Widok

Dlaczego waga stoi ?

Cześć,
chciałabym prosić o wyjaśnienie i pomoc: dlaczego moja waga stoi, od 3 tygodni przeszłam na dietę i ćwiczę - na zmianę basen/siłownia - przeważnie jeden dzień robię przerwy.
Na siłowni najpierw - bieżnia/orbitrek około 20 min, później ćwiczenia siłowe ręce, brzuch nogi i końcę 3000m na wiosłach. Na basenie pływam stylem klasycznym, kraulem (ale szybko się męczę) i na plecach - łącznie 45 minut.
Co do jedzenia - z rana wypijam szklankę wody z cytryną + zieloną herbatę i np serek wiejski z pomidorem lub jajka gotowane lub jogurt naturalny (podkreślam że nie lubie słodkich śniadań więc ich nie jadam. Śniadanie około 7:30 -8:00.
Później około 10:00 zjadam jakieś warzywo lub owoc - ogórek świeży, jabłko, suszona żurawina. Później około 13-14 zjadam większy posiłek... np kurczak curry z ryżem, sałatka z kurczakiem, jajko sadzone z warzywami.. różnie.
Następnie po pracy jest trening: siłownia lub basen.
Powrót do domu i obiado-kolacja gdzie zjadam: całą pierś z kurczaka z warzywami lub łososia lub jakąś zupę bo bardzo ją lubie.
Jak zaczynałam ważyłam około 90 kg / 163cm obecnie ważę 85 kg - na początku waga spadała, a obecnie się zatrzymałą i niestety tracę motywację. Owszem widzę zmiany w moim ciele ale w tych cyferkach na wadze jest od 5 dni to samo pomimo mojego potu... :)
Co robie źle - czy macie jakieś rady dla mnie... pomocy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
-zrzucilas wode z organizmu ...,jak chcesz zrzucic : bieganie ,trucht zalezy od kondycji ,ale uwaga MINIMUM 40 min,po 30 min dopiero zaczynasz spalac zasoby z "oponki" i moze za duzo tego wszystkiego ,ustaw sie na bieganie 3 x w tygodniu ,a basne zostaw 2 razy w tygodniu na "odprezenie" ...,co do rzarcia nie wiem czy nie za malo? jak za malo ,to znowu organizm wode gromadzi i "Puchniesz" ...
-cierpliwosci i wytrwalosci.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
systematyczność koleżanko... po 3 tygodniach już byś chciała być modelką?:D:D:D tą obiadokolację niedużą jedz i nie późno. Posiłki jak dla faceta który chce zrobić masę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
W 3 tygodnie straciłaś 5 kg więc. Średnio 1,5 kg tygodniowo to bardzo dobry wynik, wręcz rewelacyjny przy tym co napisałaś. Szybsza utrata wagi będzie zbyt dużym szokiem dla organizmu i ryzyko efektu jojo będzie bardzo duże.
Proponowałbym ważyć się tylko raz w tygodniu tak, żeby nie popadać w paranoje. Sobotni poranek jest chyba najlepszy ?
Dieta
Napisałaś co jesz i w jakich godzinach ale nie podałaś ilości i nie podałaś godziny kolacji. Ogólnie naliczyłem u Ciebie 4 posiłki w tym 2 większe. Tak jakbyś jadła 2 obiady przed i po treningu. Optymalnie jest jeść co 3 godziny małe posiłki czyli 08.00, 11.00, 14,00 17,00 20,00 czyli 5 posiłków i tylko 1 większy posiłek o 14.00 lub 17.00 a na kolacje o 20.00 jakiś owoc lub sałatkę.
Nie napisałaś co pijesz w ciągu dnia. Przy odchudzaniu powinnaś pić tylko wodę mineralną najlepiej bez cytryny i bez herbaty. Sama woda ma 0 kalorii.
Trening
Ćwiczenia siłowe typu ręce, brzuch nogi w uproszczeniu nie dają Ci praktycznie nic przy odchudzaniu. Bieżnia / orbitek niby są w porządku ale bieganie obciąża stawy (zwłaszcza przy nadwadze) a 20 minut to za mało. Ważna jest intensywność treningu. Trening musi być intensywny przez minimum 30 minut. Jak chcesz trenować w klubie to nie siłownia tylko aerobik lub coś podobnego.
Wysiłek powinien być codziennie.
W okresie letnim śmiało możesz zrezygnować z basenu i siłowni. Godzina jazdy rowerem to jest to czego Ci potrzeba ale trzeba zainwestować w licznik i starać się utrzymać prędkość w okolicach 20 km/h. Najlepiej żeby trasa nie była po płaskim bo tak jak już pisałem wysiłek musi być intensywny ale oczywiście pierwsze treningi z mniejszym obciążeniem zeby organizm się przyzwyczaił.
Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się biegać to przed biegiem powinna być rozgrzewka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piję wyłącznie wodę i Zielona herbatę. Rano czasami piję wodę z cytryną i to wszystko. Uwielbiam pływać więc nie zrezygnuje z basenu.. Ale rower to świetny pomysł :) dzięki za info
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podłącz się do wycieczek rowerowych: rwm.org.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Ćwiczenia siłowe typu ręce, brzuch nogi w uproszczeniu nie dają Ci praktycznie nic przy odchudzaniu."
Tutaj się mylisz.

Z resztą się zgodzę. W poście na dole wyjaśnię i dodam coś od siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jeszcze dodam, że lepiej się mierzyć niż ważyć, bo zapewne nawet przy tej samej wadze tracisz cm tam gdzie byś chciała.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może zła dieta? Nie dla Ciebie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odpowiadając na tytułowe pytanie, niezależnie od trybu życia jaki prowadzisz i od ćwiczeń jakie wykonujesz:
Bo zbyt dużo jesz.

Wszystkie poniższe rozwiązania mają wady i zalety.

1. Grunt to systematyczność.
2. Napisałaś co jesz i co robisz, ale to nie ma najmniejszego znaczenia.

Nie ma znaczenia dlatego, że nie chudnie się ćwicząc, tylko chudnie się w kuchni.

Załóżmy, że potrzebujesz 2000kcal dziennie nie ćwicząc.
Żeby chudnąć możesz jeść 1800kcal i wciąż nie ćwiczyć - a i tak będziesz chudła.
Możesz też zacząć ćwiczyć i wciąż jeść 2000kcal - też będziesz chudła.
Ale nie możesz zacząć ćwiczyć i jeść 3000kcal - bo wtedy waga się nie zmieni, a może być nawet gorzej.

No i odwrotnie - możesz biegać 2h dziennie rano a wieczorem chodzić na 1h basen codziennie i jeść 4000kcal - i nie schudniesz ani grama - wręcz przeciwnie: będziesz tyć.

Wszystko i zawsze rozbija się o kalorie.

Jak sprawdzić ile potrzebujesz? Na pewno nie w necie ;)
Nie pisz nam tutaj co jesz, tylko odpal excela i pododawaj te wszystkie produkty.
Sprawdź tabelki kalorii i makroskładników na opakowaniach, a jak nie ma to w necie.
Podlicz ile kcal jesz tygodniowo.
Podziel na 7.
Jeśli Twoja waga stoi w miejscu - odejmij od tego 10-15%
Odejmuj stopniowo, zacznij od 8%
Waż się co tydzień.
Nie powinnaś chudnąć więcej jak 1kg/tydzień - bo efekt jojo etc etc ponadto to niezdrowe, chudnąc więcej jak 1kg palisz też mięśnie - a tego nie chcesz.

1kg / tydzień to dla kogoś mało?
8kg w 2 miesiące to mało?!

Tłuszcz to bardzo wydajne źródło energii, a organizm niechętnie się jej pozbywa, a bardzo chętnie gromadzi. Nasze ciała są wciąż w jaskiniach, genetycznie pamiętamy okresy głodu etc - minęło raptem parę tysięcy lat, to niewiele z punktu widzenia ewolucji - ciało będzie się bronić jak tylko może przed paleniem tłuszczu.

Wyżej napisałem, że nie zgadzam się z kolegą co do twierdzenia jakoby trening siłowy nie miał wpływu na spalanie tkanki tłuszczowej.
Ma. Po prostu proces jest inny niż w przypadku treningu aerobowego.

W wielkim uproszczeniu i skrócie, masz trzy opcje:
1. Możesz nic nie robić i po prostu jeść mniej kcal - wycelować tyle, żeby chudnąć 1kg /tydzień.

2. Możesz biegać/pływać/jeździć rowerem na 70% HRM lub później ~80-90% HRM
Trening aerobowy musi trwać ~40-60min, żeby tłuszcz z komórek został wykorzystywany jako energia.
Wcześniej potrzebujesz rozpałki w postaci węglowodanów prostych...
Proporcje to mniej więcej 90-10% przez pierwsze pół godziny treningu aerobowego.
Znaczy 90% energii jaką zużywasz jest ze zjedzonych przed chwilą węglowodanów, a 10% z tkanki tłuszczowej.
Po 30-40 minutach te proporcje się odwracają - i 90% energii jaką wykorzystujesz jest pobierana z tłuszczu w Twoim ciele.

3. Moim zdaniem najlepsze - trening siłowy.
Od treningu siłowego nie zostaniesz babą-muantem.
Fizjologicznie nie różnicie się od nas facetów wcale. Różnice nie mają wpływu na treningi.
Macie inną budowę mięśni, Wasze mięśnie rosną inaczej, macie zupełnie inne hormony niż my.
Profesjonalne kulturystki jedzą 2-3x więcej niż Ty, trenują od kilkunastu lat i biorą sterydy i męskie hormony.
Nie martw się więc, że będziesz wyglądała jak monstrum bo to bzdura ;)
Przeczytaj pkt 4 stąd, a najlepiej całość:
http://www.fiteligent.pl/jak-rzezbic-i-nie-zwariowac/

Nawet jeśli uznasz, że rośniesz za dużo, że już Ci wystarczy - zawsze możesz zrezygnować z siłowni.
Do tego czasu będą takie efekty, że nie będziesz chciała zrezygnować ;)

Ćwicz co dwa dni duże partie mięśni (przysiady, martwy ciąg, wyciskanie sztangi na ławce płaskiej) przez dwa pierwsze miesiące.
Wiem, że dziwnie to brzmi dla dziewczyny ;)
Pij dużo wody jedz więcej białka - pomaga spalać tłuszcz i budować mięśnie - chcesz budować mięśnie żeby mieć zgrabne pośladki nogi i brzuch. Pamiętaj, że mięśnie również naciągają skórę :) Celulit znika od treningu siłowego.

Najważniejsze niezależnie od treningu lub jego braku:
-waż się co tydzień, notuj postępy i ile kcal jadłaś
-pij dużo wody (nawet do 3-4l dziennie) i jedz więcej białka
-nie czytaj diet z netu... jedyne co się liczy to ilość kcal...
-jeśli nie chudniesz to znaczy, że jesz za dużo przy Twoim trybie życia - NIE MA innego wytłumaczenia
-systematyczność, nie opuszczaj treningów
-nie jedz słodyczy ani żadnych cukrów - staraj się wykluczyć je z diety, tylko złożone węglowodany są spoko

Chyba nic nie pominąłem...

Na koniec, tak wyglądają kobiety wykonujące treningi siłowe:
http://www.google.pl/search?q=pani+na+si%C5%82owni&espv=2&biw=1822&bih=995&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjsjbygx4zOAhWKiCwKHYM5B40Q_AUIBigB#tbm=isch&tbs=rimg%3ACd1DGJ8me-YPIjiGGhfMsYh5mdf6Qo3jZshLHEyeNe8A5gHCmaGdDuKk2i_1rIVluj0dL4Souvm1fH3gevJB-MMymuioSCYYaF8yxiHmZEViD5CRulpJtKhIJ1_1pCjeNmyEsRFGt8e0oA8PQqEgkcTJ417wDmAREFzV0KXPHVESoSCcKZoZ0O4qTaEckCejQL1x-YKhIJL-shWW6PR0sRToPkvzeTDHIqEgnhKi6-bV8feBHCVWLYVYBf_1ioSCR68kH4wzKa6EZqbZYlg86Ly&q=pani%20na%20si%C5%82owni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Sport

Kontuzja kolana - poszukuję doświadczonego fizjoterapeuty. POMÓŻCIE!!! (28 odpowiedzi)

Witam, bardzo proszę o pomoc. Trzy mies. temu doznałam kontuzji kolana z uszkodzeniem...

Fitness/joga co najlepsze na odchudzanie ? (102 odpowiedzi)

Fitness/joga co najlepsze na odchudzanie ? Co według was przynosi najlepsze efekty ? Mam...

gra poland (3 odpowiedzi)

Rozumiem Twoje pragnienie i doradzę Ci sprawdzenie źródła i zagranie w kasynie online...

do góry