Widok

Polecamy - miejsca z dobrym jedzonkiem :)

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
A może założmy jeden wątek w którym polecać będziemy sobie nawzajem fajne miejsca ze smacznym jedzonkiem? Na pewno każda nas czasem przypadkiem, a czasem planowo wybiera się gdzieś na obiad, lunch czy randkę z facetem/mężem. Myślę, że to dobry pomysł jak takie sprawdzone miejsca sobie bedziemy tu sobie opisywać, bo wielokrotnie się człowiek zastanawia gdzie pójść :) Mam nadzieję, że wątek okaże się takim fajnym jak ten co kiedyś założyłam o dziwactwach naszych facetów hi hi. Zatem wpisujcie dziewczyny znane wam i sprawdzone lokale.

Ja zacznę bo dziś akurat przypadkiem mieliśmy okazję zjeść w restauracji GRYF w Żukowie: super pod każdym wzgledem. Jedzenie szybko i mądrze podane, ładnie udekorowane, ciepłe i co najważniejsze smaczne. Obsługująca kelnerka bardzo sympatyczna i jednocześnie profesjonalna, nie mogliśmy się ich nachwalić. Wiem, że robią też wesela bo sala była jeszcze udekorowana i jeśli tak samo wygląda to na weselu to z czystym sumieniem mogłabym tam zrobić swoje :)

http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To ja dopiszę:
Karczma Gdyńska na Starowiejskiej i Hollywood na ul. Zgoda, oba w Gdyni.

imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja również Restauracja Kresowa Tatiana Gdańsk ul Ogarna pyszne jedzonko choć ceny nie są niskie :)

image
[url=http://pierwszezabki.pl] [img]http://s2.p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam z pewnością Barbados w Gdyni na dole C.H. Kwiatkowski.
Bardzo miła obsługa, jedzonko smaczne, polecam zupy ( borowikowa w chlebie oraz krem z brokułów z serem podawane z pieczywem czosnkowym).
W dzień restauracja a wieczorem można poszaleć piętro wyżej gdzie również można zamawiać wszystkie potrawy na ciepło.

Dla odmiany smaku polecam restauracje Pueblo w Gdyni na ul.Abrahama 56 (wejscie od Wladysława IV). Pueblo to kraina Teksasu i Meksyku. Takie też serwują dania.
Smacznego :)

Pozdrawiam, Agata

Dekoracje Ślubne Dekori

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej Karolinka właśnie w gryfie w żukowie mieliśmy wesele

jedzonko baardzo dobre

córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja polecam La Fortune :) Moje ulubione brokuly zapiekane serem i pasty.. mniam pycha :) Poza tym bardzo podoba mi sie wystroj :)

Anka23
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja polecam Bistro Kos na Piwnej w Gdańsku :)

wystrój jak w bistro, ale przepysznie, tanio i miła osługa,
razem z mężem chodzimy tam nagminnie :)

i przy okazji kawiarnia PiKawa tez na Piwnej, najlepsza szarlotka w całej Polsce i jedyna w swoim rodzaju herbata tygrysowa

mniam, mniam :)

Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Restauracja Sioux na skwerku w gdyni super jedzonko

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj tak Salambo, zgadzam się z Tobą :)
PIKawa i szarlotka z lodami plus jakaś pyszna np. kubusiowa herbatka :) mniam

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, potwierdzam! Ja akurat szarlotki nie jadłam (że też wcześniej nie widziałam tego wątku, bo bym na pewno skosztowała) ale piłam kawę kokosową - pycha, a mój kolega - herbatę tygryskową, a koleżanka jakiś deser z malinami zamówiła. Wszystko było przepyszne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sala weselna w Kczewie,super ekstra nie da sie opisac,tyle ze dostaje sie spis produktow i samemu sie kupuje i dowozi ale naprawde warto!!!!jedzzonko swieze pycha i stoly sie uginaja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Żukowie byłam na 2 weselach i faktycznie jedzonko dobre.

W Gdyni na Świętojańskiej jest bardzo dobra włoska restauracja, nie pamiętam nazwy, ale łatwo znaleźć - przy krzyżówce do Skweru.

Bardzo smacznie i ładnie podane w Falco w Rumi, Faltom jako że rodzina też dobre, ale hotel większy i miałam wrażenie że bardziej stawiali na ilość niż jakość.

W Borowie, na trasie Kartuzy - Gdańsk, jest Checz Rybacka, także jak ktoś lubi rybki to bardzo polecam.

A jak już jesteśmy przy rybkach to w Ostrzycach - Helena, Pensjonat Ostrzycki, jednak lepiej podjechać tam w sezonie letnim, mają większy wybór.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kozi Gród Pomlewo - najsmaczniejsze dania i surówki jakie jadłam póki co :) do tej pory, polecam obiad niedzielny można jeść ile się chce i co się chce szwedzki stół i jest taki wybór że szok :) i deser
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
swojski smak w gdansku

Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja polecam coś bardziej pospolitego - pizzeria Eurogrill w Pruszczu - duże i pyszne pizze, aż ciężkie od dodatków :)

[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanatorium- Sopot - Przepyszne makarony! ALE trzeba mieć cierpliwość. Czeka się długo i obsługa taka sobie... ALe jedzenie pyszne i dużo. Nie bierzcie dużej porcji. :D

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
EL PASO
meksykańska knajpka w starej oliwie
ehh...:-)

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem z Gdyni więc polecam tutejsze knajpki ;-)

Swojski Smak - mało miejsca ale jedzonko pyszne

La Vita - choć ostatnio mam wrażenie że osiedli na laurach

no i Barbados i Pueblo oczywiście ale to już było wyżej....

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U Ewy-w Sasinie, w drodze do Łeby.Pyszna kaczka,polędwica,śledzik gratis na zakąskę ogromne porcje,ceny ok i od lat trzymany standard.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sopot – Mandarynka. Ceny dosyć wysokie, ale jedzenie przepyszne.

Sfinks (może mało oryginalne miejsce, ale za to obojętne do którego się pójdzie, jedzenie jest podobnie przygotowane i podane, bez niespodzianek) – ostatnio w Sfinksie na Manhattanie jadłam świetną wątróbkę z pieczarkami, po prostu rewelacja i porcja ogroomna. Mój luby wziął niestety makaron z brokułami i było mu za mało ;-) Shoarmą zawsze się najecie, tyle tego jest.

Restauracja Estragon – dużo i dobrze. Lokal znany na tym forum głównie jako Dom Weselny, ja polecam również część restauracyjną. Braliśmy ostatnio bardzo smaczną rybę w sosie koperkowym i shoarmę (porcja bardzo duża).

Z mniej "eleganckich" miejsc – Pizzeria Krokodyl na Morenie. Ceny sensowne. Smaczna pizza i dania obiadowe (spore).

-.-
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
www.worldofcandles.decoart.pl co prawda nie jedzonko ale też wam POLECAM!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a i obok super jedzonko Swojski Smak:) pycha domowej roboty pierożki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miumiu - ja też polecam U Ewy w Sasinie :) Uwielbiam tam ich kotlety po szwajcarsku, ale zjeść dam radę góra połowę porcji :) Ale tam polecam zadzwonić wcześniej i zrobić rezerwację, bo często nie ma wolnych miejsc :)

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Napewno Lukullus na Kartuskiej, knajpa przy ulicy w Wyczechowie, Błękitny Anioł w Starogardzie Gdańskim, Hamlet w Kościerzynie...

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja polecam kredens w Jastrzębiej Górze coś niesamowitego może troche drogo, ale za to porcje takie że się wie za co się zapłaciło ja zjem zawsze jedną trzecią choć jedzenie jest przepyszne:)


image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli chodzi o Gdynię to jest naprawdę duży wybór, szczególnie włoskie knajpy są bardzo udane.

Wymieniane przez Was La Vita, La Fortuna są ok, ale NAJLEPSZA jest DI STARA na ul.Morskiej (specjalność zakładu łosoś w sosie z kaparami )

Martusia 26-04-2010
Szymek 25-06-2013
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Unker koło urzędu miasta w gdyni. wystrój nie bardzo, ale jedzenia duuużo i pysznie :)

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Anker :)

imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam Di Stradę na Morskiej- szczególnie grillowaną pierś z kurczaka z masełkiem czosnkowym:) mniaaaaam:) makarony również pyszne:)

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rownież Di Strada, La Vita, Monte,

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja polecam Malinowy Ogród, a szczególnie "tematyczne niedziele"- bufet szwedzki z różnych stron świata :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monte już nie ma:( a tak lubiłam tamtejszą pizze

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lukullus :) Polecam pierś z kurczaka faszerowaną camembertem z żurawiną :) Porcje olbrzymie a ceny przystępne :)

image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja może polecę coś z moich stron pyszne jedzonko na pewno jest w Krzewim Rogu w miejscowości Garcz trasa Kartuzy- Chmielno bądz Kartuzy -Sierakowice -Lębork, drugim miejscem godnym polecenia to restauracja " U Szadego " na trasie Żukowo- Kartuzy ;D

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jakie sa ceny w Di Stradzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
takie w miarę... ten kurczak grillowany z masełkiem, ziemniaczki podpiekane i warzywa blanszowane to chyba ok 22zł kosztuje

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mysiorka napisał(a):

> Monte już nie ma:( a tak lubiłam tamtejszą pizze

Jest tylko obok... w tej uliczce za vero modą... i chyba nazwę zmienili ale pizza ta sama :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no coś Ty? To żeś mnie uradowała:) Muszę tam się wybrać z mężusiem:)

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uratował ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sorki;) ale jak już to uradował ;P bo pomocy nie potrzebowałam;)

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to wrzucę moje typy:

GDAŃSK

Kresowa na Ogarnej - klimat kresowego dworku, charyzmatyczna właścicielka pani Tatiana, na pewno pomoże wybrać coś pysznego. W weekend trafiliśmy na muzykę na żywo - oczywiście odpowiednią do klimatu knajpki.

Pod rybą pierwsza w lewo za Neptunem - wielka porcja pieczonego ziemniaka z różnego rodzaju farszami.

Masala w Madisonie - kuchnia azjatycka, polecam potrawy indyjskie z pieca tandoor

Lukullus - kuchnia grecka, restauracja dość dobrze znana na Weselniku ;)

knajpka na plaży prawie na przeciwko Nautilusa niestety nie pamiętam nazwy - kliper, kaper jakoś tak. Plusem jest lokalizacja na samej plazy, niedaleko parking, stoliki poustawianie frontem do morza, niezłe rybki i rozsądne ceny, o dziwo nie ma tłumów jak np w Przystani.

Restauracyjka u Babuni Wrzeszcz, Dmowskiego. Smacznie i domowo, elegancki wystrój i mało ludzi :)

Chińszczyzna na przeciwko nowego Żaka nazwa mi wyleciała, polecam zabrać na wynos i zjeść gdzieś pod chmurką, bo w środku śmierdzi tłuszczem i trochę się lepi, ale ich chrupiący kurczak (kilka rodzajów) bardzo mi przypadł do gustu.

Rucola na Abrahama, koło meczetu. Bardzo fajny wystrój, jedzenie ujdzie, trochę mdłe jak na mój gust. Ale świetna miejscówka na randkę. pod warunkiem rezerwacji kącika przy oknie koło drzwi, bo jak dostaniecie stolik na środku przedzielony kratką z innym stolikiem, to intymność = - 1 :(


SOPOT

Tawerna Rybaki fajna salka na 2 piętrze, poprawnie przyrządzona rybka, podobno zupa rybna świetna (nie wiem, nie jem zup). Przytulnie. Polecam zamiast Przystani, gdzie jest samoobsługa, wykrzykują numerki i nie ma obrusów na stołach i jest wielka kołomyja.

Pineda del mar -Tawerna Hiszpańska pyszne, świetnie doprawione żarełko kuchni śródziemnomorskiej. Obsługa trochę dziwna, bo jak się przyjdzie elegancko ubranym to właścicielka skacze dookoła. A jak zwyczajnie w dżinsach, to się nie interesuje i wysyła praktykantki, które potem przy gościach objeżdża - dziwne to trochę...

Lalala na rzemieślniczej, trzeba się tam wybrać samemu, bo nie da się tego opisać :) do jedzenia dają co mają, klimat jak w mieszkaniu studenckim

Ogólnie Sopotu nie lubimy ze względu na tłumy, z resztą w Sopocie to raczej królują kawiarnie.

GDYNIA

Taj Mahal moja ulubiona - kuchnia indyjska, duże porcje, kucharze oryginalni z Indii, bardzo miła pani kelnerka, taka wysoka blondynka. Wystrój może nieco kiczowaty, ale w klimacie.

Pueblo meksykańska - pyszności i fajny wystrój, polecam tapas dla 2.

Santorini kuchnia grecka, duże porcje i wystrój w klimacie, niestety na sali wolno palić :( duuuuuży minus

bar mleczny Słoneczny pyszne naleśniki i kotlety jajeczne :)

bistro Anatol czysto i schludnie, spore i tanie porcje, jak to w bistro, polecam babeczki toffi i polędwiczki w śmietanie.

W ogrodach ciepły wystrój, klimatycznie i elegancko. Kuchnia raczej tradycyjna. Byliśmy tu na pierwszej randce i mieliśmy obiad po ślubie :)

POZA TRÓJMIASTEM

Below nie mogło go zabraknąć - koniecznie szarlotka lub lody przed kominkiem zimą, jak stoi choina w holu i Elvis śpiewa kolędy :)

pałac w Rzucewie ze względy na klimat i wystrój, jedzeniem nie jestem zachwycona

Dwór w Paraszynie koniecznie poza sezonem. Fantastyczny wystrój, niesamowity klimat, te trzeszczące podłogi, brakuje tylko ducha ;), wspaniały pachnący żurek - cała waza na 1 porcję!
Fajne miejsce na wesele.

Mandaryn w Elblągu - kuchnia orientalna, prowadzi prawdziwy Chińczyk, wielkie porcje za śmieszne pieniądze. Kaczka 8 skarbów śni mi się po nocach, chyba dodają tam jakiegoś narkotyku, bo raz na jakiś czas muszę zjeść ;) Wystrój w klimacie, z wodospadzikiem i rybkami.


Jak mi się jeszcze coś przypomni godnego polecenia to dopiszę. Bo tu tylko te co mają coś w sobie - wg mnie.

image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

poprawię, bo jedno "b" zjadłam ;)

ajeczka napisał(a):

> no to wrzucę moje typy:
>
> GDAŃSK
>
> Kresowa na Ogarnej - klimat kresowego dworku,
> charyzmatyczna właścicielka pani Tatiana, na pewno pomoże
> wybrać coś pysznego. W weekend trafiliśmy na muzykę na żywo -
> oczywiście odpowiednią do klimatu knajpki.
>
> Pod rybą pierwsza w lewo za Neptunem - wielka porcja
> pieczonego ziemniaka z różnego rodzaju farszami.
>
> Masala w Madisonie - kuchnia azjatycka, polecam potrawy
> indyjskie z pieca tandoor
>
> Lukullus - kuchnia grecka, restauracja dość dobrze znana
> na Weselniku ;)
>
> knajpka na plaży prawie na przeciwko Nautilusa niestety
> nie pamiętam nazwy - kliper, kaper jakoś tak. Plusem jest
> lokalizacja na samej plazy, niedaleko parking, stoliki
> poustawianie frontem do morza, niezłe rybki i rozsądne ceny, o
> dziwo nie ma tłumów jak np w Przystani.
>
> Restauracyjka u Babuni Wrzeszcz, Dmowskiego. Smacznie i
> domowo, elegancki wystrój i mało ludzi :)
>
> Chińszczyzna na przeciwko nowego Żaka nazwa mi
> wyleciała, polecam zabrać na wynos i zjeść gdzieś pod chmurką,
> bo w środku śmierdzi tłuszczem i trochę się lepi, ale ich
> chrupiący kurczak (kilka rodzajów) bardzo mi przypadł do gustu.
>
> Rucola na Abrahama, koło meczetu. Bardzo fajny wystrój,
> jedzenie ujdzie, trochę mdłe jak na mój gust. Ale świetna
> miejscówka na randkę. pod warunkiem rezerwacji kącika przy
> oknie koło drzwi, bo jak dostaniecie stolik na środku
> przedzielony kratką z innym stolikiem, to intymność = - 1 :(
>
>
> SOPOT
>
> Tawerna Rybaki fajna salka na 2 piętrze, poprawnie
> przyrządzona rybka, podobno zupa rybna świetna (nie wiem, nie
> jem zup). Przytulnie. Polecam zamiast Przystani, gdzie jest
> samoobsługa, wykrzykują numerki i nie ma obrusów na stołach i
> jest wielka kołomyja.
>
> Pineda del mar -Tawerna Hiszpańska pyszne, świetnie
> doprawione żarełko kuchni śródziemnomorskiej. Obsługa trochę
> dziwna, bo jak się przyjdzie elegancko ubranym to właścicielka
> skacze dookoła. A jak zwyczajnie w dżinsach, to się nie
> interesuje i wysyła praktykantki, które potem przy gościach
> objeżdża - dziwne to trochę...
>
> Lalala na rzemieślniczej, trzeba się tam wybrać samemu,
> bo nie da się tego opisać :) do jedzenia dają co mają, klimat
> jak w mieszkaniu studenckim
>
> Ogólnie Sopotu nie lubimy ze względu na tłumy, z resztą w
> Sopocie to raczej królują kawiarnie.
>
> GDYNIA
>
> Taj Mahal moja ulubiona - kuchnia indyjska, duże porcje,
> kucharze oryginalni z Indii, bardzo miła pani kelnerka, taka
> wysoka blondynka. Wystrój może nieco kiczowaty, ale w klimacie.
>
> Pueblo meksykańska - pyszności i fajny wystrój, polecam
> tapas dla 2.
>
> Santorini kuchnia grecka, duże porcje i wystrój w
> klimacie, niestety na sali wolno palić :( duuuuuży minus
>
> bar mleczny Słoneczny pyszne naleśniki i kotlety
> jajeczne :)
>
> bistro Anatol czysto i schludnie, spore i tanie porcje,
> jak to w bistro, polecam babeczki toffi i polędwiczki w
> śmietanie.
>
> W ogrodach ciepły wystrój, klimatycznie i elegancko.
> Kuchnia raczej tradycyjna. Byliśmy tu na pierwszej randce i
> mieliśmy obiad po ślubie :)
>
> POZA TRÓJMIASTEM
>
> Below nie mogło go zabraknąć - koniecznie szarlotka lub
> lody przed kominkiem zimą, jak stoi choina w holu i Elvis
> śpiewa kolędy :)
>
> pałac w Rzucewie ze względy na klimat i wystrój,
> jedzeniem nie jestem zachwycona
>
> Dwór w Paraszynie koniecznie poza sezonem. Fantastyczny
> wystrój, niesamowity klimat, te trzeszczące podłogi, brakuje
> tylko ducha ;), wspaniały pachnący żurek - cała waza na 1
> porcję!
> Fajne miejsce na wesele.
>
> Mandaryn w Elblągu - kuchnia orientalna, prowadzi
> prawdziwy Chińczyk, wielkie porcje za śmieszne pieniądze.
> Kaczka 8 skarbów śni mi się po nocach, chyba dodają tam
> jakiegoś narkotyku, bo raz na jakiś czas muszę zjeść ;) Wystrój
> w klimacie, z wodospadzikiem i rybkami.
>
>
> Jak mi się jeszcze coś przypomni godnego polecenia to dopiszę.
> Bo tu tylko te co mają coś w sobie - wg mnie.
>
>

image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chińczyk na przeciwko żaka - A-Dong :-)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez polecam Di Strade ale przepraszam ludzie z gdyni heloł!! a Gdynianka!!!! tam jest najlepsza pizza swiata:)

i polecam chate goralska u Zochliny, jak sie jedzie z Rumi na Gdynie to po prawej stronie, wychodze tam zawsze tak najedzona pysznym jedzeniem ze prawie na czworaka ;) a zapiekane ziemniaki z twarozkiem ziolowo czosnkowym rzadza!!:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie: A-dong :)

jeszcze przypomniało mi sie w Helu Maszoperia jakoś tak pod koniec tego deptaka, popularna knajpa, ale poza sezonem rewelacja, szczególnie jak napalone w kominkach. Polecam dorsza smażonego, w sosie koper- czosnk.

image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tak.... gdynianka :] zatłoczona, malutka, ale ta pizza z sosem i bazylią- pycha:P lubię też zapiekanki z budki, tej przy skrzyżowaniu, a nie koło vero mody:P są najlepsze na świecie:)

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale z ktorej budki te pyszne zapiekanki? :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przy skrzyżowaniu - tam gdzie się idzie na skwer:) jest tylko jedna budka- a nawet taka murowana raczej;) zapiekanki są najlepsze :) ja zawsze biorę z ketchupem i sosem czosnkowym:P:P

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystkie polecacie a ja cos ODRADZE, oczywiscie byc moze tylko wyjatkowo w wakacje tak sie zdazylo.
Poszlam sobie z ojcem, siostra i moim mezczyzna na lekka kolacje, nawet mozena powiedziec obiad w Gdansku Glownym i juz szlismy do Sphinxa (tak bo nie mielismy pomyslu) gdy nas nagle zaczepil koles z Miasta Aniolow i zachecil do pojscia tam-robil za zywa reklame.Ok poszlismy.Ladnie tam jest na tej czesci tarasu ktory jest barka, ale :
1.Smierdzi papierosami mimo ze jest to na otwartym powietrzu.
2.Czekalismy na kelnera bardzo dlugo (P.S. Pracowalam jako kelnerka na studiach 2 sezony letnie w Sopocie i uwerzcie mi wiem co to znaczy kiedy klient musi dlugo czekac i naprawde dlugo to trwalo).
3.Jak juz sie pojawil to dal nam 1 menu(!!!!) na 4 osoby i chcial dac noge, jakbysmy go parzyli, a moj ojciec, halo, my juz wiemy co chcemy zamowic, normalnie koles wymiekl i sie musial odwrocic i zebrac zamowienie...
4.Jak sie spytalam jakie sa pojemnosci coca-coli czy jest 0,3 czy 0,5 to mi powiedzial - 'normalny rozmiar' - w tym momencie moj tata mowi, a jaki to jest normalny rozmiar???Co to za odpowiedz...?
5.Pozniej jak nam dania przyniosl to ja mialam zamowionego pieczonego ziemniaka po kaszubsku (w menu bylo napisane ziemniak pieczony,sledz w smietanie,ogorek,czosnek) i sluchajcie sledz byl posypany rodzynkami!!!!!!! I ja sie pytam ale o co chodzi? skad mi tu rodynki jakies a la hawajskie danie do tego ziemniaka po kaszubsku...? A kelner na to ''Ja nie wiem, tak z kuchni przyszlo'' - ale nawet tek w menun ie bylo.zjadlam, bo co, nie jestem baronowa i szkoda mi zarcia zeby sie marnowalo.
6.Siostra z ojcem wzieli duza pizze na pol, koles przyniosl ja na 1 talerzu rozcieta na pol i sobie poszedl.Jak sie udalo tata poprosil o dodatkowy talerz to koles przyniosl po chwili talerz taki kwadratowy na desery wielkosci 15 x 15 cm!!!!! Wogole maly taki i co to na pizze mialo byc??? Moj tata go zrugal i poprosil o norlamny talerz na pizze!!Aha i wogole ten talerzyk byl lekko brudny.
7. Potem nie moglismy sie doprosic o rachunek, tak dlugo czekalismy ze nie wiem co, czasem rozumiem ze ludzie wychodza bez placenia...w koncu doslownie dorwalismy klenera w srodku restauracji i moj ojciec mowi '' chcialbym zaplacic'' a koles na to ''tak zaraz'' i chcial nam znowu zwiac.

Nie wiem czemu mieli tylko dwoch kelnerow bo sobie kolesie widocznie nie radzili, nie bylo pelnego oblozenia i musze powiedziec ze nei naleze do osbo co sie woza, ze tak powiem, ale z tym potraktowaniem klienta tam to sie nigdy nie spotkalam....
Ale dodam ze wogole bylo dosc smiesznie, bo kelner dal nam powod do smiechu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha, czyli nie na placu harcerza bo tam fuj :-(
Poszukam tej Twojej budki skoro tak polecasz :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w kredensie w rumii jest nawet jedzonko, ale jak raz czekaliśmy na zamówienie ponad 45 minut!!!!!!!!!!!!!!!!!! szlag mnie trafiał a babka stwierdziła, że żadna rekompensata nam się nie należy... od tego momentu mam do nich urazę, bo bardzo nam się wtedy śpieszyło...

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i teraz jestem bardzo bardzo glodna :((

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tripgirl mam do oddania kanapkę z sałatką, salami i pomidorkiem, chcesz;)

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam niemiłe wspomnienia z Miasta Aniołów - poszliśmy tam za namową tego chłopaka co rozdaje ulotki. Ja zamówiłam szaszłyk w cieście naleśnikowym - okazał się na wpół surowy i niedoprawiony - prawie cały został na talerzu. Mój mąż zamówił antrykot a dostał kawałek mięsa całkowicie pozbawiony smaku... Porażka. Kucharz powinien isć na jakis kurs gotowania (no chyba, ze to ochroniarz z dyskoteki dorabia w kuchni...). Podsumowujac - nie polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dyskoteki ok w Miescie Aniołow ale obsługa kelnerska latem na barce to porazka ..nie radzą sobie z tym .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monte jest przeniesione na ulicę Wybickiego, chyba :) Uliczka boczna od Świętojańskiej koło pomnika Harcerza.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze mi się przypomniała restauracja Primitive na gdańskiej starówce. Klimatyczny lokal, na pięterku jest bardzo kameralnie. Jedzenie dobre i spore porcje, bardzo miła obsługa.

-.-
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i wietnamczyk przy pomniku harcerza !! Sajgonki i zupa z makaronem sojowym pycha !!! i kurczak w kokosie :)

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
potwierdzam, Bar Azja przy pomniku jest rewelacyjny, uwielbiam sajgonki i ryż z warzywami.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Oliwie nie daleko hali Olivi jest fajna knajpka 4 strony świata, smacznie, miło i przystępnie :)

Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Siouxa w Gdyni bardzo NIE POLECAM. Ponad godzina czekania na przystawkę

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co do wietnamczyków, to rewelacyjny jest przy Żaku!! No pycha!! A-dong, czy jakoś tak.

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
SIOUX To w tej chwili najlepsza restauracja w gdyni.
Jestem tam bardzo często moja siostra tez. obsługa super. Moze akurat trafiłas na jakiegos nowego kelnera:/

image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja polecam Tawernę Rybaki w Sopocie, Bistro Anatol w Gdyni, Bistro Luna w Gdyni i na razie to tyle:-) Jest jeszcze jedna pizzeria, w której pyszne pizzy dają, ale nie pamiętam jak się nazywa, ale nazwa zaczyna się na D.... i mieści się zarówno w Oliwie jak i w Gdyni- Dąbrowie:-)

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Da grasso;)

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A-dong - już kilka razy miałam ochotę tam wstąpić... tylko gdzie postawić auto??? :> :P mają dowóz na telefon?


jeśli macie ochotę na pysznego kebaba itp. to polecam Grill House na Jagiellońskiej(Przymorze) koło kantoru MAX :D pyyyyyyyszne jedzenie :D i tylko tam mają fetę, która mi smakuje ;) (ogólnie nie lubię tego sera)



dobre jedzenie było też w Istanbule - na Zaspie przy dworcu... ale zraziliśmy się ostatnio, jak podano nam ledwo letnie jedzenie :/


za to testujemy teraz Manufakturę smaku z Wrzeszcza - kebaby, pizza i hot-dogi pyyyyyszne ;) a duży hot-dog jest naprawdę wieeeeeeelki- aż się zaczęłam śmiać na jego widok ;)



za to popsuły się pizzerie U Skrzypka - na Morenie i na Przymorzu...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My parkujemy na parkingu Żaka. Mają na telefon ale nie znam numeru, podobno baaardzo długo czeka się na zamówienie w godzinach pracy. Warto zamówić nawet kilka godzin wcześniej.

Skrzypka nie znoszę. Pizze dowożą rozmokniętą, jak zamówiłam zapiekankę, to z góry była zmrożona, a u dołu spalona. Pieczywo czosnkowe to dwa małe bobki wielkości pralinki. Kebaby przywożą zimne.

image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak Pikawa to jest to, polecam gorące czekolady: pistacjowa, marcepanowa i Puchatek. Mniam. No i do tego szarlotka z lodami. Pikawa w Gdyni zmieniła nazwę na Cafe Anioł.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam Maxx pizzę na Zaspie jedzenie jest pyszne mozna zarowno zjeść pizze jak i dania obiadowe naprawde polecam :))

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam Lunę i pierogarnię na Piłsudskiego, za urzędem miasta w stronę morza. Super mają pierogi litewskie i meksykańskie, one nie są gotowane ale pieczone.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja dołożę Bursztynię w Pucku ;) piękny wystrój, pyszne jedzonko, cudowny widok na zatokę. jedyne co może odstraszać to raczej wysokie ceny.

co do checzy rybackiej - potwierdzam - duzo i przepysznie! tylko uwaga - jedna porcja potrafi wystarczyc na 2 osoby :) ale to tylko plus

:) już po :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Numery do A-Donga
058 345 83 35
0516 132 116

Za dowóz się płaci. Ja nigdy nie czekam długo. Ale dość blisko mieszkam :D

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gwiazdeczkaania napisał(a):

> Numery do A-Donga
> 058 345 83 35
> 0516 132 116
>
> Za dowóz się płaci. Ja nigdy nie czekam długo. Ale dość blisko
> mieszkam :D


a ile biorą za dowóz? ja w sumie też nie mieszkam tak daleko ;) (blisko Manhattanu)

mają jakąś swoją stronkę? albo ulotki? co można zamówić?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgusiaGda jak będę mogła to zeskanuję ulotkę.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gwiazdeczkaania napisał(a):

> AgusiaGda jak będę mogła to zeskanuję ulotkę.

byłoby suuuuuuuuuper :D :P

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to i ja sie dopiszę...
potwierdzam polecenia powyżej co do Tawerny Rybaki - ładny widok, jedzenie ok
Ajeczka pisała o miejscu naprzeciwko Nautillusa- to jest KLIPER, i ja tez polecam - warto spytac jakie mają akurat swieże ryby, porcje duże :) w lato wieczorami są różne koncerty szantowe - jak ktoś jest w klimacie żeglarskim to napewno bedzie sie dobrze bawił!
poniewaz kilka osób polecało Peublo w Gdyni - byłam w sobote, no i potwierdzam - jest dobrze :) pyszne krewetki na ostro (przystawka) mniam!

Dwór Sześć Dębów w Prusewie - to juz mała wycieczka za trojmiasto, ale warto! byłam tam kilka razy i robiłam tam wesele, jedzenie PYCHA. Polecam szczegolnie ciasta np orzechowe - niepowtarzalne. z dań obiadowych wlasciwie polecam wszystko:) przystawka - losoś w occie balsamicznym!

Gdańsk - PIkawa - wszystko super, ale znalesc wolny stolik to problem. ciasto kajmak + jakas kawka (wszystkie dobre)= rewela. Własnie tam byłam na pierwszej randce z moim (teraz juz) mężem, potem odpoczywałam tam z (wtedy jeszcze) narzeczonym po mojej obronie mgr, wiec teraz z (już) męzem mamy sentyment do tego miejsca :)

vis a vis Pikawy jest balsam cafe - znosnie ale nie dorównuje Pikawie, polecam tam herbate kaktusową.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecę 2 bardzo zaciszne miejsca i tak naprawdę cel relaksującej wyprawy z dala od miejskiego tłoku.

SALINO Jeśli ktoś lubi dobre jedzonko to na pewno dobrze i za przyzwoitą kaskę zje w SALINIE (nie mylić z Sasinem). Jest tam na terenie stadniny gospoda w której kucharz Andrzej podaje fantastyczne jedzonko. Miejsce z klimatem i dobrym jedzeniem a jeśli ktoś chce troche pogooglać to proponuję wpisać gospoda SALINO.

SKIPER Drugie miejsce z świetnym jedzeniem to knajpka SKIPER we Władysławowie. Szczególnie polecam ryby i schab po argentyńsku tzw. ARGENTYNĘ.
Szefem kuchni jest mój dobry znajomy wieloletni kucharz z duszą. Poza sezonem ceny są przyzwoite bo w sezonie ciut drogo. Ale napewno zawartość talerza nikogo nie rozczaruje.

________________________________________________________
Kordian Górczyński - Zapraszam na nową stronę ze zdjęciami. Są jeszcze dostępne terminy na rok 2008.
www.crodo.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z już poleconych potwierdzam:
- restauracja Cztery Strony Świata na rogu skrzyżowania Grunwaldzkiej i Kołobrzeskiej, fajne, ciekawe menu, ładnie podane i bardzo smaczne jedzonko;
- Tawernę Rybaki w Sopocie -rybka przepyszna! a widok cudny. moim zdaniem też to dobra konkurencja dla Baru Przystań, który ma wprawdzie dobre ryby, ale już nie takie wyjątkowo dobre - smakują jak w wielu innych miejscach, klimat barowy (a ceny resturacyjne;))
- Sphinx - trzymają poziom, jedzenie jest zawsze dobre :)
- PIkawa - wszystko co wyżej napisano było prawdą! ;)

poza tym dorzucę:
- nie na romantyczną kolację, bo to zwykła pizzeria, ale pizza jest wyśmienita!!! - Fenix na Przymorzu, przy Kołobrzeskiej naprzeciwko Praktikera;
- bardzo dobrą rybkę jadłam kilka razy w Tawernie Boma w Brzeźnie;
- jadłodajnia pod Zielonym Smokiem (czy jakoś tak) w Gdańsku Głównym - bardzo smaczne jedzonko a'la domowe, szybko podane
- z kawiarni bardzo lubię też Maraskę w Gdańsku na Długiej - kawa po turecku podawana w takim tygielku jest super :)
- ostatnio bylismy na spacerze w Sopocie i zjedliśmy obiad w knajpce Piaskownica, niedaleko Koliby - jedzonko smaczne, a knajpka ma taki urok, że jest cała przeszklona, co przy zimnych dniach umożliwia patrzenie na morze niemalże jakby się siedziało na tarasie.
- lubię też jedzonko w Pasibrzuchu - jest w Manhattanie i Galerii Bałtyckiej, ten w Manhattanie jest lepszy.

spoza Trójmiasta polecam:
- w moim rodzinnym Sztumie restaurację Roma (dawny Zantyr) i pizzerię Roma przy rynku
- w drodze między Malborkiem a Elblągiem, w Jegłowniku: bar Kogucik - banalna nazwa, z zewnątrz zwykły barek, a w środku najpyszniejszy kurczak świata - mój wujek z W-wy jak jes tu nas, zawsze chce się tam wybrać ;) zresztą pod barem stoją naprawdę auta na najrózniejszych rejestracjach ;)

niespecjalnie polecam ;)
polecany wyżej bar Kos w Gdańsku na Piwnej - też słyszałam o nim dobre opinie, byliśmy w ostanią niedzielę tam na pizzy i trochę się rozczarowałam - na pizzy było strasznie dużo sera, co mnie w w pierwszej chwili zachwyciło ;) ale po chwili przestało mi się to podobać - czuć było pratycznie tylko ser, który tak zapychał, że jedzenie przestawało być przyjemne ;)
- ze Skrzypka zamawialiśmy pizze raz i mega mi NIE smakowała


aha, ze słodkich przysmaków na mieście polecam
- lody Soprano w Gdańsku na Długiej i w Sopocie przy Monciaku
- gofry w Sopocie (już nie ma tej starej budki, gdzie były najpyszniejsze na świecie... ale obok też są niezłe)
- gorące pączki w Gdyni przy skrzyżowaniu na początku Skweru

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja-dwisia pizzy w Kosie nigdy nie jadłam (i nie zamierzam) za to całą resztę z menu mam przetestowaną, wszystko pycha ;)

co do Baru pod Rybą, faktycznie ziemniak jest super :)
dośc ciekawą propozycją jest również, kanapka na ciepło w Cudach Wiankach :)

Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a widzisz, mi właśnie pizzę polecali - to muszę spróbować czegoś innego następnym razem :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam, moze jeszcze ktoś poleci fajne miejsce?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja polecam TOMO sushi w Sopocie na morskiej (zaraz koło monciaka)
sporo herbat do wyboru, duży wybór ryb i dodatków do sushi, spora karta dań z kuchni i alkoholi. Wszystko pięknie podawane, w przyjaznym klimacie lokalu. Obsługa miła i nienatrętna, ale chętna do pomocy i otwarta. Fajny wystrój - taki spokojny i odprężający, przy niektórych stolikach romantyczny :) polecam z czystym sumieniem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja-dwisia a jakie ceny są w tej Piaskownicy ?
wybieramy się do Sopotu, i chcemy zabrać rodziców gdzieś na obiad

Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja akurat nie przepadam za "4 stronami świata". Jedzenie jest słabo doprawione, a potrawy smażone zbyt wysmażone. Ale wystrój mają przyjemny.

image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Salambo napisał(a):

> ja-dwisia a jakie ceny są w tej Piaskownicy ?
> wybieramy się do Sopotu, i chcemy zabrać rodziców gdzieś na
> obiad
>


ceny są niewysokie, ok. 20 zł za obiad - ale nie wiem, czy to odpowiednie miejsce na obiad z rodzicami - bo to taki bar, jest jeden fajny stolik z kanapą, a poza tym takie stoliki i krzesła drewniane bardziej a'la taras. jedzenie jest dobre, ale takie zwykłe, ryba była bardzo dobra, mój Mąż wziął jakieś mięsko i też mu smakowało, ale nie są to jakieś wymyślne restauracyjne dania. klimat jest tam super przez to przeszklenie, myśmy w sumie weszli tam tylko na piwo, a tak nam się fajnie siedziało, że od 17ej siedzieliśmy do 21ej i w tym czasie zamówiliśmy też obiad :)

Ajeczka - ja kiedyś byłam wielką fanką czterech stron świata, a teraz niedawno tam byliśmy i danie Męża było super, jak kiedyś, a moje mocno średnie. potraktowałam to jako "wypadek przy pracy". ale może jednak się zepsuli...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Sopocie podobną fajną restauracją jest Rukkola (albo Ruccola, nie wiem, jak się piszą), ceny wyższe podobno ok. 40 zeta za osobę (tak mi ostatnio mówił znajomy) my tam jeszcze nie byliśmy, ale kilkoro moich znajomych chwaliło.
no i tawerna Rybaki :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gwiazdeczkaania - i co z ulotką z A-Donga? dasz radę zeskanować? :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na jakiej ulicy znajdują się Taj Mahal i Pueblo /Gdynia/ ???

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.google.pl/search?source=ig&hl=pl&rlz=&=&q=Taj+Mahal+gdynia&btnG=Szukaj+w+Google&meta=

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=pueblo+gdynia&btnG=Szukaj&lr=

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuję serdecznie :)

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
POLSKI SMAK !!!!!!!!!!!!!!
Rewelacja - byłam wczoraj pierwszy raz i mam nadzieję, że to miejsce nie zniknie tak szybko jak Dalmacja (chyba tak to się nazywało).
Ceny przyzwoite, a jedzenie......super!
Porcje takie, że ledwo wyjść o własnych siłach można!
Wnętrze - ciche, spokojne, takie akurat by w spokoju sie najeść.
Naprawdę polecam!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może dodam...

POLSKI SMAK w Gdyni na krzyzowaniu Abrahama i 10 Lutego:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbiję :)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbije, może któraś z nowych forume zna jakies fajne miejsce.

z miejsc z dobrym jedzeniem to polecam bar Kmar na zabiance. nie jest to miejsce gdzie mozna "posiedzieć" ale zjesc dobrze i tanio to tak. plusem jest to ze jest otwarty cala dobe. polecam szczegolnie pierogi wszelkiego rodzaju :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z wielu ciekawych miejsc z pysznym jedzeniem, które znam polecam Karczmę Zochlina w Rumi przy głównej trasie pod lasem. Jedzonko domowe, wyśmienite, a porcje naprawdę spore :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzisiaj wracając z wycieczki objazdowej zajechaliśmy do polecanego SWOJSKIEGO SMAKU w Gdyni :)



Jedzenie pyszne!!! Porcje bardzo duże - mój Mąż, który potrafi baaardzo dużo zjeść - wymiękł pod koniec ;) ale "wciągnął" wszystko - chociaż po kilku minutach przerwy ;)


ceny atrakcyjne :)

obsługa szybka i bardzo miła :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgusiaGda - daj maila to wyślę Ci skany. Lepiej późno niż wcale :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gwiazdeczkaania wyślij mi też, co?
agnes3@go2.pl
dzięki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agusiagda@o2.pl :) dzięki :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam, może komuś sie przyda przy okazji walentynek, a moze ktoś coś jeszcze dopisze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzisiaj byłam z Mamą i Ciocią na obiedzie w Borowie (Checz Rybacka)- tak jak Dziewczyny pisały - jedzonko rewelacyjne i ogromne porcje! :) potrafię dużo zjeść, do tego teraz jem za dwoje ;) ale poległam i nie dałam rady zjeść całego kotleta schabowego :P wręcz przeraziłam się gdy go zobaczyłam ;)
Mama i Ciocia jadły pierś gęsi z owocami, pyzami ziemniaczanymi i podsmażaną czerwoną kapustką - pyyyycha :) i fantastyczne lody :D

http://www.checzrybacka.gka.pl/restauracja.htm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osobiście mogę polecić w 100% Maxx Pizzę na Zaspie, z tyłu kościoła, wygląd zewnętrzny nie zachęca do konsumpcji w tej restauracyjce, ale to błędne złudzenie,w srodku bardzo przytulnie urządzone a co najważniejsze schludnie! porcje ogromne, że zawsze biore z ukochanym jedną porcję na pół, mimo, że moje możliwości pod względem ilości jedzenia są duże:)ceny obiadu w granicach16-17zł, polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy ktoś może wie czy restauracja Bursztynia w Pucku jest czynna teraz (np w ten weekend?) na ich stronie nic=b było napisane że w sezonie zimowym zamkniete ale też jest jakas impreza 19II wiec nie wiem ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ze strony restauracji Bursztynia :)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok, faktycznie, zmyliło mnie to na pierwszej stronie " jesienią i zimową porą, poniedziałki nieczynne" :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczynki moze polecicie jakas knajpke w Rumi . Koniecznie to potrzebuje na przyszly tydzien
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny dziś byłam w naleśnikarni Manekin - pycha jedzenie i bardzo duże te naleśniki
! i bardzo fajny klimatyczny knajpkowy wystrój i fajna muzyka - POLECAM!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja pozwole sobie napisac swoje typy:)

napewno Gdynianka super chociaz duzym minusem jest tłok w knajpie i niemiła babeczka.

Luna - szybko duze porcje i w miare tanio

Moshi Moshi sushi - jesli ktos lubi. obługa miła jedzenie wysmienite ,ceny w miare.

Safari - pyszne zupy i pieczone ziemniaki z sałatkami.

da Grasso - wieeelka pizza , bardzo smaczna z cenami jest ok biarac pod uwage wielkosc:)))

A-dong - ale podkreslam tez w Gdyni. Jedzonko pyszne i duze porcje.

zapiekanki o ktorych była mowa wyzej zeszły na psy:/ zapiekana kosztuje 7 zeta a tego sera i pieczarek jest tak mało ze praktycznie czuje sie jakby sie jadło sucha bułke z sosem:/

nie polecam tez Sioxa w Gdyni. godzine czasu czekałam na obiad. porcje wprost smieszne biorac pod uwage cene.

to na razie wszystko co pamietam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja sie dorzuce z opinią - polecana już tu Bursztynia - byłam w niedziele. Rzeczywiscie samo miejsce jest dużym atutem restauracji. Ceny jak to ceny w restauracji, ani tanio ani super drogo. porcje dość duże, polecam krewetki w bursztynowej panierce. Krewetki dobre, ale co lepsze - sposób podania! hihi, nie powiem, bardzo ciekawie podane :D zeby nie psuć niespodzianki, nie powiem jak, same się przekonajcie :P
Nawet jedną parę młodą widzielismy - byli w Bursztynii i potem robili sobie zdjęcia na molo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tylko jadłam naleśniki w Toruniu ;) i nie wiedziałam, że mają swoją knajpę w Gdańsku :)

w Toruniu - rewelacja :) pamiętam, że jednego naleśnika brałyśmy na dwie osoby - takie wielkie :)


ja-dwisia - a jak ceny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ceny tak między 15 a 20, max. 25 zł za jeden jakoś i też są bardzo duże.

do tego piwko za 5-6 zeta, więc nawet ma pifko samo się tam można wybrać, bo jest dobre, butelkowe, a klimacik fajny - ładny wystrój i fajna muzyka leci ;)

byłam tam z Mamą na kolacji i zapłaciłyśmy 40 zeta za wszystko.

wiesz gdzie to jest? koło Media Markt, gdzie kiedyś było menu.pl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale na maxa przekręciłam ceny - nie mam do nich pamięci!
dziś byliśmy tam z Mężem - ceny od 8 do 15 zł :)

mój Mąż wziął sobie naleśnika na słodko - ostrzegamy - te nie są takie gigantyczne ;) też pyszne, sam naleśnik duzy, ale mniej nadzienia, jak ktos chce obiad, to lepiej wziąć naleśnika na ostro.

ale generlanie - jest super :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja się przyłączę i polecę Nordowi Mol w Celbowie (na trasie Reda - Władysławowo). Byliśmy tam z okazji Walentynek. Jedzenie przepyszne, ale porcje ogromne i nie daliśmy rady spróbować deseru :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny a gdzie wybrac sie na sushi?? i jak cenowo wyglada:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Ogarnej w Gdańsku( pawie na przeciwko Kresowej) jest jedno całkiem smaczne ale przy tych cenach to wole jechać do Sopotu albo sama zrobic w domku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na sushi jeżdżę tylko do Hashi Sushi w Gdyni(na przeciwko Klifu),pomimo,że mieszkam w Gdańsku.Miła obsługa,duży wybór i ceny też w miarę.
...najpierw wymagaj od siebie a potem od innych...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cafe Mont Balzac na Piwnej, cudowny klimat , swietna obsługa a specjalnoscia zakladu sa founde ... wszelkiego rodzaju , mięsne, rybne, czekoladowe, warzywne, serowe itp... uwielbiam tam chodzic ze znajomymi bo jeden kociolek starcza spokojnie na 2 os. i jeszcze zostanie...no i wybór win jak we wrancji ;) jammmi i dosc tanio wychodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zapomniałam o tym fajnym wątku :) a potrafi zainspirować
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ja polecam

CICO na Piwnej - przepyszne jedzonko
EL PASO w Oliwie - tylko z przymrozeniem oka na obsluge
ŻABUSIA na żabiance - pyszne jedzenie obsluga rewelacja
CZTERY STRONY SWIATA - tez super tylko czasem stolikow brakuje :)
Pizzeria w sopocie na dole przy rondzie nie pamietam jak sie nazywa ale maja prawdziwa wloska pizze...pyyyyyyyycha
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje typy:


Di strada- na ul. morskiej (niedaleko kolejki Gdynia Stocznia) dobra włoska pizza, świetne makarony i te gorące bułeczki z masełkiem czosnkowym ;) palce lizać

Borowo , na trasie Kartuzy - Gdańsk- Checz Rybacka ( jeśli ktoś chce zjeść świeżą(nie mrożoną) bardzo smaczną rybkę to bardzo polecam(czasami warto zadzwonić i zarezerwować stolik bo jest naprawdę dużo ludzi)...

Kiedyś w Gdańsku(Przymorze) lubiłam Cztery strony Świata ale teraz jakoś jakość jedzenia popsuła się( moje odczucie)..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z gdyńskich knajpek przede wszystkim ANATOL-chodze tam regulanie juz 3 lata i pomimo znam kady i kucharza nadal wszystko bardzo smaczne,na Skwerze KWADRANS-duze porcje,wszystko bardzo smaczne i surówki i frytki jako dodatek też smaczne, wspomniana DI STRADA-rewelacja i klimat fantastyczny,PUEBLO-chociaż dawno nie byłam to zawsze wszsytko smacznie,LUNA-nigdy nie było żadnej wpadki:)SWOJSKI SMAK-pycha,no i moje ukochane miejsce chociaż moze nie całkiem to restauracja bo menu jest skromne i bardziej można isć na drinka,to foyer w teatrze miejskim,zawsze w poniedziałki Jam Sesions-fantastyczne klimatyczne miejsce-polecam.


Na wspaniałą kawę i czekoladę i galaretke z bita smietaną albo "czekoladową rozpustę":) zawsze chodzę z przyjaciółką na pogaduchy do CAVABLANKI w Gemini na piętrze,dużo miejsca w ciagu tygodnia spokojnie można i pogadac i popracować.

KREDENS w Rumi to porażka jak ktoś już wyżej wspomniał ok 40minut czekaliśmy na kelnerkę,która widziała,że ktoś wchodzi i idzie w głąb sali i absolutnie nie podeszła,wyszłiśmy bo w takim tempie bym obrus już zjadła z głodu:)

Kiedyś lubiłam chodzić do Green Waya nie wiem jak obecnie tam jest, a co myślicie o NOODLE HUT(chyba dobrze napisałam)mieści się przy placu kaszubskim charakterystyczne jedzonko włoskie i chińskie w pudełkach,jadłam do tej pory makaron z serem i brokułami było bardzo dobre-a co Wy myślicie o tym miejscu?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miało być "zmiany kadry i kucharza" a Anatolu:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja polecam:

Malinowy Ogród w Gdańsku Osowej, jedzenie poezja, przepyszne, pachnące pięknie podane, desery niewyszukane ale za to niesamowicie pyszne, zwykła szarlotka zamienia się tam w niebiański przysmak:) ceny adekwatne do jakości ale czasem warto zaplacić troszkę więcej i poczuć się wyjątkowo:-)

CICO w Gdańsku na Piwnej, w tygodniu fajne miejsce - w piątek mocno zadymione co jest dużym minusem- palenie powinno byc dozwolone tylko na jednym poziomie. Pyszne jedzenie - makaron z kurczakiem i borowikami a na przekąskę pyszne chrupiące krewetki z ostrym sosem:-) Ceny przystępne

Masala w gdańskim Madisonie na ostro jeśli ktoś lubi, fajne jedzenie i klimat, jeden minus to niezbyt estetyczne obrusy na stole choć to kwestia gustu:-) ogólnie polecam

i cos wakacyjnego : "Smażalnia ryb w ogrodzie", zaraz przy wjeździe do Sobieszewa za pierwszym zakrętem, bardzo smaczne, swieże i duużo choć ceny dość wysokie jak na smażalnię ryb ale naprawdę warto


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
METAMORFOZA w Gdańsk ulica szeroka, z rodziną jesteśmy uzależnieni od jedzenia tam, w dobrym tego słowa znaczeniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie
Gdynia MOON
Sopot PETIT PARIS
Gdańsk METAMORFOZA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rukola w Sopocie - kuchnia fusion - fantastyczny klimat,orientalny, nastrojowo. Jedzenie wyśmienite choć troszkę na nie trzeba poczekać. Polecam w szczególności kurczaka z suszonymi pomidorami i kus-kusem - mniam :) Na przystaweczkę dają zawsze pyszne oliwki :) Warto zarezerwować wcześniej stolik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam:
+ Shanghai w Gdyni, przy ul. Bema - miesa i ryba sa pyszne, chociaz zupy wg mnie - slabe
+ Moon w Gdyni (praktycznie to samo, co w Shanghaju)
+ Manekin w Gdansku - jak pisala Jadwisia - pyszne, duze porcje; w sam raz na studencka kieszen :D
+ Stacja de Luxe w Gdansku - to chyba raczej bar, ale jedzonko dobre
+ Thai Hut w Gdyni

Nie polecam natomiast:
Cztery strony swiata - jedzenie w sumie nie najgorsze (chociaz nic wyszukanego), ale ten zapach na wejsciu.. odrazajacy
Barracuda - najlepiej polozona gdynska restauracja... wg mnie - zmarnowana lokalizacja! Ryby i owoce morza co prawda sa faktycznie smaczne, ale niestety sa malutkie i pokryte wieeeelkimi porcjami warzyw/ziemniakow/innych dodatkow, ktore sa zimne i nieapetyczne. Za taka cene mozna zjesc gdzies indziej.
[url="http://www.whenismywedding.com/"]image[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ojej wy wszyscy o jedzonku..a ja wam polece tez cos ale innego:)

http://www.worldofcandles.decoart.pl/ warto zajrzeć :) a potem z ukochanym. na pyszna kolacyjkę Gorąco Polecam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja takze polecam Manekina ,KOS jak najbardziej,bar pod Rybka maja super pieczone ziemniaki z roznymi farszami (przy Dlugiej )super!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
swojski smak w gdyni :)
http://www.pozytywnafotografia.pl - fotografia ślubna z duszą
kasia@pozytywnafotografia.pl
tel: 0668 551 701


NIP: 532-184-92-85

Legalnie działająca firma ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to ja swoje typy poza trójmiastem:
POLECAM:
- Dzikie Wino na trasie Reda - Wejherowo
- Nordowi Mol w Celbowie, ale nie latem, bo jedzenie byle szybko-byle jak
- Restauracja Delfin w Pucku w osrodku wczasowym, może klimatu tam superowego nie ma, ale za to duże porcje, pyszny smalec na okres oczekiwania na danie i rewelacyjne naleśniki!
NIE POLECAM:
- Modrzewiowa Chata w Redzie - Ciechocinie (żylaste mięso)
- Dwór w Bytowie - barszcz z paczki, nawet dobrze nie wymieszany, nie dało sie tego jeść
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety zapiekanki budkowe w Gdyni popsuły się strasznie :/ Kiedyś wyprawa do centrum oznaczała wypad na zapiekankę, teraz omijamy je szerokim łukiem.

Był ktoś w Dzikim winie w Redzie ?
szukam jakieś fajnej restauracji na obszarze Wejherowo-Rumia na drugą rocznicę zaręczyn :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie spojrzałam na wcześniejszy post ;)

Boję się trochę tego "dzikiego wina", bo ma wiele skrajnie złych opinii :/
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzikie Wino- jest Ok
fajna jest też "L`ancora" w gdynii ( http://www.lancora.pl/ ), jak również "The Towers" (http://thetowers.pl/)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dzisiaj polecam The Towers w Gdyni.
Byłam na risotto REWELACJA :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ktos z Was słyszał o Podkowie w Rumi? Trafilam tam przypadkiem (bo jakos malo rozreklamowana, moze nie musza?). Jest na obrzezach Rumi, droga do Kazimierza i na Rewe. Zajechalismy tam z miom chlopakiem z czystej ciekawosci i bylam bardzo mile zaskoczona. Wystroj super, jedzonko przepieknie podane. Bardzo mile zaskoczyly mnie lody, w takich smiesznych koszykach, nigdy takich jeszcze nie widzialam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Restauracja Sześć Dębów w Dworze w Prusewie. 30 km za Wejherowem, w okolicach Dębek i Białogóry oraz modnego ostatnio żarnowca.
Pyszne jedzonko ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MANEKIN :) koło media , tanio i smacznie ,
Szymbark długa deska ośrodek cepr - jak u Mamy
Murat Reda w niedziele od 13 do 17 bufet za 29 zł od osoby ( napoje płatne osobno) ale jedzenie dobre i mozna rozne rzeczy poprobowac :)
image
Tanie Srebro : Sopot MICKIEWICZA 25A czynne w pon.8-18, w tygodniu 7-16 w sob. 7-13
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja ulubiona - Gościniec w Wyczechowie. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odswiezam watek- wielu lokali juz niestety nie ma, w niektorych jedzenie sie popsulo ale tez pojawiły sie nowe....
Ja polecam juz wczesniej polecany Hollywood i oczywiscie pizzerie Da Grasso :) Dobra pizza tez w Pepe Pizza ale raczej na wynos/dowoz bo same warunki w lokalu malo ciekawe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tawerna Dominikańska nad Motławą , polecam naprawdę pyszne jedzenie, miałam tam wesele i to był strzał w dziesiątkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
restauracja SZTUczKa Gdynia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ja poprawię nieco moją listę :)
Ale niewiele się zmieniło, jesteśmy wierni wybranym lokalom.

GDAŃSK

Kresowa na Ogarnej - klimat kresowego dworku, charyzmatyczna właścicielka pani Tatiana, na pewno pomoże wybrać coś pysznego. W weekend trafiliśmy na muzykę na żywo - oczywiście odpowiednią do klimatu knajpki.

Pod rybą przeniesiony na ul Piwną - wielka porcja pieczonego ziemniaka z różnego rodzaju farszami.

Masala w Madisonie - kuchnia azjatycka, polecam potrawy indyjskie z pieca tandoor

Lukullus - kuchnia grecka, restauracja dość dobrze znana na Weselniku ;)

Klipper - knajpka na plaży prawie na przeciwko Nautilusa niestety spaliła się, ale mam nadzieję że odbudują. Plusem jest lokalizacja na samej plazy, niedaleko parking, stoliki poustawianie frontem do morza, niezłe rybki i rozsądne ceny, o dziwo nie ma tłumów jak np w Przystani.

Manekin - naleśnikarnia koło Media Marktu.

A-dong - Chińszczyzna na przeciwko nowego Żaka, polecam zabrać na wynos i zjeść gdzieś pod chmurką, bo w środku śmierdzi tłuszczem i trochę się lepi, ale ich chrupiący kurczak (kilka rodzajów) bardzo mi przypadł do gustu.

Rucola na Abrahama, koło meczetu. Bardzo fajny wystrój, jedzenie ujdzie, trochę mdłe jak na mój gust. Ale świetna miejscówka na randkę. pod warunkiem rezerwacji kącika przy oknie koło drzwi, bo jak dostaniecie stolik na środku przedzielony kratką z innym stolikiem, to intymność = - 1 :(

Pueblo - to samo co w Gdyni. Polecam Margaritę truskawkową, pyszności. Niestety co jakiś czas zmieniają menu i nie ma już mojej ulubionej karkówki :(
Ale są pyszne Fajitas :)

Smakuje mi też żarcie w Wooku na Matarni, niestety ostatnio znów podrożało, a porcje coraz mniejsze. No i w weekend tłumy.

SOPOT

Tawerna Rybaki fajna salka na 2 piętrze, poprawnie przyrządzona rybka, podobno zupa rybna świetna (nie wiem, nie jem zup). Przytulnie. Polecam zamiast Przystani, gdzie jest samoobsługa, wykrzykują numerki i nie ma obrusów na stołach i jest wielka kołomyja.

Hiszpańska zniknęła, tzn nadal jest tam lokal i podobne żarcie, ale bez rewelacji.

GDYNIA

Taj Mahal moja ulubiona - kuchnia indyjska, duże porcje, kucharze oryginalni z Indii, bardzo miła pani kelnerka, taka wysoka blondynka. Wystrój może nieco kiczowaty, ale w klimacie.

Pueblo meksykańska - pyszności i fajny wystrój, polecam tapas dla 2.

Santorini kuchnia grecka, duże porcje i wystrój w klimacie.

bar mleczny Słoneczny pyszne naleśniki i kotlety jajeczne :)

bistro Anatol - dawno nie byłam.

W ogrodach ciepły wystrój, klimatycznie i elegancko. Kuchnia raczej tradycyjna. Byliśmy tu na pierwszej randce i mieliśmy obiad po ślubie :)

Good Morning Vietnam - pyszne "chińskie" żarcie na Świętojańskiej.

POZA TRÓJMIASTEM

Below nie mogło go zabraknąć - koniecznie szarlotka lub lody przed kominkiem zimą, jak stoi choina w holu i Elvis śpiewa kolędy :)

pałac w Rzucewie ze względy na klimat i wystrój, jedzeniem nie jestem zachwycona

Dwór w Paraszynie koniecznie poza sezonem. Fantastyczny wystrój, niesamowity klimat, te trzeszczące podłogi, brakuje tylko ducha ;), wspaniały pachnący żurek - cała waza na 1 porcję!
Fajne miejsce na wesele.

Nasza Chata Smaków w Babim Dole. Dużo fajniejsza knajpa niż ta w Wyczechowie, żarcie porównywalne, ale knajpa mniejsza i jest obsługa do stolika, nie trzeba stać w gigantycznej kolejce z tłumem ludzi.
Zimą trochę zimno, mimo kominka.

Mandaryn w Elblągu - kuchnia orientalna, prowadzi prawdziwy Chińczyk, wielkie porcje za śmieszne pieniądze. Kaczka 8 skarbów śni mi się po nocach, chyba dodają tam jakiegoś narkotyku, bo raz na jakiś czas muszę zjeść ;) Wystrój w klimacie, z wodospadzikiem i rybkami.

Lubiłam też Bursztynię w Pucku, ale coś tam zaczęło szwankować, latem nie mieli piwa (koncesja na alkohol), a teraz zimą w ogóle zamknięci.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Wesele

KETOZA-dieta dla twardzielek ;-) (32 odpowiedzi)

Widzę, ze na forum niektóre z Was juz zaczeły dietki;-) Nie chcialam sie wcinac w ten Wasz wątek....

czy to dobry pomysł na prezent? (52 odpowiedzi)

Doradźcie mi proszę czy jednodniowy romantyczny wyjazd z noclegiem kolacją przy świecach i...

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

do góry