Widok

włosy i paznokcie u dziecka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Coreczka od jakiegoś czasu gubi włoski, wydaje mi sie że jest to duża ilość. Zauważyłam również ze słabo jej te włoski rosną, ma meszek z nowych króciutkich ale nie rosną, do tego od m-ca nie rozną jej prawie paznokcie u trzech pierwszych paluszków, coś tam rośnie ale mało. Podaję jej codziennie tran mullers i 2-3 kropelki cebion multi córcia ma 4 latka, jak sądzicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może ktoś poradzi, wiem że kontrola u lekarza, ale czekamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mojej strarszej, ma 4,5 roku, wypadaja wlosy od roku, rok temu bylismy z tym u endokrynologa,
robilismy
TSH, FT3, FT4, anty TG, anty TPO, Alat, Aspat morfologie, zelazo.
Wszystko bylo dobrzez, lekarz powiedzial ze moze tak reaguje jej organizm na bardzo duza ilosc leków - bardzo duzo chorowała,

Ale kiedy w ostatnim polroczu zaczelam jej wyczesywac dwie szczotki dziennie, ta sama lekarka (prowadzi nas od 2 lat), kazała powtórzyc badania, bo problem trwa juz za dlugo i widac ze się nasila

TSH, FT3, FT4, anty TG, anty TPO, Alat, Aspat
dodatkowo morfologia z rozmazem, zelazo ale i ferrytyna (jej niedobór czesto powduje wypadanie wlosów, a moze byc bardzo niska, nawet jak zelazo jest ładne), fosfor, potas, wapń,miedz, slen, cynk, proteinogram, wit D3.

Dzis pobieralismy jej krew, czesc wyników bedzie dzis, ale takie jak medz, selen, cynk, witamina D3, za ok 0 dni. Moge ci napisac jak juz beda wyniki czy cos wyszło w wynikach, co mogłoby pokazywac przyczyne.

Córka ma dosc długie czarne włosy, ma duze zakola - od wypadania wlosów, nie mniej włosy jej odrastaja, ale nowe calay czas wypadaja - jednak wypadanie wlosów nie jest normalne dla dzieci.

Dodatkowo paznokcie - u ans rosły normalnie, nie mniej juz minimalna długosc powodowała ze paznokcie sie rozdwajały - ale tak naprawde dzielily na conajmniej na 4-ro.

Chyba najpierw moglabys isc do pediatry, ale zeby choc skierowanie na kilka badan dała - nie wszytko moze wypisac pediatra.

MY zeby oszczedzic kolejnego latania po lekarzach zdecydowalismy sie zrobic jej te badania prywatnie, nie mniej endokrynolog napisał nam co powinnismy przy takich objawach zrobic.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki, porozmawiam z pediatrą i poproszę o skierowanie a tak jak radzisz resztę najwyżej zrobię prywatnie, tak się zastanawiam córka za każdym razem jak ma kaszel dostawała nebbud może to po nim wypadają włoski a chorowała dosyć często w przedszkolu, kiedyś obiło mi się o uszy że powoduje łysienie plackowate, od tej pory sobie daruję i będe robiła tylko solą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amandzia,

moja miala ostatnio Pulmicort (czy to co Nebbud) w sierpniu - miala zapalenie krtani, wczesniej jakos na wiosne - wiec u nas jakiegos zwiazku z tym nie widze.

ale daj znac co ci powie, bo aj caly czas draze temat

Bylam w pazdzierniku z mlodsza w szpitalu na oddziale pedriatrii, endokrynologii, diabetologii oraz chorob metaboliczych - czyli lekarze patrza jakos bardziej wielotorowo, niz peditara czy sam endokrynolog, pokazałam wyniki starszej - opisałam problem, liste badan ktore dostalam do zrobienia, dodali wlasnie od siebie miedz, cynk, selen.

No nic zobaczymy, jakos za 2 tyg bede moze madrzejsza o wyniki, chyba ze dzis ferrytyna wyjdzie juz pełzająca, to tutaj bedzie pewnie duze podloze
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok na pewno dam znać, zobaczymy dlaczego te nasze dziewczyny tak gubią włoski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łapcie namiary - https://www.sprzet-fryzjerski.pl/blog/najlepsze-odzywki-do-wlosow-dla-dzieci-ranking-top10.html
Będzie OK. To jakościowy produkt, który zrobi różnicę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Wakacje z dziećmi (115 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

Wycieczka w przedszkolu (41 odpowiedzi)

Córka ma mieć w piątek wycieczkę w przedszkolu, jadą autokarem do Pucka i Rzucewa. No i tak się...

kaszel u dziecka, jak sobie radzicie ? (85 odpowiedzi)

Synek ma 3 latka, zaczał się katar, potem kaszel. Dwukrotnie byłam u lekarza i osłuchowo jest...

do góry