Widok

usuwanie macicy ze względu na mięśniak

cześć Dziewczyny, otrzymałam diagnozę od lekarza, że mój mięśniak rozrósł się (7cm) i że należałoby usunąć mięśniak wraz z macicą. Dzieci już i ciąży nie planuje. Najważniejsze, że jakieś 5 czy 6 lat temu usuwałam mięśniaka operacyjnie i niestety szybko odrósł, więc nie am sensu usuwać tylko sam mięśniak, bo jest duża szansa, że odrośnie. Czy któraś z was robiła podobną operację? Czy polecacie jakiegoś lekarza? Klinikę? Jakie są konsekwencje takiej operacji? Czy długo dochodziłyście do siebie po niej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam forum syrenki, dopytaj tam,
jakie konsekwencje usunięcia macicy? zaburzenia statyki pozostałych narządów miednicy mniejszej, możliwe popuszczanie w majtki. To musi być dobry fachowiec, więc dopytaj tam na forum gdzie i kogo polecają, aby nie borykać się z powikłaniami po zabiegu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam usunięta macicę 7 miesięcy temu też ze względu na mięśniaki( ja miałam3) nagle zaczęły bardzo rosnąc. Z macicą usunięto mi też oba jajniki ze względu na wcześniejsze badania genetyczne które wykazały zagrożenie rakiem jajnika. Byłam na konsultacji u dr. Wydry i on też mnie operował. Operację miałam robioną laparoskopowo więc doszłam do siebie dośc szybko, i bez sporej blizny na brzuchu. Ze szpitala wyszłam 3 dnia po operacji i po tygodniu funkcjonowałam już w miarę normalnie. Oczywiście trzeba bardzo uważać na siebie, nie wolno nic dzwigać, robic nic ciężkiego . Ja po operacji przechodze niestety przedwczesna menopauzę( Mam 45lat), ale nie biorę hormonów tylko DUO-FEM bardzo mi pomaga bo miałam dośc uciążliwe uderzenia gorąca. Jeśli masz jakieś pytania to chętnie pomogę, pozdrawiam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aniu, mam pytanie, jak dostać się do dr Wydry? Przyjmuje w UCK?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przyjmuje tylko w gabinecie prywatnym ul. jaśkowa dolina 105 tel. 604 933 129
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj Aniu
Ja we wtorek ide na usunięcie macicy metodą laparoskopowa.
Mam pytanie czy jak wyciagali macice to ja rozdrabniali i wyciagali przez te małe dziurki w brzuchu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Problem z erekcją w wieku 23 lat (15 odpowiedzi)

Witam, pisze w związku z problemem z erekcja. Mam 23 lata. Problem pojawia sie juz na poczatku...

Jakie tabletki na libido działają (31 odpowiedzi)

Witam, Swoje pytanie kieruję do kobiet, które miały okazje brać tabletki na libido. Mam 38 lat i...

Kolonoskopia robiona przez lekarza kobietę. Gdzie? (15 odpowiedzi)

Polecacie kogoś?

do góry