Widok

trochę z innej beczki: JAK NABYC PRAWA DO MIESZKANIA?

SŁuchajcie, kto wie jak mam nabyć prawa do mieszkania? Już tłumaczę w czym rzecz: Nasze mieszkanie zostało kupione przez mojego męża przed zawarciem ślubu. Mieszkanie jest własnościowe, jest na męża. Jestem tam zameldowana. Wiem, że w razie rozwodu nie mam praw do tego mieszkania. W jaki sposób mogę zostac współwłaścicielem mieszkania? Jak inaczej można nabyć prawa do tego mieszkania? Co trzeba zrobić i jakie dokumenty są potrzebne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Najłatwiej chyba będzie zrobić coś takiego darowizną między małżonkami. Jeżeli zrobicie to notarialnie to żadnych podatków nie trzeba płacić (nie wiem jak wyglądają koszta notarialne przy takiej procedurze) i nie trzeba tego nawet zgłaszać do US.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myślę, że najprosciej zgłosić się po poradę do jakiegoś prawnika lub notariusza - wydaje mi się że wystarczy zwykły akt notarialny uznający Ciebie jako współwłaściciela (nawet bez darowizn czy umów kupna, sprzedaży itd); oczywiscie po kilkunastu latach zameldowania jako żona nabywasz prawa przez "zasiedzenie" czy jakos tak to się nazywa.

Pozatym jeżeli nie macie rozdzielnosci majątkowej - to wszystko jest wspólne, nawet mieszkanie kupione przed ślubem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Drogi/droga XX mylisz się. Jeśli nie ma rozdzielności majątkowej, mieszkanie zostało kupione przez męża przed ślubem to w razie rozwodu żona nie ma do niego praw. Mąż jest w stanie w prosty sposób udowodnić samodzielny zakup mieszkania.

Zainteresowana udaj się do notariusza lub poproś męża, by zrobił darowiznę na Ciebie. Do US będzie trzeba to zgłosić, jednak podatku się nie zapłaci. I dobrze byłoby wówczas zmienić zapisy w księdze wieczystej (wystarczy wysłać pismo do sądu z taką prośbą jeśli się nie mylę) po to, by w razie czego mieć wszystko wyprostowane.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

Jakie dzrwi, aby rozwiązać problem hałasu z klatki? (3 odpowiedzi)

jak w temacie, mieszkanie w bloku na gdańskiej żabiance, problemem są głośne klatki i głośno...

Jaka podłoga do mieszkania? (47 odpowiedzi)

Kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim. Zastanawiamy się jaką podłogę wybrać. Opcji jest...

Jakie schody? - co polecacie (54 odpowiedzi)

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów...

do góry