Widok

fotowoltaika

Czy opłaca się założyć panele fotowoltaiczne.Chodzą z firmy i zachęcają do zakładania.Co sądzicie o takiej inwestycji??
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

Większość typowych instalacji nie zapewnia niezależności energetycznej - działa tylko jak jest napięcie sieci. Jest to wymagane dla bezpieczeństwa tych którzy naprawiają zerwane linie - nikt nie spodziewa się zasilania od strony odbiorców. Dla niezależności to trzeba by mieć jeszcze całkiem sporo akumulatorów, co przy ich koszcie i trwałości (liczbie cykli ładowania) wciąż jeszcze się nie opłaca. Na te lepsze i tańsze akumulatory czekamy wszyscy - gdyby były, już dawno mielibyśmy ten milion samochodów elektrycznych.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja polecam instalacje fotowoltaiczną dlatego, że mam niezależność energetyczną. Dodatkowo cieszy, że jestem niezależny od podwyżek cen prądu. Ja otrzymałem polecenie od sąsiada do firmy https://www.solartime.pl/ ustaliśmy wszystkie szczegóły i za dwa dni spodziewam się montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 27

mam możliwość podłączenia falownika do internetu, ale że jestem leniwy to tego nie zrobiłem - wygrałem podwójnie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z ukrytych kosztów o których nie każda firma namawiająca Wam powie, a zasłyszane od zaufanych instalatorów - strażacy nie mogą gasić dachu z taką instalacją (jest pod napięciem - nie da się wyłączyć Słońca na czas akcji).
A tak poza tym - dużo falowników jest od jednej firmy podejrzewanej o powiązania z chińskimi władzami - i są też podłączone do Internetu, "wuj wie" co tam przesyłają. Jak już będzie nam 100% zielono i uroczyście zamkniemy ostatnią elektrownię, to mogą nas załatwić bez jednego wystrzału - wystarczy jakiś błąd w firmware (zdalnie aktualizowanym) który "omyłkowo" jednego dnia o jednej godzinie wyłączy choćby połowę instalacji w kraju. Już za 18 lat będziemy mieli problem roku 2038.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dokładnie 10-15 lat się będzie zwracała inwestycja biorąc pod uwagę również koszta eksploatacji.
Jest to wartość przybliżona, bo jeśli nagle opłata za prad bardzo by się podniosła , to wówczas oczywiście zwrot nastąpi szybciej ...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

jesli masz zamiar tutaj zyc dlug to tak ale jak planujesz sie za 5 lat wyprowadzic to sie nie oplaca
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli chodzą i zachęcają to coś nie tak. Z tego co się orientuję to wszystkie poważne firmy nie mają wolnych terminów.
Wg mnie warto, ale chyba nie przez naciagaczy szukających naiwniaków.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Banino

Ozonowanie domu (16 odpowiedzi)

Witam wszystkich.Moje dziecko ma alergię i lekarz doradził mi aby co jakiś czas przeprowadzać...

do góry