Widok

Prezent komunijny

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny jak myślicie co można kupic chłopcu na komunie?Siostrzeniec w maju ma komunie a to juz nie długo a ja nie mama pomysłu:( Może podpowiecie mi troszeczke:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zegarek,psp.......sami niewiemy a w maju tez komunia
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zamiast tu na forum zapytaj się siostrzeńca. Nie ma nic gorszego niż nietrafione prezenty, a tym samym są to wyrzucone pieniądze.
Czasami lepiej się złożyć z kimś z rodziny albo dać pieniądze...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja podpytywalam ale mój siostrzeniec to takia mały cwaniaczek Ja się go pytam Co chciałbys otrzymac na komunie?A on Bo wiesz ciociu,Wujek Marek powiedzial ze kupi mi Quada to Ty ciociu nie możesz byc gorsza od niego ha ha I co w takiej sytuacji zrobic????Ja nie mam sześciu zer na koncie;((((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myślę że mu się w głowie poprzewracało.
Mój komunista ucieszyłby się z MP4, hulajnogi, rolek, magnetofonu do pokoju, biletów na euro - ale jak ktoś go pytał to mówił że nie ma to znaczenia - zawsze do nas wówczas zwracali się z pytaniami :)

Dostał głównie pieniądze za które kupił wymarzony rower ( na propozycje kupna roweru stanowczo mówiłam nie , bo jeździmy tylko na dobrych i nie śmiałabym kazać komuś kupować prezentu za 1500 zł )

Określ budżet to pomożemy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
spytaj czy przypadkiem na cos nie zbiera? osobiscie zamawiam malowany obrazek-pamiatke i kaske, bo zmiera na komputer.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Maksymalnie kwotę jaką mogę przeznaczyć 500-600zł ale to juz maks do tego kwiaty,może i rzeczywiscie dać mu pieniążki i niech sobie kupi co bedzie chciał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
czy nie sądzicie ze to wszystko idzie w dziwnym kierunku a na komunie dawane sa prezenty jak na slub...

chyba ze sytuacja jest taka ze akurat ty masz kase a rodzice dziecka nie - wtedy moze ufunduj mu jakis wyjazd wakacyjny lub jego cześć..

osobiście uwazam ze prezent komunijny powinien zamknac sie do 300 zl
oczywiscie moze byc składkowy od kilku osob- wdtedy cos wiekszego..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja uwazam ze w tej chwili na komuniach nie ma nietrafionych prezentow - bo nie ma ich wcale tylko kase dzieciaki dostaja!

ok, dawajcie kase ale dajcie chociaz cos symbolicznego, bo to naprawde przykre dla dziecka jak sstarsza siostra wypytuje
- co dostales?
- kase,
- no ale prezenty ?
-nie...:(
-a chociaz bombonierke ?
- nie...:(
-a kwiatka?
- TAK z chupa chupsow :):):)

pomysly dla chlopaka :
zestaw lego/lego technics/gra lego (np heroica), kolejka piko, karnet na gokarty, jakim sportem sie interesuje to tematyczny plakat w antyramie, czy koszulkka ulubionego gracz/zespolu oryginalna, karnet na mecz,sa przerozne gry planszowe granna i ravensburg, czy klasyk monopoly,
sprzet sportowy - male hantle, rekawice bokserskie, czasem nam sie wydaje ze dzieciak nie uprawia sportow -a on tylko nie ma czym ;), rolki(noga przeciez rosnie) deskorolke (sa takie smieszne z dwoma skretnymi kolami i niecala deska u nas na osiedlu dzieciaki cwicza sie na takich)
komputer, ps3, wii czy inne takie jak cos ma to gry np perkusja czy gitara rozne opcje(choc to juz wyzsza polka prezentow ) stol do piłkarzykow :)
ale popieram zapytac, odwiedzic i pogadac o tym co lubi, i moze wcale nie byc to cos wygorowanego i wydumanego .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Danag mi się też tak wydaje.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tor hot wheels (no chyba ze ma wszystkie ;))
my w zeszlym roku mielismy komunie chrzesniaka, mlody mimo ze naprawde ma wszystko co sobie wymysli - bo rodzice majetni?(ale z glowa wychowuja) cieszy sie nawet z resorakow- dostal od malego kolegi i skakal pod sufit, mysmy model f1 do skladania cobi i kase w koperte dokladka do laptopa i ipada bo na to zbieral kase(ale nie byla to wygorowana sumka )

mysle ze to nie dzieci maja oczekiwania tylko rodzina/rodzice.

jak od kogos ma dostac quada (i jest to serio pomysl?!? - dla mnie przeginka - malo dzieci zginelo w dniu komuni?) no ale jesli tak to moze kask i ochraniacze na kregoslup - takie motocyklowe?choc na mysl o takim sprzecie to mnie ciarki po plecach przechodza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No nie powiem,że mnie to nie przeraziło jak usłyszalam o tym qadzie.Myślę teraz tak nad tym Psp,myślę że cieszyłby sie:)Tylko nie chce zeby pozniej była jakas gadka że sie nie za bardzo szarpnęłąm bo pewnie wujkowi Markowi własnie chodzi o rywalizację;]Ale faktycznie według mnie na quada jest jeszcze za młody i boję się żeby to się zle nie skonczylo.Chyba będe zmuszona porozmawiac z Wujkiem Markiem;] Dziękuje za pomoc:))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no jakby mi tak powiedział mały to cyba bym mu kupiła ksiązki:)takie durne czasy ze komunia jest po to zeby dostawac wypasione prezenty.a z tym quadem to znam 4 latka ktory dostal na jakies tam swieta ma tez psp i inne wiec teraz na komunie to jak na wesele sie daje :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko co wtedy takim dzieciakom dac na ślub? chate? samochod?czy jeszcze cos lepszego? jak piernicze co za swiat. moja corka w tym roku ma komunie. zapowiedzialam jej juz rok temu jak pytala co to komunia,ze to jest wazny dzien w jej zyciu bo przyjmuje do serduszka Jezuska.skumala :) ale jakis czas pozniej dzieci w klasie zaczely o prezentach,to i moja sie pyta co dostanie. to powiedzialam ze pamiatki! ze ten dzien to nie urodziny zeby czekac na prezenty.i w rodzinie nikt ma jej nie pytac co chce dostac. kazy zrobi jak uwaza. bedzie dla niej milym zaskoczeniem jak PO KOMUNII w jej raczki trafia jakies prezenty.Nie chce aby szla do kosciola tylko z ta mysla "zaraz dostane to czy tamto" A jesli dostanie pieniazki to jej cos za nie kupimy i tyle w temacie!
NIE DAJMY SIE ZWARIOWAC!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A JESZCZE DO AUTORKI: nie patrz na wujka marka.jak chce szalec-jego sprawa. a Ty kup przede wszystkim pamiatkę- może zloto,może coś innego, coś co "mlody" za kilka lat doceni,bo nadal bedzie to mial. myslisz ze kladem bedzie jezdzil ile? czy jako dorosly czlowiek bedzie mogl go miec na pamiatke? nie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja się może wypowiem ze strony rodzica.

Córka miała komunię w maju,prezentów jako takich nie było(poza grą na pc,bransoletką,wisiorek) Ale to były raczej dodatki do "kopert".Zebrała dość dużo kasy,którą wspólnie ulokowałyśmy na koncie(radocha z konta największa :)) Póki co sama nie wiedziała na co przeznaczyć,gdyż tak naprawdę "wszystko" ma.
A no i oczywiście pamiątki,które poza tym że stały i tylko zbierały kurz do niczego się nie przydały
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
quad na komunie to moim zdaniem szczyt głupoty ....mnie komunia czeka za rok - napewno będzie bez szaleństw pomyslę nad wycieczką do Legolandu (może od nas i od dziadków ) , nad nową konsolą psp albo czyms podobnym - najbardziej skłaniam się aby były to prezenty składkowe poprostu. I to absolutnie wystarczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też mnie to martwi, córka męża ma za rok komunie, i tak, laptopa juz dostała, komórke też, przenośne dvd też to teraz co ?? przeraża mnie to trochę....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nooo matko dobrze ze mój 7-latek nie ma laptopa ani komórki ani psp hihih .. dobrze ,ze Mercedesa nie trzeba będzie kupować...:-)
a laptopa i tak nie dostanie jeszcze na mózg nie upadłam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
my parę lat temu też mieliśmy taki problem. chłopak miał wygórowane życzenia, do tego podsycane przez rodziców. nie stać nas było na drogi prezent (zresztą nawet jakby było nas stać to są granice) i kupiliśmy profesjonalną wojskową lornetkę (około 400 zł). był to najbardziej trafiony pomysł. chłopak ma teraz 16 lat i do tej pory lornetkę używa (wakacje, wieczorne podchody, wycieczki szkolne itp)
polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rybalon - tak się mówi łatwo, ale żeby miec kontakt z dzieckiem się zrobi wszystko, a do dzownienia albo rozmawiania na skype jest potrzebny i komputer i komórka...
co nie zmienia faktu, że na komunię musi byc prezent rozsądny a nie drogi, tak mi się wydaje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Domniemam ze komputer i tak jest w domu wiec swojego osobnego nie musi koniecznie miec przed 10 urodzinami??? Pozniej pewnie sie przyda, dzieciom do szkoly, zycia towarzyskiego itp.
Jesli chodzi o komunię to tez uważam że albo sam prezent, albo cos drobnego plus kasa, ktora jest zbierana na cos wikekszego, A ta wycieczka do Legolandu czy Disneylandu to naprawde ekstra pomysł!!!
Poza tym w tym wszystkim to rodzice powinni miec głowe na karku, kontrolowac sytuację i dobrze przegadac temat z dzieckiem przed uroczystoscia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też mamy w tym roku komunię mojego chrzestniaka.Dam mu pieniądze,bombonierę i może jakieś kwiaty symbolicznie.On ma już komputer, rower,nie wiem czy nosi zegarek.W dzisiejszych czasach dzieciaki już przed komunią mają wszystko więc co tu kupić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z drugiej strony tyle fajnych rzeczy jest ze mozna wybierac i czasem naprawde nawet do kompletu dobrac, a jak ktos uwaza ze 200zl to malo to mozna jeszcze 100 czy 200 dorzucic w koperte,

z pomyslow jeszcze
tor "carrera go" nawet jak ma jeden to drugi do kompletu mozna dluzsze wyscigi urzadzac,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam do szukania inspiracjii , warto przejrzec kazda kategorie bo kryja w sobie roznosci.
http://www.hobbysta.pl/index.php a sklepy modelarskie sa i stacjonarne. w trojmiescie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też uważam, że prezenty nie są najważniejsze, ale w tym roku sami mamy no i jesli chcecie wedzieciec to wydatek jest podobny do wesela, wiadomo zaprasza sie mniej osob, ale ceny od osoby sa ogromne... córka chce dostac tablet oczywisice nie taki za 2tys, tylko w rozsandnej cenie 300-400zł po co jej lepszy przeciez bedzie sluzyl ew do czytania i smigania po necie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Looknij na http://sklep.promyczek.pl/. Właśnie tam wyhaczyłam album komunijny "Biblia i Ty". Można też skompletowac coś oryginalnego z innych artykułów ;) Widziałam DVD "Opowieści Biblijne Starego i Nowego Testamentu", które też nadają się na prezencik ;) Zamiast oryginalnej Biblii, dziecko ma filmiki przeznaczone specjalnie dla takiej kategorii wiekowej. Jak dla mnie bomba!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mimo że też nie jestem zwolenniczką dawania drogich prezentów na komunię, to niestety pewnych rzeczy nie przeskoczysz ;-) My kupiliśmy konsolę do gier (http://mobile2.pl/pl/p/Microsoft-Xbox-360-4GB-Kinect-Kinect-Adventures-Kinect-Sports/1655) o której "komunista" marzył. Ponieważ prezent był dość drogi, zrobiliśmy prezent zbiorczy- dogadaliśmy się w kilka osób i w sumie każdy z nas dał po kilka stów a dzieciak był megazadowolony. A chyba o to właśnie chodzi ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja jestem tradycjonalistką i kupuję w tym roku zegarek a raczej smartwatcha Garett Kids z funkcją GPS. Myślę że to dobry pomysł na komunijny prezent
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dla nas wybór był bardzo prosty http://addresso.pl/jaki-rower-na-komunie-dla-chlopca/ prezent trafiony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Dieta Montignaca (307 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, czy któraś z Was stosowała może dietę Montignaca? Słyszałam, że jest bardzo...

Choroba skóry - Twardzina... ktoś tez się leczy? (19 odpowiedzi)

Witam, u mojego męża prawdopodobnie wykryto twardzinę. Miał zmiany skórne " skóra jak u...

do góry