Widok

Jakie zabawy na oczepiny?

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Drogie forumki podrzućcie kilka pomysłów na oczepiny - ja jestem kiepska w te klocki

PLISSSSSS

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
-"kareta" lub "rodzina idzie do zoo" !!!
araz poszukam ci kekstów, rewelak
ja miałam to mieć, ale juz mi szkoda czasu było na weselu, bo długo trwały oczepiny, zbieranie kasy na wózek id...

a ha mieliś,my jeszcze czytany przez Gucia "list od kolegów ze stowazyszenia starych kawaleró"

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oooooooooooo to poproszę o kilka wskazówek - z góry dziękuję ;>

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Telegram do Pana Młodego


Nie każdy wie, że Pan Młody przed ślubem należał do Klubu Starych Kawalerów. Cały klub przebywa teraz we Włoszech i przesyła telegram z życzeniami. Żeby udowodnić, że naprawdę przebywają we Włoszech będziemy czytać w oryginale i tłumaczyć. (czytaja dwie osoby na przemian)
Dzień dobry drogi ( tutaj imie Pana Młodego) Bongiorno (imie: np. Kamillo) frajeri
bardzo nas cieszy Kontato schizofrenio
że się ożeniłeś Liberta kaput
w tym uroczystym dla Ciebie dniu Akademio kabaretto
życzymy Ci wiele radości i szczęścia La dyscyplina dyktatore
pojąłeś piękną żonę Paloma maszkarone
po weselu rozpoczniesz normalne życie Katorga, galera, patoga
wasz związek będzie pełen miłości Finito amore...
potem może przyjdą dzieci Cinquecento bambini
zostaniesz ojcem Padre Virgilius
będziesz się cieszyć tą perspektywą Silencio mortale
dbaj o teściową Arszenikos cyjankare
i o teścia Piwencjo kuflozo
a zostaniesz doceniony Vizitato prokuratore
życzymy Ci Gratulacjone
miłej współpracy Non kolaboracjone
dużo pieniędzy Forsa finito ł
adnego mieszkania Apartamento sutereno
dobrego samochodu Karocze sireno
udanych wakacji co roku Prego ciao Italia Bongiorno ogródek, sekator, działka
Tego wszystkiego życzą Ci koledzy ze słonecznej ItaliiCavalieros Sicilianos Italianos
podpisano koledzy z Klubu Starych Kawalerów Kumplos smutatos
P.S. Pozdrowienia dla gości weselnych Bongiorno stonka inwazione
---------------------------------------------------------

przysięga małżenska:

2/ Przysięga Małżeńska
Teraz poprosimy Państwa Młodych Młodych uroczyste złożenie przysięgi małżeńskiej.
Zaczniemy od Panny Młodej: * powtarzamy słowa przysięgi za wodzirejem…
• Mężu, przyrzekam uroczyście, ze nigdy w życiu, nie zamknę przed tobą drzwi do sypialni.
• Nawet gdybyś przyszedł późno, jak ci się dobrze trafi, otoczę cie troskliwa opieką.
• Przyrzekam również, ze nigdy w życiu, nie będę zapuszczała „żurawia”, do twojego portfela
• Gdy zobaczę zaskórniaki, odwrócę wzrok.

I teraz pan Młody:
• Żono, przyrzekam uroczyście, ze nigdy w życiu, nie będę chodził z kolegami, po knajpach, kawiarniach i innych przybytkach rozpusty
• Co sil w nogach, będę gonił do ciebie, pensje otrzymasz na czas
• Gdyby nie patrząc na moje uroczyste przyrzeczenie, obowiązek wierności złamał, niechaj mnie dosięgnie, surowa ręka sprawiedliwości teściowej.

---------------------------------------------

Podział obowiązków małżeńskich
( losy w naczyniu i państwo Młodzi losują po kolei … 14 losów – można oczywiście samemu wymyślić co będzie na tych losach – podaje przykładowo)
• Naczynia zmywam ja,
• Zakupy i wydawanie to moje zadanie
• Reke na zgode podaje ja
• Na pieniążki pracuje ja
• Kołysanie to moje zadanie
• Skarpety piorę ja
• Na figle do łóżka zapraszam ja
• Piluchy i ciuchy piore ja
• Na wywiadówki chodze ja
• Kasę domowa trzymam ja
• W nocy do dzieci wstaje ja
• Z teściami na balety wychodze ja
• Gotowanie to moje zadanie
• Kawe do łóżka podaje ja.
--------------------------------------------------------------------------------

"rodzina idzie do zoo"


Był piękny dzień,wiec TATO postanowił zabrac DZIECI do zoo, by mogły zobaczyc SŁONIA. Poszedł wiec do MAMY zeby obwieścić ją te wiadomość. DZIECI bardzo się ucieszyły, a najbardziej ZOSIA. WITEK powiedział, zabierzmy też AZORA. AZOR, jak to AZOR,ucieszył się jak przystało na psa radośnie zamerdał ogonem.JACEK i WITEK, bardzo chcieli zobaczyć słonia,DZIECI zapiszczały radośnie. RODZICE (czyli mama i tata biegną) przygotowywali się do wyjazdu,a AZOR biegał miedzy nogami swoich panów. Pogoda dopisywała,ZOSIA postanowiła zabrać AZORA na spacer przed wyjsciem do zoo,ale witek ubiegł Zosię, i AZOR od dawna był na spacerze.W koncu późnym popołudniem cała RODZINA zapakowała się w trannta i ruszyła w kierunku zoo. W zoo stał dumnie SŁOŃ, rany jaka wielka traba, wykrzyczału dzieci. Mama uciszała radośne piski swoich pociech. TATA głowa RODZINY opowiadał o tym czym żywi się SŁOŃ, DZIECI słuchały zainteresowane tylko AZOR, jak to nasz kochany AZOR, merdał ogonem zainteresowany bardziej motylem niż SŁONIEM. ZWIERZĘTA ( ty biegnie słoń i pies) chyba nie przypadły sobie do gustu. Po wszystkich piskach i wrzaskach radości,rRODZINApojechała do domu,tylko SŁOŃ został tam gdzie stał. Tak to był piękny rodzinny dzień dla wszystkich TATY, MAMY, WITKA, JACKA,ZOSI I AZORA.
-----------------------------------------------------------

Kareta.

Zacząć należy od przygotowania na parkiecie dziewięciu krzesełek, które rozmieszczamy jak na rysunku.

Dalej prowadzący wybiera na ochotnika Królową i Króla, choć te role mogą być zarezerwowane dla Młodych. Potem Królowa i Król dobierają sami resztę uczestników, a potrzeba ich jeszcze siedmiu.

Wybieramy gości którzy wcielą się w woźnicę, konie i koła karet i sadzamy ich na krzesłach przypisanych do konkretnych funkcji.

Kiedy wszyscy już siedzą ważne aby dobrze zapamiętali swoje role. Rozdajemy im po kieliszku i objaśniamy zasady zabawy:
Prowadzący czyta załączony poniżej tekst, a uczestnicy zabawy słuchają go uważnie, ponieważ ilekroć w tekście wymieniony zostaje uczestnik (np. Król albo prawe koło), musi on wstać obejść swoje krzesło dookoła i usiąść na miejscu. Jeżeli tego nie zrobi, musi wypić „karniaka”.

Ważna uwaga!
Słowo KARETA = WOŹNICA + KRÓLOWA + KRÓL + KOŁA
Słowo ZAPRZĘG = KARETA + KONIE

Tekst zabawy podajemy na następnej stronie.
Dawno, dawno temu żył sobie Król i Królowa.

Król i Królowa ze swoim Woźnicą bardzo lubili jeździć swoją karetą.

Kareta miała 4 koła: prawe przednie, lewe tylne, lewe przednie i prawe tylne.

Lewy koń był biały, a prawy koń był czarny.

Pewnego dnia Królowa rzekła do swego Króla: "Królu mój, Królu mój wspaniały, Drogi Królu, powiedz woźnicy żeby przygotował konie i sprawdził koła, bo na ostatnim spacerze był problem z prawym tylnym kołem."

Woźnica zaprzągł konie i karetę. Sprawdził prawe tylne koło, rzucił okiem na lewe przednie koło, potem rzekł do Króla: "Królu mój, nasz wspaniały Królu, najukochańszy Królu, kareta i konie są gotowe."

Królowa z Królem wsiedli do karety i pojechali na piękną łąkę.

W pewnym momencie Królowa rzekła do Króla: "Usiądź sobie Królu, kochany Królu, mój ty najukochańszy Królu. Powiedz woźnicy by nakarmił oba konie i przygotował karetę na następny dzień abyśmy mogli wybrać się jeszcze raz sami."

Król rzekł do Królowej: "Królowo moja, moja kochana Królowo, Kocham Cię moja Królowo i dał jej słodkiego całusa."
-------------------------------------------------------------------------------
\

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie karteczki z podziałem obowiązkow były umieszczone w balonach

list do pana młodego był u mojej kuzynki na weselu więc byłoby to nieco oklepane gdybyśmy mieli to u siebie ale zamiast tego świadek przeczytał inny tekst zamieszczony tu kiedyś na forum

Mielismy wybór twarzy roku, przesuwanie pudełka po rajstopach marchewką i jeszcze coś ale nie pamiętam teraz. W każdym razie orkiestra prosiła o zaufanie w kwestii konkursów i nie zdradzili nam wszystkiego do końca, bo chcieli żebyśmy i my mieli ubaw. I mieli rację, spłynął mi wtedy cały makijaż.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to super kropusia, że ze śmiechu ci spłynął
ja bym wolała żeby mnie nie zaskakiwano, i np jajko przez nogawke, czy podawanie wałka, czy inne pękające balony w wwykoniaiu mojej babci by poszły .....!!! :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powiedzieliśmy im tylko ze żadnych kolanek i jajek, bo to stare i oklepane, pozatym dodaliśmy zeby nie było niesmacznych konkursów, a jeśli już coś miało być w tym guście to żeby było w miarę delikatne. I tak było.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kareta i rodzina idzie do zoo, polega na tym, że jest wybieranych kilku gości, kazdy z nich odgrywa jakąś rolę, np w karecie" król, królowa, lewe koło, prawe koło, woźnica, itd.... w "rodzinie" jest i azor, i dzieci itd,

dj albo ktoś inny czyta tekst zAbawy, a każda z osób siedzi na krzesełkach, jak usłyszy swoja rolę, to musi wstać i obiec wszytskich, robi sie niezłe zamieszanie,a jak ktoś nie zareaguje na swoją rolę mna jakąś tam kare, te zabawy sa rewelacyjne, jesli ktoś potrafi poprowadzić :)

kupa śmiechu

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.zespol.weselny.com/wesele_zabawy_weselne.html

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaa, pomarańczka miała coś super (o czym ja trąbiłam, że zrobie i zapomniałam)

mianowicie:
winietki zostały pozbierane ze stołu i drogą losowania ktoś wygrał poloneza :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za podpowiedzi - są super ;D

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja kuzynka miała tańce w parach i np wodzirej krzyczy ze na parkiecie mają być tylko jedna ręka i jedna noga, i wtedy są wygibasy żeby tak zrobić. Fajne, ale jak ktoś był ubrany jak na sylwestra to troszkę komicznie wyglądało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oo, heoł macmar, a ty co tu porabiasz?
jak tam w małżeńskim stanie?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaa baardzo good
tak sobie od czasu do czasu zagladam - zbyt wiele sie nie wypowiaam ale jak moge pomoc to why not... ;-)
pozdrawiam

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sprzedała żonka suknię?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie nie
nie wiemy co poczac w tej sprawie
nikt chetny - nawet nikt nie dzwonil w sumie... :-(

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja miałam Karetę - super! i Taniec w parach - dwóch facetów którzy dobierali się sami, jeden udawał kobietę i musiał podwinąć spodnie do kolan i zdjąć marynarkę oraz kamizelkę a drugi był facetem. Pary miały do zatańczenia tańce: tango, lambada, rockendroll i disco - nigdy w życiu wcześniej tak się nie uśmiałam. Oceniała Para Młoda czyli My:) zwycięzcy musieli odtańczyć pasodoble - oczywiście wszystkie tańce tańczono wg. własnego pomysłu. Polecam bo jest kupa śmiechu!

image
[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]
Zapraszam: www.kartkikaroliny.blog.onet.pl - kartki, dekoracje.
Boże Narodzenie 2007 - oryginalnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh, fajne pomysly! up

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A zna ktoś jakąś zabawę z bum bum rurkami?????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas były. Bum bum rurki - nie wiem czy wiesz - można wykorzystać na wiele sposób. Na YT jest wiele ciekawych propozycji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

buty ślubne (23 odpowiedzi)

Hej dziewuszki :) poszukuję butów białych do sukni ślubnej. Z powodu problemu z kręgosłupem nie...

DOBRY doradca podatkowy lub prawnik od spadków i darowizn pilnie potrzebny! (20 odpowiedzi)

Dziewczyny, mam bardzo, bardzo wielką prośbę. Strasznie mi zależy na kontakcie do NAPRAWDĘ...

ile wódki, napoi na wesele...??? (68 odpowiedzi)

Hejka.... Forumki, które mają doświadczenie powiedzcie mi ile wódki, napi na 100 osób???

do góry