Widok

wywóz śmieci od 1 lipca

witam, znane już są stawki za wywóz śmieci w Baninie i tak od 1 lipca 2013 zapłacimy -----

Stawki za śmieci niesegregowane:

1. dla gospodarstwa domowego liczącego 1 osobę 20,00 zł miesięcznie,
2. dla gospodarstwa domowego liczącego 2 osoby 40,00 zł miesięcznie,
3. dla gospodarstwa domowego liczącego 3 osoby 60,00 zł miesięcznie,
4. dla gospodarstwa domowego liczącego 4 osoby lub więcej osób 70,00 zł miesięcznie.

Stawki za śmieci zbierane w sposób selektywny:

1. dla gospodarstwa domowego liczącego 1 osobę 13,00 zł miesięcznie,
2. dla gospodarstwa domowego liczącego 2 osoby 26,00 zł miesięcznie,
3. dla gospodarstwa domowego liczącego 3 osoby 39,00 zł miesięcznie,
4. dla gospodarstwa domowego liczącego 4 osoby lub więcej osób 43,00 zł miesięcznie.

A teraz ja się pytam:
1/ kto zapewni pojemniki na te śmieci? w Castoramie pojemnik 120 l kosztuje 200 zł to spory wydatek, zwłaszcza, że teraz dzierżawimy je
2/ jak będzie wyglądała segregacja ? szkło, plastik, papier - wszystko osobno? to plus mokre daje 4 pojemniki! kto chce mieć 4 pojemniki przed domem!!!!
3/ jak często będą te śmieci wywożone?

Czy gmina Żukowo zorganizuje jakąś akcję informacyjną? Na razie to tylko o kasie była mowa!!!

Jeżeli macie jakieś ciekawe informacje w tym temacie - piszcie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pojemników będzie 5. Brązowy-mokre pojemnik na zmieszane-suche Zielony- szkło Niebieski-papier Żółty-tworzywa sztuczne oczywiście czytam to z ulotki którą dostałam w zeszłym roku .ulotka ta jest na stronie http://www.zukowo.pl w zakładce odpady komunalne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jeszcze lepiej :) Piękny obraz przed domem :) Nie zachęca mnie to do segregowania śmieci, zastanawiam się czy nie wybrać opcji z niesegregowaniem - zapłacę 14 zł więcej!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
SITA daje 2 pojemniki
Niebieski na zwykłe śmieci
Żół ty na papier i szkło
Syfiarze i tak będą wywalać do lasy albo w pola albo podrzucać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurde ja jestem jakaś niekumata. jeżeli będę segregowała śmieci to płacę za 3 osoby 39 zł tylko??? czy 39+60? bo z góry założą że część śmieci będzie niesegregowana? czy po prostu jak zadeklaruję że nie segreguję to 60 będę tylko płaciła?

masakra 5 śmietników??? i co mokre, suche (suche posegregowane? czy nieposegregowane?) papier plastik szklo.?????? nie kumam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to zależy co zadeklarujesz - segregujesz - 39 zł, nie segregujesz - 60 zł,

no właśnie co z tą segregacją to nie wiadomo, powinna jakaś akcja informacyjna być!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
oblukałam tą ulotkę - polecam dowiedziałam się że nie każde szkło to szkło które można wrzucić do pojemnika szkło :/ tak samo z papierem ;/ no masakra. przeraża mnie te 5 pojemników, dobrze że właśnie jestesmy na etapie planowania podjazdu, płotu itp. to sobie jakoś to ogarniemy ale zmiescić teraz 5 pojemników w miejscu gdzie ktoś ma 2? albo jeden? maskara ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez widziałem ta ulotkę - i właśnie - co będzie w przypadku, gdy nastąpi jakaś pomyłka w segregacji-to nie wezmą odpadów ? bo to tak wygląda, ze trzeba będzie stać nad śmieciami z ta ulotka i patrzeć co gdzie wrzucać..wychodzi na to ze segregacja zajmie dużo czasu- wiec lepiej będzie zapłacić więcej i niesegregowac...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co ja wiem to przy naszych domach będą 2 pojemniki na suche i mokre a 3 kolejne na szkło plastik papier będą stały przy jakiś sklepach lub w miejscach wyznaczonych przez gminę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
już widzę jak te pojemniki na szkło plastik papier są wiecznie przepełnione i robi się śmietnik wokół nich, tak jak teraz!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powinni te pojemniki częściej wywozić to by tego syfu nie było ,pozatym gdyby tak każdy miał smietnik pod domem to by nie było tak dużo innych śmieci przy tych pojemnikach a segregacja miała by sens.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
racja! powinno być ich więcej i wywozone raz a tygodniu! teraz to ja nawet do takiego pojemnika nie startuję, bo gdzie mam ten plastik zostawić? pod kontenerem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wywóz śmieci od 1 lipca należy wypowiedzieć dotychczasowe umowy

Nowe stawki wejdą w życie z końcem czerwca 2013 roku.

Należy wypowiedzieć dotychczasowe umowy najpóźniej do końca marca 2013

(trzy miesięczny okres wypowiedzenia) z aktualnym odbiorcą naszych odpadów,

aby w lipcu nie płacić za śmieci podwójnie - raz Gminie, drugi raz dotychczasowemu odbiorcy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dlaczego na stronie żukowo.pl nie ma żadnych dalszych informacji o wywozie śmieci od lipca????? kto dostarczy nowe kubły na śmieci jak obecny odbiorca śmieci zabierze obecne ????? będzie trzeba zlożyć deklarację co do liczby osób mieszkających i sposobu segregacji śmieci - w jakiej formie?? do kiedy?? ktoś coś wie?? ktoś coś słyszał??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W formularzu do wypełnienia na temat śmieci jest rubryka w której każdy ma się zobowiązać do zaopatrzenia w kubły-tak ja to zrozumiałem. Cały formularz jest bardziej skomplikowany niż PIT. Na razie wstrzymałem się z jego wypełnianiem i czekam na jakieś oficjalne info. w każdym razie formularz trzeba oddać w Kartuzach podobno do końca kwietnia-MASAKRA!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
do Kartuz ? dlaczego ? a nie do gminy Żukowo ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W jakich Kartuzach????!!!!! Na tym terenie za śmieci odpowiedzialny jest UG Żukowo. Dzwoniłam tam dzisiaj. W pojemniki będzie można się zaopatrzyć samemu- zgodnie z ustawą powinniśmy mieć własne, lub dzierżawić od firmy wywożącej śmieci- tak w przetargu zażyczyła sobie gmina. Czy będzie za dzierżawę dodatkowa opłata tego nie wiadomo. Jeżeli chodzi o deklarację UG Żukowo jeszcze ich nie wysłał więc skąd je masz????? Ludzie nie siejcie plotek!!!!! A przy okazji ino znajdziecie w darmowej gazetce p.t. "Wieści z magistratu"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A tutaj:
http://odpady.kartuzy.pl/images/KOLOR_deklaracja_-_ostateczna.pdf
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ale to jest deklaracja dla gminy Kartuzy a nie Żukowo...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faktycznie. To trochę mi ulżyło. Ktoś wstawił linka a ja nie doczytałem. Mija kulpa(czy jakoś tak) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ttp://www.radabanino.pl/start/279-zo-d ... etnia.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
informacje o deklaracjach znajdują się na stronie : http://www.naszebanino.pl/zloz-deklaracje-ws-oplat-za-smieci-do-konca-kwietnia/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Segregacja się opłaca - Opłaty

Dnia 13 marca 2013 r. odbyła się XXVII sesja Rady Miejskiej w Kartuzach, podczas której m.in. zostały podjęte niektóre z uchwał z tzw. "pakietu śmieciowego". Jedną z nich jest uchwała w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty i ustalenia stawki opłaty za pojemnik.

Przyjęcie tej uchwały określiło stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jakie obowiązują każdego właściciela nieruchomości na terenie gminy Kartuzy.





Miesięczne stawki opłaty dla nieruchomości zamieszkanych

kształtują się następująco:



W przypadku odpadów zbieranych w sposób selektywny dla gospodarstwa domowego

1 - osobowego 19 zł (brutto) miesięcznie

2 - osobowego 29 zł

3 - osobowego 39 zł

4 osobowego 48 zł.



W przypadku odpadów zbieranych w sposób nieselektywny stawki wzrastają o 41 proc. i wynoszą dla gospodarstwa domowego:

1 - osobowego 26,80 zł (brutto) miesięcznie

2 - osobowego 40,89 zł

3 - osobowego 54,99 zł

4 osobowego 67,68 zł.

W ramach opłaty śmieciowej, z terenu nieruchomości zamieszkanych odbierana będzie każda ilość odpadów komunalnych zbieranych w sposób zgodny z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kartuzy.



W przypadku nieruchomości niezamieszkanych i mieszanych ustalono stawkę (brutto) za pojemnik:




A. z odpadami zmieszanymi:

a) o pojemności 110 l w wysokości 21,14 zł

b) o pojemności 120 l w wysokości 21,14 zł

c) o pojemności 240 l w wysokości 36,02 zł

d) o pojemności 500 l w wysokości 80,68 zł

e) o pojemności 1100 l w wysokości 155,11 zł



B. z bioodpadami:

a) o pojemności 60 l w wysokości 8,88 zł

b) o pojemności 110 l w wysokości 11,51 zł

c) o pojemności 120 l w wysokości 11,51 zł

d) o pojemności 240 l w wysokości 16,76 zł

e) o pojemności 500 l w wysokości 32,53 zł

f) o pojemności 1100 l w wysokości 52,56 zł



C. z papierem:

a) o pojemności 60 l w wysokości 7,71 zł

b) o pojemności 110 l w wysokości 9,17 zł

c) o pojemności 120 l w wysokości 9,17 zł

d) o pojemności 240 l w wysokości 12,10 zł

e) o pojemności 500 l w wysokości 20,87 zł

f) o pojemności 1100 l w wysokości 29,23 zł



D. ze szkłem:

a) o pojemności 60 l w wysokości 7,71 zł

b) o pojemności 110 l w wysokości 9,17 zł

c) o pojemności 120 l w wysokości 9,17 zł

d) o pojemności 240 l w wysokości 12,10 zł

e) o pojemności 500 l w wysokości 20,87 zł

f) o pojemności 1100 l w wysokości 29,23 zł



E. z tworzywem sztucznym:

a) o pojemności 60 l w wysokości 7,71 zł

b) o pojemności 110 l w wysokości 9,17 zł

c) o pojemności 120 l w wysokości 9,17 zł

d) o pojemności 240 l w wysokości 12,10 zł

e) o pojemności 500 l w wysokości 20,87 zł

f) o pojemności 1100 l w wysokości 29,23 zł



UWAGA!

Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać na rachunek Urzędu Miejskiego w Kartuzach w cyklu dwumiesięcznym.





ceny.jpg

Mieszkańcy, którzy nie zdecydują się na segregację odpadów tj. nie będą sortować odpadów na 5 pojemników tj. suche, mokre, szkło, tworzywa sztuczne, makulaturę, a będą wrzucać wszystkie odpady do jednego pojemnika zapłacą więcej.



PONADTO W RAMACH AKCJI OD MIESZKAŃCÓW ODBIERANE SĄ NASTĘPUJĄCE RODZAJE ODPADÓW:

NIEBEZPIECZNE

termometry, lampy rtęciowe, świetlówki
środki ochrony roślin i ich opakowania
rozpuszczalniki, odczynniki chemiczne
farby, lakiery oraz opakowania po nich
smary, środki do konserwacji drewna i metali
zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
zużyte baterie i akumulatory
przeterminowane lub częściowo wykorzystane leki
przepracowane oleje

BUDOWLANE I ROZBIÓRKOWE

odpady pochodzące z remontów gospodarstw domowych

WIELKOGABARYTOWE

odpady nie mieszczące się w pojemnikach na odpady, głównie meble

METALE

UWAGA!
W RAMACH OPŁATY ŚMIECIOWEJ NIE SĄ ODBIERANE:

azbest, papa
odpady nieoznaczone, niemożliwe do zidentyfikowania
odpady wskazujące na źródło pochodzenia inne niż gospodarstwo domowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ludzie!!! Dlaczego przytaczacie uchwałę Kartuz skoro nas ona nie dotyczy. Dla nas ważna jest uchwała gminy ŻUKOWO!!!!!!!!!!!!!
Równie dobrze cytujcie uchwały Zakopanego czy Szczecina.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez tego nie rozumiem.. wprowadzacie tylko innych w błąd..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
~sirra czy Ty wiesz gdzie mieszkasz bo Banino z Kartuzami nie ma nic wspólnego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy to prawda, że słoiki i butelki mają być czyste z odmoczonymi etykietami, bo jesli tak to za wodę zapłacę duzo więcej niż zaoszczędzę na segregowaniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja np. mam pojemni kido segregacji i na zwykłe smieci też.
Zanim wyrzucę 1 słoik to w spiżarni mam duże wiadro i wkładam. Np słoiki myje, kubeczki po jogurcie bo by to zwyczajnie smierdziało.
Jak mam pełne wiadro to idę i do kontenerka wyrzucam.
Z każdym jednym słoiczkiem czy kubeczkiem biegać nie będę.
A z tymi etykietkami to lekka przesada.
Jak butelki oddajesz po piwnie do sklepu to chyba wypłukane z etykietkami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
http://zukowo.pl/strona-533-Odpady_stale_List_do_mieszkancow_.html

w końcu jakieś sensowne info :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ktos segreguje, pisze ,że myje a chamidło minusuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
http://www.naszebanino.pl/list-do-mieszkancow/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy jest gdzieś dostępny wzór deklaracji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.naszebanino.pl/deklaracja-ws-oplaty-za-gospodarowanie-smieciami/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wzór deklaracji UG Żukowo będzie prawomocny po 10 kwietnia 2013. Prosze wstrzymac sie z drukowaniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo jak brudas to minusuje. Proste
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
takie deklaracje gmina powinna wysyłac pocztą do mieszkańców bwraz z instrukcja a nie ludzie sami maja szukać druków i martwić się.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
gmina bedzie wysylac to do mieszkancow, chyba tych zameldowanych, deklaracje beda wtedy juz czesciowo wypelnione
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ta deklaracja to porażka. O ile nie ma problemu w przypadku jednej rodziny to w przypadku kiedy mieszkają w jednym domu dwie małe rodziny to jest porażka. W tym przypadku składamy deklaracje jako dwie rodziny , np. 2+2 czy np. 4+1 itp , a nie jako ponad 4 osoby. Nikt nie chce powiedzieć gdzie w przypadku segregacji ustawić 10 śmietników- bo tak to realnie wyjdzie. Nikt nie wie jakiej wielkości mają być te śmietniki . W przeciętnej rodzinie do tej pory były 2x120l. My mieliśmy 2x240l. I co teraz mam postawić 10 śmietników 120L , a może 10-240 l?
Urzędnicy nie bardzo się orientują , a to niestety jest życie. To jak będzie mieszkała razem 3 rodzeństwa niezlaeżna od siebie finansowo to będą mieli 15 śmietników?????!!!!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a skąd Ci si,ę wzieło 5 pojemników na rodzinę??? Bo z tego co wiem zostają po 2 tak jak było do tej pory, po5 pojemników to w Kartuzach. Ludzie czytajcie ze zrozumieniem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
wycinek z listu do mieszkancow z zukowo.pl

"Opłata za odpady segregowane będzie przysługiwać tym gospodarstwom domowym, które będą miały ustawione na nieruchomości pojemniki lub worki do selektywnego zbierania odpadów obejmujących w szczególności następujące frakcje : odpady mokre ( ulegające biodegradacji), suche zmieszane pozostałości po segregacji, szkło (kolorowe i białe), papier, tworzywa sztuczne i będą zbierane wsposób selektywny każdy w osobnym pojemniku lub workach "

jak przeczytasz to wychodzi ze 5 pojemnikow (badz workow)

chyba ze niesegregowane- to wtedy faktycznie 2 .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak wygląda sprawa pojemników czy my musimy je kupić czy gmina da je nam w gratisie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i gdzie te deklaracje? miały być dostarczone do domu!!! ktoś dostał?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Deklaracje dostałem ale te 5 pojemników mnie mierzi , bo raczej nikt nie przewidział budując dom miejsca dla 5 pojemników więc jak to bedzie wyglądać? Pomijam fakt kosztów zakupu jeśli gmina zwali to na nas.Ciekawy jestem czy bedzie podjeżdżać 5 różnych śmieciarek czy my będziemy segregować a oni - do jednej recykling ,do drugiej mokre, bo jeśli tak ma to wyglądać ........to nie bardzo to kumam
http://zuzanka-czaruje.blogspot.com
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie może, jak często będą odbierane odpady niesegregowane z nieruchomości jednorodzinnych? Znalazłam tylko informacje dot. częstotliwości odbioru opadów segregowanych, a nigdzie nie doczytałam o niesegregowanych. Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się wystawiane 5 różnych pojemników (czy też worków) przed domem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
na Modrzewiowym są domy z podziałem na 4 ćwiartki , każdy postawi 5 pojemników to przed domem będzie ich 20 :O kurkA co za debilizm
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
strasznie wkurza mnie brak podstawowych informacji w temacie!!!! przed chwilą oglądałam stronę z Gdańska - stworzyli osobną stronę internetową i wszystko tam jest napisane!!! Żukowo się mocno nie stara !!!!
??????? z tymi 5 pojemnikami to naprawdę??????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety na to wychodzi. W specyfikacji przetargu jest napisane ,że śmietniki zobowiązana jest nam dostarczyć firma odbierająca śmieci- odpłatnie lub nieodpłatnie. śmietników musi być 5 z tego zamiennie mogą być 3 worki więc wychodzi ,że albo 5 śmietników albo 2 śmietniki + 3 worki. W opłacie śmieciowej do gminy nie jest zawarta cena pojemników/worków. Mamy kilka opcji 1. kupujemy własne śmietniki/worki. 2. firma odbierająca użyczy nieodpłatnie śmietniki i/lub dostarczy worki. 3. firma wydzierżawi nam odpłatnie śmietniki i będzie nam sprzedawać worki. Niestety nie mam info na temat wielkości śmietników tj. czy rodzina 1-osobowa i 3-osobowa będzie miała mieć śmietniki takiej samej wielkości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a od czego zależy czy odpłatnie czy nieodpłatnie???
jakie to wszystko jest chore ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak to od czego???!!!! Od firmy , która wygra przetarg. Zapewne wszystko będzie odpłatne - bo w tym kraju nie ma nic za darmo. W specyfikacji przetargu gmina dała dowolność firmie. Zgodnie z ustawą my sami powinniśmy zaopatrzyć się w śmietniki, więc chociaż dobre to ,że firma która wygra przetarg na życzenie właściciela nieruchomości będzie zobowiązana do ich dostarczenia. Przetarg jest chyba jakoś pod koniec maja więc tak szybko nic nie będziemy wiedzieć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i powiedzcie, czy do tej pory było źle? Nie dość że taniej, to śmietniki dzierżawiliśmy za free. Było dobrze to wzięło i się spieprzyło. Q..mać
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A teraz za dzierżawę będziesz płacić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie w urzędzie gminy sie dowiecie, wszystko wyjaśnija.
Co do opłaty za pojemniki to jeszcze nic nie wiadomo czy płatne czy dzierżawa. Gmina ustala przetarg z firmami na wywóz śmieci.
Po drugie jakie 5 pojemników.
2 na suche i mokre i worki.
Kolejna sprawa to jeśli macie umowę np. z SITA to w urzędzie gminy otrzymacie gotowy druk - wypowiedzenie umowy i trzeba wypełnić do Sity wysłać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do 01 lipca już blisko. Czy ktoś z nas ma wiedze co pojemnikami ? Jak dotąd to pojemnik mi zabrali i psy maja używanie z ta folia ... worki to jest kiepski pomysł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na stronie naszebanino.pl w artykule na temat wygranej w przetargach na wywóz śmieci znalazłem następującą informację:

To samo (SITA oraz ELWOZ) konsorcjum wygrało trzecią część przetargu, a więc odbiór i transport odpadów z kontenerów o pojemności min. 1,1 metra sześć. rozmieszczonych przy obiektach i drogach gminnych.

Orientuje się ktoś co autor miała myśli pisząc o kontenerach przy "drogach gminnych"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wywóz śmieci od 1 lipca

W Baninie śmieci będzie wywozić firma Braci Strach, która wycofała się z Gdyni , a siedzibę ma w Częstochowie . Firma Metalpol u nas w Baninie nie będzie wywozić śmieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się zastanawiam czy nie zmienić w gminie na nie segregowane ?
wziąłem segregowane i teraz 5 pojemników za każdy 8 zł to wychodzi 40 zł brutto na miesiąc do tego 4 osoby 43 zł na miesiąc to razem wychodzi 83 zł na miesiąc a nie segregowane to 4 osoby 70 zł + dzierżawa śmietnika 8 zł to się = 78 zł na miesiąc i co według was się opłaca segregowane gdzie trzeba wydzierżawić 5 śmietników czy nie segregowane gdzie jest 1 śmietnik
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A kto nam zapłaci za dzierżawę ze te ich śmietniki lub worki będą stały na moim podwórku ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
a skąd taka informacja? Bo w gminie cały czas mówią o metalpolu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie może się tym SITA zająć jak dotychczas tylko jakiś braci z Częstochowy będę dorabiać? Proponuję śmieci wyrzucać pod UG w Żukowie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak zadzwonisz do metalpolu to powiedzą ze Banino mają Bracia Strach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam tą firmę w pracy od kilku lat i jest ok.Najgłupsze w tej reformie jet te 5 pojemników.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale po co aż z Częstochowy??? ehh nie można lokalnym dać zarobić ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z metapolu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzwońcie do nich bo trzeba sie umówić na podpisanie umowy na pojemniki Pan prosi o numer telefonu i mówi, że odzwoni kiedy przyjadą z jakąś umową na stwierdzenie, że nikt o tym niewie to Pan opowiada,że nie jego wina bo on ma dużo mieszkańców .A może tak by Rada Banińska wzieła się do roboty??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zostalismy bez śmietników i nawet worków, które dzisiaj zostały zabrane!

Kto wie co będzie dalej? Gdzie mamy składować śmieci????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
teraz poczujecie się jak nowi mieszkańcy na których narzekaliście ze nie maja śmietników choć nikt nie chciał nam wynająć
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Kiedy zostaną zabrane pojemniki na śmieci suche?

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prawdopodobnie żółty pojemnik wyjedzie od nas po niedzieli.
Jeśli chodzi o harmonogram wywozu śmieci w lipcu znalazłem tu:
http://radabanino.pl/start/308-harmonogram-wywozu-mieci-jak-to-faktycznie-jest.html

ciekawe czy dostaniemy stare czy nowe śmietniki? stawiam na stare, z tego co piszą w necie Strach może nie podołać roli :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I ja czytam na Nasze banino ze burmistrz dostal absolutorium pytam sie kto z radnych z banina glosowal za To co robia z smieciami to juz przekracza wszelkie granice ja mam terz wydzwaniac po jakis Strach zeby mi laskawie powiedzieli co mam robic ze smieciami mam placic ju znie wiem za co praranoja burdel poprostu a radni glosuja za. Kto do jasnej cholery zatwierdzil te przetagi nazwiska prosze Prosze pania soltys o interwencje w gminie
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaka max pojemność może mieć pojemnik na niesegregowane śmieci?

Pozdrawiam Banino
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przyłączam się do pytania o max pojemność na śmieci niesegregowane.. Bo jeśli na segregowane ma być jeden na suche i jeden na mokre to wnioskuję, że na niesegregowane mogą być również dwa (łączna pojemność w obu przypadkach powinna być chyba równa)..
Pomijam już kwestie związane z plastikami, papierem i innym szkłem
Pzdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma maksymalnej wielkości, dzwoniłam do Żukowa się pytać:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za info. Próbowałem w gminie uzyskać odpowiedź na to pytanie ale niestety dwie godziny wisiałem na telefonie i nikt nie odbierał, pomimo że sygnał był wolny.
Jednym słowem nie opłaca się segregować śmieci - mniej problemów, mniejsze zamieszanie w domu..
Pzdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dowiadywalam sie w firmie ktora bedzie u nas wywozic i powiedzieli ze max.240l. tylko jeden kubel ,zadnych workow stojacych obok nie zabiora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
granda! płacę od ilości ludzi, a nie od ilości kubłów...wersja niesegregowana...przecież 5 osób naprodukuje więcej niż 2 osoby, to chyba mam prawo do większego kubła, na miarę możliwości śmiecenia mojej rodziny...Q, płace za to!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zwariować można z tymi śmieciami...
I jak zwykle brak informacji!

Jakieś wskazówki gdzie jeszcze można kupić kubły 240? Podobno w marketach budowlanych pustki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
muszą zabrać wszystkie śmieci ! a jeśli nie to dzwonisz do gminy , ustawodawca nie podał maxymalnej wielkości, więc domniema się, że tyle ile wyprodukuje twoja rodzina śmieci tyle gmina musi zabrać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A miało być tak pięknie ! O wszystko miała się zatroszczyć gmina , a mieszkańcy spokojnie czekać na 1 lipca he he he .....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko ładnie pięknie. Nawet jeżeli kupię pojemniki (o ile je w ogóle dostane bo to dziś towar deficytowy) kto mi zagwarantuje ,że firma wywożąca odpady ich nie połamie , albo,że ktoś mi ich nie ukradnie. Co mam sobie postawić przed domem kilkaset złotych. Poza tym śmietniki powinny być na lata więc każdy powinien być w odpowiednim kolorze....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
a tak na marginesie, czy jest gdzieś napisane,że pojemnik musi być jakiś specjalny (czyli taki jak dotychczas z Sity) czy też mogę sobie sama zrobić z beczki czy skrzynię z drewna i wkładać do niego worki, które śmieciarze będą zabierać?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Specyfikacja przetargowa wyraźnie podaje ; odbiorca śmieci ma obowiązek zabierać wszystkie śmieci wystawione również te w workach jeżeli nie mieszczą się w koszu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dezinformacja,niestety.

Zadzwoniłam do firmy SAPO,dotychczasowego odbiorcy moich śmieci,z zapytaniem kiedy zabiorą swój pojemnik bo mi taki się został po ich ostatniej wizycie.

...Firma ZBIGNIEW STRACH weszła w jego własność po ustaleniach z SAPO...

Teraz będę odwoływać chęć dzierżawy pojemnika od Zbigniewa S.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może ktoś z Was zna odpowiedź na nurtujące mnie pytanie dotyczące odpadów segregowanych, tzw. mokrych.
Mam pojemnik na takie odpady i mam zamiar wrzucać do niego śmieci mokre w workach, gdyż nie chcę mieć totalnego brudu w pojemniku. Zakład w Szadółkach posiada maszynę do rozrywania worków, więc sprawa powinna być jasna.
Ale czy orientujecie się, czy jest jakiś przepis mówiący o tym jakiej pojemności mogą być te worki. Gdzieś słyszałam, że mogą to być worki o pojemności nie mniejszej niż 35l. Czy to prawda?
Podobnie chyba wygląda sprawa z osobami, które będą wyrzucać śmieci mokre do worka, a nie do popjemnika. Czy będą trzymały wielki wór, do którego będą dosypywać śmieci? Czy może będą dorzucały do niego mniejsze worki?
Hmmm - takie tam trudne pytanie dotyczące mokrych z pozostałymi chyba wszystko jest jasne..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ciekawe pytanie, też chciałabym wiedzieć, jednak nie można się dodzwonić ani do gminy ani do metalpolu,
A znacie może harmonogram wywozów? przecież na stronie gminy jest tylko termin wywozu śmieci zmieszanych, a co z 5 rodzajami śmieci przy segregacji??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zadałam takie pytanie gminie i dostałam odpowiedź:
>> Harmonogram wywozu odpadów segregowanych będzie dostępny dnia 2.07.2013r. Harmonogram, który opublikowany jest na stronie http://www.zukowo.pl dotyczy również odpadów suchych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak z tymi workami w kuble na mokre - mogą czy nie mogą być?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wysłałam pytanie do Metalpolu oraz do gminy i czekam na odpowiedź
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi nasuwa się inne pytanie, co ze śmieciami które nie kwalifikują się do żadnego pojemnika np siatki foliowe, zepsute zabawki, zdjęcia, papier woskowany(czyli katalogi) .....czy gmina nie powinna odebrać wszystkich odpadów? Z rozpiski wychodzi ze np te rzeczy nie mają kategorii w której je zbierać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Według mojej wiedzy to wszystko wsypujemy do kubła na suche niesegregowane
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Takie hasełko jest na ulotce z gminy:
>> Jeśli nie wiesz, gdzie coś wrzucić, wrzuć to do suchego, nie zanieczyszczaj mokrego!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pojemnik SAPO i jest popękany , i mam płacić za dzierżawę !? Za taki kubeł.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli nie masz miejsca na suche, to polej odpadki wodą i wrzuć do mokrego ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzwoniłam do gminy, termin podania harmonogramu dziś - nieaktualny... ma być jutro;
można wrzucać do dużych worków lub pojemników śmieci w małych workach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi wczoraj Bracia Strach dostarczyli kosze, zastanawiam się tylko czy nie trzeba ich przypiąć do płotu bo to teraz gorący towar.... :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na fecebooku proponują wywozić pod urząd gminy:D
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=488723007872222&id=117915884952938
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
też mnie taka myśl naszła :p
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wywiozę do UG pod drzwi, w końcu to ich śmieci.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pamiętaj żeby dobrze posegregować pod Urzędem....:) trzeba dbac o recykling
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
CZy możecie podać nr telefonu lu adres do Zakład Oczyszczania Miasta Zbigniew Strach. Te podane w internecie sa nie aktywne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ZOM Zbigniew Strach tel. 510-220-333
spróbuj ten numer
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.chwaszczyno.pl/images/stories/thumbnails/images-2013-2013-07-kalendarz-wywozu-odpadow-lipiec-WSZYSTKICH-m-590x631.jpg
graficzna rozpiska co i jak i kiedy ze śmieciami :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co oznacz Banino I, i Banino II, jakaś rozpiska do ulic? Dwa dni temu na stronie Żukowa był zupełnie inny harmonogram, ale widzę, że usunęli. Z Banina I wywóz ma być jutro, wczoraj zabrali z mojej posesji śmieci? Nie kumam już ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na stronie zukowo.pl/odpady komunalne/odpady stałe/HARMONOGRAM WYWOZU DLA REJONU PÓŁNOCNEGO jest nowy harmonogram wywozu śmieci dla Banina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy znane jest konto na jakie należy wpłacać za śmieci?

Wiem, że termin przypada dopiero na 15 sierpnia ale mamy czas urlopów i chciałbym już zdefiniować przelew, żeby nie zapomnieć - bo jeszcze burmistrz komornika wyśle... :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drodzy mieszkańcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z powodu dużego zainteresowania mieszkańców oraz braku możliwości kontaktu telefonicznego dotyczącego wywozu śmieci chcemy zorganizować spotkanie z firmą która na naszym terenie wygrała przetarg. Na dzień dzisiejszy czekamy na podanie terminu spotkania. Aby umożliwić łatwy dostęp do worków segregacyjnych jeśli firma wyrazi zgodę będa one dostępne u Sołtysa. Harmonogram wywozów jest dostepny na stronie rady sołeckiej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
na stronie zukowa jest nowszy harmonogram, zawierajacy tez terminu wywozu odpadow segregowanych
na stronie rady soleckiej jest 1 harmonogram, a zostal on uaktualniony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy nie sądzicie że opłaty jakie są na nas nałożone przez Gminę są za wysokie? Biorąc pod uwagę iż śmieci będą zabierane tylko dwa razy w miesiącu? W porównaniu do innych miast gdzie śmieci zabierane będą raz w tygodniu płacimy więcej.

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może ktoś mi podpowie w jaki sposób opłacać wywóz smieci ? Miały być indywidualne konta ale ja nic nie dostałam .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nikt nic nie dostał ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My juz dostaliśmy - listem poleconym - mamy swój nr konta , z wyszczególnieniem opłat jakie trzeba zrobic :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
harmonogram wywozu śmieci to jakaś porażka ciągle należy zaglądać do rozpiski , kiedyś było wiadomo co dwa tygodnie ,a teraz raz dwa razy w miesiącu i trzy razy ( nie segreguę śmieci)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do 15.08 mamy zapłacić do Gminy za wywóz śmieci, a gdzie jest nr konta? czytam tu, że niektórzy dostali listem poleconym, ja nie dostałam! czy znowu trzeba wydzwaniać, pytać, prosić? czy to jest w moim interesie, aby marnować czas na zdobywanie nr konta do wpłaty? nadal totalny bałagan!!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
czego ty się martwisz ja się cieszę ze jeszcze nie dostałem a jak listonosz przyniesie to od momentu podpisania u listonosza mam czas 7 dni do za płaty to moja wina ze się spóźniają
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
masz kolego rację tu się niema o co martwić dostaniesz list to zapłacisz nie dostaniesz to nie zapłacisz krótka piłka mnie tylko martwi to ze jak w lipcu wystawiłem worek z szkłem 16 wtedy kiedy mieli przyjechać to nie przyjechali i nie przyjechali do dnia dzisiejszego a plastik i papier wrzucają do jednej śmieciarki razem z odpadami suchymi to tak miała wyglądać ta segregacja ? żądam aby gmina obniżyła rachunek za to ze nie przyjeżdżają a jak przyjadą to o 6 rano ze człowiek nie zdąży śmietnika wystawić to aż się prosi żeby zrobić im zdjęcie i wysłać do gazety albo jakiejś telewizji.

tak po za to u mnie wywożą szanowni Bracia Stach z Częstochowy bo bliżej żadnych nie było może oni po to szkło na piechtę idą kto wie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wczoraj cos słyszałam ,że kto nie dostał osobistego konta powiniem płacic na ogólne gminy - więc może lepiej się dowiedziec bezpośrednio w gminie - żeby potem nie było odsetek czy innych nieprzyjemności...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jeszcze mamy się dowiadywać??? ja 2 sierpnia bylam w gminie i mnie poinformowano że w tym tygodniu będzie list... więc czekam nie bylo informacji ze na jakies wspolne konto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jest dla mnie beznadziejne powinien sołtys roznosić te listy to by od razu się sołtysowi powiedziało co mnie boli co by trzeba było zmienić a nie biednego listonosza zamęczać :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dostałam taki list- wysłany jako POLECONY z POTWIERDZENIEM odbioru...żebym nie powiedziała, że nic nie dostałam...;/// i to qrna za nasze pieniądze, policzcie ile w gminie gospodarstw/rodzin jest, ile tych listów wysłali...ile KASY na to poszło! ile BANK zarabia na prowadzeniu indywidualnych kont...to też nie jest za darmo, płacimy za to wszystko w opłacie za śmieci! chciałabym płacić tylko za śmieci, a nie za rozbuchaną biurokrację i cholerne PROCEDURY!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może to niektórych zbulwersuje ale jestem wkurzona tym systemem naliczenia. Konkretnie, dlaczego mając 4 osobowa rodzinę musze dofinansowywać rodziny 5 i więcej osobowe. Czyżby 7 osobowa rodzina produkowała tyle samo śmieci co moja. Wątpię. Gdyby urealnić opłaty zapewne parę złotych płacilibyśmy mniej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
witam wszystkich

Zgodnie z harmonogramem wywozu śmieci, wczoraj tj, 14.08.2013 powinny zostać wywiezione Papiery. Moich nie wywieźli... czy Wasze też zostały?

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Samochody Stracha mają ponoć kamery, które rejestrują czy kubeł był wystawiony. Jeśli był to interweniuj w UG.

~kotu - co wg Ciebie znaczy 'urealnić'?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co mnie obchodza ich kamery co ja im mam wystawiac kubly i co jeszcze ta firma jest nic nie warta i przyjezdzaja kiedy chca maja swoich klientow szeroko w d,,,pie nie bylo jak kazdy sam wybieral firme do wywozu smieci placilem i wymagalem a teraz co wszystko pod nosek dostarczyc pytam sie za co im place za kamerowanie czy wywoz smieci
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Urealnić, to znaczy płacić za ilość osób faktycznie zamieszkałych w lokalu a nie sponsorować rodziny 5+.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie może gdzie można tani odostać pojemnik 240 litrów?
W LM są, ale 189 zł ... Z poprzedniej dostawy były po 159 :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.chwaszczyno.com/index.cgi?action=01show&idn=8489

sprawdź na powyższej stronie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki, ale nie sprzedają :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

do góry