Widok

torbiel jajnika

kochane kobietki mam problem bo musze miec usunieta torbiel. czy ktoras moze mi polecic szpital i lekarza ktory wykonuje taki zabieg? mysle tez u konsultacji u innego ginekologa wiec z gory dziekuje za wszelkie namiary i opinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mialam ,ale mi pekl i operacjie mialam w szpitalu w redlowie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dr. Michał Szafran,Szpital Wojewódzki, a prywatnie przyjmuje na Orunii Górnej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam w wojewódzkim, nie masz wpływu na to, kto będzie wykonywał operację, mam do nich pewne zastrzeżenia ale przynajmniej mi usunęli samą torbiel.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam usuwane na Klinicznej. Miałam 2 torbiele na każdym jajniku po jednym i byłam w ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możesz mieć wpływ na to kto będzie Cię operował. Zdarza się,że jeśli chodzisz do lekarza,który pracuje w danym szpitalu to on Cię potem operuje.Moja koleżanka tak miała. Dodam jescze ,że nie płaciła,nie dawała łapówki ani nic takiego. Poprostu czasami w szpitalach można się talk z lekarzem umówić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko czy to coś zmienia? Operacja tak czy inaczej się odbędzie, niezależnie od tego, kto będzie operował, no chyba że dla komfortu psychicznego pacjentki, która czuje się bardziej "zaopiekowana".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Komfort psychiczny jakby nie patrzec też jest bardzo ważny. A poza tym,nie oszukujmy się są lekarze i "lekarze";). Ja tam tez bym wolała być operowana przez lekarza ,którego znam i któremu ufam ale są tacy którym to faktycznie obojętne. Kwestia wyboru i już.:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja poleczam Kliniczną, maja duzo pacjentow ale robia naprawde dokladnie i pielegniarki sa mile co jest baaardzo wazne a niestety nie wszedzie takie sa. Polecam isc na konsultacje do doktora Mielcarka przyjmuje na Gornej Oruni (niestety prywatnie) ale jak cie skieruje do szpitala to na NFZ i sam przeprowadza operacje czyli jest jakas ciągłośc leczenia. Ja jestem zadowolona i z lekarza i ze szpitala miałam usuwany bardzo duzy torbiel i miesniak macicy w styczniu 2012r i teraz jest wszystko Ok. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej. a moglabys mi troche opisac jak to wygladalo w tym szpitalu bo w sumie musze sie szybko decydowac gdzie chce byc operowana...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a wogole mial ktos robiony ten zabieg np. w szpitalu wojewodzkim?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak ,jak miałam w lipcu . I bardzo jestem zadowolona.Przychodzisz w wyznaczonym dniu,następnego jest zabieg i następnego dnia wychodzisz jeśli wszystko jest ok.Czyli w sumie 2 dni i po wszystkim:) Tak jest w przypadku laparoskopii,nie wiem jak ty będziesz miała usuwaną tą torbiel.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam tam laparoskopie, pobyt trwa 3 dni. 1 dzień zupełnie bez sensu bo badania trzeba miec zrobione przed przyjęciem do szpitala wiec 1 dzień to leżenie w łóżku i głodówka. 2 dzień operacja i wypis 3 dnia. W tym czasie zjadłam tylko i wyłącznie 2 sucharki. Przygotuj się na to, że leżysz z inna pacjentką w pokoju i lekarze na obchodzie nie patyczkują się ze wstydem, trzeba świecić golizną mimo że nie ma parawanów, zero intymności. Do operacji jedziesz goła i tak leżysz aż do końca dnia. Mnie jak przyszła odłączać od cewnika i monitora pielęgniarka to zdarła kołdrę i tak mnie usadziła na łóżku, dopiero na koniec zaczęła szukać mojej koszuli. Koleżanka z łózka obok wszystko widziała. Chociaz to i tak lepiej bo jedną pacjentkę z braku miejsca rozbierano do operacji na korytarzu!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak miałam juz skierowanie to poszłam rano na Kliniczna do punktu przyjęć, dałam pielęgniarce skierowanie i ona wezwała lekarza z oddziału. (może sie zdarzyć za lekarz nie może w tym momencie zejść to każą ci czekać lub przyjść w konkretnym terminie). Przyszedł lekarz i wyznaczył mi termin przyjęcia (są różne, ja miałam chyba cos ok. 3m-cy, ale to był czas końca kontraktów NFZ i musiałam czekać na początek następnego roku, inaczej są wcześniejsze terminy). W dzień przyjęcia musisz być rano najlepiej na czczo, meldujesz się na izbie przyjęć no i tam już pielęgniarka mówi ci co i jak, jak już jesteś na oddziale to najpierw robią wszystkie badania: krwi, EKG, usg itp. Trwa do dość długo u mnie jakoś od 8 rano (jak przyjechałam) do 15. Po badaniach idziesz do lekarza i on ci mówi co to będzie za operacja, jak będzie wyglądać itp. Operacje są najczęściej na drugi dzień, chyba że zależy ci na konkretnym lekarzu żeby cie operował (bo od niego masz skierowanie) to może się trochę przedłużyć, tak było u mnie. Przyjęto mnie w piątek a operacje miałam dopiero we wtorek także dali mi przepustkę i po tych wszystkich badaniach w piątek wróciłam do domu i wróciłam w poniedziałek, we wtorek rano operacja i w sobotę już do domu i to chyba tyle mam nadzieje że napisałam zrozumiale. Aha ja byłam cięta nie laparoskopia, powyżej 4cm torbiel usuwają przez ciecie, bo mogą lepiej tam wszystko obejrzeć, tak jak u mnie znaleźli jeszcze mięśniaki na macicy, które od razu też usunęli. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam ponad 4 cm i miałam laparoskopię. To pewnie zależy od rodzaju torbieli itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie tak, ja mialam ponad 6 cm ale powiedzieli ze juz od 4 robia ciecie. Laparoskopia jest mniej inwazyjna szybciej sie do domu wychodzi i tak nie boli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam Kliniczną. Jak już wcześniej pisałam to w trakcie operacji usunięcia torbieli( były dwa) byłam w 19 tyg ciąży. Bardzo szybko rosły jeden ten większy miał 6/9 cm.Myślę, że inaczej wyglądał mój zabieg ze względu na ciąże. Znieczulenie miałam w kręgosłup i byłam przytomna podczas zabiegu, cięta byłam od pępka w dół no i leki przeciwbólowe miałam dozowane przez pompę do kręgosłupa.Córka urodziła się w terminie i zdrowa. powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam pytanie do operowanych w szpitalu wojewodzkim. kto operowal? no i jak to jest z ta laparoskopia bo konsultowalam sie w sumie u kilku lekarzy i wszyscy zapewnili ze bedzie wlasnie laparo mimo ze torbiel ma 6x5. czy ktos mial taka torbiel operowanawten sposob?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam usuwaną toriel podobnej wielkości, właśnie w wojewódzkim. Lekarzy miałam z przydziału. Potwierdzam, że wstyd trzeba schowac głęboko do szuflady, świecenie golizną przy innych pacjentkach jest na porządku dziennym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nawiąże do odpowiedzi koleżanki dd :) Przychodzi się dzień wcześniej bo bada jeszce lekarz,dostaje się czopek na przeczyszczenie i robią jescze irygację i wieczorem i rano w dzień zabiegu. Poza tym w dzień zabiegu dostaje się jescze rano antybiotyk w kroplówce,więc ten 1 dzień przed ,choć jest mało intensywny to raczej konieczny. Co do leżenia nago przed operacją i potem cały dzień-nie leży się nago bez przykrycia,ja leżałam całkowicie,po uszy przykryta kołdrą i dodatkowo kocem :)więc nic nie widac i tak.:) A co do lekarzy na obchodach-dla nich to chleb powszedni,nie robi wrażenia, a że współlokatorka z sali widzi? No to co z tego-po pierwsze ona ma to samo:)) a po drugie na takim oddziale widok gołej pupy nie robi na nikim wrażenia:) Nie spotkałam się poza tym z czymś takim jak odgradzanie parawanami na obchodzie. No niestety to jest ginekologia,oddziałiał gdzie gołe pupy są na pierwszym planie:) i naprawdę nie ma się co wstydzić, a lekarze są tam naprawdę bardzo mili i co najważniejsze chyba ,to są dobrymi fachowcami. Ja tam byłam zadowolona.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
To i ja się odniosę. Ilekroć czytałam historie dziewczyn, które miały operacje ginekologiczne a czytałam ich sporo i na różnych forach, zawsze do operacji dostawały jakąs szpitalną koszulę, co by zmniejszyć skrępowanie, potem po operacji przebierano je z powrotem w te koszulki.
Szpital wojewódzki to chyba jedyny szpital w Polsce, który na tym szczędzi. Ja miałam tam usuwany wyrostek i po operacji leżałam na sali 9-osobowej. Nie uszanowano mojego prawa do intymności, lekarz na obchodzie przyszedł i odkrył mnie całą, ja sie w tym momencie obudziłam zszkowana, leżałam z gołymi piersiami a on sprawdzał mój brzuch :(. Ponieważ nie miałam cewnika i nie byłam w stanie się załatwić to wywleczono mnie z łóżka i usadzono NAGO na krzesełku obok, abym się załatwiła. Niczym mnie nie okryto, niczym nie odgrodzono od pozostałych osób. Byłam tak tym zestresowana że oczywiście nic to nie dało poza spowodowaniem płaczu. Szkoda że nie złożyłam skargi bo jak widać nic się nie zmieniło.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poszkodowana-ja nie pisałam o oddziale chirurgii bo domyślam się ,że tam miałaś wycinany wyrostek:) Jesli chodzi o oddział chirurgii w tym szpitalu to ja również mam ogromną ilość zastrzeżeń i zgadzam się z Tobą ,że za takie potraktowanie jak Ciebie ja bym zrobiła awanturę albo złożyła skargę.Sama miałam tragiczne przejścia jesli chodzi o oddział chirurgii w tamtejszym szpitalu i nikomu bym go nie poleciła. Natomiast uważam ,że nie można łączyc tych dwóch oddziałów-są mega inne pod każdym względem i nic ich ze soba nie łączy. Oddział ginekologii mogę polecić z czystym sumieniem. Myślę również,że nasza koleżanka która założyła ten wątek musi liczyć się z tym,że o każdym szpitalu będzie czytać i dobre i złe opinie:))) Zależy od doświadczeń piszącej daną opinię osoby a wiadomo,że można trafić różnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a wiec szpital wojewodzki wybieram bo dobrze go wspominam ze wzgledu na fakt ze tam rodzilam. mimo ze mialam okazje poznac tez patologie ciazy to nie moglam narzekac. co do golizny to jakos super sie nie czuje na golasa przy obcych ale co maja ogladac na ginekologii... no przeciez nie stopy :P po porodzie przeciez tez sala 4 osobowa a krocze ogladali kilka razy dziennie i nie bylo zaslaniania. krew nie krew gacie w dol!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie,nie ma zmiłuj,taki oddział:)))Oddział ginekologii jest tam gdzie patologia ciąży więc teren będzie Ci znany:) Głowa do góry ,wszystko będzie dobrze:)Ale chyba dawno rodziłaś,bo jak ja rodziłam to sale poporodowe były 2 osobowe. A rodziłam tam 8 lat temu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Świecenie golizną przy innych pacjentkach nie musi być na porządku dziennym. Na oddziale ginekologicznym w szpitalu miejskim w Gdyni pielęgniarki ubierają pacjentki po operacji w przygotowane koszule nocne przed wizytą lekarzy. A w czasie obchodu ordynator lub inny lekarz odsłania sobie sam tyle, ile mu potrzebne. Oceniając ranę czy krwawienie nie musi przecież oglądać mnie całej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja mam nadzieje ze nikt mi miedzy nogi zagladal nie bedzie skoro operacja ma dotyczyc brzucha... ale to jest fakt ze w wielu szpitalach intymnosc to nieznane zjawisko chociazby poloznictwo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Między nogi zaglądają tam podczas badania w dniu przyjęcia, a po operacji to juz nie;))) No i lepiej samej w domu się wygolić,bo jak nie to bierze się za to pielęgniarka...;)))Ogólnie wszystko da sie tam znieść,moim zdaniem nie jest żle ale to kwestia osobistego odbioru,ale ja i tak byłam ledwo żywa ze strachu,ja to z tych baaaaaaaaaaaaardzo bojących się szpitali jestem:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak jest z cewnikiem? bo rozumiem ze byc musi.kiedy i na jak dlugo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musi,musi:)i. Cewnik zakładają rano przed zabiegiem i wyjmują tego samego dnia ale nie od razu po zabiegu tylko kilka godzin póżniej.Szybko czas zlatuje bo prawie cały czas się śpi po tej narkozie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadzam się, nie ważne jaki to oddział, każda osoba ma prawo do poszanowania godności, i nie ma znaczenia czy leżą same kobiety, sorry ale taka prawda
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na 1 dzień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej,
ja miałam poltora roku temu operację wykonaną w szpitalu w Gdyni- Szpital Miejski.
szczerze polecam-był to moj pierwszy pobyt w szpitalu i bylam mega przerażona. ale opieka na oddziale ginekologicznym,zyczliwośc pielegniarek oraz lekarzy przełamała moj strach więc czułam się wyjatkowo dobrze,komfortowo oraz zauwazoną pacjentką- nie jedną z wielu.
polecam!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Periri, i jak- zapisałaś się na ten zabieg do wojewódzkiego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Szpital Miejski w Gdyni i dr Rafała Ciepłucha. Nie jest konieczna wcześniejsza wizyta. Pan Ordynator zapisuje na zabiegi normalnie, po kolei, bez znajomości. Wystarczy mieć skierowanie i zapisać się na wizytę w Szpitalu, podczas której Dr wyznacza termin wizyty przedoperacyjnej i operacji. Przed operacją przechodzi się wszystkie niezbędne badania, wszystko na NFZ. Naprawdę warto, ja byłam operowana w listopadzie i na to samo. Czeka się około miesiąca, na dodatkowe konsultacje szkoda czasu, torbiel endometrialną trzeba niestety operować. Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam jakiś czas temu na operacji ginekologicznej (poza Trójmiastem)i w ogóle nie było kwestii golenia. Byłam przygotowana na to, bo to nasze jakieś zwyczaje, ale nikt się o to nie pytał, nie zmuszał ani nie proponował.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
nie chcę zakładać nowego wątku, a mam nurtujące mnie pytanie. Podczas rutynowej kontroli mój gin wykrył torbiel na jajniku. Od 1,5 przyjmuje antykoncepcję, żeby torbiel się wchłonęła. Niestety podczas ostatniej wizyty kontrolnej, okazało się że urosła i obecnie ma ponad 5cm. Odczuwam dolegliwości bólowe, parcie na pęcherz, wzdęcia. Markery nowotworowe CA125 są w normie. Lekarz, chce mnie poddać laparoskopii, decyzja zapadnie na następnej wizycie za parę dni.
Ile czasu czekałyście na operację, jak długo byłyście potem na zwolnieniu lekarskim, jaki szpital polecacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym spróbowała dodatkowo z olejem z wiesiołka. Stosowanie kapsułek nie zaszkodzi, a torbiel może się zmniejszyć lub wchłonąć. Polecam polski olej z wiesiołka Gal.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jaki masz rodzaj torbieli ? Jest torbiel dermoidalna,która nigdy się nie wchłonie nawet jak będziesz na detoxie wegański za 20tys. Są rodzaje torbieli, które się usuwa tylko i wyłącznie operacyjnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej i jak sytuacja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, byl ktos w szpitalu Uniwesyteckim w Gdańsku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Kontuzja kolana - poszukuję doświadczonego fizjoterapeuty. POMÓŻCIE!!! (28 odpowiedzi)

Witam, bardzo proszę o pomoc. Trzy mies. temu doznałam kontuzji kolana z uszkodzeniem...

Ból pięty... :-( (33 odpowiedzi)

Czy ktoś może miał podobne dolegliwości.. strasznie boli mnie pięta,szczególnie przy chodzeniu,na...

Powiększanie penisa (139 odpowiedzi)

Orientujecie się czy może jest jakiś lekarz w 3 city, który powieksza penisa kwasem hialuronowym?

do góry