Widok

z Arrmii Krajowej w Jabłoniową na Szadółki

Wiadome jest, że ostatnimi czasy w porze obiadowej wykonanie tego manewru jest dosyć czasochłonne. Dobitnie: prawoskręt z AK do Jabłoniowej nie działa. Dlaczego?
1. Duża liczba aut chcących dostać się z centrum do obwodnicy ulicami AK oraz Kartuską i znikoma ilość z górnego odcinka Kartuskiej, która chce się przedostać na Armii Krajowej w kierunku centrum. O ile ci pierwsi stoją cierpliwie w korku, a ci drudzy przeciskają się te kilkadziesiąt metrów pod prąd to generalnie pikuś!
2. Ruszamy spod świateł z Łostowicką, w 70% jedziemy szybciej niż 80kmh bo ograniczeń nie przestrzegamy i najlepiej lewym pasem żeby wyprzedzić jak najwięcej koleżanek i kolegów, którzy też skręcają w Jabłoniową i też się spieszą do domu. Widząc korek na prawym pasie ciągniemy do końca i tuż przy ekranie dźwiękochłonnym naciskamy hamulec do granic zadziałania abs-u, zjeżdżamy lekko na prawo i na końcu włączamy prawy kierunek. Zatrzymujemy się tamując lewy pas AK manifestując chęć skorzystania z ostatniej szansy. Ktoś się lituje, wpuszcza i tak około 20% aut powiększa korek poza kolejką. Dla mnie problem jest do przełknięcia i wpuszczam ale opiniuję całość zachowania jako delikatne cwaniactwo lub mocno zaawansowane niezdarstwo. Ciężko mi nieraz uwierzyć w niezdarność 30-40 letnich ludzi w autach wartych ponad 50k zł ale przekonuję siebie, że można mieć ich w dupie.
3. W miejscu gdzie oprócz dwóch pasów AK mamy niemal dwa pasy zjazdu z AK do Jabłoniowej co chwilę podjeżdża auto sygnalizując chęć włączenia się do korka lub też chęć przejechania tylko w przerwie aut aby zjechać w prawo w kierunku stacji benzynowej. Z moich obserwacji dwóch jedzie w prawo, a jeden włącza się do korka. Innymi słowy sumiennie stojący w korku wydłuża swoje stanie o kolejne kilka minut ze względu na nieuczciwe zamiary 1/3 włączających się w ostatniej chwili. Osobiście po kilku testach uczciwości już nie wpuszczam chętnych. Żal mi jednak tych, którzy na prawdę chcą jechać w prawo i dalej Kartuską.
4. Na ostatniej prostej po 10-15 minutach człowiek jest już całkiem szczęśliwy. Do światełek zostało jedynie kilkadziesiąt metrów i zupełnie swobodnie operujemy pedałami oszczędzając sprzęgło i paliwo. To jest jednak doskonała okazja dla tych uczciwych z pkt. 3 do tego, żeby zająć pole position na światłach do skrętu w lewo. Wystarczy 2 m luki, szybki manewr, dla zachowania godności półtorej błysku kierunku i oto kolejne 1/3 aut wybierających się na oba kierunki Jabłoniowej ląduje na samym początku korka skręcając oczywiście w lewo. Jak się czuje kierowca, który 4 minuty temu wyruszył z Okopowej? A jak się czuje ten, który był tam 20 minut wcześniej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem: nadmierna uprzejmość na drodze jest gorsza niż jej brak.Po drugie tym cwaniaczkom wpychającym się na ten lewoskręt(i wszystkie takie miejsca i manewry w miastach całej Polski) powinno dać się nauczkę : pokaż że chcesz go wpuścić a potem wjechać mu w drzwi.Okaże się wtedy kto jest większym cwaniaczkiem.Po dwóch,trzech takich akcjach gość się nauczy i nie będzie wykorzystywał sytuacji.Innym problemem jest to,iż bardzo duży procent kierowców nie skupia się na jezdzie,zajmuje się nie wiadomo czym lub buja daleko w obłokach i sami prowokują takowe sytuacje zostawiając duże odległości pomiędzy autami.Sami sobie jesteśmy winni i jeżeli mieć do kogoś pretensje to powinniśmy raczej zacząć od siebie !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak będę miał okazję jechać tamtędy swoim autem to wierz mi że typek się mocno zdziwi bo na dziurze ułamały mi się 2 mocowania zderzaka więc będę miał na koszt tego pana nojkę sztukę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Na drogach Trójmiasta

Мандат (3 odpowiedzi)

Witam, chcę wiedzieć, jaki procent jest doliczany do mandatu za parkowanie. Niedawno przypomniało...

Automatyczne skrzynie biegów seriws (4 odpowiedzi)

Dzień dobry mieszkańcy. Chciałbym zapytać czy w Trójmieście jest jakiś godny polecenia mechanik...

Skąd wziąć dobre auto używane? (11 odpowiedzi)

Jak w temacie. Szukam kilkuletniego auta w dobrym stanie. Takiego, którym będę mógł pojeździć...

do góry