Widok

witaminy na oczy

jest sens brac jakieś witaminy na oczy? lata lecą, okularów do tje pory nie nosiłam i myślalam ze juz tak zotanie, ale okrutnie meczą mi się oczy, o czytaniu wieczorem nie ma mowy, ksiązki leżą nie ruszane z biblioteki bo co siądę to oczy mnie bolą , łzawią, czy to kwestia wady wzroku czy raczj czegoś innego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Warzywa i ...borowki i marchewka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobno też kurkuma ma dobry wpływ. Poza tym chyba warto dostarczać luteinę. Nie wiem czy czegoś nie pokręciłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja biorę od kilku dni suplement diety Neoglandynę, to są kwasy omega 3,6,9 i zdecydowanie widze poprawę. W sensie ja mam soczewki i często mam suche oczy, a po tych suplementach bardzo mi się poprawiło.
A powiedzcie mi jakiej firmy stosujecie krople?
Kurkuma potwierdzam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witamina E bardzo dobrze działa na wzrok i kondycję naszych oczu. Poczytajcie sobie sami:
http://czytelnia.cefarm24.pl/natura/witamina-e-mloda-cera-zdrowy-wzrok
Teoretycznie można ją uzupełnić odpowiednią dietą ale w praktyce czesto wychodzi inaczej:
nie mamy czasu na zdrowe jedzenie
nie jemy wielu warzyw i owoców
kupujemy najtańsze oleje

Wiadomo, że witamina ta nie naprawi nam wady wzroku jeśli taka posiadamy, ale faktycznie może opóźnić problemy ze wzrokiem w przyszłości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaksantyna i luteina wspomagana kompletem witamin (większość z B) też c, e cynk, selen, magnez. Także w połączeniu z kwasami omega 3 pochodzącymi z chia i kwasem tłuszczowym pochodzącym z ryb. Te preparaty nazywają się SuperOptic i Maxiluten-ale jak działają w praktyce to nie wiem bo dopiero dzisiaj zaczynam opakowanie. Wiadomo jak jest-jedni bardzo chwalą ale są też tacy co nie. Szczególnie ten superoptic. Wg mnie wit d powinna też coś zdziałać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

racja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powiem szczerze, że najlepiej za w czasu wziąć się za zdrową dietę. Ja ostatnio zaczęłam tą dietę: inbook. pl /dieta-minds-mikolaj-choroszynski i jestem bardzo zadowolona. Bardzo ciekawa i pomocna ksiązka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Kontuzja kolana - poszukuję doświadczonego fizjoterapeuty. POMÓŻCIE!!! (28 odpowiedzi)

Witam, bardzo proszę o pomoc. Trzy mies. temu doznałam kontuzji kolana z uszkodzeniem...

Problem ze wzwodem (6 odpowiedzi)

Mam 40 lat i problem ze wzwodem robi sie coraz bardziej uciazliwy dla mnie i partnerki. Bedac...

Chirurg stomatolog dobry (3 odpowiedzi)

Muszę usunąć parę zębów na raz. Jestem panikarą. Kogo Państwo polecacie najlepiej Gdańk Oliwa -...

do góry