Widok

Oksytocyna - czy gdzieś dostanę?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Mam receptę na 2 ampułki... pytałam w aptece - nie mają... Pani Mgr dzwoniła do hurtowni - ponoć wycofano ją z obrotu aptecznego (ale weterynaryjna jest)...


Może kt`oraś z Was wie gdzie można zdobyć oksytocynę?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
słuchaj przepraszam ale dla mnie to śmieszne bo mój mąz pracuje przy krowach i wąłsnie mi powiedział że dają zastrzyki aby dawały mleko:)))) czy coś tam z macicą:)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no bo tak działa oxytocyna, k.

ja mam dostęp do tej drugiej, którą wymieniłaś Agusiu- ale zapewne szukasz ludzkiej i tak :)
...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zapytam jutro brata,pracuje w hurtowni farmaceutycznej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie podobno oksytocynę dla zwierząt można kupić :P


ułatwia ona wypływanie mleka :)

Paulka - byłabym Ci wdzięczna :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Agusia ja właśnie się dowiedziałam że podobno są rewelacyjne granulki homeopatyczne na udrożnienie kanalików mlekowych, zamierzam je właśnie zakupić, nazywają się Rycinus Comunis RH5, osobiście nie używałam ale tonący brzytwy się chwyta ;)
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Salambo - dzięki za cynk :))) pierwszy raz słyszę/czytam o takich granulkach :P


znalazłam coś o granulkach:

"A te kuleczki homeopatyczne zwiekszajace laktacje to RICINUS COMMUNIS 5ch. koszt 1 opakowania (4g) z 80 granulkami to ok. 7 zl.
Stosuje sie 3x/dziennie po 5 granulek, ktore sie ssie.
Mocniejsza tj. silniej dzialajaca wersja tego leku to RICINUS COMMUNIS 15ch i chyba RICINUS COMMUNIS 30ch, ale ja juz tego nie probowalam.
Poprawe zauwazylam u siebie po tym homeopatyku po ok. 2 tygodniach"


"Problem zbyt małej ilości w pewnym czasie spędzał mi sen z powiek.Oto co można stosować ( i nie zaszkodzi ani mamie ani dziecku):
- herbatka z anyżu lub Fitomix 4. Któraś z emam podała jeszcze następujący zestaw ziół: czarnuszka siewna, bazylia, ziele rutwicy, anyż, kminek, melisa
- jeśli mama jest nerwowa to może zastosować ziółka uspokajające ew. tonik z melisy
- codziennie pić ok. 8 kubków napoju
-karmić na okrągło- ile dzieciak chce
-olać roboty domowe i poświęcić więcej czasu na odpoczynek ( weekend w łóżku z dzidzią)
- wspomóc laktację homeopatią- Ricinus Communis 5CH przez 2 tyg 3 razy dziennie 5 granulek, następnie 2 razy dziennie 5 granulek. Może także zastosować Urticę Urens 9CH 3 granulki rano ( ale można dostać pokrzywki na skórze)
- odciąganie między karmieniami jest ok.nie należy jednak sugerować się ilością uzyskanego pokarmu
- nie dopajać i dokarmiać jeśli maluch nie leci z wagi"

"Dodajmy jeszcze,że trzeba dużo pić niegazowanej wody! Nawet 2l na dobę. Ja stosowałam, jeszcze jedną rzecz, fenomenalną - piwo karmelkowe - tj Okocim Karmi.Chmiel zawarty w tym piwie (bezalkoholowym - ok 1,2% - nie przedostaje się do pokarmu mamy) czyni cuda. Polecono mi to piwko w poradni laktacyjnej w szpitalu Św. Zofii.
Powtórzmy
- wszystko to co pisała Magusia + 2 l wody, +2 piwa Okocim Karmi + spokój, wiara i dobre chęci."


"Pobudzenie laktacji: Ricinus communis 5CH
Zahamowanie laktacji: Ricinus communis 30 CH"
http://www.dzieckook.pl/forum/read.php?f=1&i=74951&t=74871




http://forum.gazeta.pl/forum/w,570,72204689,,ricinus_communis_5_CH.html?v=2


http://www.doz.pl/apteka/p17392-Boiron_Ricinus_communis_5_CH_granulki_4_g



jestem rozczarowana - na stronie producenta nie znalazłam ani słowa o tym specyfiku :/ http://www.boiron.pl/about/
poprawka - znalazłam tyle:
"Karmienie piersią. Pęknięcia, bolesność brodawek sutkowych - CASTOR EQUI, Ricinus communis 5 CH i Ricinus communis 30 CH, Apis mellifica 9, 15 CH, Bryonia 9 CH "



popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Paulka - pytałaś może Brata?

Salambo - jak granulki? ja już zamówiłam w aptece doz.pl i chyba jutro podejdę odebrać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam te granulki
To Ricinus Communis 5 CH - wazne by był nr 5 bo inne np 30 CH hamują laktację
Bierze się 5 rano i 5 wieczorem pod język pol godziny przed lub pol po jedzeniu i nie można po myciu zebów bezpośrednio bo mięta niweczy ich działanie

Agusia ja kupiłam je na www.doz.pl z zalecenia z poradni laktacyjnej na zaspie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
u mnie działaja bardz dobrze :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cytrynka - na jak długo wystarcza opakowanie i ile czasu bierze się te granulki? :P

jakie są w smaku? :>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia, podaj linka do tych granulek w doz.pl to tez zamówię :))
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.doz.pl/apteka/p45579-Boiron_Ricinus_communis_5_CH_granulki_4g :))) proszę bardzo :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki serdeczne, źle przekleiłam nazwę :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia, jest napisane 4g czyli około 80 granulek, więc z tego co pisze Cytrynka jak dawkować to 1op starcza na 8dni, ja chyba zamówię na próbę 3 :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja biorę już 2 tygodnie i jest OK :)
napisałam do doz.pl jak dawkowac i tak mi pani odpisała jak wyżej wskazałam :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
w smaku to jak cukier jest, no może trochę mniej słodkie i pod język się wkłada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha no i pijcie Caro - to kawa inka - bo tam jest słód jęczmienny, jak w Karmi, ale karmi drogo wychodzi i jest gazowane a nie kazdy lubi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki :)


no właśnie ostatnio kupiłam u mnie w Polo Markecie kawkę Caro Nestle ;) bo nie było Anatola w torebkach :P
dobra ta kawka :D i nawet ma taką delikatną piankę :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to jest zwykła kawa inka? Bo ja właśnie patrzę i mam kawę inkę z magnezem i się zastanawiam czy taka może być, bo nigdzie nie jest napisane CARO :)
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
image

to taka kawka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki!!! :)
Jutro zakupię :) Nie wiem co bym bez Was zrobiła forumki :))
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe ;) nie ma za co ;)


"zginęłabyś" ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ważne by w składzie miała słód jęczmienny - ja tylko w caro to znalazłam bo zwykła inka ma po prostu jęczmień spośród zbóz :D

kurde, Agusia choć otworzymy objazdową poradnie laktacyjna :DDD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe :) Dobry pomysł :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to świetnie że granulki działają, optymistycznie :)
i dzięki za cynk o caro, bo karmi faktycznie drogo wychodzi

ja jeszcze granulek nie kupiłam, nie zdążyłam bo bracki przyjechał ze Szwecji, ale wybieram się w poniedziałek do apteki homeopatycznej i sobie zakupię,

przy okazji mam pytanie o tą aptekę doz, ceny są dużo bardziej atrakcyjne niż w tej samej aptece stacjonarnej ?
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
w mojej dzielnicy gdzie odbieram paczki z doz, to najdrożdza aptekai zawsze szerokim łukiem ją omijalam. Teraz kupuję przez net i tylko tam paczki odbieram. Róznica w cenie na drobnych rzeczach typu syrop na doz 15 zł, a u nich 23 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie też tak jest - normalnie tam gdzie odbieram zamówienia internetowe to najdroższa apteka w mieście..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hihihi - ok Cytrynka :))))) tyle co już przetestowałyśmy, naczytałyśmy się i nasłuchałyśmy - to faktycznie można fakultet zrobić ;)


ja ostatnio "zastrzeliłam" gina ;) zapytałam o jakieś środki farmakologiczne pobudzające laktację :P mówi, że nie ma takich typowo - ale z najbliższego otoczenia (żona) pomagają herbatki - no to ja mu zaczęłam sypać nazwami jakie herbatki już zaliczyłam :P + system ściągania 77-55-33 ;)
no ale że chcę jeszcze coś :P

i tak doszliśmy do tej oksytocyny :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, ja też przechodziłam kłopoty z laktacją, niemałe one były. Nie chcecie namiaru na super doradcę laktacyjną? Ale jej wizyta w domu kosztuje 100zł uprzedzam (za darmo jest dla klientów Medicover). Ja też sicągałam, piłam, martwiłam się a ona bardzo mi pomogła i małego karmię do teraz, zero dokarmiania modyfikowanym mlekiem (tylko na poczatku musiałm dokarmiać, ajk mleka nie miałam).

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
julka napisz co Ci powiedziała, bo ja już tez korzystałam z poradni oraz prywatnie doradca do mnie do domu przyjeżdzała
może Ty masz jakis zloty środek ?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie już był doradca ds laktacji, ale pewnych rzeczy się niestety nie przeskoczy, dlatego teraz szukam najlepszego środka pozwalającego na najbardziej efektywne uzyskanie mleka za pomocą lakatora,
co do tematów laktacyjnych to sama mogłabym już zostać doradcą ;)
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też jestem ciekawa co doradca mógłby mi powiedzieć nowego ;)


inna bajka - jak spotyka się doradcę na początku przygody z karmieniem :)

a co innego 4 m-ce po porodzie ;) jak już przekopało się Internet w poszukiwaniu złotych środków ;) (forum laktacyjne, mailowanie i rozmowa tel. z doradcami, opinie innych Mam, artykuły)

wiem wiem - jak najczęściej przystawiać dziecko... ALE Gabryś już za nic nie chce ssać cycusia :( urządza awantury na sam widok piersi jakby Go ktoś żywcem obdzierał ze skóry :P
poza tym tylko po nocy (czyli nie ściąganiu pokarmu przez ok 6-7 godzin) mam wystarczającą ilość mleka - na 1 pełne karmienie (tzn. 140ml)

w dzień muszę 2 razy ściągać aby mieć pełną porcję :/

ściągam 5-6 razy dziennie - na więcej nie mam czasu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia ja mojego synka zaczęłam karmić "tylko" piersią gdy miał ok 3 miesięcy. Wcześniej ściągałam laktatorem (7-5-3 min) i dwa razy na dobę dawałam modyfikowane. I też się musiałam nieźle napocić (piłam różne herbatki, karmi, bawarkę) aby mieć tyle ile potrzeba ml do butelki. Do tego byłam sama z dzieckiem (mąż za granicą), po cesarce z babrającą się trochę raną i "walczącą" ze swoimi piersiami ;) Moja kondycja psychiczna nie była najlepsza i bardzo starałam się nie płakać gdy miałam za mało w butelce. Mój synek "rzucał" się przy piersi, dostawał histerii (ja czasem też). Aż pewnego razu po prostu zaczęłam go przystawiać, przystawiać, przystawiać... mimo jego "protestów"...
Wiem, ze to przez kolki mały tak się zachowywał.
Jak ja sobie o tym pomyślę, co wtedy przeżyłam...
Dziś mamy problem odwrotny, bo mały nie chce pić mleka sztucznego ;p
Wierzę że Tobie i pozostałym dziewczyną się uda i trzymam za Was mocno kciuki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agusia, nie ma oksytocyna w tej hurtowni,niestety:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Paulka - dzięki za sprawdzenie :)

Karol - podziwiam! też bym tak chciała... tzn. przejść na cycusia :( ale jakoś szans na to nie widzę... po każdej histerii (przy próbie dostawienia Młodego) mam ochotę Go ukatrupić :P więc już nawet tego nie próbuję - pogodziłam się z myślą, że muszę ściągać mleko :P

czy tylko "cesarkowe" mają takie problemy z karmieniem? ja też jestem po cc z komplikacjami :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepraszam, że dopiero teraz, ale jakoś zapomniałam o tym wątku.
Ja nie znam innego sposobu na laktację, jak ten wspomniany wyżej - przystawiać dziecko i przystawiać. U mnie to było tak: w kąt poszła kupiona butelka, rady róznych życzliwych odnośnie dopajania itp. Położyłam się w łóżku ze stertą kanapek i owoców pod ręką, litry wody niegazowanej miałam koło siebie i karmiłam ile wlezie, kiedy mały tylko wyraził cień zainteresowania a poza tym oglądałam TV i czytałam, z łózka tylko do toalety i na spacery wychodziłam, to trwało 3-4 dni i laktacja sie rozbujała. A ja po porodzie prze ztydzień nie miałam wcale mleka, siara sie u mnie z dużym poślizgiem pojawiła i też już miałam wizję, ze z karmienie piersią nici.
Inna sprawa, ze mój syn był wtedy malutki a 3-4 miesięczne dzieci bywają zbyt zainteresowane światem, który zaczynąją lepiej widzieć, by chcieć ssać godzinami, więc by rozhuśtać laktacje trzeba się nieźle uprzeć i się nie zrażać że małe protestuje. Serio :) Moja kuzynka dała się przekonac i takiego synka prawie 4mięsięcznego na pierś "przełożyła". Nie podawała butelki z żadnym piciem, wyrzuciła smoczki uspakające (to ważne, bo dziecko na takim smoku wyładowuje gwałtowny instynkt ssania i potem nie chce ssać piersi, a tyle mniej mleka mamy wyssie ile soczku, czy herbatki, czy mleka modyfikowanego wypije) i sama była takim "smoczkiem na żądanie". I udało się, ale lekko jej nie było.
Podsumowując - próbujcie dziewczyny zrezygnować z butelki, ale tylko jak jestescie do tego na 100% przekonane, bo inaczej będziecie się męczyć a tak nie ma być. Nie ma przymusu karmienia piersią, dzieci wychowane na modyfikowanym mleku są wspaniałe (np. ja;) ale jeśli mama widzi korzyści z karmienia piersią, to niech nie rezygnuje za szybko, bo potem szkoda.

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia, to chyba nie kwestia cesarki( ja tez miałam to szczęście po dobrodziejstwie 3 dób skurczów), a pomocy doradcy. na klinicznej jakas nawiedzona pielęgniarka ( nie doradca laktacyjny, bo ta pani mnie nie zaszczyciła wizytą, chociaż obiecała)pozazała mi takie cuda, że jak to potem zobaczyła studentka pielęgniarstwa, która przychodziła kąpac dzieci, to się za głowę złapała. Dopiero w 4 dobie Tośka naprawdę się najadła, a wcześniej ją tylko męczyłam ( udusiłabym te cholerę, "pseudopomoc").
Około 4 miesiąca Tośka przeszła totalny bunt na pierś, bo wiadomo, z butelki lepiej leci. Smarowałam brodawki wodą z cukrem i pakowałam w dziub, prawie na śpiocha. Zaskoczyło. Karmię pannicę już ponad 10 miesięcy.
Jak mam kryzysy (zmęczenie, stresy) używam... wyobraźni. Wyobrażam sobie fontanny tryskające... mlekiem, wodospady mleka itp.
Oprócz tego nocne karmienia. Pomagają rozkręcić laktację, dziecko jest spokojniejsze, nic go nie rozprasza, ty jesteś spokojniejsza i skupiona tylko na maluchu, no i mleko podobno ma więcej tłuszczyku a to dobrze wpływa na mózg dziecka.
Życze powodzenia i cieszę się bardzo, ze chce ci się walczyć. Podziwiam, bo wiele matek by się juz dawno poddało. Będzie dobrze.
image
---
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Amielka - ja z klinicznej (jeśli chodzi o porady laktacyjne) wyniosłam siniaki na piersiach, które miałam ok 2 tygodni :P ani pielęgniarki ani "doradca" nie potrafiły pomóc w przystawieniu Gabrysia :/



też miałaś awantury jakby Młodą obdzierano ze skóry, posypywano solą i polewano spirytusem? :> :P
tego typu atrakcje nie działają na mnie motywująco... ;) wręcz odwrotnie - zastanawiam się wtedy po psi ogon ja tak walczę? może dać sobie spokój i karmić tylko sztucznym?
ale oczywiście jak minie moja słynna "pierdoląca" ;) (najczęściej po wypłakaniu się) to sięgam po laktator i dalej jazda :P

powiem szczerze, że ja już nawet boję się próbować z tym przystawianiem :/ po co mi te nerwy? cóż - laktator najlepszym przyjacielem kobiety ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powiem szczerze, że ja już nawet boję się próbować z tym przystawianiem :/ po co mi te nerwy? cóż - laktator najlepszym przyjacielem kobiety ;)


swięte słowa :):)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe :P Kasia - udało Ci się dokupić silniczek do Medeli?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja Was podziwiam, serio! Nie dałabym rady na laktatorze tyle czasu laktację utrzymać. Męczy mnie ta maszyna bardzo, no i nie sciągała mi tak mleka, jak maluch. Podziwiam. Ale Agusiu, widać że masz blokade psychiczną, skoro boisz się małego przystawiać a na to niewiele można pomóc, tylko Ty byś mogła ją złamać. Jak nie da rady, to trudno.
Pozdraiwam!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdecydowanie mam blokadę przed przystawianiem :P

ostatnie próby kończyły się wrzaskiem Gabrysia, moim płaczem i wnerwem ;P Młody ssał kilka sekund albo i nie... a ja po takim przedstawieniu bałam się, że mnie posadzą za dzieciobójstwo :P (cóż - cierpliwość nie jest moją mocną stroną)


dlatego raczej nie widzę możliwości karmienia piersią... :/ ale chciałabym mieć więcej pokarmu, żeby chociaż butlą dostawał więcej mojego mleczka :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia...pamiętasz... też pisałam parę razy, że Franek szaleje przy cycku. tzn u nas zawsze bylo po kilku minutach od rozpoczęcia picia. stwierdziłam, że powalczę. i sama nie wiem, albo on się zmienił, albo ma lepsze dni, albo...po prostu wywalczyłam! nadal mu się zdarza czasem, tylko właśnie wtedy jestem przekonana, że mało leci. wtedy poddaję się... i podaję sztyczne. ale zaparłam się i tyle też naczytalam się o przystawianiu i przystawianiu .... no i się nie poddaję.

karmienie dla mnie to nie jest jakieś piękno itd. robię to dla dziecka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja się poddałam dla mojego zdrowia psychicznego,
ile nerwów mnie kosztowała walka, ile wylanych łez i nie potrzebnych kłótni z mężem,
na początku nie było takiej możliwości żebym mogła karmić piersią, pomimo różnych prób sam doradca laktacyjny to stwierdził, później już Emi nie chciała,
pierwsze moje załamanie to początek karmienia butlą, drugie moje załamanie to przejście na sztuczne - obydwie sytuacje wiele nerwów mnie kosztowały
teraz jest lepiej - ja patrzę optymistyczniej na świat, a Emi najedzona od razu ma lepszy humor,
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnio zrobiono badania, takie porzadne na tysiacach dzieci tu w uk i porownano dzieci karmione sztucznym i piersia. wyszlo im ze nie ma roznicy, jezeli chodzi o wartosci odzywcze, rozwoj dziecka i korzysci w pozniejszym rozwoju. nie wypowiadali sie na temat tej czesci emocjonalnej zwiazanej z karmieniem piersia. tak was czytam i zastanaiwam sie czy jest sens meczyc siebie i dzieciaka i czy rzeczywiscie takie traumatyczne przezycia dla mamy i dzidzi zostana wynagrodzone jak juz bedzie jadlo piersia
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Salambo, to Ty już nie podajesz w ogole swojego? Zazdroszczę Ci, że Emi dobrze reaguje na sztuczne, bo ja bym się tak nie cisnęła na swoje, gdyby mój normalnie reagował na sztuczne, a tak jak nie zaparcia po nanie, to sluz po bebilonie comfort :(
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze podaje swoje, około połowa karmień to moje mleko,
karmimy Emi Bebilonem zwykłym, chyba pasuje jej ten smak, chce spróbować tez comfortu ale liczę się z tym że może jej nie pod pasować,
boogosia a czemu wybrałaś Comfort dla Jasia ? ze względu na te zaparcia po Nanie ? podobno dzieci mają zaparcia właśnie po Nanie ze względu na skład tego mleka, więc teoretycznie po zwykłym mleczku powinien być spokój, dlatego być może Jasiek źle reaguje na comfort
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas były zaparcia po Comforcie :P ale chociaż pożegnaliśmy na dobre kolki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia niestety nie kupiłam jeszcze :( bo troche mi szkoda za sam silniczek płacic 140zł :)

ale jest szansa ze kupie używaną medele mini electric za troszke taniej bo jest uszkodzony lejek :)

a ja mam az dwa swoje :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Salambo, wybrałam BC bo niby na zaparcia i myslalam ze sie polepszy, ale mu nie podpasował. Kupy mega śluzowate i zostaje przy nanie. A podaję sztucznego około 100ml dziennie, bywa że mniej. Być może po zwykłym Bebilonie byłoby lepiej. Moja pediatra powiedziala zebym do tego BC dodała dicoflor 50 do kazdego posilku ze powinno pomoc na te kupy a jak nie to mam wrocic do nana. ALe nie chce juz probowac z bebilonem, wiec od wczoraj dadaje Nana. Ale zagmatwałam :D
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, i jak granulki? Ja właśnie dzisiaj zakupiłam.
Cytrynko - po jakim czasie zauważyłaś efekty? :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jakoś nie zauważyłam poprawy :P ale tylko pierwsze 2-3 dni używałam 3 razy dziennie ;) później - jak sobie przypomniałam ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupie ffiolke okso
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Samo słowo homeopatia wykrzywia mi uśmiech. Dowiedz się co ono oznacza i jeżeli nadal będziesz pozytywnie nastawiona do stosowania specyfików tego typu to przepraszam ale gratuluję inteligencji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

7latek nie chce czytać (33 odpowiedzi)

Mój syn mimo znajomości wszystkich liter nie chce czytać. Nie umie,nie chce złożyć wyrazu w...

wakacje dla dzieci - jaki obóz wybrać ? (62 odpowiedzi)

czy ktoś mógłby mi polecić jakieś sprawdzone obozy dla dzieci? Moja córa ma 10 lat i w tym roku...

Idealny krem do twarzy (68 odpowiedzi)

Pomijam fakt, że dla każdej skóry dobre jest coś innego :) , ale piszcie, który krem zachwycił...

do góry