg wapnia, 65 mg chloru, 53 mg fosforu, 32 mg sodu, 6,8 mg magnezu, 1,22 mg żelaza, 0,48 mg cynku, 51 µg miedzi, 14,3 µg jodu, 41 µg manganu, 3,8 µg molibdenu, 1,5 µg selenu, 1,5 µg chromu oraz 12,9 mg choliny, 11,6 mg inozytolu, 4,1 mg tauryny, 1,7 mg karnityny. Wartość energetyczna 100 ml: 286 kJ (68 kcal). Osmolarność: 260 mOsm/l.
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
JAK SA TŁUSZCZE TO DZIECKO MA ALERGIE sory za capsa wcisnelo mi sie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, nie piszcie bzdur. Nutramigen PRZEDE WSZYSTKIM jest mlekiem dla dzieci z nietolerancja laktozy i skazy białkowej.

Moje dzieci były na tym mleku właśnie z powodu silnej nietolerancji laktozy i tylko nutramigen był tolerowany przez układ pokarmowy. Teraz są już w wieku szkolnym i niestety nadal mają nietolerancję, ale w mniejszym stopniu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

devil83 Mam pytanko, czy potem juz caly czas musialas mu dawac mleko bezlaktozowe 2 razy dziennie? czy jak zredukowaliscie te ciala to moglas juz tylko karmic piersia bez dokarmiana 0-lac? pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

gdzie zrobić badania na ciała redukujące?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

synevo lub diagnostyka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas jest pH 5 a Ciał jest 0.5 % - specjalista stwierdził, że to nie jest Niet lakt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Bruss można też zrobić ciała redukujące.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kurka, a można zapytać co przy takich wynikach zostało stwierdzone jeśli nie nietolerancja?
U nad jest pH 6 I ciała 0.5%
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam takie same wyniki i powiedziała lekarka że alergia pokarmowa I nietolerancje laktozy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Trampolina- jaki rozmiar wybrac? (15 odpowiedzi)

Hej, mamy w planie kupic trampoline,ale zupelnie nie wiemy jaki rozmiar kupic najlepiej,sa rozne...

Aborcja w przypadku wady dziecka (322 odpowiedzi)

Zakładam wątek bo chciałabym poznać wasze opinie na ten temat. Nurtuje mnie to i nie do końca...

fajna książka kucharska (23 odpowiedzi)

Możecie polecić jakąś fajną książkę z przepisami? Aby była ze zdjeciami i na bazie łatwo...

do góry