Widok

Jak wyglada badanie obciazenia glukoza 75g?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Jutro mam isc na to badanie, ide do Brussa w redłowie, mam swoja glukoze wykupiona, ale nie wiem jak to badanie wyglada? Czy tam dostane normalnie wode i kubeczek do tego? czy musze tam siedziec po wypiciu te 2 godziny czy moge sobie isc na spacer?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dadza ci wode i kubeczek,wypijesz i siedz w miejscu najlepiej zeby nie oszukac badania
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie pozwola Ci wyjść ze wzgledów bezpieczeństwa. Mi było słabo, ale inna dziewczyna czuła się świetnie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
powinnaś siedzieć żeby nie zafałszować wyniku :) w czasie ruchu spala się glukozę ;) więc wynik nie będzie miarodajny :)



ja miałam robione badania w Akademii Medycznej(wg mojej lekarki najpewniejsze laboratorium - już tu, na forum czytałam jak Dziewczynom robiono badania glukometrem, albo pozwalano iść na zakupy itd.)

najpierw 1 pobranie krwi - wynik zerowy ;) tzn. przed wypiciem glukozy :)
po godzinie kolejne pobranie :)
po następnej - znowu :)

w sumie w ciągu 2 godzin są 3 pobrania :) w tym czasie siedzisz i sobie grzecznie czytasz gazetkę/książkę ;) albo grasz na komórce w jakąś gierkę ;) lub też z kimś rozmawiasz ;)



czytałam też, że jakaś Dziewczyna miała sobie wypić glukozę w domu i przyjść na pobranie :P byłam świadkiem w Endomedzie jak dziewczyna przyszła, wypiła i poszła do domu ;) po godzinie wróciła na pobranie krwi :/ tak nie powinno być...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
przychodzisz na czczo, pobierają Ci krew z żyły, rozpuszczasz sobie w niecałym kubku wody (lepiej miej swoje, ja nie miałam i mi dały ale robiłam gdzie indziej, ale tez spytaly najpierw czy mam sprzęt :)) glukozę, pijesz paskudztwo, siadasz w poczekalni i czytasz cos przez 2h (nie łazisz, bo mozesz zafałszować wyniki, bo chodząc "spalasz" glukozę), idziesz na powtórne pobranie z żyły.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
można dodać soku z cytryny
ale i tak jest paskudne...
i wody można, ile się chce - na szczęście...

POWODZENIA :)

ja po 45minutach haftnęłam i musiałam innego dnia powtarzać - nie życzę nikomu takich powtórek :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ile to badanie mniej wiecej kosztuje?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Endomedzie miałam w abonamencie :P w Akademii ze skierowaniem :) nic nie płaciłam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
(58) 349 27 72
(58) 349 27 78

to są nr tel. do laboratorium - zadzwoń i sprawdź :) http://www.uck.gda.pl/content/category/3/14/124/

ul. Dębinki 7, 80-952 Gdańsk

(chyba budynek nr 8 - nie pamiętam dokładnie, tam gdzie oddział nadciśnienia tętniczego i diabetologii)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez nie płaciłam akurat za to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja po wypiciu prawie zemdlałam i musieli mnie ratowac. 2 godziny leżałam. okropieństwo! no ale może Ty przejdziesz te badania spokojnie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje za informacje ale chce zrobic gdzies w gdyni to badanie:) Moze ktos wie ile kosztuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robiłam w przychodni na morenie koszt to o ile dobrze pamietam 24 zł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aniu ja obdzwoniłam wszystkie laboratoria i najtańsze wykonanie badań jest w szpitalu miejskim. tutaj masz numer do laboratorium zadzwoń i zapyta j620 75 01
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robilam w gdyni w spoldzielni lekarskiej. przyszlam dostalam glukoze do wypicia, posiedzialam na korytarzu (chyba godzine ale moze tez to byly 2) poczytalam ksiazke i dopiero wtedy pobrali krew-tylko 1 pobranie
placilam cos kolo 20zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie to w ogóle lipa była- wypiłam gluzkozę, niedosyć, że z cytryną, to jeszcze na 3 h spacer mnie posłali:)

Krwi mi nie pobierano, tylko z palca pobrali kropelkę i na nomalnym glukometrze zbadali i tyle.

Nie znałam się za bardzo wtedy , teraz już wiem, jak porządnie powinno to wyglądać.
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniu to zrobili Ci bardzo miarodajne to badanie ;) hmmm... zastanawiam się tylko po co Ci gitare zawracali? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Więc właśnie....
Teraz jak pomyślę, to nóż się otwiera;/

Ciekawe, jakbym i czy nie miałam jakiejś cukrzycy..takie badanie do d.....

Wtedy jeszcze chodziłam do swojego "lokalnego" lekarza na NFZ.
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Krew musi byc pobierana kilka razy i badana normalnym badaniem laboratoryjnym, chodzic nie mozna. Ja nie chodzilam bo umieralam po badaniu, ale wyslala mnie starucha na spacer zebym jej nad glowa nie siedziala. To bylo beznadziejne laboratorium Trawinskiego w Gdyni, bardzo nie polecam.
Poniewaz wynik i tak byl zly, musialam powtarzac badanie z podwojna glukoza, wtedy to juz nie wiem jak do domu dotarlam...Ale robilam juz w przychodni na Dabrowie, tylko platne. Duzo nie kosztowalo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i bylam na tym badaniu ale niestety nie dalam rady i po godzinie zwymiotowalam ta glukoze i musze isc jeszcze raz:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj biedaczko...
doskonale Cię rozumiem, też to przeżyłam, ale wytrzymałaś 15 minut dłużej niż ja :)
wiesz mi pozwolili za drugim podejściem wypić to świństwo w domu (pierwsze pobranie krwi na czczo już mieli) i przyjechać na drugie pobranie tylko - spytaj w przychodni, może Ci tak pozwolą;
w domu łatwiej to przetrwać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha ktoś mówił, że nie powinno się łazić, żeby wyników nie sfałszować czy coś- ale przecież to jest badanie, jak nasz organizm poradzi sobie z taką ilością glukozy naraz - w warunkach, jakie mamy - na leżąco, siedząco czy idąco :)
mi tak powiedzieli :]

a na zachodzie gdzieś podobno już się tych badań nie robi w ten sposób, tylko daje się coś megasłodkiego ale jadalnego o określonej ilości cukru,
bo normalny człowiek sam z siebie nie funduje sobie takiej megadawki słodkiego naraz i to na czczo więc badanie w PL jest trochę z kosmosu jak dla mnie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczęściary ja 2 razy robiłam to badanie i 2x zwymiotowałam po 5 min...3 raz już nie poszłam nie miało to sensu....okazało się, że mam cukrzycę ciążową i do końca ciąży byłam na diecie oraz 3 razy dziennie badałamcukier glukometrem...nie było tak źle, ba nawet nie przytyłam przez to wiele...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kropka a skad wiedzialas ze masz cukrzyce ciazowa jesli nie dało rady zrobic Ci badania? Nie wiem czy jak nie pojde to znowu nie bedzie tak samo..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój lekarz kazał zakupić glukometr i badać cukier, zapisywac co jadłam i jakie miałam wyniki...po tygodniowej obserwacji wyszło że jest cukrzyca, wówczas skierował mnie na Kliniczną do lekarza który specjalizuje się w cukrzycy ciążowej, obejrzała wyniki, kazała trzyamć się diety, powiedziała czego nie jeść a co tak...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Według wytycznych, (które są znane z 2005 i 2006 roku, ale może coś się zmieniło ostatnio) w badaniach przesiewowych w kierunku cukrzycy ciężarnych ( w okresie 24-28 tydzień ciąży) stosuje się obciążenie 50 g glukozy, bez względu na spożyty wcześniej posiłek( nie ma konieczności przeprowadzenia go na czczo) i oznacza się glikemię we krwi żylnej po 60 min.Prawidłowy wynik to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wiem czemu nie zapisała się cała wypowiedź.
Prawidłowy wynik to ) lub gdy jest zbyt wysoki poziom w trakcie badania z 50 g glukozy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Coś mój komputer szwankuje, spróbuję później. Może uda się zapisać w całości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poczytajcie na stronie dotyczacej cukrzycy, prawidlowy wynik jest wylacznie, gdy sie nie chodzi. I tyle.
Wiecie sa lekarze, ktorzy uwazaja ze kieliszek czerwonego wina lub male piwo nie zaszkodzi kobiecie w ciazy.... a czy to znaczy ze maja racje?

Konowalow nie brakuje....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a mi tam glukoza smakowała:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

Trampolina- jaki rozmiar wybrac? (15 odpowiedzi)

Hej, mamy w planie kupic trampoline,ale zupelnie nie wiemy jaki rozmiar kupic najlepiej,sa rozne...

Lekarz pediatra - szukam (10 odpowiedzi)

Witam, do jakiego pediatry z rocznym dzieckiem się zapisać? Możecie kogoś polecić?

do góry