Widok

Bojano do Gdyni - Nowa dzielnica Gdyni - "Gdynia Bojano"

Witam. I po wyborach z wyników wynika, że niewiele się zmieni. Nie ukrywam, że nie jest mi po drodze z obranym kierunkiem i tempem rozwoju naszej gminy. Jestem mieszkańcem Bojana i do tego zameldowanym co jak wiecie wśród mieszkańców tej wsi nie jest takie oczywiste. Zwróćcie uwagę, że jest to mimo tego największa wieś pod względem oficjalnego zameldowania mieszkańców w całej gminie dlatego w przeliczeniu na naszą ilość mieszkańców mamy aż trzech reprezentantów w Radzie Gminy. Kto wie ile by ich było gdyby wszyscy tu mieszkający się zameldowali. Niemniej jednak dla Wójta powinien to być sygnał, ze musi się z nami liczyć a nie traktować po macoszemu. Chciałbym poznać wasze opinie na temat pomysłu rozpisania referendum o przyłączenie Bojana do Gdyni jako nowa jej dzielnica: Gdynia Bojano. Bojano graniczy z Gdynią a Gdynia się w dużym tempie zbliża infrastrukturą do Bojana. Bojano graniczy z tak zwanym obszarem Gdynia Zachód w skład, którego wchodzą dzielnice i obszary mieszkalne: Chwarzno, Wiczlino, Sokółka, Zieleniarz, Fort , Nowe Ogrody . W planach jest tam wpisane przeniesienie Szpitala Miejskiego z Centrum miasta, Trasa Jeziorańskiego łącząca Dąbrowę (za giełdą) z Chwarznem, kolejka miejska z parkingiem dla aut typu dojedź autem, zaparkuj i dalej jedź kolejką.
Planowane są też tereny rekreacyjne (zagospodarowanie parków i doliny rzecznej), rozbudowywana jest Szkoła Podstawowa nr 37 na Wiczlinie wraz z państwowym przedszkolem, niebawem będzie otwarta nowa przychodnia.
Dodam jeszcze, że lokalizacyjnie jeżeli chodzi o drogę Majora Bojana to o wiele szybciej można się dostać z Centrum Wsi Bojano do Gdyni niż przez Chwaszczyno wynika to przede wszystkim z mniejszej ilości kilometrów do przejechania. Od skrzyżowania Majora Bojana z Warszawską do Biedronki na Wiczlinie jest około 3 km.
Pani Małgorzato Kordylewska, chętnie poznam też Pani opinię na ten temat. Proszę też Panią o informację jakie są możliwości formalno prawne do zrealizowani takiego referendum nawet jeżeni okazało by się że nie jest Pani jednak zwolenniczką tego pomysłu.
Gdyby się okazało, że część mieszkańców Bojana popiera ten pomysł, co powinni oni zrobić by ruszyć procedurę.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 16
Jestem za i też jestem zameldowana w Bojanie
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 10
Rozumiem wypowiedzi forumowiczów pragnących wielu zmian w Bojanie.Może jednak nie przesadzajcie ze zmianami. Co innego nie stać w miejscu a co innego zrobić ze wsi miasto. Jestem mieszkanką (zameldowaną) Bojana i przeprowadzka tu była sprawą naprawdę przemyślaną, czyli wiedziałam co tu jest (przedszkole, szkoła, przychodnia lekarska, kościół, sklepy, zakłady usługowe, stan dróg i czas dojazdu w różnych porach dnia do trójmiasta). Chciałam mieszkać na wsi i nadal chcę. Więc jeśli komuś tak bardzo podoba się miasto i jego dzielnice to proszę nie przeprowadzajcie się na wieś nawet jeśli jest ona położona tak blisko miasta.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 9
- kwestia kwot podatków, opłat!
jestem na nie
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 7
Już kiedyś ktoś wyszedł z taką propozycją i został "ukrzyżowany".
Przyłączenie do Gdyni wiąże się z np;
-odsnieżanie na osiedlach na szarym końcu
(a jest prawie na telefon )
-podatki i sprawy urzędowe ...........
(do przyjęcia czasowo i bez kolejek )
-opłaty za OC AC wyższe
(o naście % mniej )
-inna rejonizacja służby zdrowia
(jak dla mnie tu jest OK )
i wiele innych jest rzeczy do porównania ,ale czy na kożyść miasta ?
Ogólnie świadomie wybrane miejsce zamieszkania, wiedziałem gdzie się wyprowadzam i z czym się to wiąże .
Tym co nie pasuje to po cholere budują się na wiosce i to jeszcze
2 km od głównej drogi , bo działka była tania, było myśleć
przed a nie po fakcie .
Jesten na nie.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 9
zgadzam sie z toba w 100 procentach...
jedyne co mnie bol ito warszawska nadal w piachu i bojana z brakujacymi plytami - niecale 400 m - ktore przypadkiem sa ulozone na czarnej gorze... ciekawe kto tam mieszka?...
ale nie ma czegos takiego jak rejonizacja sluzby zdrowia - to ty deklarujesz gdzie masz 1szy kontakt...

brakuje mi tu 2 rzeczy - drogi do gdyni po twardym... nie piachu
i poczty.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 4
Od Gdyni jak najdalej. Będziemy dzielnicą peryferyjną a Szczurek u nas nie zamieszka, bo wtedy była by droga. Obszary administracyjnie wiejskie mogą być o wiele atrakcyjniejsze od miejskich. Musimy tylko o naszą wieś zadbać. Przy ul. Wybickiego, to wstyd, że wzdłuż chodników zrobionych przez województwo nie chce się nawet wyrwać chwastów i zagrabić. Brak nam tylko dróg bez dziur.
Parę razy zadawałam pytanie, jaka jest proporcja wpływów z podatków z Bojana do wydatków na naszą wieś. Dotąd nie wiem.
Meldunek można mieć na czas określony i też tu płacić podatki.
PS te barany z ZDiZ w Gdyni nawet nie ustawili znaku ograniczenia prędkości na pierwszym łuku ul.Łanowej ( przedłużenie Bojana), wczoraj jadący z Gdyni nieźle skosił ostro lewą stronę przodu samochodu.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 10
jak dokończą płyty to będziemy mieć nieoficjalną obwodnicę bojana :)) teraz polecam używać sygnału dźwiękowego i świetlnego przed zakrętami ;p albo wykupić ubezpieczenie autocasco
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Czarnej Górze nikt taki ważny nie mieszka !
Ludzie dali kasę to mają !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przeprowadziłem się tutaj akurat ze spokojnej domkowej dzielnicy w Gdyni. Kilka lat po przeprowadzce mogę powiedzieć:
W Gdyni przez kilkanaście lat nie byli w stanie utwardzić drogi, podatki były wyższe, w dzielnicy nie wszyscy mogli podłączyć się do kanalizacji.
Na plus byłoby tylko lepszy dostęp do urzędów, domowe wizyty lekarskie z prywatnego pakietu medycznego (do Bojana już nie chcą lekarze dojeżdżać), lepszy wybór szybkiego internetu. Być może lepsza komunikacja miejska. Skoro Gdynia ma plany rozbudowy dzielnicy Zachód to nasi radni powinni się po prostu mocno zaangażować żeby wynegocjować z Gdynią lepsze połączenie z Bojanem (kolejka + porządna Majora Bojana) i tyle. Równie dobrze mogliby już pomyśleć o skomunikowaniu z stacją Gdańsk Osowa.
Nasi radni w pierwszej kolejności powinni zebrać w gminie informacje o dochodach i wydatkach na przestrzeni ostatnich 5 lat i podać na forum jaki procent dochodów stanowią dochody z sołectwa Bojano (od osób prywatnych i firm) a jaki był procent wydatków na inwestycje w nasze sołectwo. Powinno być tak że z naszych podatków 10% idzie na rzeczy ogólnogminne, 10% na rzecz biedniejszych sołectw a pozostałe 80% powinno być inwestowane w Bojanie. Przez najbliższą kadencję powinni tego bardzo dokładnie pilnować i zdać nam z tego sprawozdanie. Przyłączać się do Gdyni raczej nie ma sensu chyba że wynegocjowalibyśmy jakieś bardzo korzystne trwałe ulgi lub inwestycje.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jeszcze jedno do postu od Mieszkaniec:
1. Rejonizacji służby zdrowia już dawno nie ma.
2. W zeszłym roku szukając oferty ubezpieczenia OC/AC byłem bardzo zaskoczony że w większości towarzystw składki od GWE były wyższe niż GA.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mieszkałem na Dąbrowie i potwierdzam słowa Maxikaza, nowa część Dąbrowy zabudowana nowoczesnymi domkami, podłączyli się do kanalizy i położyli trochę płyt ale za swoje, Gdynia przystała na propozycje współfinansowania ale jak wyliczyła koszty to wyszło na to, że jak się miasto dołoży to dla mieszkańców będzie drożej niż jak sami to sfinansują. Nasze ostatnie wspólne inwestycje z gminą mogą być dla Gdyni wzorem. Odśnieżanie na Dąbrowie to masakra, u nas jest lepiej. Ale jakbyśmy byli na terenie Gdyni to może taksówkarze przestaliby włączać tą drogą taryfę. Reasumując chętnie zmieniłbym w papierach Bojano na Gdynię ale obawiam się, że stalibyśmy się zapomnianą na lata prowincją miasta.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nigdy w życiu do Gdyni. Bojano jest wyjątkowo pięknie położone i tak czystego powietrza nie ma nigdzie. Św. p. Cegielska ostrzegła naszych włodarzy, aby nie dzielili działek na mniejsze niż 1500 m2. Mamy przestrzeń, zieleń nam się rozrośnie, będziemy mieszkać, jak w bajce. Nawet odśnieżanie jest łatwe, bo mamy gdzie śnieg składać, w odróżnieniu od Dąbrowy.Zadbać tylko musimy o dokończenie kanalizacji, poprawienie dróg, a na spacer na bulwar i do teatru i tak musimy jechać do Gdyni. I starczy.
Bojanie powinni się tylko skrzyknąć. Pani MK dobrze zaczęła i niech działa. Ocenimy ją za 4 lata , może wysadzi wójta, jak będzie lepsza. Przykład - Gorzów. Fenomen oddolnych inicjatyw.
Pozdrawiam pozytywnie zakręconych.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5
Skopiuje to co jakiś czas temu napisałem na forum Gminy Szemud,
Ja bym nie wchodził w Gdyńskie "bagno". Medialnie Gdynia jest och i ach, ale jak się zagłębić w temat to:
- dług Gdyni to 526 mln PLN na koniec 2013r (budżet Gdyni to coś koło 1,2 mld , więc prawie 50% rocznego dochodu to zadłużenie)
- wszystkie medialne rzeczy typu heinekeny, cudowianki, air show, sylwestry w Gdyni itp są z kredytu
- tylko od 2010 r. Szczurek zadłużył Gdynię na ponad 200 mln.
- więcej wydają niż zarabiają (budżet na 2014 )
- 100mln PLN do zwrotu za lotnisko, myślę ze podatnicy poniosą koszty czyli podniesie podatki
Wątpię , żeby Nam się to wszystko opłacało. Szczurek od ponad dekady nie potrafi zrobić tunelu łączącego ul. Hutniczą z Morską, oprócz centrum, marketów i budowy autostrady z UM do swojego domu to przez kolejne kilkanaście lat nic już nie wybuduje. Kredyt trzeba spłacać....
W tej chwili życie na wsi jest dużo tańsze niż w mieście. Nie chce przez jakieś wybujałe ego niektórych ludzi, płacić więcej za to co już mam.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mądrze powiedziane...
ja mieszkałem w swoim żywocie na wiczlinie, fikakowie, w centrum i w orłowie, a wychowałem się na chyloni ! I wiecie, gdzie jest najlepiej ?... W bojanie !!!! Nie po to się wyprowadzaliśmy z dużych agromelacji, żeby z powrotem w "to bagno wchodzić". Ceńmy sobie niezależność i swoistego rodzaju pozytywną "wsiowatość", tutaj jestem bez problemu zrobić zakupy w małych sklepikach , jak zostawię portfel przypadkiem w domu, bo mnie znają i ( chyba ) ufają... Jak się idzie do bankomatu, fryzjera, do piekarni, czy biedronki na 90% spotka się kogoś znajomego, bliższego i dalszego i zawsze można pogadać i za to cenię sobie bojano. I wierzę, że moje dzieci też docenią ten unikatowy "klimat" !
wszystkim mieszkańcom i szczególnie forumowiczom najlepszego w 2015 roku !!!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
zaloze sie o milion ze po upadku spolki "lotnisko gdynia" i wyciagnieciu kasy z unii za dwa lata pojawi sie inwestor "strategiczny" prywatny i to lotnisko powstanie :D... ale zyski pojda do keiszeni prywatnej.. i kazdy bedzie sie cieszyl... taki zapas dla rebiechowa... i kasa przeplynie jak trzeba.. zyc juz nie bede bo za duzo mowie, ale ktos wspomni moje slowa...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
inwestor "strategiczny" z doradcą albo członkiem zarządu W. Szczurkiem, nie zdziwiłbym się.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam artykuł o wsi co nie chce być miastem. I ma się bardzo dobrze.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/846086,sierakowice-gmina-co-marketow-nie-chciala-148-sklepow-i-zadnego-dyskontu.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
polecam przeczytać również komentarze a najlepiej porozmawiać z mieszkańcami Jestem bardzo często w Sierakowicach i doskonale się orientuję kto jest za a kto przeciw, oczywiście rozpatrując grupy społeczeństwa.
http://expresskaszubski.pl/gospodarka/2015/01/sierakowice-jedna-z-ostatnich-gmin-w-polsce-bez-biedronki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie myślcie racjonalnie, jak Bojano wejdzie do Gdyni to od razu wzrosną ceny nieruchomości a więc będziecie bogatsi może nawet dwukrotnie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
to co z tym przyłączeniem do Gdyni ? Czy Kielno i Koleczkowo też od razu zostaną przyłączone ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
taa wszystkie wiochy podłączą do Gdyni ;/
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
co mnie to obchodzi, ja swojego domu nie będę sprzedawał, zakładam, ze większość myśli tak samo,
pewnie zależy ci na tym przyłączeniu o Gdyni bo masz kilka działek po dziadkach lub rodzicach, mało ci kasy?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Od nas , mieszkańców zależy, czy Bojano będzie niepowtarzalne i czy warto będzie się w nim umościć na pokolenia. Jest tu pięknie. Gdzie można oglądać sarny, żurawie itp. Może trzeba jakoś zagospodarować rozlewisko przy ul. Bojana?. Czy to teren prywatny?

Przydałoby się więcej dbałości właścicieli nieruchomości wzdłżz drogi głównej. Mają już przecież za darmo chodniki.

Przyłączenie do Gdyni? W żadnym wypadku!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
a sprzedac dzialke z domem dwa razy drozej i kupic tansza dalej ...hahaha niezly pomysl, media podrozeja a dzialki nie......
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem mieszkanką Gdyni, posiadam działkę budowlaną w Bojanie ,jeżeli Bojano przyłączyło by się do Gdyni to jutro buduje dom .Mogła bym już zacząć dzisiaj ,ale przereżaja mnie codzienne dojazdy do Gdyni(praca, szkoła dziecka).Mam nadzieje ze w końcu doczekam się porządnej drogi do Gdyni ,a nie na około przez Chwaszczyno. Przypuszczam że większość właściciel działek podziela moje zdanie i zwlekają z osiedleniem się w pięknym Bojanie właśnie z powodu kiepskiego dojazdu do Gdyni.
Powodzenie z referendum, trzymam kciuki.
Przyszła mieszkanka Bojana.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

Inne tematy z forum Bojano

SKatepark w Bojanie (15 odpowiedzi)

Witam, pisze w imieniu kolegów i swoim czy coś wiadomo czy powstanie Skatepark w naszym Bojanie?

Smart home (5 odpowiedzi)

Zna ktos kogos co instaluje tego typu rzeczy? Chce sterowac oswietleniem w domu zwlaszcza w...

Gama Optica 16 marca otwarcie (7 odpowiedzi)

Dołącz do otwarcia naszego nowego punktu Gama Optica w Bojanie i skorzystaj z wielu...

do góry