Widok

zewnętrzna kontrola finansowa wspólnoty mieszkaniowej

Ma ktoś empiryczne doświadczenie ws?
Pomimo, że udało mi się wyprowadzić z bloku, rykoszetem wracają do mnie absurdy działań grupy zidiociałych, znudzonych codzienną, blokową rutuną pseudodziałaczy na rzecz wspólnoty.
Istnieją dwie grupy próbujące dominować a pomiędzy nimi rzesza obojętnych lub nieśmiałych właścicieli mieszkań.
Rządzą się, sądzą w sądach i nawet dziś, przy niedzieli zasypują kretyńskimi mailami, obnażając swoją śmieszność i kalectwo procesów myślowych.
Dopiero co dostali wyrok sądowy, który ośmiszył oba obozy - stary zarząd, który żarl z ręki (a raczej spijał kawki i drinki) administratora i chwilowy, samozwańczy, który przepchnął podstępem żenującą uchwałę, która nie istniała.
Nie chce mi się patrzeć na tych ludzi i gadać z nimi.
Macie doświadczenie i opinie ws audytu zewnętrznego wspólnoty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wspólnoty jak i spółdzielnie, działają jak mafie, by coś z tym zrobić trzeba by stworzyć ogólnopolski ruch i uderzyć do rządu.
"Zrozumiał, że nie tylko był jej bliski, ale nie wiedział gdzie on się kończy, a ona zaczyna"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wiesz co :) ręce opadają...
Trzeba będzie uderzyć z innej strony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Koniec roku spędziłem nad audytem finansów jednej ze Wspólnot.
Co chcesz wiedzieć?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Maj Hiroł" :)
Od kilku lat dwa mieszkania zadlużają wspólnotę. By zachować plynność finansową, pozostali mieszkańcy "zrzucają się" co m-c podwyższoną opłatą funduszu remontowego. Opłata naliczana proporcjonalnie do metrażu lokalu.
Osobiście, zamierzam stać się dłużnikiem wspólnoty. Nie chcę dlużej sponsorować nierobów. Nie wiem ile z puli idzie na sam fundusz a ile na zachowanie płynności. Pośród kłótni i wyzwisk nikt, nic o tym nie mówi.
Sąd ociążył kosztami powództwa wspólnotę. Niewydolny zarząd i były administrator narazili w ten sposób wspólnotę na straty finansowe. Jako osoba, która słusznie podważała moc uchwały, nie zamierzam partycypować w tych kosztach.
Mam dosyć bycia okradaną przez błaznów i leniwców umysłowych.
Jednym słowem...czy mogę na własny koszt, samodzielnie zlecić audyt. Jaki to koszt?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba przegapiłem Twoje pytanie, sorki.
Tak, możesz. Jeśli jesteś uczestnikiem Wspólnoty wszystkie dokumenty finansowe są dla Ciebie jawne. Możesz je sobie kopiować, skanować, co trzeba. Jednak we Wspólnocie rozstrzyga większość, w razie więc konfliktu ze Wspólnota pozostaje droga sądowa. Prywatny audyt jest jak najbardziej dowodem w takim postępowania, ja właśnie przygotowywałem coś takiego dla potrzeb postępowania sądowego. Także możliwe jest wystąpienie jako Wspólnota z egzekucją należności przeciwko dłużnikom.
W praktyce jednak takie postępowanie trwa długo.
Koszt audytu zależy od stopnia skomplikowania i czasu. W moim przypadku za 2 lata rozliczeniowe i 8 właścicieli zrobione w czasie świątecznym zażyczyłem sobie 800 zł,.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Porządny audyt finansowy dla naszej wspólnoty wykonali ludzie z Centrum Rozliczeń Wspólnot Mieszkaniowych z Krakowa (strona www –  crwm.pl).  Teraz też prowadzą bieżącą obsługę finansową i sobie chwalę. Wszystko jest zrobione w terminie, nie mamy jakiś opóźnień w przelewach itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Własna firma? (44 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was prowadzi własna firmę i pracuje jako Wirtualna asystentka? Z tego co słyszałam to...

Zagadki i pytania biblijne (4 odpowiedzi)

Czy jest dzieło bez twórcy ? Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy....

Kosmetyczka- jakie studia? (33 odpowiedzi)

Chciałabym w przyszłości zostać kosmetyczką. Podpowiedzcie mi- na jakie studia się zapisać?...

do góry