Widok

wrastajacy sie paznokiec i akryl

ostatnio slyszalam i nie wiem czy to prawda..

czy to prawda ze polozenie akrylu na wrastajacy sie paznokiec to dobre rozwiazanie ? (palec u stopy)
moze ktorac probowala i zechce podzielic sie informacja?
z gory dziekuje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Paznokieć nie może "wrastać się", tylko "wrastać"!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie jest to absolutnie dobry pomysł. W przypadku wrastajacego paznokcia (uraz mechaniczny, żle obciety lub zbyt obciste obuwie najszeczniej) najlepiej załozyc klamre (zalezy w jakim jest stanie) lub poczekac jak odrosnie samoistnie jesli nie ma zadnych stanow ropnych itp. Zakładanie akrylu/zelu na paznokciach u stop doprowadzi tylko do pogorszenia sytuacji, paznokciec wtedy nie oddycha i moze dojsc wielu chorob bakteryjnych. Moze sobie Pani pomoc preparatami dostepnymi w aptece dostosowane sa do tematu Pani postu lub pojsc do profesjonalnego gabinetu na konsultacje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Kaszmir Spa prosze nie pisać bzdur ze paznokć oddycha bo paznokcie Nie oddychaja Paznokcie to martwa cześć naskórka która nie oddycha ( polecam sie doszkolic ! I to ze ma porowata fakture nie oznacza ze paznokcie oddychaja , anatomia paznokcia sie klania .Prócz klamry oczywiscie polecam leczniczy zabieg pedicure który pozwoli na tymczasowa ulgę ( frezarka usuwa sie cześć paznokci od momentu wyrostu z macierzy , jest to efekt krotkotrwaly i wymaga od specjalisty doswiadczenia i umiejetnosci jednakze przynosi natychmiastowa ulgę . Kolejno oczywiscie kramla korygujaca.. Akryl nie jest przeciwskazaniem gdy nie ma obzęku oczywiscie . Znam wiele przypadków ze osoby które nosiły żel czy akryl na paznokciach jak najbardziej je utwardzily odpowiednio skorygowane i umiejętnie położony materiał nie szkodzi paznokciam wrastajacym . Polecam udać sie do specjalisty który takowe kwalifikacje posiada . Nie wystarczy mieć profesjonalny salon , ale wieloletnia wiedzę poparta doświadczeniem w leczeniu wrastajacych paznokci
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodziło mi o "oddycha " w ten spokob a nie doslowny, oczywiscie ze paznokiec to twor martwy. Miliony drobniutkich naczynek krwionośnych dostarczają tlen oraz składniki odżywcze do rąk, palców, paznokci.A przez żyły usuwany jest m.in. dwutlenek węgla. W tym złożonym procesie odżywiona zostaje macierz paznokcia, która dzięki temu wytwarza zdrowe komórki paznokci.
Te zdrowe komórki budują m. in. tkankę miękką płytki paznokciowej, obrąbek naskórkowy, wały boczne i obrąbek naskórkowy pod paznokciowy. Stanowią one żywą tkankę, tak samo jak łoże paznokcia, które składa się z warstwy skórnej oraz naskórkowej. Górna warstwa jest podobna do błony śluzowej, znajdującej się np. w jamie ustnej. Przywiera ona do spodniej części płytki paznokciowej.
Naturalna płytka paznokciowa jest ruchomym ciałem stałym, a zbudowanym jest głównie z keratyny (tak samo jak włosy. NATURALNA PŁYTKA PAZNOKCIOWA JEST TKANKĄ MARTWĄ, DLATEGO NIE ODDYCHA. Ponieważ składa się z martwej keratyny. NIkt mi nie powie ze akryl czy zel ma dobroczynny wpływ na paznokcie. A jesli chodzi o choroby dłoni i stop ( w tym wrastajace paznokcie) to tak sie składa ze byl to temat mojej pracy mgr na Akademii Morskiej...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
~Kashmir Spa

Dziewczyna liczyła na poradę w zakresie wrastającego paznokcia a wywiązała się dyskusja.
Faktem jest ,że racja leży po Waszej stronie, ponieważ przy tym problemie, bardzo złym pomysłem jest nakładanie żelu/akrylu, gdyż trzeba najpierw wyleczyć przyczynę.
Nie zmienia to jednak faktu,że Wasze ciągłe reklamowanie się w róznych watkach tego forum jest trochę żenujące, wyskakujecie dosłownie jak małpy z szafy.
Gratuluje pracy magisterskiej, jednak doświadczenie to podstawa pracy, nie wspomne o tym,że dobre salony nie muszą się raklamować na forum, ponieważ to sami klienci przekazują dobrą opinię, a Wy reklamujecie się cały czas.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaszmir Spa :) skąd pani przepisala ten tekst haha Praca magr na temat paznokci w szkole Morskiej? Chyba pomyliła pani kierunki z Kosmetologia . A nawet gdyby to po tym co pani napisała twierdze ze doświadczenia nie ma pani żadnego. Najpierw wyraźnie napisała pani ze paznokcie oddychaja a teraz sie pani wybiela tekstem zerznietym z internetu. I z tego co widzę wszędzie pani sie ogłasza , chyba pani salon cierpi na brak klientów . Kate a propo personalnego tkania mojej osoby to prosze z daleka, ja sie tubnie reklamuje .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej zalozyc klamre na wrastajacy paznokiec u profesjonalisty
image.
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Własnie dokładnie tak cierpie na brak klientów tylko terminy zajete do sierpnia... Tak na Akademii Morskiej jest specjalizacja Menadzer Produktu Kosmetycznego takze wiedze ze Pan wiedzia na temat edukacji jest sreednia i najłatwej oceniac innych... Kazdy ma prawo do wyrazenia swojej oceny i zdania. A opinie klietnek na temat mojego Gabinetu moze Pani sobie przeczytac na trojmiescie. NIe od dzis wiadomo ze w interecie jest wszystko i znalezc mozna wszystko. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
*pani wiedza (przepraszam) chociaz nie wiadomo bo podpis jest anonimowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nigdy w życiu nie kładź nic na wrastającego paznokcia!! Będzie tylko jeszcze gorzej. Mi wrastał paznokieć przez kilka miesięcy i pomógł mi dr Igor w Clinica Dermatologica w Gdańsku. Minęło już pół roku i nadal wszystko jest dobrze, więc mam nadzieję, że tak zostanie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaka metode zastosowal doktor Igor ? I czy pomogla do tej pory ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Moda i uroda

Sukienki na wesele w Trójmieście- gdzie? (56 odpowiedzi)

Hej, dziewczyny tak jak w tytule- gdzie w Trójmieście znajdę sklep z sukienkami na wesele? W...

Pierwszy krem na zmarszczki (5 odpowiedzi)

Witajcie :) napiszcie proszę, kiedy zaczełyście używać kremu na zmarszczki? I jaki kremik...

Sklep internetowy z markowymi ubraniami (94 odpowiedzi)

Hej, mam pytanie, ktoś zamawiał z was na tej stronie? Firma jest nowa, dosyć wysokie zniżki i...

do góry