Widok

zatrudnienie w trakcie epidemi - kreatywne pomysly pracodawcow

jak w temacie ,czy wysłali was na urlop ,czy zaraz zwolnią ,czy tez maja jakieś inne pomysły ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rynek pracy nie jest ani jednolity, ani logiczny...
Dzisiaj są branże które mogą pozwalniać wszystkich, są branże które rękami i nogami starają się utrzymać zatrudnienie, są branże które przeżywają boom i nawet potrzebują zwiększyć zatrudnienie tylko nie mają jak...
Trzeba jednak pamiętać że decyzje o zatrudnieniu czy zwalnianiu nie kierują się logiką bo są zawody deficytowe a jednak i wśród nich zdarzają się zwolnienia z błahych powodów i są zawody nadmiarowe a jednak są zatrudnienia !
Jedno osobowe firmy mogą się szybko zawiesić, zleceniowcy na pewno teraz nie zarobią, ale w naszym kraju każdy musi mieć na tyle kasy żeby przetrwać chudy okres, czy to firma, czy pracownik....na razie jest spoko, bez gwałtownych ruchów.... moja koleżanka zaczęła nową pracę w ten poniedziałek i nie jest to zawód deficytowy....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Takie "okrągłe" gadanie, nic nie wnoszące w temacie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dej mnie tą informację na tacy, tylko szybko, szybciutko!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

http ://300gospodarka.pl/news/2020/04/06/jak-polskie-firmy-planuja-przetrwac-kryzys-glownie-dzieki-zwolnieniom-i-obnizkom-pensji-wynika-z-badania/ więcej konkretu ..... chyba ze "zniknie "
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wierz we wszystko co napiszą w Internecie.
Żadna z firm które znam nawet nie planuje zwolnień...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

za to wysyłają na urlop bezpłatny lub oferują zamianę na 1/129 etatu .nie wspomnę o tych co są na umowie zleceniu :( - nie zlecamy ,lub o podwykonawcach na samozatrudnieniu :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, właśnie należę do takich osób którym dano wybór obniżyć etat do 1/16 bądź bezrobocie I wybrałem pierwszą opcję, bo inaczej nie dostał bym nawet zasiłku z urzędu pracy, bo przez ostatnie 1,5roku nie miałem przepracowanego 1pełnego roku.
Zastanawiam się, czy ciągnąć dalej tą robotę czy iść w p...u. A to branża gastronomiczna
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

W różnych branżach różnie bywa, ale szefowie mają jeszcze z tyłu głowy niedawny czas kiedy o fachowca za sensowne pieniądze było bardzo bardzo trudno a etaty były obsadzone tak w 80% i firmy raczej nie cierpiały na przerost zatrudnienia....będzie mały restart i przetasowanie. Na pewno słabe firmy upadną, ale za to dobre firmy zyskają możliwość pozyskania lepszych pracowników i dostaną wiekszy kawalek tortu finalnie. Tam gdzie ktoś traci tam ktoś inny zyskuje i tak to działa... cierpliwości, spokojności, po burzy zawsze wychodzi słońce :) Dobry czas na wystartowanie z czyjś swoim.....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Raczej nierealne by wystartować z czymś swoim w gastronomii, bo tu już potrzeba konkretnego wkładu własnego, chyba że się weźmie kredyt :-) wiem to najgorsze co mogłem napisać, nie bd wspierał banków.
Ps. Macie już gołębia, którym wyślecie Swój głos wyborczy?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

skoro sytuacja będzie aż tak zła to znaczy że będą duże przeceny po upadłych biznesach i tanie miejsce do ich prowadzenia....nieprawdaż?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie koniecznie , właściciele biur i obiektów handlowych tylko wynajmują i nie interesuje ich co tam będzie po co i na co -stawka od metra jest stała i sztywna ,a wynajmie jak nie jednemu to drugiemu ,kasa ma się zgadzać ,a jak nie to wy .....ac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kwestia kiedy i za ile
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Praca na 1/16 i tak nie da ci zasilku
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/budzet-domowy/koronawirus-polacy-maja-oszczednosci-by-przetrwac-po-utracie-pracy/64y5lhs niby o oszcednosciach ale tak po prawdzie o zatrudnieniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W moim najbliższym otoczeniu 99% osób pracuje jak zawsze. Kilka osób co ma taką możliwość pracuje zdalnie ale nadal na cały etat. Pozostali jeżdżą do pracy,pracują tyle co zawsze. Nikt nie wspominał żeby mu obcięli pensję, zmniejszyli etat czy grozili zwolnieniem czy urlopem. U męża w firmie nawet szukają ludzi do pracy, bo pewnie ukraińców trochę ubyło. Tylko 1 osoba prowadząca kosmetykę musiała zamknąć interes do odwołania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dopiero musiał taki wirus trafić by skłonić pracodawców do elastycznych form zatrudnienia. Okazało się że od pracy z domu nikt nie umiera, że można zrobić część etatu zamiast całego, że można prosić o rozłożenie na raty różnych kosztów.....ciekawe ile firm koszty tego nagłego zdarzenia będzie próbować przerzucać tylko naswoich pracowników. Tak samo jak firmy (generalizuje) nie dzielą się ekstra zyskami z pracownikami w czasach hossy, tak nie powinny ich obciążać kosztami w czasie bessy .. I widzę że po rządowa pomocy wyciągają w pierwszej kolejności ręce najbogatsze na rynku firmy a właściwie to nieformalne holdingi firm....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na pewno w tej sytuacji,która nas dopadła dostrzeżemy kim tak naprawdę jesteśmy dla innych ludzi i jak bardzo się dla nich liczymy. Również mowa o pracodawcach.Mnie powiedziano,że firma niestety jest zamykana z braku klientów.Podczas gdy siedziałem bez pracy w domu i kombinowałem jak przeżyć,okazało się,że firma ma się dobrze i funkcjonuje nadal bez dnia przerwy...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Willa Fahrenheita Jacek Bitel prowadzenie pensjonatu 7 dni w tygodniu i święta (8 odpowiedzi)

"Poszukuję pary (mężcz i kobieta)do lat 50 do prow. hotelu w Gdańsku. Wymagania :obydwoje min....

GDDKIA praca opinie (6 odpowiedzi)

Proszę o opinie na temat pracy w dziale finansowo-księgowym w Gdańsku,

Gdzie szukać pracy? (7 odpowiedzi)

Witam, mam 19 lat chodzę do szkoły chciałbym sobie trochę dorobić na pół etatu w jakich...

do góry