Widok

wypalenie zawodowe w gastro

Witam, jak w temacie. Czy są Tutaj osoby które mają również dość Swojej pracy w gastronomii albo ogólnie dość pracy w jakiejkolwiek innej branży? Jak sobie z tym radzicie? Mam 30 lat i od jakiegoś czasu czuje, że życie "przecieka" przez palce tj. Brak czasu na cokolwiek, ciagle zmęczenie i wnerwienie. Prośba o normalne wypowiedzi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

kiedy ostatnio miałeś dłuższy urlop, taki 2-3 tygodnie?
kiedy ostatnio zmieniłeś pracodawcę?
jak długo dziennie pracujesz?
I czy dobrze się wysypiasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dłuższy urlop był w kwietniu 1,5 tygodnia, praca u jednego pracodawcy 2 lata a praca jak to u większości osób pracujących w gastronomii 10 godzin dziennie i więcej przede wszystkim w święta, weekendy wakacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest po sezonie, urlop miałeś przed sezonem, teraz wypadało by znów odpocząć - zwłaszcza przed świętami ....
jak ja zaczynam "mordowac" w pracy i mam wqrw, to znaczy że muszę odpocząć. .....
sugeruję urlop i przemyślenie sprawy
jeszcze zbyt wcześnie na radykalne kroki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wypalenie zawodowe czaczyna się chyba wtedy kiedy bardziej niż do roboty wolałbyś iść do więzienia
albo jak musisz użyć całej siły woli by przypadkiem jadąc do roboty nie zawrócić z powrotem
albo zjechać pod tira....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dochodzi do tego też samo miejsce pracy, z kim współpracujemy, jaki jest nasz przełożony, to wszystko wpływa na klimat w miejscu pracy. Pozatym będąc zamknietym w takim pomieszczeniu jak kuchnia przez 10h/dobe też wpływa na nasza psychikę. Chyba czas u Ciebie na zmianę profesji. Masz 30 lat więc masz czas na naukę czegoś nowego, coś co będzie sprawiac Ci przyjemność. Powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie coś takiego mam, że jak przychodzę to mam ochotę wyjść z pracy wcześniej rzucając patelnia w kogokolwiek, a co do zmiany profesji to słabo bo nic innego w życiu nie robiłem. Ja ogólnie lubię pracę w gastronomii i chce w niej pracować ale muszę zmienić miejsce pracy. Zastanawiam się nad wyjazdem z Polski niestety, bo jak w większości profesji tak i w tej branży zarobki i brak personelu robi swoje, a zachowanie przełożonych, właścicieli jest często poniżej jakichkolwiek norm społecznych.
A tak na marginesie pracujecie również w gastronomii "qty",
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmień branże czy Coś ? ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sama obecnie prowadze swój własny punkt i przez obecną sytuację staję sie coraz bardziej wypalona...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pasja to jedno, ale pasji można mieć wiele. Warto jednak spytać jescze o intencje, które tworzyszyły Tobie podczas zakładania firmy oraz przekonań, które temu towarzyszyły. Wypalenie następuje często też wtedy, kiedy ta "nasza" pasja jest pożyczona od kogoś. Zapytaj siebie czy rzeczywiście to jest Twoja pasja, czy zainteresowałaś się tematem bo (i tu wstaw swoje bo). Warto być ze sobą szczerą . W ten sposób ja osobiście wyeliminowałam ponad 10 lat temu nieswoje pasje. Na stronie Księgowość Burda jest również ciekawy artykuł o tym jak walczyć z wypaleniem zawodowym.
Jesli nic Ci nie pomoże to może warto jest zmienić pracę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

poszukiwania pracy..na jakich stronach jej szukacie? (59 odpowiedzi)

na początek prośba do Admina. o nie kasowanie mojego wpisu,, Pisze tu bo na forum praca mało...

SELGROS Gdańsk Osowa-czy warto? (11 odpowiedzi)

witam, na dniach mam rozmowe w SELGROS w Gdansku (stanowisko asystentka dr, nie kasa/hala etc)...

Własny biznes - jak się reklamować? (176 odpowiedzi)

Jak reklamować swój biznes w sieci? Bez obecności firmy w Internecie ciężko będzie zdobyć...

do góry