Widok

zapalenie oskrzeli ile trwa kaszel?

Rodzina i dziecko Zdrowie Temat dostępny też na forum:
Ile u Waszych Dzieci trwał kaszel po zapaleniu oskrzeli? Synekponad tydzień bierze antybiotyk. Jest duża poprawa jednak codziennie rano jak wstaje toma kaszel..byliśmy na kontroli i zmian w oskrzelach juz nie ma..czy to normalne że ten kaszel..mokry jeszcze może być? Nie wiem czy iść znowu do Lekarz. Dziś mieliśmy odstawić antybiotyk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A inhalacje robilas? dziwne że antybiotyk na zapalenie oskrzeli bo to zwykle jest spowodowane wirusami a nie bakteriami i po paru dniach inhalacji jest znaczna poprawa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mój wczoraj miał zdiagnozowane zapalenie oskrzeli i też dostał antybiotyk.

W sumie cała lista leków:
-3xdziennie inhalacje z Atroventu
- przez 4dni Sumamed forte
- dwa razy dziennie po inhalacji Pectodrill (do godz 16)
- Sinecod na noc
- na noc do nosa Sudafed
No i Osłonka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
my byliśmy w zeszły poniedziałek u lekarza, mały (11 miesięcy) też dostał antybiotyk. Azitrolek do piątku .. Oprócz tego clemastinum na noc , stodal 4 razy dziennie, osłonkę... kaszel ma do tej pory. W czwartek byliśmy na kontroli i była poprawa...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaszel może utrzymywac się nawet do 6 tygodni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hm.. my nigdy nie dostaliśmy antybiotyku na zapalenie oskrzeli i dzięki inhalacjom szybko przechodziło...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
U nas przez pierwsze dni zapalenie było leczone neozine ale niestety przeszło w bakteryjne i dlatego lekarz przepisał antybiotyk. Dopiero po nim jest poprawa. Tylko ten kaszel mnie martwi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
potwierdzam to co już ktoś napisał wyżej, kaszel trwa nawet do 6 tygodniu po zakończeniu kuracji, co zonacze że może ale nie musi, u mojego zawsze utrzymuje sie dosyć długo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziwne ,że przy zapaleniu oskrzeli lekarz nie przepisał żadnych inchalacji, u nas pulmicort i atrovent lub berodual to standard.Przy niewielkich zmianach oskrzelowych wyprowadzam ją za pomocą inchalacji bez antybiotyku.Inchalacje i solidne oklepywanie po nich to u nas norma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nika - o której godzinie robisz ostatnią inhalację z atroventu? Na ile przed snem?

Sama mam sobie robić z samej soli fizjologicznej na dwie godziny przed snem.

A pediatra nic nie mówiła...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja inchaluje tak najpóźniej o 18 bo moja chodzi spać ok. 20-20.30 .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupowałem już kilka razy inhalatory i to co mogę powiedzieć to, że sprzęt jest zawsze na wysokim poziomie, godne polecenia urządzenia jak szukacie również dodatkowego kieszonkowego urządzenia to możecie zerknąć sobie do oferty sprzętu Silent Mesh bardzo fajne urządzenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

wniosek o alimenty - pytania (18 odpowiedzi)

hej do jakiego sądu adresować pozew o alimenty? jak dlugo sie czeka na pierwszą rozprawę? czy...

Laserowa korekcja wzroku (45 odpowiedzi)

Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi? Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt? Jak...

do góry