Widok

wniosek o alimenty - pytania

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
hej

do jakiego sądu adresować pozew o alimenty? jak dlugo sie czeka na pierwszą rozprawę? czy szybciej to nastąpi niz jakbym składała wniosek o rozwód do sądu okręgowego i na nim ustalała alimenty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nikt nie wie?:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
szybciej nie będzie w żadnym sądzie. Możesz prosić w pozwie o zabezpieczenie roszczenia na czas trwania sprawy i wtedy dostaniesz od razu alimenty.
Rozwodowe zwykle ciągną się dłużej, ale to nie jest reguła.
Za to nie możesz składac do jednego sądu o alimenty a do drugiego o rozwód, bo na czas sprawy rozwodowej drugi sąd zawiesi sprawę o alimenty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zerknij na legalsalutaris.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jadźka właśnie nie jest tak. Wnosiłam o zabezpieczenie roszczeń i sędzia totalnie to olała. Nawet nie zabrała głosu w tej sprawie. Musiałam miesiącami czekać a postępu żadnego stad wycofałam sprawę i zamierzam udać się do sądu rejonowego. Masz doswiadczenie w tej klwestii?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na sprawę o alimenty czekałam 2.5 miesiąca, razem z pozwem złożyłam o zabezpieczenie i zabezpieczenie dostałam dopiero na 1 sprawie, teraz czekam na druga rozprawę, bo na kwotę przez sędzie się nie zgodziłam. ona ze bierze koszt utrzymania dziecka według niej i dzieli to na pol, a kato dzieckiem się zajmuje nie interesuje jej to. powodzenie, samotne matki w tym kraju maja pod górkę na każdym kroku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sąd musi udzielić zabezpieczenia i jeśli składasz razem z pozwem to najpóźniej na pierwszej rozprawie, ale zwykle dostaniesz od dnia złożenia pozwu to zabezpieczenie, co oznacza, że jeśli pierwsza sprawa odbędzie się po 3-4 mc (zwykle tak jest) ojciec dziecka będzie musiał Ci wypłacić od razu za te kilka mc.
Niestety sądy jak działają każdy widzi. Bardzo długo czeka sie na sprawy. Moje ostatnie podwyższenie alimentów trwało ponad 1,5 roku (sic!) i to właśnie w rejonowym.
jola - możesz złożyć apelacje od wyroku, co polecam uczynić, bo sądy II instancji mają zwykle lepiej przygotowanych i wykształconych sędziów, a nie obrażone panienki z łapanki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy do pozwu o alimenty trzeba dołączyć odpis skrócony aktu małżeństwa czy odpis całkowity aktu małżeństwa? w sądzie dali kartkę z informacją, że to ma być ODPIS AKTU MAŁŻEŃSTWA. więc o który im chodzi?
skrócony mam, a ten drugi musiałabym zdobyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jeszcze jedno - o co chodzi dokładnie z tym zabezpieczeniem? jak to dokładnie napisać?
napisałam, że wnoszę o zasądzenie alimentów od... dla... w kwocie ... płatnych wtedy i wtedy z ustawowymi odsetkami... i do tego uzasadnienie i koniec.

ale znalazłam gdzieś:

tytuł: Pozew o alimenty z wnioskiem o zabezpieczenie powództwa (ja napisałam tylko: Pozew o alimenty)
W imieniu małoletniego .... wnoszę o:
1. podobnie jak ja mam

2. zasądzenie od pozwanego na rzecz powoda kosztów procesu według norm przepisowych (tylko czy w przypadku alimentów liczą koszty procesu czy dla powoda i tak = 0zł???)

3. wydanie wyroku zaocznego w przypadku nie stawienia się pozwanego na rozprawę (a jeżeli tego nie wpiszę to będę czekać w nieskończoność?)

4. nadanie wyrokowi rygoru natychmiastowej wykonalności (czy jak tego nie napiszę, to nie dostanę od razu pieniędzy na dziecko?)

5. zabezpieczenie powództwa przez zobowiązanie pozwanego . . . (imię i nazwisko) do uiszczania małoletniemu powodowi
. . . (imię i nazwisko) przez czas trwania procesu po . . . (słownie: . . .) zł miesięcznie, płatnych do rąk jego przedstawicielki ustawowej - matki . . . (imię i nazwisko) do dnia 10 każdego miesiąca z góry, z ustawowymi odsetkami w razie uchybienia terminowi płatności którejkolwiek z rat. (jaką kwotę tu wpisać - tę o którą wystąpiłam czy inną?)

czy jeżeli złożę pozew dziś, rozprawa odbędzie się np. w maju, to sąd przyzna dziecku alimenty w maju z wyrównaniem od stycznia? a jeśli bez zabezpieczenia to dopiero od maja? proszę, pomóżcie, bo to pilne!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co jeżeli ojciec mieszka za granicą, nie ma pracy, co ja mogę wtedy zrobic? pozew napisac? on nawet nie da rady tu na rozprawe przyjechać. co w takiej sytuacji? bo jak głupia zwlekam :( nie wiem co dalej... moje pytanie gdzie mam się kierować?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
umów się do Centrum Praw Kobiet tel. 341 79 15 - tam jest prawnik, który pomoże.
ja też byłam, ale nie wpadłam na to, żeby jeszcze o to zapytać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MS - wszystko zalezy od tego czy ma meldunek w Pl,czy jest wymeldowany, bo jak ma meldunek to będą wezwania przychodziły, a jak nie będzie odbierał, albo stawiał się na sprawę to go będą szukać, gorzej, jak jest z PL wymeldowany
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nigdy nie był zameldowany w Polsce. Jest obcokrajowcem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może ktoś mi pomoże? proszę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To czy ojciec dziecka jest obywatelem kraju unii?jakiego kraju i czy tam jest dziecko jakby zgłoszone że ma?czy tylko w pl jest ojciec wpisany?daj znać jaki to kraj, to wtedy trzeba napisać maila do ambasady tego kraju u nas albo naszej tam i spytać gdzie się zgłosić w takiej sprawie.ją się na tym nie znam ale tak bym zrobiła.mogę pomoc napisać takiego maila po angielsku pisz na e-myk@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy któraś z Was zwracała się z pomocą do komornika Pana Piotra Szwedy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawę rozwodową skonsultujesz z kancelarią https://www.centrumrozwodow.pl/ w Opolu. Prawnik musi ocenić sytuację małżeńską, realne koszty utrzymania dziecka pod wniosek o alimenty i wiele innych kwestii. Trochę trzeba się przygotować, nawet do spotkania w sądzie rodzinnym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo pomocne jest takie narzedzie do wyliczania kosztow utrzymania dziecka Kalkulator alimentów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

co w tym roku się daję na komunie (99 odpowiedzi)

inspiracji poszukuję. Dla dziewczynki

urlop wychowawczy a zaległy urlop wypoczynkowy :) (14 odpowiedzi)

witam, Mam takie pytanko może już był przerabiany ten temat, Jestem obecnie na urlopie...

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku? (30 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam...

do góry