Widok

Dieta Montignaca

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Cześć dziewczyny, czy któraś z Was stosowała może dietę Montignaca? Słyszałam, że jest bardzo skuteczna i nie przynosi efektu jojo tak jak. np. dieta Dukana. Czy macie jakieś fajne przepisy na dietę Montignaca(w szczególności chodzi mi o pomysły na śniadania i kolacje ;-) Pozdrawiam dzięki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jesli nie zmieni sie nawyków żywieniowych :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miało być:

Montignac też przyniesie JOJO jeśli nie zmieni się nawyków żywieniowych :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podbijam moze ktos stosuje ta diete? Ja zaczelam ale motam sie strasznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej! ja od pół roku jestem na mm, więc jeśli masz jakieś pytania, to wal jak w dym :) Długo już jesteś na tej diecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od poniedziałku :) Chciałabym zjechać ok 10 kg ale to już max i wątpie czy się uda. Motam się bo bazuję tylko na informacji z internetu. No i nie wiem czy można jeść tylko trzy te główne posiłki dziennie czy jednak pomiędzy można coś podjeść z tej grupy o niskim ig? Trochę głoduję pomiędzy obiadem a kolacją :) No i ryby... białko to czy tłuszcz? Najwygodniej mi z wędzoną makrelą bo szybko a mała nie da mi przygotować czegoś wymyślnego. Fajnie, że jesteś może coś podpowiesz smacznego. No i jakie sukcesy po pół roku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chwilowo nie na MM, ale bardzo chcę wrócić, bo ta dieta jest rewelacyjna :) Świetnie się na niej czułam, jednak trzeba trochę czasu włożyć w codzienne przygotowywanie potraw i robienie samych zakupów zgodnych z dietą. Jeżeli chodzi o posiłki, to ja jadłam 5 posiłków dziennie stosując zasadę - 3h przerwy jeżeli posiłek był węglowodanowy, 4h - jeżeli tłuszczowy. Ryby do posiłków tłuszczowych, za wyjątkiem tuńczyka w sosie własnym. U mnie sprawdzała się zasada, że węgle lepiej do południa, tłuszcze po południu. Dużo przepisów znajdziesz w internecie, np. na forum zuzla (trochę bardziej rygorystyczna od samej MM, ale jest wiele ciekawostek i przydatnych informacji o produktach).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Lidia, jeśli chodzi o dietę mm to w I fazie je się właśnie 3 posiłki ( aczkolwiek ja robiłam w ten sposób, że rano jadłam owoce, potem po ok.godz.śniadanie, potem po 3 h obiad i po 4 h kolację), czyli w sumie wychodziły 4 posiłki :) Ryby to tłuszcz (jedynie tuńczyk zaliczamy do węgli). Pamiętaj, że do każdego posiłku musisz zjeść porcję warzyw z niskim IG :) Po pół roku schudłam 26 kg. ( z tym że ja po porodzie ważyłam (UWAGA! UWAGA!) 80 kg. :) czyli jak słoń :) Bo moja stała waga to 50 kg. :) Jeśli chodzi o przepisy, to korzystałam ze stronki internetowej mm, ale dostałam też sporo przepisów od znajomej, która również schudła na tej diecie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja na Montim zrzuciłam 30 kg, wszystko mi w ciąży wróciło, teraz znów się przymierzam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~A słoń słoniowi nie równy ja po drugiej ciąży ważyłam duuużo więcej ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdzie szukac gotowych jadłospisów? ale takich hmm niezbyt pracochłonnych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wow jaki super wynik gratulacje! No to mam motywacje żeby wytrwać w tej diecie. Moje 10 kg robi się całkiem realne. Ważę na dzień dzisiejszy 62 kg a chciałabym tak 52-55 kg. Trochę rozjaśniłaś mi z tymi rybami dziękuję. Jak będę miała jakieś pytania to napiszę, dodajcie sobie wątek do obserwowanych :) Ach jak ja bym chciała żeby się udało. Właśnie wcinam śniadanie, ale w domu nie mam owoców więc dziś mnie ominęły. Wczoraj też przegapiłam obiad a to jednak ważne żeby nie omijać posiłków. Mam nadzieję że z czasem lepiej się zorganizuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też się zastanawiam nad tą dietką...
teraz jestem na kopenhaskiej bo już nic nie działało :( ani nie jedzenie słodyczy ani mniejsze i zdrowe posiłki więc z grubej rury uderzyłam

no i po tej kopenhaskiej musze pociągnąć dalej i ta dietka wydaje mi się najbardziej sensowna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a na czym polega ta dieta macie moze jakies materiały?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i jeszcze mam pytanie. Warzywa mają być do każdego posiłku, a jednocześnie np fasola szparagowa ma ig 71, groszek z puszki też 61 czyli już odpada tak?

Ja wszystkich informacji szukałam w internecie dziewczyny. Jest jeszcze książka ale ja nie mam nie wiem czy warto kupić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko książkę warto kupić ("Jeść, aby schudnąć"), i przeczytać koniecznie dwa razy, bo za pierwszym trudno sobie wszystko zapamiętać.

Kilka lat temu na Montignacu schudłam mając niewykrytą niedoczynność tarczycy, a to wielka sztuka. Na zaburzenia hormonalne to najlepsza dieta.

Ruszamy z małżonkiem od poniedziałku, bo zatuczyliśmy się nieprawdopodobnie. Właśnie osiągnęłam swoją wagę z dnia przed porodem... Skończyły się żarty...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, ta jest najlepsza, wszystko jest dokładnie wyjaśnione, po lekturze łatwo odsiać to, co w necie jest sensowne, a co ktoś sobie sam nawymyślał (czesto bez sensu).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może spróbuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy w niej są też przepisy??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest kilka przepisów. Mam też dwie książki z przepisami, ale generalnie to z Montignaca żywcem biorę gotowanie zup, placki z soczewicy i smażone warzywa. Z resztą trzeba improwizować po swojemu, albo ściągać z internetu, posiadając wiedzę potrzebną do odróżnienia dobrych przepisów od kompletnie pomylonych.

Oryginalne przepisy Montignaca dla mnie zbyt "zagraniczne" są, ale przy drugim czytaniu książki już w głowie same układają się pomysły na "nasze" dania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jestem na mm od 5 stycznia pierwszy tydzień - 3kg teraz jakos waga stoi od kilku dni ale nie zniechęcam sie na dodatek wciągnęłam od dziś męża ale łazi i gada że głodny jest bo mu nie pozwalam podjadać ;]
córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przed ciąża byłam na dukanie dla mnie to byla fajna dieta ale teraz karmię piersią więc dukan odpada
córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agatha- Ty na diecie???Je4sssu, co ja mam powiedzieć:)

Ja od pazdziernika juz ok 8kg, na diecie-ruch i mniej jedzenia:)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jak tam dietujecie na mm?
córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja cały czas dietuję, w sobotę zrobiłam sobie pyszny deser mm z gorzkiej czekolady, bo miałam ciśnienie na słodkie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kochane dołączyłabym do Was w tej diecie, ale potrzebowałabym Waszej pomocy :)
Co ja z czym w pierwszym etapie? Lubię jeść (gotować i jeść - dużo:D) czy ta dieta jest taka że nic prawie nie można jeść i cały czas jest się głodnym?? Czy jest "normalna" i można jeść dużo?
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
można jeść dużo :)
ja mam taki podział i wg niego nie łączę produktow w jednym posiłku z tych dwóch grup

WĘGLOWODANY to na przykład: mąka pp (pełny przemiał - typ 1850 i 2000), chleb pp, wasa żytnia ( z dziurkami, nie light), deski z lidla (bez sezamu - granatowe opakowanie, makarony razowe i z pszenicy durum (bezjajeczny), ryz dziki i brązowy, płatki owsiane górskie (nie blyskawicznne), dżemy owocowe na fruktozie, cały asortyment nabiału do 1,5 % zawartości tłuszczu (oczywiście bez cukru), nasiona strączkowe (groch, fasola, soczewice, soja), kostka i granulat sojowy.

TŁUSZCZE to: ryby(chudą rybę - na przykład tuńczyka wsw można dodawać również do posiłków węglowych), mięso, wędliny (mało przerobione, np. piers wędzona), sery żółte, pleśniowe, sery feta, serki topione Kiri, jajka (samego białka można używać przy posiłkach węglowych), oliwy i oleje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakby stosować produkty mniej więcej jak w dukanie tylko jeszcze owoce do tego to dobrze będzie? :-) Byłaby to dieta idealna dla mnie bo nie mogę życ bez mięsa warzyw i owoców a na dukanie owoców niestety nie można
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tu owoce mozna w sumie tylko rano 30min przed sniadaniem ale codziennie a warzywa do bólu. produkty rożnia sie troche niż w dukanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Owoców najlepiej na początku nie jeść, najładniej się chudnie wtedy, uhhh ja pamiętam jak się po dwóch miesiącach rzuciłam na jabłko ;-)

Za mną pierwszy tydzień i 3,9 kg mniej, czyli kropla w morzu ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny podawajcie na bieżąco swoje pomysły na obiady, śniadanie, kolacje, przekąski itp. Razem będzie nam łatwiej :) Mi już pomału brakuje pomysłów na urozmaicanie sobie tych posiłków :( Dziś na śniadanko zjadłam jajecznicę, potem zjem serek wiejski, na obiad kurczak z warzywami gotowany na parze i na kolację chyba owsianka. A jakie u Was dziś menu?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi wychodzą trzy posiłki dziennie ( stosując przerwy zgodnie z zasadą)
Na śniadanie np. twaróg z jogurtem nat. albo w plastrach posmarowany dżemem, owsianka, cebularz, muffinki, naleśnik, jajecznica, obiad to mięso, zupa z soczewicy, pomidorówka, rosół, no różności, na kolację mam najczęściej rybę, makrelę np, czy pstrąga w galarecie, groch z kapustą, można zrobić pierogi z kapustą itp. do tego dużo warzyw!!!

~A./ Serek wiejski jaki jesz??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem na MM od 3 tyg. i schudłam 4 kg. Uważam ze dietka super. Codzienie moge jesc owoce i warzywa, makaron i pieczywo:)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To gratuluję!!!

dopisz tylko że nie każde pieczywo można, jak i nie każdy makaron, bo wejdzie ktoś zobaczy -chleb! i się nie potrzebnie napali ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
olusia30 ja kupuję serek wiejski light piątnicy lub zott (ma 15 % tł.)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olusia30 a rosół lub pomidorówkę z czym szamiesz? bo z ryżem i makaronem nie wolno?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi w tej diecie brakuje jedynie kawy i kanapki z mięskiem, hihi ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olusia jaki chleb najczęściej jesz z tym twarożkiem i dżemem? Aha i czy Wam też te naleśniki z mąki PP wychodzą takie obrzydliwe w smaku jak deski?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~A./:

odp.1

Serek wiejski jako węglowy posiłek można jeść jeśli ma 1,5% tłuszczu i mniej, nabiał do posiłków tłuszczowych można od 18% tł. wzwyż, np. śmietana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~A./

odp.2

Ja tam kawę piję, zawsze między obiadem a kolacją, z mlekiem 1,5% i fruktozą, chleba mi na razie nie prakuje na szczęście, choć jak przechodzę koło piekarni uhhhhhhh..... ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~A./

jeżeli zrobisz wywar warzywny i na nim pomidorówkę to można z ryżem i zabielić jogurtem. Jeżeli mięsny to jem bez niczego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie jem jeszcze chleba, za jakiś czas zacznę jak więcej schudnę.

Na razie mam 5 kg mniej :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
olusia30 wspaniały wynik! ja wcinam pumpernikiel :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak się robi tą zupę z soczewicy? Smaczna jest? Bo chciałabym spróbować ją zrobić. Ja zazwyczaj jak byłam na mm jakiś czas temu, to robiłam zupy-krem, bo czułam się po nich bardziej najedzona :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko te naleśniki z mąki pp są jak dla mnie obrzydliwe :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~A./
pumperniklu nie można, czytałaś skład?

Ja dziś jem:
Marchewki ( Marwitki) i owsianka.
Łopatka duszona w sosie i mix sałat ( z biedronki)
sałatka z tuńczyka ( tuńczyk w sosie własnym, 2 jajka, ogórki kiszone, papryka, troszkę majonezu kieleckiego! i śmietany 18%

zaraz napiszę Ci przepis na zupę z soczewicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja naleśniki robię z mąki orkiszowej i dla mnie sa pyszne :)
od 5 stycznia jestem na mm i mam 5kg mniej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
800 ml bulionu warzywnego
1 duża cebula posiekana drobno
4 ząbki czosnku
275 gramow czerwonej soczewicy
4 lyzki koncentratu pimidorowego
1 lyzeczka zmielonego kminku
1 lyzeczka zmielonej kolendry
1/2 lyzeczki imbiru
1/2 lyzeczki kurkumy
pieprz
sol
Mozna podać z jogurtem.

Ja nie dałam imbiru i kurkumy i smakowała jak pomidorówka.

Na patelni przesmazyć cebule z czosnkiem na lekkie zloto. Wtedy dodac przyprawy i koncentrat- wymieszac i posmazyc chwilke. Dodac wszystko do bulionu. Soczewice przeplukac i dodac do bulionu. Gotowac az soczewica zmieknie. Doprawic solą i pieprzem jesli trzeba. Ja dodatkowo miksowalam zupe. To jest zupa do zrobienia blyskawiczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewa gratuluję!!!!!!!

Fakt mąka orkiszowa jest o niebo lepsza!!!

Ja jeszcze namiętnie piję kakao, można jeść po tłuszczowym posiłku czekoladę gorzką od 70% i np. ubić sobie śmietanę 30-36% z fruktozą i wcinać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, która książke najlepiej przeczytać żeby wejść w temat? może macie coś w pdf?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam tylko książkę z przepisami gdzieś w piwnicy- "karuzela smaków"
Diety uczyłam się z neta, głównie z Furum Zuzla..

http://forum.montignac.com.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też uczyłam sie na forum zuzla :)

musze do mojego jadłospisu włączyc soczewice, fasole ale jakoś nie jadalam tego wcześniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam dziś:
płatki owsiane z jogurtem +kromka mm z twarogiem i dzemem mm + marchewka,
makaron z twarogiem jogurtem i fruktozą(bez warzywa bo czasem mam już dość ;/)
mielone w pomidorach
brokuly z fetą i kabanosem z sosem majonezowo-smietanowym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja dziś na śniadanie zjadłam omleta z jajek z żółtym serem :) mniam mniam, na obiad pierś z kurczaka z surówką z białej kapusty. Olcia ja wcinam pumpernikiel, ale w składzie nie widzę cukru ani nic takiego co by było zakazane w diecie mm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewaaa42 mogłabyś podać przepis na naleśniki z mąki ork.? bo ja chyba mam jakiś kiepski przepis, bo te moje są niejadalne :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a czy Wy również na początku tej diety miałyście mdłości? Ja miałam i nie wiem jaki był tego powód;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1 szkl.maślanki
1 i 1/4szkl mąki orkiszowej
1łyżka fruktozy
1łyżeczka pr.do piecz. lub sody
1 białko

lub takie placki
na oko mąka orkiszowa
1/2szkl wody gaz.
1szkl. mleka 1,5%
2białka
kostka twarogu
sól
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja co prawda mdłości nie miałam ale jednego dnia rano za późno chyba jadłam śniadanie od wstania i tak mi było słabo chyba to brak cukru :D
córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~A./ napisz skład swojego Pumerniklu, z jakiej on jest firmy, ja jeszcze nigdy nie spotkałam takiego dozwolonego, wszędzie albo cukier, albo słód, albo mąka pszenna :-)

Mnie nie mdli, ta dieta jest dla mnie wręcz stworzona.

Wczoraj zrobiłam pyszną sałatkę z tuńczyka, idealna na kolację!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja codziennie mam na kolacje mix sałat(+ogórek, cebula lub pomidor, papryka) z dodatkami do wyboru: jajka, kabanos, tuńczyk,camembert,mozarella,polane oliwą z przyprawami

a wczoraj miałam ochote to sobie zjadłam szprotki w oleju

dziś mam zamiar zjeść
ś :2kromki chrupkie zytnie z dzemem mm i twarogiem + twarożek z pomidorem, ogórkiem i szczypiorkiem

IIś :makaron z fruktozą i jogurtem + marchew

o: kasza z mieszanką warzyw chińskich

k:mix sałat z dodatkami jakimiś :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewa pyszne menu!!

Ja uwielbiam makaron z truskawkami na śniadanie.
Dziś jem to co wczoraj, i robię sobie pstrąga w galarecie, będzie na trzy obiady.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak tam dziewczyny trzymacie się?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może nie tak do końca bo dopiero sie ucze a;e staram się przestrzegać zasad

jem 3 posiłki dziennie, ograniczam do minimum słodycze (jestem wręcz od nich uzależniona ;) )

i widze efekt...nie czuję głodu-a nie obiadam się
czuje się lekko, zadnego wydętego brzucha ani nic z tych rzeczy

dziś na śniadanie jadłam chlebek z serkiem wiejskim i szczypiorkiem, do tego pomidor
na lunch mix sałat z łososiem, ogórkiem, papryką i pomidorami
a na obiadokolację kotlecik mielony z surówką
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez jadłam sporo słodyczy ale z dnia na dzien razem z rozpoczęciem diety odrzuciłam slodkie,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się trzymam :) 3 tygodnie i -5 kg. hurra :))) a jaka lekka się czuję :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~A gratulacje!!!!

Ja od słodyczy się odstawiłam też z dnia na dzień, a mogłam się nimi wyłącznie żywić, nie brakuje mi ich nic a nic.
U mnie na wadze 6,7 kg mniej :-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
którą książkę polecacie osobie myślącej o tej diecie?? Chciałabym pzreczytać zanim zacznę dietę, ale nie wiem po którą najlepiej sięgnąć :/
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
książki nie mogę polecic bo nie czytałam
ale moge sie pochwalic że schudłam 6kg w jakis miesic :)
córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze ale mi zal jak teraz was czytam, takie fajne wyniki a ja odpuscilam. Zjadlam jeden kawalek ciasta i poszlooo... Dajcie jakies przepisy pomysly na dania, mi bylo ciezko to wymyslac. no i nie pasowaly mi do wszystkiego warzywa. Np wasa z dzemem z fruktoza i warzywa. no jakie warzywa do dzemu pasuja?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewa gratuluję!!!!!

Lidka jak nie możesz razem z warzywami jeść to zjedz najpierw warzywa a potem wase.
Ja się zajadam ostatnio rybą po grecku.

U mnie po 23 dniach diety równe 8 kg mniej :-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to wtedy nie wyjdzie jako dodatkowy posilek? niby trzeba sie trzymac 3 posilkow. ale wracam na ta diete bo mnie zazdrosc zezre. 23 dni i 8 kg... marzenie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wpierw zjadasz Wase z dżemem a potem sałatkę...jako jeden posiłek

ja się trzymam ale słodycze jem niestety i waga stoi ale przynajmniej nie idzie w gore ;) więc efekt jest :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok Kochane też chcę tak pięknie chudnąć i potrzebuję paru wskazówek :)

Jeśli miałabym zacząć to od czego? Co muszę wiedzieć? Jakie są najważniejsze zasady tej diety??
Ile posiłków dziennie się je?
Wiem że co 3 godz, ale od samego rana (wstaję o 6.00 załóżmy że o 6.30 zjem śniadanie później posiłki o 9.30, 12.30, 15.30, 18.30 21.30 - bo chodzę spać o 22.00??) do pójścia spać czy jest może ustalona ilość posiłków?
Co można jeść w pierwszym etapie tej diety?
Ile można jeść na każdy posiłek??
Jak jest z napojami?
Czy się coś liczy (jak np. w dietach z odpowiednią liczbą kcal się liczy kcal w ciągu dnia)??
Jak nie mam możliwości czegoś ugotować można zastąpić taki posiłek czymś "gotowym" co można szybko kupić??
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
GŁÓWNE ZASADY METODY

1. Nigdy nie łącz produktów o wysokim IG z tłuszczami w jednym posiłku
2. Unikaj jedzenia produktów węglowdanowo-tłuszczowych / pełne mleko, czekolada, awokado,
    wątróbka, orzechy laskowe, herbatniki
3. Na początek spróbuj jeść dwa węglowodanowe posiłki i jeden tłuszczowy lub odwrotnie.
4. Zachowujemy odstępy miedzy posiłkami: 3 godziny po węglowym, 4 po tłuszczowym.
5. Jemy co najmniej 3x dziennie, nie omijamy posiłków
6. Pieczywo, pełnoziarniste, z mąki z pełnego przemiału (typ 1850, 2000), tylko na śniadanie.
7. Nie jemy produktów z cukrem (sacharozą) - uwaga na jogurty
8. Nabiał tylko, do 1,5 % ale lepiej trzymać się 0%.
9. Eliminujemy zupełnie z diety ziemniaki pod każda postacią
10. Eliminujemy zupełnie biały ryż
11. Makaron tylko al dente lub razowy
12. Owoce jemy na czczo, najlepiej ze skórką, minimum pół godziny przed śniadaniem.
13. Owoce jagodowe można łączyć w posiłkach węglowodanowych. (np. makaron z truskawkami i jogurtem)
14. Węglowodany to (chleb z mąki z pełnego przemiału, makaron z mąki durum, ryż brązowy, granulat sojowy).
15. Tłuszcze to (mięso, sery żółte, całe jajo (białko można do węgli), ryby, oleje i oliwy).
16. Nie jemy puszkowanych warzyw z wyjątkiem pomidorów - bez cukru oczywiście.
17. Z warzyw nie jadamy: ziemniaków, bobu, gotowanej marchwi, buraków, kukurydzy, pasternaku.
18. Z owoców nie jadamy: arbuzów, bananów, ananasów, rodzynek - winogrona.
19. Oczywiście nie jadamy słodyczy, produktów z cukrem, wątpliwych wędlin i parowek (połączenie tłuszczy ze świńskimi dodatkami, typu skrobia, cukry, glutaminian sodu) białej maki i produktów z niej, alkoholu (wyjątek czerwone, wytrawne wino po posiłku tłuszczowym).
20. Warzywa można łączyć i w posiłkach węglowodanowych i w posiłkach tłuszczowych, wyjątkiem są tutaj warzywa strączkowe, które nadają się tylko do połączeń z węglowodanami, mam na myśli: soję, soczewice, groch, fasolę.
21. Rezygnujemy z kofeiny, a jeśli to niemożliwe to pijemy kawę bezkofeinową.
22. Ogranicz spożywanie "złych" tłuszczów /nasyconych/, na korzyść "dobrych" /nienasyconych/
23. W czasie posiłku nie pij wody, nie pij tez bezpośrednio przed posiłkiem
24. Nie spiesz się, przeżuwaj dokładnie każdy kęs
25. Przygotowuj soki owocowe w domu, bezpośrednio przed spożyciem
26. Całkowicie wyeliminuj słodzone napoje gazowane
27. Jedz warzywa bogate w błonnik: sałatę, pory, bakłażany itp.
28. Między posiłkami pij wodę mineralną niegazowaną - od 1,5 do 2 litrów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A o której jecie swoje posiłki??
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jem zawsze tak: 8 rano I śniadanie - owoce, 9 - II śniadanie, 12 -jogurt jogobella brzoskwiniowy light, 15 obiad i 19 kolacja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
olusia30 błagam daj mi przepis na rybę po grecku mm i tego pstrąga w galarecie, bo zaraz uschnę :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czesc Dziewczyny, chcialabym do Was dolaczyc tak sobie mysle...mam pare kilo nadto..a do tego niedoczynnosc tarczycy i hashimoto..moze przy tej diecie uda mi sie zrzucic troszke :-)

w zwiazku z tym,ze musze przygotowac sie do tej diety - zwlaszcza w produkty to zancze ja od wt bo jutro na zakupy..

musze duzo poczytac o tej diecie bo kompletnie nie wiem od czego zaczac..

jesli wstaje o 5.30 a normalnie jem sniadanie o 9 w pracy to czy moge przed praca zjesc - jablko? a jak to jets z herbata? mozna pic owocowe herbapolu?
pieczywo orkiszowe mozna? a do tego np. wedline z kurczaka?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
stokrotka możesz śmiało zjeść rano jabłko lub jakiś inny owoc (z wyjątkiem banana, ananasa oraz winogron), co do herbaty to w I fazie nie powinno się jej pić (podobnie jak i kawy, ew. bezkofeinową - np. jacobs day&night czy jakoś tak;) ). Pieczywo możesz jeść zarówno orkiszowe jak i żytnie, ale niestety nie możesz go łączyć z wędliną z kurczaka:( wędlinę w ogóle najlepiej jeść jak najmniej przetworzoną (np. pierś z kurczaka wędzoną), ale niestety z chlebkiem jej skonsumować żadnym nie można w tej diecie :( Pamiętaj, że chleb można jeść tylko rano :) Powodzenia i witam w gronie odchudzających się montignatowiczek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z czym łączycie chleb najczęściej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziekuje za opowiedzi:-)

i tu takze ponawiam pytanie Lidki, z czym moge chleb jesc? i ile tego chlepa tzn ile kawalkow- czy tylko np. 1-2 czy tyle bym sie najadla?

herbaty nie mozna- to dla mnie straszne bo kiedy jest tak zimno ja non stop je pije:( kawy nie ruszam wiec ok..

a co mozna pic na "cieplo" z napojow?

jak radzicie sobie w pracy z jedzeniem?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stokrotka pamiętaj tylko, że chleb tylko z mąki z pełnego przemiału, chleb jest węglowodanem, czyli łączysz go tylko z węglowodanami takimi jak dzem, twaróg, możesz nałożyć serek wiejski Linessa z Lidla, pastę np z ciecierzycy czy soczewicy,albo po prostu warzywa.

Ja piję i herbatę i kawę ale... teraz przeszłam na zbożówkę, herbaty wypijam dwie w ciągu dnia.

dla ~ja

RYBA PO GRECKU
Filet z dorsza np. lub mielona rybka w formie kotlecików ( do mielonej ryby daję jajko, trochę granulatu sojowego, natka pietruszki, czosnek, sól, pieprz) smażę na patelni na oleju, na osobnej patelni podsmażam cebulę(5-6 szt.) zalewam koncentratem, troszkę soli, pieprzu, ziele angielskie i liść laurowy, duszę pod przykryciem, potem do miseczki przekładam cebulę na to ryba i przykrywam cebulą.

Pstrąg w galarecie
Pstrąga gotuję koło godziny w warzywach, wyjmuję, obieram z mięsa, mięso rozkładam do miseczek, gorący wywar przez sitko przelewam do ok. litrowego słoika, wsypuję 2 łyczki żelatyny i mieszam do rozpuszczenia, zalewam rybę.

Dziś dzień 29 i mam 8,7 kg mniej, jeszcze 20 ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olusia- dziekuje za wytlumaczenie:-)

czyli jesli upieke (ooo! jeszcze nigdy tego nie robilam) chleb z maki pp (gdzie mozna taka kupic? ) do tego jakis twarozek, badz ser zołty, badz dzem truskawkowy, jakis ogorek,pomidor - z tego moge zrobic sniadanie w pracy tak?

w domu zjadlabym jablko badz inny owoc (ze skorka)jak tu wyczytalam, procz bananow,winogron

a na obiad - moglabym np.gotowana piers z kurczaka z wazywami? albo podsmazana piers z warzywami i brazowym ryzem?

na kolacje np.platki owsiane z maslanka owocowa?

a jakbym byla glodna to czy moglabym podjesc sobie jakis owoc miedzy posilkami?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
możesz sama upiec chleb, mąki są w marketach, Bomi, musi być typ 1850 i więcej. chleb jemy tylko do godz. 12

Ser to tłuszcz a chleb to węgiel, nie mieszamy ich, dżem musi być słodzony fruktozą a nie cukrem!!!

na obiad pierś plus warzywa ok, ale bez ryżu!!! ryż-węgiel a pierś tłuszcz!!

Maślanki owocowe mają w składzie cukier, czytaj etykiety!!!!

Owoce tylko rano przed śniadaniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ups..tyle gaf w jednym wpisie:((

myslalam,ze mozna laczyc warzywa z brazowym ryzem (taka potrawke z ryzem i piersia kurczaka i warzywa moglabym jesc non stop) no ale jak nie mozna..

czyli rozumiem,ze na sniadanie moglabym jesc owoc, 2sniadanie chleb z dzemem, twarogiem, warzywami, badz jogurt liht jogobella..

na obiad piers i z warzywami badz makaron/ryz ciemny z warzywami a na kolacje np. platki owsiane z chydym mlekiem (?) a platki kukurydziane mozna? a platki owsiane z jogurtem naturalnym mozna?

musze zrobic dzisiaj jakies zakupy by rozpoczac diete a nie wiem kompletnie co kupic:/
przepraszam,ze tak mecze z tymi pytaniami..
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mogę spytac dlaczego płatki owsiane na noc !!? przecież to same węglowodany...stokrota - kukurydziane to tzw. shit :P bardzo sztucznie robione, na żadnej diecie ani bez diety bym nie polecała....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
stokrotka pamiętaj, że jogobelle tylko brzoskwiniową można.

Śniadanie ok, ja to nie jestem zwolenniczką jedzenia chleba i owoców na mm, przynajmniej nie na początku, ładniej się wtedy chudnie, ale mi tych rzeczy po prostu nie brakuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no na noc bo myslalam,ze powinnam je jesc a ze na sniadnaie nie moge w pracy to pomyslalam,ze na noc - kolejna gafa:P

ja owoce wrecz uwielbiam, dlatego sadze,ze bedzi mi ciezko bez nich zyc..jesli i powinnam na poczatku chleb i owoce odrzucic to co moge zjesc na sniadanie w pracy? zeby za dlugo nie robic (nie mam kuchni w pracy)
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zakupy zrobione. Wracam na diete:) Kolacja węglowodany więc dlaczego nie można owsianki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lidka pochwal sie co kupilas, to moze mi pomozesz, bo ja procz jogobelli brzoskwiniowej, maki pp warzyw nie bardzo wiem co jeszcze kupic:-)
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stokrotko

makaron durum
jogurty naturalne zaw. tł. max 1,5
maślanka
mrożone truskawki
sery pleśniowe
tuńczyk
makrela
ryż Basmati
kabanosy
dżem np. Materne( jasnoniebieski)
serki wiejskie linessa z Lidla
twaróg chudy
serek homogenizowany chudy
koncentrat pomidorowy
mięsa wszelakie
warzywa
fruktoza ( do słodzenia)
ser żółty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polubilam ten watek, jestescie tak pomocne ze az milo :) Kupilam makaron durum, serki wiejskie light, grejphuta na rano jutro i makrelki dwie. Cos tam dzis wymysle. A i chleb zytni bo jednak calkiem bez nie dam rady.
Do zrzucenia 9 kg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
olusia dziekuje bardzo:-)

ser zólty mam, ryz brazowy i basmati tez, koncentrat, jakeis warzywka tez ( a mozna kupic np. mrozone i zrobic na patelni?)

a mieso to lepiej w piekraniku piec, badz gotowane -dobrze rozumiem?
a jesli bym podsmazyla sobie mieso mielone wieprzowo-wolowe do tego koncentrat pomidorowy, jakies warzywko, przyprawy (cos jak sos do bolognese) to moge takie cos zjesc bez wyrzutow sumienia? to bedzie dobre w tej diecie? oczywiscie rozumiem,ze bez ryzu i makaronu takie danie tak?

a jakbym ugotowala sobie pomidorowke na kurczaku,z przyprawami,warzywami i do tego ryz badz makaron to mozna takie cos normalnie zjesc?

mysle ze moim najwiekszym probleme beda sniadania (bo w pracy)
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co pamiętam to zupy tylko na wywarze warzywnym i bez marchewki

ja np na śniadania w pracy jem chlebek razowy z serkiem wiejskim i do tego ogóreczki i pomidorki albo jogurt naturalny z muesli
a jak nie mam na powyższe nastroju to np. pstraga wedzonego z sałata i warzywami
w domciu to w weekendy jajko gotowane z majonezem i warzywkami albo jajecznice na szynce...oczywiście bez pieczywa wtedy i z odpowiednią ilością warzyw

dzisiaj natomiast zgrzeszyłam bo kolezanka w pracy ma urodzinki...i pochłonęłam już 3 mini ptysie i po maluśkim kawałeczku serniczka i ciacha z owocami-mniaaaaam

zaraz bede jeść obiadek...dziś mam kawałek dziczyzny i suróweczkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy dobrze rozumiem,ze ta zupa ma byc bez gotowanego miesa? a gotowane mieso ogolnie mozna ale bez ryzu i makaronu tak? nie wolno tego laczyc dobrze kumam?

marchewki gotowanej nie lubie,ale gotuje ja do smaku:P

a muesli mozna? myslalam,ze tylko platki owsiane..jesli mozna to fajnie:-)
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z musli jest problem bo tam wsypują płatki kukurydziane i bakalie np. a tego nie można

ale czemu nie można zup na mięsie?
Ja jem rosół, ogórkową, pomidorówkę itp. wtedy traktujemy to jako tłuszczowy posiłek, czyli nie dajemy ryżu, makaronu, co innego jak zrobimy pomidorówkę na wywarze warzywnym wtedy można mamaron czy ryż, ale pamiętać trzeba, że tłuszczową zupę zabielamy śmietaną 18% a na wywarze warzywnym jogurtem naturalnym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zrobiłam dziś zakupy i zaopatrzyłam się w serki wiejskie, jogurty naturalne, jajka, ser, jogurty brzoskwiniowe jogobella light, makrelkę, pstrąga wędzonego, piersi z kurczaka i warzywa na patelnię, truskawki mrożone :) Aha i gorzką czekoladę 70% na czarną godzinę;D Dziewczyny pamiętajcie że można jeść również chleb orkiszowy. Ja dziś jadłam z twarogiem i dżemem z fruktozą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja owsiankę jadam na kolację, bo ma być węglowa :) tyle że na chudym mleku i nie dodaję wtedy fruktozy, bo fr. jadam tylko rano :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mąkę typ 1850, 2000, orkiszową itp. kupuję na morenie w sklepie ze zdrową żywnością o nazwie "Natura" :) Zaś dżem na bazie fruktozy można dostać np. w Netto :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O jeju jeju to ja już nic nie wiem :/ Przeczytałam w weekend książkę, całe forum o którym wcześniej pisałyście i nadal nic nie wiem :/

Mam koło siebie lidla i bomi więc wszystko pod ręką, ale jestem skołowana :/ zacznę od środy, jutro wyjdę na zakupy :D
Mam w domu różniaste makarony z mąki durum i 2 sery pleśniowe :P i na tym to co mogę się kończy :P aaaaaaa i dziś na ciepłą kolację mam ogórkową - ale to się nie liczy ;P
warzywa z mięsem mogę, ale jak mięso to nie mogę makaronu/ziemniaków, czyli jak w środę mam zaplanowany kapuśniak to spokojnie mogę go zjeść?? (nigdy nie jadam ziemniaków w zupie więc dla mnie luz że ziemniaków nie mogę:P gorzej przy innych zupach jak nie będę mogła makaronu lub ryżu:/) Ale mięso z zupy mogę śmiało zjeść?? i mogę takie porcje jakie chcę??

Na I śniadanie mówicie owoc (bez bananów winogron i te de) czyli jabłko, gejowskifiut czy inne pomelo :D tylko jedna sztuka tak?? ale np pomelo jest takie wielkie że mój Mąż po 1/2 mówi że się najadł :P (ja tam mogłabym takie 2 czy nawet 3 pomelo zjeść bo je uwielbiam!!:D)

II śniadanie... i co tu mogę? twaróg (pewnie nie cała kosta:P) z czymś... dżemem z lidla niebieskim, albo z warzywkami :) a mogą być kiszone ogórki??
Kawy nie pijam od jakiegoś czasu (odkąd zajmuję się chorą Babcią pijam Inkę zbożówkę :P), za herbatą nie przepadam - a bez cukru to już w ogóle :P
mogę fruktozę kupić i dodawać do inki??
mogę pić mleko? dodawać mleko do Inki? jakie najlepiej??
jak płatki owsiane to z czym?
A kaszę mannę bym mogła??

Obiad... też czarna magie ale ok, jeśli mogę kapuśniak na mięsie (bez marchewki) to w środę i czwartek mam co jeść :P zup nie zabielam bo daję dużo "dodatku" (czyli głównego składnika :P).
Czy na obiad mogę mieszać albo mięso - warzywa, albo makaron/ryż - warzywa czy tak?? i obojętnie czy gotowane, pieczone czy smażone - tak?? Jak smażone to na czym?? czy na początek nie smażyć??

Kolacja... można jeść jajka?? np gotowane??
I załóżmy że na początek będę jadła podwieczorek czy może to być jogurt jogobella brzoskwiniowa light?? i czy jak się "przyzwyczaję" do nowego menu będę mogła po jakimś czasie z podwieczorku zrezygnować??

W książce jest dużo o serach, ale co, nieważne ile mają tłuszczu? jak ser to można je jeść ile się chce??
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny jak potrzebujecie kilku gotowców, to koleżanka która jest na tej diecie założyła bloga z przepisami:)
Zaraziła MM całą masę ludzi, i efekty są rewelacyjne:)

Także polecam:)
http://montignacowo.blogspot.com/
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajny ten blog, dowiedziałam się, że można jeść rybę z bułką/chlebem pełnoziarnistym, więc zaraz śmigam do Biedronki po wędzonego łososia i jutro zrobię sobie kanapki do pracy :) Dziewczyny a powiedzcie mi gdzie kupujecie takie bułki pełnoziarniste w których nie ma cukru itp.? Te na zdjęciu w blogu wyglądają bardzo apetycznie, ale zastanawiam się, gdzie takie można dostać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli makrelę także mogę z chlebem pp zajadać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie fruktozę można dostać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fruktozę kupuję w carrefourze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fruktozę kupiłam w bomi :)

Mam kilka rzeczy kupionych, masę zaraz kupię w lidlu, a nadal nie wiem czy dobrze będę jeść :/

ech...
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słoneczko już odpowiadam na Twoje pytania
1) warzywa z mięsem możesz jeść, możesz także ugotować zupę na wywarze z warzyw i wtedy możesz dołożyć tam ryż (brązowy lub dziki) lub makaron ( durum oczywiście) i wtedy możesz zabielić zupę jogurtem . Natomiast jeśli zrobisz wywar mięsny, to wtedy zjadasz mięso i zabielasz śmietaną (18% i powyżej), ale już nie dodajesz makaronu ani ryżu.
2) Ziemniaków nie możesz jeść w ogóle, bo mają wysokie IG
3) Porcje zjadasz takie, jakie chcesz.
4) Owoce możesz jeść raz dziennie i to 30 min. Przed śniadaniem.
5) Ogórki kiszone do twarożku jak najbardziej wskazane.
6) Płatki owsiane możesz jeść z mlekiem, ale kupuj tylko górskie i nie błyskawiczne. Ja płatki te zjadam na śniadanie i dodaję trochę fruktozy do smaku.
7) Co do inki to chyba nie wolno pić w ogóle, ale głowy sobie nie dam uciąć
8) Kaszy manny absolutnie nie wolno jeść.
9) Na obiad zjadasz albo mięcho z warzywami, albo makaron/ryż z warzywami, ale NIGDY nie łączysz w jednym posiłku ryżu/makaronu z mięsem.
10) Ja do smażenia mięsa używam oliwy z oliwek.
11) Kolacja jest wskazana węglowodanowa, ale czasem można zjeść tłuszczową, więc jajka gotowane możesz wtedy zjeść.
12) Na podwieczorek nie wolno jeść jogurtu brzoskw. Jogobella Light , bo zawiera fruktozę i owoce, a zarówno jedno jak i drugie możemy jeść tylko rano. Fruktozy również wieczorem nie wolno.
13) Sery możesz śmiało pałaszować, zarówno żółte jak i pleśniowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy na kolację mogę np. makaron z twarogiem i z fruktozą?? z dodatkiem jogurtu?

czy mogę gorzkiego czarnego kakao dodać do serka homo 0%tł?
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słoneczko na kolację nie możesz pałaszować nic co zawiera w sobie fruktozę. Fruktozę jemy najlepiej rano. Ale ogólnie połączenie makaronu, twarogu, jogurtu nat. i fruktozy jest jak najbardziej ok. A co do serka homo 0% to możesz dodać do niego gorzkie kakao.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, również planuję zacząć wcielać w życie zasady Montignaca,
generalnie z obiadami myśle że żadnego problemu nie będzie, ale boję sie tych śniadań, bo jakoś mam na nie mało pomysłów, poza tym kocham chleb i wiem że będzie mi cieżko się bez niego obejśc... wiec co z nim łączyć oprócz warzyw? widzę że ryby czyli łosoś i makrela ok, a co jeszcze? rozumiem że np. serek wiejski + warzywa jest ok, a serek + dzem, a można do tego np. wase? i właśnie nie mogłam w bomi znaleźć drzemu słodzonego fruktozą? ktoś coś pisał o lidlu czy tam taki znajdę? jeśli tak to który to? ( co jeszcze z lidla kupujecie co można jeść na tej diecie?) a co z musli? może być np. musli + jogurt? kurcze lipa trochę z tymi owocami przed śniadaniem bo wtedy jakoś mam na nie najmniejszą ochotę... ale jakoś trzeba będzie to wytrzymać... a i mam jeszcze pytanie do osób strosujących dietę czy oprócz niej jakoś intensywnie ćwiczycie? bo widziałam że niektórzy mają super efekty. czy muszą to być koniecznie tylko 3 posiłki? z góry dziękuje za pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słoneczko zamiast inki mozna pić ricore lub anatol

i nie smażymy na oliwie tylko na oleju np. rzepakowym
oliwę tylko na zimno np. do sałatek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fajny ten blog ale czy te przepisy są takie pierwszo-fazowo mm-owe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ten blog mi wygląda na II fazę. Nie przypominam sobie żeby w I można było jeść bułkę/chleb z np. łososiem lub rybą :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale anatol to dokładnie to samo - kawa zbożowa ;P
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W pierwszej fazie można jeść chleb z rybą i można smażyć na oliwie z oliwek... Chyba własną dietę podajesz, nie Montignaca ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koleżanka jest już na bank na drugiej fazie. A przepisy wrzuca z tego co robiła na bieżąco.
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co jecie na obiad jak np nie ma Was w domu i nie macie nic na obiad zrobione?? mam dziś taką syt. miałam mieć kapuśniak na mięsku ale mam tel i muszę jechać, nie wiem czy zdążę do domu na porę obiadową, a tym bardziej czy zdążę coś ugotować :/
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sloneczko inka i anatol mają inny skład inka ma w składzie buraka cukrowego i dlatego nie jest zalecana

ja sie wzoruję na forum zuzla tam dziewczyny piszą żeby nie smażyć na oliwie z oliwek, do smażenia normalny olej rzepakowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pierwszy raz słyszę żeby można było jeść chleb z rybą....

Moja dieta to też bardziej Zuzel niż czysty Montignac.

Ja kupiłam sobie kawę zbożową Caro ale d*ppa zbita, ma ma w składzie słód, co zauważyłam dopiero w domu, wczoraj wypiłam zamiast zbożówki zwykłą rozpuszczalną z mlekiem i fruktozą i waga poszła w dół.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlatego polecam przeczytanie książki Montignaca, a nie poleganie na internecie. Od lat widuję dyskusje na setki postów o czymś, co u Montignaca jest opisane jasno :)

Chleb z rybą, nawat wedzoną i tłustą, jest jednym z zalecanych śniadań w I fazie.

Oliwa z oliwek jest zalecana w każdej formie, do smażenia też.

Kawę można kupić bezkofeinową, albo (jeśli nie można inaczej wytrzymać) czystą arabicę i wypić espresso z ekspresu ciśnieniowego, albo słabą zaparzoną inaczej. Nie jest to zalecane, ale dopuszczalne.

Nie ma co się katować bardziej restrykcyjna dietą, skoro sam Montignac działa :) Zuzlowcy męczą się czasem bez sensu, moim zdaniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agatha ja się bynajmniej na Zuzlu nie męczę :-)
ale książkę z przyjemnością sobie przeczytam.

Ja 3 lata temu schudłam na Zuzlu 30 kg, czystego Montiego jednak nie ćwiczyłam, możliwe, że efekt był by podobny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zuzlowcy miewają fajne pomysły, sama korzystałam, ale kilka ograniczeń jest bez sensu.

Sam Montignac działa, jak pisałam - nawet na osobę z nieleczoną tarczycą, a to już mistrzostwo świata.

Warto bardziej trzymać się Montignaca, skoro jest mniej restrykcyjny, bo po mniej restrykcyjnej diecie mniejsza szansa na jojo.

Książkę fajnie przeczytać, bo naprawdę porządnie jest tam wszystko wyjaśnione, nigdzie w internecie nie widziałam tak jasno opisanych zasad. To tego czyta się ją łatwo i przyjemnie, polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to mnie skusiłaś ;-)
tylko którą książkę przeczytać?

Może zacznę czystego Montiego jak już osiągnę w miarę normalną wagę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Jeść, aby schudnąć"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przeczytałam ją w weekend i tak nadal mam problemy :P

ale np w książce jest że można pić: "kawę zbożową, która nie zawiera kofeiny"
A z drugiej "mańki" w szpitalach zbożówkę dają chorym na cukrzycę, czyli ten burak raczej nie jest "zły" :/
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musiałam ją przeczytać dwa razy, za pierwszym jeszcze wszystkiego nie rozumiałam, po drugim już wszystko umiałam sobie zaplanować.

Szpitalna dieta cukrzycowa przyprawiłaby Montignaca o zawał, nie ma co się wzorować, podają im buraki, ziemniaki, biały chleb... same świństwa, ale w dokładnie ważonych porcjach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:P

Ok a z innej beczki co z lekami?? wczoraj przed snem już febrisan piłam, dziś wstałam z zawalonym gardłem (baaa w nocy się kilka razy z bólu gardła budziłam :/). czy mogę spokojnie ssać jakiś gardlox czy inne tabletki na gardło??
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie leki to nie cukierki-niby-na-gardło i oranzadki na gorąco ;) Sama nigdy takich wynalazków nie używam.

Na gorączkę paracetamol, na gardło najwyżej tantum verde, a zazwyczaj płukanie szałwią, solą, albo wodą utlenioną...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w aptece po prostu proszę o leki bez cukru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a jaki chleb kupujecie zazwyczaj? Widziałam ostatnio w Biedronce taki ciemny - razowy fit czy jakoś tak i zastanawiam się,czy jest ok? Dziś skusiłam się na pączka, buuuu :( ale waga i tak leci w dół :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie jem :-P

Wiem, że jadalny jest Mestermacher czerwony i w Kauflandzie są też jakieś ale nie byłam, nie widziałam.

Ja usmażyłam 35 pączków i nawet mi oko na ich widok nie drgnęło, taki ze mnie twardziel :-D

na wadze -9,2 kg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie można dostać ten chleb mestermacher?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Bomi np.
w marketach też powinien być.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powtórzę pytanie: a co z obiadem jeśli trzeba gdzieś szybko wyjść a nie ma się nic zrobione??
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za "namową" Agatha raz jeszcze przejrzałam wszystkie posiłki proponowane w książce przez M i właściwie to co on w książce podaje jakoś mija się z tym co w internecie jest :P chodzi mi tu konkretnie o I fazę.

I dobrze pamiętałam - herbatę pić można ale słabą :)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, również planuję zacząć wcielać w życie zasady Montignaca,
generalnie z obiadami myśle że żadnego problemu nie będzie, ale boję sie tych śniadań, bo jakoś mam na nie mało pomysłów, poza tym kocham chleb i wiem że będzie mi cieżko się bez niego obejśc... wiec co z nim łączyć oprócz warzyw? widzę że ryby czyli łosoś i makrela ok, a co jeszcze? rozumiem że np. serek wiejski + warzywa jest ok, a serek + dzem, a można do tego np. wase? i właśnie nie mogłam w bomi znaleźć drzemu słodzonego fruktozą? ktoś coś pisał o lidlu czy tam taki znajdę? jeśli tak to który to? ( co jeszcze z lidla kupujecie co można jeść na tej diecie?) a co z musli? może być np. musli + jogurt? kurcze lipa trochę z tymi owocami przed śniadaniem bo wtedy jakoś mam na nie najmniejszą ochotę... ale jakoś trzeba będzie to wytrzymać... a i mam jeszcze pytanie do osób strosujących dietę czy oprócz niej jakoś intensywnie ćwiczycie? bo widziałam że niektórzy mają super efekty. czy muszą to być koniecznie tylko 3 posiłki? z góry dziękuje za pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słonko wtedy albo nic nie jesz i czekasz na powrót do domu, oby nie za długo, albo kupujesz sobie kabanosa i zagryzasz pomidorem np.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, również planuję zacząć wcielać w życie zasady Montignaca,
generalnie z obiadami myśle że żadnego problemu nie będzie, ale boję sie tych śniadań, bo jakoś mam na nie mało pomysłów, poza tym kocham chleb i wiem że będzie mi cieżko się bez niego obejśc... wiec co z nim łączyć oprócz warzyw? widzę że ryby czyli łosoś i makrela ok, a co jeszcze? rozumiem że np. serek wiejski + warzywa jest ok, a serek + dzem, a można do tego np. wase? i właśnie nie mogłam w bomi znaleźć drzemu słodzonego fruktozą? ktoś coś pisał o lidlu czy tam taki znajdę? jeśli tak to który to? ( co jeszcze z lidla kupujecie co można jeść na tej diecie?) a co z musli? może być np. musli + jogurt? kurcze lipa trochę z tymi owocami przed śniadaniem bo wtedy jakoś mam na nie najmniejszą ochotę... ale jakoś trzeba będzie to wytrzymać... a i mam jeszcze pytanie do osób strosujących dietę czy oprócz niej jakoś intensywnie ćwiczycie? bo widziałam że niektórzy mają super efekty. czy muszą to być koniecznie tylko 3 posiłki? z góry dziękuje za pomoc

Nikiforka ja jestem na Zuzlu i on niby Montignac ale jednak to ostrzejsza dieta, mam bardzo dużo do zrzucenia więc muszę ostrzej.

Możesz serek wiejski ( do 1,5% tł) na wasę ( dozwoloną) i na to dżem.

W Bomi ostatnio wymiotło dżemy, ja kupowałam Carefour Materne.

Na musli trzeba uważać( płatki kukurydziane, rodzynki są niedozwolone)

Ja nie ćwiczę.... i dziś świętuję moją pierwszą, bezpowrotnie straconą dychę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za odpowiedź. OLUSIA 10 kg mniej! WOW gratuluje (zwłaszcza że bez wysilku fizycznego i trzymam kciuki żeby bezpowrotnie), a w jakim czasie udało Ci sie tyle zgubić?
dziewczyny na Montim może zaczniemy pisać swój jadłospis z każdego dnia??? zawsze wpadły by jakieś pomysły, ja dziś zaczęłam:
na śniadanie chleb żytni + serek wiejski
obiad: rybka na parze + sałatka ( lodowa, pomidor, ogorek, papryka)
na kolację na razie pomysłów brak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nikiforka od 16 stycznia.

to ja dzisiaj jem:
Ś: sałatka z tuńczyka ( tuńczyk, papryka, 2 jajka, natka pietruszki, sól, pieprz, odrobina majo, śmietana)

kakao

O: fasolka po bretońsku( bez mięsa)

kawa z mlekiem

K:makrela z ogórkiem kiszonym i papryką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przez miesiąc 10 kg? Wow! strasznie dużo, kurcze i bez ćwiczeń... to mnie zmotywowałaś, ja jednak dołoże orbitrek bo boję sie problemów ze skórą no i daje sobie czas do maja, bo nie sądzę żeby mi tak ładnie poszło, to menu które podałaś ... ja na takim nie dam rady stanowczo za mało jak dla mnie,ale podziwiam i życze dalszej wytrwałości!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czesc Dziewczyny..mam zmaair do Was dolaczyc..hm..mialam to zrobic wwe wt..ale troszke sie u mnie podzialo i nie mialam kiedy kupic produktow..jutro jest sb..zaczynam zatem od jutra..

mam pyt. czy na snaidanie moglabym zjesc salatke z wedzonej makreli z jajkiem i cebula i ogorkiem kiszonym badz konserwowym i do tego chleb (z maki pp - czy on smakuje tak jak zwykly chleb??) badz z pieczyewm wasa?

a na obiad - piersi z kurczaka z grilla z przyprawami i warzywami (salatka z kapusty pekinskiej, kukurydza z puszki, pomidor,ogorek)

na kolacje - kakao, badz platki owsiane na mleku, badz makaron z warzywami?

dobrym pomyslem jest sie dzielenie pomyslalami, co kto jadl bo mi jest okropnie ciezko wymyslac.. twarozkow za bardzo nie lubie..ale raz na jakis czas zjem:P
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kukurydzy z tego co wiem nie mozna. ma wysokie ig ale ja raczej z tych z pytaniami niz z odpowiedziami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kukurydzy nie wolno, ma wysokie IG.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok..w sumie i tak za nia nie przepadam,ale daja ja do salatek by bylo kolorowo:P

a jak to jest z tym chlebem? smakuje tak jak zwykly biały chleb?

czy ktos tu choruje na niedoczynnosc tarczycy badz hashimoto i jest na tej diecie- sa efekety? a jak to jest ze staraniami o dzieciatko? czy ta dieta moze wplynac jakos na wyniki krwi czy cos? nie chcialabym miec problemy z zajsciem w ciaze przez to,ze bede na tej diecie..mam wiele innych gorszych powodow do nie zachodzenia ale mimo to wolalabym wiedziec..
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stokrotka my razem w starających :P myślę że dieta - normalna nie jakaś kilkodniówka która niszczy organizm, nie będzie robić problemów przy zajściu :) co do chorób tarczycy to jest dieta na której mimo problemów z tarczycą można schudnąć :)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1985sloneczko - dziekuje za slowa otuchy - dot staran jak i choroby tarczycy i chudniecia..

trzeba sie wziac za siebie bo wrr..okropnie wygladam:(
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też :P

Aaaa i mam pytanie co z zapomnianym/ bardzo przegapionym posiłkiem?? niestety myślałam że na 18 będę w domu, a tu d*pa nie dość że byłam prawie o 20 to jeszcze niedawno zajarzyłam że kolacji nie jadłam :/
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sloneczko jak nie zdążę zjeść do 18 kolacji to wtedy piję tylko maślankę i jakieś warzywko.

moje dzisiejsze menu

ś: zmęczyłam resztę fasolki po bretońsku
o: rolada z piersi kurczaka + miks sałat ze śmietaną
k: chudy twaróg w plastrach lekko maźnięty dżemem+ ogórek+papryka
w między czasie jedna kawa i jedno kakao no i woda

na wadze - 11.3 kg :-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ś: jajecznica z szynką, pomidorem i cebulką + ogórek zielony do ręki
o:pierś z kurczaka+ miks sałat z pomidorem, ogórkiem+ śmietana
k: jogobella brzoskwiniowa+ papryka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olusia a ta roladka z wczoraj, i ta pierś dziś to jak je robisz?? gotujesz, smażysz czy pieczesz??:>
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olusia szczerze gratuluje i zazdroszczę wyników! jednak jak piszesz co jesz to również podziwiam! bo ja bym nie przeżyła na takim menu a poza tym bałabym sie jojo ... bo pytanie jak długo dasz tak radę, ale trzymam kciuki żeby sie udało!! ja bardziej sie opieram na czystym Montignacu bo zuzla jak dla mniej zbyt rygorystyczna.
u mnie dziś
ś: jabłko, potem po pół godz serek wiejski + dzem + chleb pp
O: makaron z warzywami
K: sałatka z łososiem
a no i pije jedną kawę dziennie na deser
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słoneczko roladkę robię tak:
Pierś rozbijam, solę, smaruję serkiem Almette ziołowym( nie ma cukru ani mączek tł. ponad 20%) zwijam i obsmażam, potem duszę.
Pierś robie normalnie, rozbitą kładę na patelni i smażę na minimalnej ilości tłuszczu, albo bez.

Nikiforko, mi Zuzel właśnie pasuje, bo jest rygor, a mnie trzeba krótko trzymać, każdemu co innego pasuje, ja po poprzednim schudnięciu 30 kg. utrzymywałam wagę ponad rok, do zajścia w ciążę, potem było- hulaj dusza, ciąż nie planuję więcej więc mam nadzieję utrzymać wagę, choć więm, że to będzie walka do końca życia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Allmette jest dozwolony? ale tylko ten ziołowy czy w ogóle?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zmobilizowana przez ten wątek dziś 7. dzień na Zuzlu. Na wadze - 2kg. Pytanko mam o Jogobelle light. Czy można jeść tylko brzoskwiniową czy wszystkie?
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny-masakra,kiedyś myślałam że Dukan to skomplikowana dieta, ale w porównaniu do mm to pikuś.
Czytam i czytam i ciężko mi tak na 100% wszystko zakumać, a muszę coś zacząć,żeby do lata jakoś wyglądać. Po ciąży mam 20kg do zgubienia....
Jeżeli ktoś jest dobrze w temacie to proszę o rozwianie moich wątpliwości.
Jeśli dobrze rozumiem:
Jemy 3 posiłki dziennie 2 węglowe i 1 tłuszczowy ( czy może być odwrotnie? albo czy mogą być 3 węglowe? albo tylko 3 tłuszczowe? Czy musi być ta proporcja?????)
Do każdego posiłku warzywa (węglowego i tłuszczowego)
A nabiały to odrębna grupa? Bo nabiał łaczymy z węglami np chlebkiem i z tłuszczami np zupą???? Czy motam się????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jogobelle można jeszcze ananasową na pewno nie można tych co mają w skladzie koncentrat z buraka

posiłek musi być w ciągu dnia jeden tłuszczowy jeden węglowy reszta dowolna

do każdego posiłku warzywa
nabiał do 1,5% czyli chudy twarog maślanki,kefiry,jogurty to do węgli
nabiał powyżej 16% śmietany, żółte sery, fety,mozarelle,camemberty to do tłuszczy
córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie od 2 tygodni waga stoi schudłam 7kg i sie podłamałam bo myślałam że zdążę schudnąć do chrzcin, a niestety nie mieszczę się w sukienkę w biuście :( mam takie wielkie baniaki przez to karmienie
córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak to jest z ilością jedzenia? Dowolna? Dla jednych 3 wasy na śniadanie to dużo a dla innych 6 to niewiele???
Ile można jeść??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem jak to jest z ilością, ja na przykład się nie ograniczam i jem tyle ile potrzebuję:)
córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to chyba od jutra spróbuje:) Jak mała się wyśpi to na zakupy sie wybiorę i coś na jutro kupię:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
OLUSIA
ś: jajecznica z szynką, pomidorem i cebulką + ogórek zielony do ręki
o:pierś z kurczaka+ miks sałat z pomidorem, ogórkiem+ śmietana
k: jogobella brzoskwiniowa+ papryka

Ale Twoja dzienna dawka kcal to chyba z 600, to nic dziwnego,że tak szybko chudniesz. A podobno w mm nie chodzi o ograniczanie ilości kcal tylko o właściwym doborze potraw,żeby nie było potem jojo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nikiforka, czytaj skład serków, wydaje mi się, że każdy Almette można, to samo Tartare.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Judina tylko brzoskwiniowy Light, reszta jest słodzona sokiem z winogron lub buraków.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam nadzieje że rzeczywiscie można allmette - było by super bo uwielbiam! ale sprawdzę jutro w sklepie bo coś mi sie wierzyć nie chce,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewa gratuluję spadku, nie łam się mi też waga stała dwa tygodnie!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Magda, dokładnie podobnie pomyślałam i podziwiam że Olusia sie tym najada, ale kazdy zna najlepiej swój organizm i wie co robić, kiedyś stosowałam taką dietę niskokaloryczną i oprócz tego że chodziłam permamentnie gloda i zła, to po skończeniu diety i zwiększeniu kcal kg wróciły z podwójną siłą, więc mi taka dieta nie służy, na MM nie ogranicza się ilości, chodzi o jakość jedzenia, ograniczeniem jest ilośc posiłków, bo nie można podjadać, dla mnie osobiście 3 posiłki to za mało bo wychodzą mi za długie przerwy między posiłkami więc od jutra spróbuję 4 ( tzn. zamiast super kolacji zjem ją na II śniadanie, a na kolację może tylko jogurt), dla mnie chyba najgorsze w MM jest brak owoców w ciągu dnia, a rano ciężko mi sie do nich zmusić, ale trzeba sie przestawić!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika zapewniam Cię że mam więcej kalorii niż 600, w Montim chodzi o to, żeby nie chodzić głodnym, ja mam duże porcje, jem na tyle powoli na ile dzieci mi dadzą, no i czasowo wyrabiam się z trzema posiłkami, czyli minimum, ale już mi się organizm przyzwyczaił do przerw i 2h po śniadaniu piję kakao a 2h po obiedzie piję kawę.

Wiecie jakiego powera dostałam, spadki bardzo motywują!!
jeszcze 10 kg i będę się mieścić w ciuchy sprzed ciąży buahahahhaha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nikiforka ale pamiętaj, że ten serek tylko do tłuszczy nie do chlebka :-P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój wywód był do Magdy nie do Moniki ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie tak czytałam bo w sumie może Olusia30 je tą jajecznicę z szynką z 10jaj ;P
ja jem 2 normalne śniadania
I ś: 9:00
II ś: 12:00
o: 15:00
k: 18:00

i np dziś mam:

I ś: 1/3 opakowania (całe opakowanie 250g) twarogu chudego nawilżonego odtłuszczonym jogurtem naturalnym z dżemem truskawkowym z lidla :)
II ś: łosoś wędzony (opakowanie całe!!:P) do tego zjadłam jedną "deskę" wasy
o: zupa pomidorowa z mięskiem z podudzi kuraka (wielka micha!!)
k: pół opakowania mix sałat z wkrojonym pomidorem i czymś tam jeszcze albo z oliwą z oliwek z sokiem z cytryny albo z naturalnym jogurtem - jeszcze zobaczę ;)

A ja kawę piję z samego rana (kawę zbożową) czyli ok 8:00 i nie traktuje tego jak posiłek, z rana muszę napić się czegoś ciepłego bo jest zima i te de ;) a przed obiadem tak 0 14:30 piję herbatę - słabą :) ale to dlatego że jeszcze jestem chora :P no i niestety ssam tabletki na gardło. I nie wiem czy i ile straciłam od środy - przed rozpoczęciem diety nie weszłam na wagę i nawet nie wiem gdzie ona jest schowana :P czekam na efekty na ciuchach :P
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jutro rano się ważę i zaczynam:)
Na śniadanko chlebek z chudym twarogiem i pomidorkiem do tego
2 śniadanie nie mam pomysłu....(jak nie będę głodna to nic,ale wątpie w to)
obiad pierś z kurczaka z warzywami (zrobię w parowarze)
Kolacja ...nie wiem chlebka nie mogę już.... jakiś jogurt nat i warzywko...

Może tak być???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
magda twoje menu na jutro brzmi jak porcja głodowa :)

podsyłam kilka propozycji:

Przykładowo:
"śniadanie węglowe- płatki owsiane, żytnie, jęczmienne z mlekiem/ jogurtem 0%, twaróg 0%, dżem na fruktozie (oszczędnie), chleb z mąki pełnego przemiału, ryż, makaron bezjajeczny, surowe warzywa - do wyboru do koloru. Przed takim śniadaniem (30 min.) możesz zjeść owoc. Ten rodzaj śniadania totalnie bez tłuszczu!

śniadanie tłuszczowe - jajka, wędliny, sery, ryby, surowe warzywa (bez gotowanych marchewek, buraków i ziemniaków) - bez wymienionych wyżej, bez ketchupów, musztard itp. zawierających cukier.
Obiad węglowy - ryż, makaron z mąki durum bez jajek, surowe i gotowane warzywa (bez gotowanych marchewek, buraków i ziemniaków, kukurydzy, groszku - patrz tabela IG), sosy na bazie warzyw i jogurtu 0%.

Obiad tłuszczowy - mięsa, sery, ryby, jaja, surowe i gotowane warzywa (bez gotowanych marchewek, buraków i ziemniaków, kukurydzy, groszku - patrz tabela IG), sosy na bazie wywarów z mięsa i śmietany, oleje, oliwki.
Kolacja to lżejsza wersja obiadów.

1.twaróg 80g + cały jogo 0% + warzywka np.: ogórek, rzodkiewka, szczypior
2. jogo 0% z ryzem Basmati i pomidorami na zimno w formie sałatki
3. tuńczyk wsw + warzywa w formie sałatki lub tuńczyk wsw z przec.pom. zagryzany warzywami
4. wędzony kurczak (bez skórki) pokrojony + warzywa w formie sałatki lub kurczak wędzony na ciepło zagryzany warzywami
5. duszona pierś kurczaka z warzywami lub na zimno jako sałatka.
6. soczewica z pieczarkami, cebulą i ogórkiem kiszonym lub z innymi warzywami
7. ser tofu feta z dużą ilością warzyw jako sałatka lub zwykła feta
8. makaron al dente na zimno w sałatce z jogo 0%
9. rybka duszona w warzywach
10. szynka chuda w kostkę z warzywami w formie sałatki (dużo warzyw błonnikowo bogatych)
11. makrela wędzona (dobry tluszcz) z dużą ilością warzyw
12. leczo z kostką sojową
13. soja z warzywami
14. kasza pęczak z warzywami"
córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jakie wędliny mozna jesc??

miodu rozumiem - tez nie mozna uzywac? nawet kilka kropli na twarog? :(
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale zamiast miodu możesz dżemu truskawkowego :D ale!! tylko określonego dżemu!!
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki ewaaa:)
No masz racje sama się przeraziłam że tak mało wyszło:)
Na śniadanko zjadłam: o 8.30 jabłko, ok.9. 2 kromki ciemnego chleba z twarogiem 0%, na to 2 pomidorki i pół papryki.
Teraz czekam na jedzonko koło 12:) Mam kupionego łososia i zrobię go na parze z warzywami (mix warzyw kalafior,brokół jest tam też marchewka ale ją oddam synkowi,a sama zjem może surową marchew do tego)
a jak zrobiłabym sobie z jogurtu sos czosnkowy do warzyw?? albo ze śmietany 18% bo to do tłuszczy się zalicza? Dobrze myślę?

Potem koło 16 coś zjem, bo 3 posiłki to dla mnie za mało:)
i kolacja o 19-nie za późno? chodzę spać koło północy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możesz zrobić tłusty sos do posiłku tłuszczowego, ale najlepiej nie nabiałowy. Nabiał powinien być niskotłuszczowy.

Na Montignacu najlepiej dopieszczać się smażeniem lub duszeniem na oliwie, skoro jest to dozwolone :) Najczęsciej do mięsa robiłam duszoną paprykę z ząbkiem czosnku i oregano, mniam :) Pyszny jest smażony seler pociety w paski, mozna dodać smażoną cebulę, oregano, curry, sól, pieprz i na koniec garść zielonej pietruszki.

Inaczej wychodzi wymęczona dieta jak każda inna.

Ale zadroszczę wyników, Olusia :)

Robię trzecie podejście, od piątku :D Połowa zakupów zrobiona, oby tym razem się udało...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiedzie mi czy tak może być:

Łosoś:
filety łososia
sól morska
1 łyżka oliwy z oliwek
Sos bazyliowy:
1 duży lub 2 mniejsze pęczki bazylii
100 ml śmietanki kremowej 30%
sól morska i świeżo zmielony lub młotkowany czarny pieprz
szczypta cukru
1/2 łyżeczki soku z cytryny
1 ząbek czosnku
100 ml gęstej śmietany 18%
oraz (niekoniecznie):
1/3 szklanki listków mięty
1 łyżeczka oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oczywiście bez cukru
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agatha ja sama nie mogę uwierzyć, a do powrotu na dietę czekałam rok, co zaczynałam to klapa :-/

Monika łosoś jak dla mnie super!!!

Waga mi stanęła... w końcu hehehhe...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czesc Dziewczyny,

mam takie pytanko - gdzie dostane make z pelnego przemialu? wczoraj w carefourze nie moglam znalezc same tylko typ 450 -500:((, kupilam fruktoze, warzywa, jablka, miesko, jogurty..

ktos tutaj pisal (nie pamietam nikcow,za co przepraszam) ze mozna jesc takze jogurty ananasowe light jogobella - to prawda? czytalam sklad i maja napisane cukier(fruktoza) wiec chyba mozna tak?

i mam jeszcze pyt. jaki chlebek wasa mozna jesc? bo wczoraj zglupialam przy polce z wasa...ogolnie wyczytalam w skladzie,ze chyba kazdy z nich ma weglowodany w tym cukry..a cukrow nie mzona przeciez..

a ogolnie pieczywo z pp mzona dostac? czy ono smakuje tak jak zwykly chleb?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A makrelę wędzona moge zjesc na obiad???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mąkę pp znajdziesz w bomi :)
na mój gust to jogobelli light żadnej, ale podobno można brzoskwiniową ;P
pieczywko wasa sport albo żytnie :)
http://mirko24.pl/img/p/301-319-large.jpg
http://mirko24.pl/img/p/298-316-large.jpg

mnie interesuje inna sprawa.. dżem z lidla... oni te light dżemy mają w kilku smakach porównałam wszystkie mają taki sam skład czyli inny smak niż truskawkę też mogę? :D
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słoneczko można każdy smak.

Mąka w Carefour też jest, albo na zdrowej żywności, Koło olei chyba, i na mąkach, obok zwykłych jest orkiszowa ale za 11 zł.
Największy wybór mąk w najniższych cenach jest w Auchan
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co mam zrobic jak nie ma w moim miescie Bomi ani Auchan?;-((

wase kupilam zytnia light lekka jakas..
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stokrotko Wasa ta dobra ma dołki ni jest płaska, gładka, a chyba ta Twoja właśnie taka jest co ?

w innych marketach też jest mąka PP, trzeba poszukać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wczoraj spedzilam chyba z pol godziny przy tych makach..nie znalazlam..tylko orkiszowa..no ale sprobuje do netto jeszcze uderzyc i w tesco..

a nie wiem jaka jest ta wasa-gladka czy z dziurkami bo nie otowrzylam jeszcze:P

czekam na wszystkie produkty i ruszam...z Wami:-))
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Orkiszowa jest naj smaczniejsz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
olusia - takie jak przestawilas mozna jesc tak?

a jadlas chleb z maki pp? smakuje jak zwykly chleb?

jak dostane odpowiednia wase, make z pp..to zaczynam moja walke z kg:-))
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak to są dozwolone "chlebki"
Ja zdecydowanie wolę własny, nie ma co porównywać z dechami.
Muszę nabyć tylko mąkę, zrobię zakwas i będę piekła, na drożdżach też można.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja chce upiec chlebek ale maki nie mgoe znalezc..podwieczor zorbie pielgrzymke po wiekszych sklepach:P
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jeszcze sobie przejrzyj:

http://montignac.webd.pl/viewtopic.php?t=101
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupilam make z pp 1850 za 2.69 chyba..to malo..myslalamz,e wiecej bedzie kosztowala..ale i byly takie typu 2000 za 5 zl..w tesco:-) zaopatrzylam sie w serek homogenizowany chudy, warzywa, mieso...co moge upiec z tej maki? jakis latwy i szybki przepis na cos dobrego?;-)
moge np. nalesniki z tym chudym twarogiem?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
puk..puk..
ale tu cicho:(

jestem z Wami :-))

na 1 sn - jablko..(mam pyt.mozna tylko 1?)
na 2 sn - jogurt brzoskiwniowy i swiezy ogorke, marchewka i pomidor
na obiad- piers z kurczaka grillowana i warzywa z patelni..

na kolacje- planuje kefir, warzywa..a jakbym byla glodna to serek homo..

dostalam dzisiaj dzem light - moreny bodajze..ale w skladzie ma napisane cukier..a czytalam,ze go polecacie..to jak mozna czy nie?

no a warzywa na patelnie mozna tak? szukalam takie bez ziemniakow..ale nie znalazlam..to kupilam z ziemniakami,ale ich nie jem:-)

znalazalm serek % tl, z maluty chyba...z ogorkiem swiezym - mozna taki jesc?

zwazylam sie dzisiaj i zobacze za tydzin czy cos schudlam..poki co jestem po obiedzie..najedzona..zobaczymy jak bedzie pozniej:-))

pozdrawiam
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stokrotko pierwszy błąd to 1 śn, jabłka nie traktujemy jako osobnego posiłku, jesz go przed śniadaniem, więc to co jesz na drugie śniadanie powinno być na pierwsze, poza tym coś mało tego, będziesz głodna!
Obiad ok.

Dzem Materne są z cukrem i bez, te na fruktozie mają jasno niebieskie opakowanie

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olusia, maialas racje - bylam glodna tosdzke..tak okolo 19 jadalm kolacje ale szlam spac po 23 i okolo 22 czulam ssanie..poszlam spac..:P

rani zjadalam jablko dzisiaj..
nastepnie
1 sr - 3 kawalki chleba wasa z serkiem chudym z ogorkiem (taki serek -pisalam wyzej o nim) plus ogorek swiezy i pomidor...
na obiad - jogurt naturalny oraz warzywa (papryka,cebula,pomidor i ogorek) wraz z miesem (czy mieso mielone wieprzowe mozna jesc??)

na kolacje hm..jeszcze nie wiem..mozliwe,ze makraon brazowy z cynamonem (mozna?)

dzisiaj bylam na spacerze - akcja ze schronsika dla pieskow..i szlismy 10 kmh..mialam sredniej wielkosci psa na smyczy..troche sie wyrywal..ale powiem Wam,ze po tych 10 km padam...troche wysilku tez wskazane:-))
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaa..dzem taki mam tylko,ze trustawkowy..byly jeszcze iwsna i brzoskwinia:-))

czy moge twarog z tym dzeme na kolacje? albo nalesniki z maki pp i twarog z dzemem do tego?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na obiad nie możesz wymieszać jogo nat. z mięsem, jogo to węgiel, mieso to tłuszcz.

jedzenie mączne jemy tylko do południa, dżem też, ale mi się zdarza na kolację
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ehh..to nie mam pomyslu na kolacje..Olusia a co ty jadasz na kolacje?

podziel się proszę swoim menu ze mną bo mi tak cieżko coś wymyślec..zeby bylo ok..zeby nie bylo gaf:(
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gafy będziesz jeszcze długo robić, nie zrażaj się, póżniej napiszę co jem, bo mi mały nie daje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh..dzieki za pocieszenie..

w takim razie czekma na jadlospis:-))

przyjemnego popoludnia
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja powoli tez sie nastawialam na diete, niestety ksiazki nie udalo mi sie jeszcze kupic wiec ide po internetowym-omacku, na poczatek robie bez slodkiego calkiem, zobacze jak to wyjdzie

psychicznie dojrzalam, od dzis zaczełam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
puk puk jeste tu ktos? nic nie piszecie Dziewczyny..zostalam sama na polu walki? :(
ciezko mi..ogolnie do godziny 18 jest ok..zjem 1 sniadanie - 2-3 kawalki wasy z warzywami i serkiem chudym , na 2 sniadanie najczesciej jogurt jogobella light..na obiad mieso i warzywka..a na kolacje - brak pomyslow..:/
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zostałaś sama :-) Jutro drugi tydzień mojej diety się kończy, już się nie mogę doczekać ważenia. Dziś miałam kryzys i prawie kupiłam kawał ciacha w Sowie, ale powstrzymałam się i jestem z siebie dumna :-)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj jak dobrze,ze jestes:-) ja pewnie co chwile cos robie/jem nie tak jak powinnam..nie czuje bym cos schudla..choc dopiero to moj 4 dzien..dzisiaj bylam w Sowie i kupilam szarlotke do sisorty- szlam na goscine..ale ja nie ruszylam ani kawaleczka..natomiast...wypilam pol szklanki spirte bo pic mi sie chcialo a nic innego nei bylo:// teraz mam wyrzuty:(

mozesz mi napisac co jadasz na kolacje i obiady?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na obiad najczęściej jakieś mięso i surówka - to samo co dla męża, tylko bez panierek, zasmażek i innych zakazanych rzeczy. Dla urozmaicenia - zupa. Kolacje z kolei to najczęściej jakaś sałatka, ugotowane jajka, jogurt z twarożkiem. Ja już tak jak pisałam, drugi tydzień na diecie, powoli zaczyna mi brakować inspiracji. Polecam forum zuzla, tam jest mnóstwo fajnych i urozmaiconych przepisów. To kopalnia wiedzy dla "dietujących". Znajdziesz tam też przykładowe jadłospisy. Tylko gotować się nie chce :-) Ja po pierwszym tygodniu miałam -2 kg, taki widok na wadze to na prawdę ogromna motywacja :-) Nie przejmuj się tym spritem, każdy ma chwile słabości. Moją słabostką są warzywa, jem ich za mało do posiłków, a wyczytałam, że to ma również wpływ na chudnięcie. Dużo wytrwałości życzę ;-)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny a jak z tymi sokami to do kazdego posilku czy np tylko do wegli ,
orzechy? w sumie sa tluste wiec do tluszczy.

ja oprocz dietki mm to jeszcze steper skretny czy jak to zwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja myslalam ze jajko ugotoweane to tluszcz..i ze na kolacje maja byc weglowodany..
a herbate pije 1, czasami 2 zwykle ale slabe..bez ukochanego cukru..
ja najwiecej na sniadania i boiady jem warzyw..a moge np. na kolacje zjesc jogurt naturalny i pokroojnoa marchweke i ogorka? a ogorki konserwowowe tez mozna? (maminej roboty)
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ogórki maminej roboty mają najprawdopodobnie cukier! więc nie można:) Możesz zrobić sama z fruktozą (no nie teraz, bo ogórów brak:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja zarzuciłam diete... Nawet nie wiem czy cokolwiek schudłam :/
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zapytam mame czy dodaje cukier do takowych ogorkow..

a taki gotowany kalafior mozna spokojnie zjesc z np. piesia z kurczaka z grillu -tak?

a te jaja mzona czy nie na kolacje?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
taki kalafior z piersią - jak najbardziej. jajka to tłuszcze. zasady mówią, że jeden posiłek dziennie ma być węglowy, a jeden tluszczowy. pozostałe dowolnie. także nie ma przeszkód co do jajec na kolację. podobno po dłuższym stosowaniu diety można zaobserwować, jakie posiłki o jakiej porze najskuteczniej odchudzaja, ale to już wyższy poziom zaawansowania :-) ja po drugim tygodniu diety 0,5 kg tylko. miałam nadzieję na powtorke z pierwszego Tyg, czyli -2kg. no ale walczę dalej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
judina - teraz moze wody sie zatrzymaly...albo organizm walczy by nie oddac kilogramow:-))

ja nie wiem czy i ile schudne..ale mimo to cieszy mnie fakt,ze walcze..ze slodczyami..z regularnymi posilkami..ze polubilam pic wode ng..ze czuje ze moj brzuch nie jest taki wielki..
jadlam obiad okolo 14.30 (salatke z kapusty pekinskiej,z ogorkiem swiezym, pomidorem i drobno pokrojona piersia z kurczaka)

na kolacje mysle o makaronie...

chcialabym tak 4 kg na miesiac schudnac...jakby bylo lepiej byloby super..ale te 4 by mnie usatysfakcjonowaly:-)

do czerwca juz blisko..a musze byc piekna i zgrabna:-)
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to dołączam do Was :-)
cel :7kg
Póki co czytam i niewiele rozumiem :-/
na śniadanko zjadłam :2x jajko+sałata+pomidor+ogórek+rzodkiewka+żółty ser+2 kromki chlebka - przedobrzyłam z czymś?
na obiad będzie pierś w pomidorach
na kolację pomysłu brak może twarożek z dżemem
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Iwonka to witam w gronie walaczaych z kg:-) choc ostatnio tu tak jakos cicho..ja tez ciagle sie gubie w tej diecie.dlatego nie sadze bym przez ten tydzien cos schudla..
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Iwonko z tego co się orientuje to na kolacje nie za bardzo możesz dżem... dżem -czyli fruktozę tylko rano
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
faktycznie,dziękuję :-) taka informacja gdzieś wyżej się pojawiła, tylko że nie mogę tego ogarnąć, poza tym chlebek przed południem, czyli do jogurtu zjem.... hmmm
a gdzie kupujecie twarożek i ile ma %? bo Mąż znalazł jedynie 12%
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a do piersi + pomidory + fasolka zielona + mozzarella może być?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zaczynam dzien od jablka kwasnego,
potem twarozek 0% ze smietana sola pieprzem i papryka na dwoch wazach - o dziwo mi starcza,surowka pekinska ogorek i papryka z czubryca i cytryna
obiad- mielone, cukinia podsmarzana i posypana zielona czubryca plus zoltym serem,
na kolacje ugotuje ryzu naturalnego ze smietana10% i cynamonem plus kefir
ja musze jesc kolacje pozadne ktore poleza w brzuchu, bo jak zjem o 18-19 a ide spac o23-24 to trzeba wytrzymac bez jedzenia ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a sprobuj powoli przechodzic, najpierw zacznij od tych owoce + trzy posilki , bez pojadania i takich tam slodyczy, tylko sycace 3 posilki.
mysle ze wiele sukcesu w tym lezy zeby nie pojadac i nie jesc wieczorem.
a przy okazji patrz na to co jesz zeby mialo jak niskie/srednie ig a nie wysokie.

trzymam kciuki zawsze mozna od nowa nawet jak sie pojadlo nie tak jak powinno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
napiszcie mi proszę szybko o co chodziło z jogurtami jogobella, któryś można jeść bezkarnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jogobella light ananasowa i brzoskwiniowa - w carrefourze najmniej dostępne..czyli najbardziej pozadane przez klientow:-)

czy na kolacje mozna jajka ugotowane zjesc? ile sztuk:P
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha czyli jak wysłałam właśnie Męża do pobliskiego sklepu to pewnie wróci z niczym :-( a taka mnie naszła ochota :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny jogurt można jeść TYLKO brzoskwiniowy light jogobella. Co do połączenia ryż+śmietana to jest zły!! Bo ryż to węgle, a śmietana należy do tłuszczy. Można zjeść kolację nawet o 21 jeśli się chodzi spać o 24-1 w nocy - ja tak robiłam i schudłam bardzo dużo, poza tym powiedziała mi o tym moja znajoma dietetyczka. Dziewczyny czy któraś orientuje się może, czy do śniadania trzeba zjeść białko? Np. twaróg, mleko lub coś w tym stylu? I czy to dotyczy zarówno śniadania tłuszczowego jak i węglowodanowego? Bo ja bardzo często jem śniadanie tłuszczowe i zastanawiam się, czy do niego również mam to białko wcinać? Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co sie orientuje białko do śniadania nie jest konieczne, ważne żeby zjeść go określoną ilośc przez cały dzień, śniadania węglowe? a możesz podać jakieś propozycję? bo ja już mam powoli dosyć serka wiejskiego i twarogu, a kiełbasa bez chleba mi nie pasuje, poza tym z tego co sie orientowałam mało która wędlina jest dozwolona, wg. jednego z forum podanego wyżej http://montignac.webd.pl/ jogobella jest zakazana, tylko jogurt naturalny... ale ja od czasu do czasu ja jem.
dziewczyny dzielcie sie swoim jadłospisem to będzie łatwiej coś wymyślać, zwłaszcza jeśli chodzi o śniadania i kolacje bo chyba z tym każdy ma największy problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nikiforka ja zazwyczaj na śniadania jem naleśniki z dżemem lub ew. kabanosa z Biedronki z serem pleśniowym camembert :) czasem też zdarza mi się zrobić muffinki i zajadam je również z dżemem. Dziś np. zjadłam parówki z kurcząt wędzone i do tego ogórek zielony :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie rozumiem..wyzej Dziewczyny pisaly,ze jogobelle light mozna tylko brzoskwiniowa bo jest na fruktozie...sprawdzalam i ananasowa tez jest fruktozie wiec chyba mozna co??

~A./ mozesz napisac jak robisz muffinki i nalesniki? bo ja probowalam zrobic nalesniki z maki pp ale za cholercie nie chcialy mi wyjsc..:((

ja na sniadanie dzisiaj jem chlebek wasa z twarogiem i dzemem, ogorka,papryke..

na drugie sniadanie jogurt..

na obiad - nie wiem...

na kolacje myslalam o tych nalesnikach..
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Iwonka w Twoim sniadaniu jest błąd, nie jemy chleba z serem żółtym, jajkiem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jogobela ananasowa też może być,
ja dziś na śniadanko otręby owsiane+owoce mrożone (maliny,truskawki)zalane mleczkiem 1,5%- i do mikrofali na 2 min...pychotka:) + a potem marchewka:)-bo warzywko musi być:)
około 12 będzie drugie śniadanko ( mąż jadł pstrąga wędzonego na śniadanko i zostało pół więc zjem tego pstrąga i jakieś warzywka
na obiadek będzie łosoś z warzywami może w sosie bazyliowym (gdzies wyżej o pisałam przepis na sosik bazyliowy-pyszny, polewam nim łososia i warzywka (brokuły i kalafiorki)
a kolacja...może makaron ciemny (boa mam ugotowany od wczoraj) z sosem pomidorowym:)

Powodzonka:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tą różnicą że ananas ma ig 60 a brzoskwinia 30, dlatego NIE jemy ananasa, a tym bardzie przetworzonego w jogurcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ups..a ja dzisiaj jadlam jogurt z ananasem bo brzoskwiniowego nie dostalam://

mozecie pdoac przepis na sprawdzone nalesniki..takie co wyjda na pewno?;-)
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olusia wieczorem się zorientowałam, powoli się nauczę, oby nie za powoli :-/
dziś na śniadanie zjadlam chlebek+twarożek+dżem, ale właśnei doczytałam że trzeba też warzywa ... no i tak się człowiek najlepiej uczy na błędach wlasnych
Teraz idę robić makaron w pomidorach

aha gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? wlaściwie nie znam asortymentu poza tesco, no i gdzie kupujecie takie rzeczy jak twarożek 0% i w ogóle wszystko 0% ? bo się na mnie na osiedlu patrzą jakbym z księżyca spadła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Iwonka-warzywa jemy do KAŻDEGO posiłku:)-prosta zasada:)
Olusia-masz rację z tą jogobellą:) wszyscy tylko o tym soku z buraka, a nikt o iG nie pomyślał:)
U mnie dziś zapowiadało się pięknie a wyszła porażka...:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a czy robiąc naleśniki białko najpierw ubijacie, czy wrzucacie po prostu w całości?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a jaki robicie sos do mięsa? Chciałabym jutro zrobić pierś z kuraka i posmarować ją serkiem alemette, następnie obsmażyć i wrzucić do garnka żeby się poddusiła, ale kompletnie nie wiem, jakich dodać do tego przypraw, żeby wyszedł smaczny sos :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hey Dziewczyny..jestem po pierwszym tyg diety..pierwszym wazeniu...i pierwszej niespodziance..mam -2,5kg;-))

dzisiaj zgrzeszylam bo zjadlam 2 cukierki....ale mam wyrzuty sumienia..
:((

czekam do kolacji..i od jutra od nowa...

czy zamiast twarogu chudego do ciasta nalesnikowego moge dac serek chudy homogenizowany?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny gdzie kupujecie mąkę orkiszową i jaka w ogóle mąka jest najsmaczniejsza do naleśników, placków itp.?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupiilam w tesco za 2,49 bodajze ale z pelnego przemilau 1850...nie udalo mi sei zrobic nalesnikow..ale dostalam teraz nowy przepis i mam zamiar go wyprobwac aczkolwiek nie wiem czy zamiast twarogu chudego moge dac serek chudy homogenizowany:/
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny czy mąka pp typ 1850 to jest tzw. mąka graham?? Bo kurcze tylko taką znalazłam i tak się zastanawiam, czy to właśnie z tej mam robić naleśniki?? Gdzie w ogóle kupujecie te mąki typ 1850,2000 itp.?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem czy to graham,ale moja nie byla taka biala jak zwykla maka..raczej takiego ciemnjeiszego koloru..

wlasnie mi przypomnialas,ze mialam zamiar robic nalesniki..ale juz teraz nie robie...moze jutro..

no i z tesco jest tych mak od koloru do wyboru:-) ceny rowniez..

czy moge zjesc mieso z kurczaka ugotowane i wypic ten rosol z tego?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
stokrotka bo właśnie na tej mące którą ja kupiłam (typ 1850) jest napisane: graham, dlatego się zastanawiam, czy takowa nadaje się do robienia muffinów, naleśników itp. Jutro koniecznie muszę się wybrać do tesco. Rosół do mięsa jak najbardziej możesz wypić (o ile nie jest gotowany na kostkach rosołowych itp. badziewiach).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
stokrotka wydaje mi się że możesz zjeść rosół z mięskiem, jest to w całości posiłek tłuszczowy (tylko nie jedz marchewki i selera z rosołu-mają wysoki IG)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja od tygodnia tak grzeszę ,że wstyd sie przyznać a i jeszcze baterie mi sie w wadze wyczerpały hehe to chyba zły znak ;]
córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to u mnie po 5 dniach - 2kg :-)
ale troszeczkę sobie folgowalam, bo 2x mieliśmy naleśniki na kolację, a wczoraj zjadłam jogurt jogobella na kolację,
Dziewczyny pytanie w kwestii orzechów, kiedy i do czego można wcinać?
co do mąki potwierdzam, w tescko po niecałe 3pln 2 gatunki kupowaliśmy
Aha zupę z soczewicy robiłam, nie najlepiej się po niej czulam i jakoś zrazilam :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czesc Dziewczyny:-)
fajnie,ze sie odezwałyście..:-)
ja w tym tyg a dopiero co sie zaczal tez sobie pozwolilam nadto i mam teraz wyrzuty:// wczoraj zjadlam sliwke jakss tam (smakowala jak sliwka wegierka a wygladala jak morela tyle,ze ciemna skorka) po poludniu...

skusilam sie tez na cukierka-krokwe:/ :((

dzisiaj walcze..
na obiad zjem to mieso z rosolem..

na koalcje mam zawsze najwieksze problemy..no ale cos wymysle..soczewcy nie lubie wiec zupa z niej odpada..

no i musze sie pochwalic..skoro taki beznadziejny bilans mi wyszedl..-zaczelam robic brzuszki..od srody zeszlego tyg..codziennie po 15 x 10 - czyli 150 brzuszkow..

zakwasy mialam straszne..no ale mam wrazenie (oby to nie bylo tylko wrazenie) ze mam mniejszy brzuch:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej ja w weekend mialam akcje malowanie wiec mialam po 2 posilki tluszczowe i gdzies pomiedzy posilkami zjadlam kilka kostek gorzkiej czekolady bo nie mialam sily, a pizza to nie za bardzo, w niedziele zjadlam o 23 ale poszlismy spac o 2 ;)
a wlasciwie jak to jest czy najkozystniej 2 weglowe i 1 tluszczowy czy nie wskazane sa 2 tluszczowe i jeden weglo? bo sie przyznam ze na tluszczowe to wiecej rzeczy mozna wykombinowac, a do miesnego obiadu potem salatka z wedlina to za duzo - a na kolacje to juz fajniej ;)

za 2 tyg mam urodziny syna i chcialabym zrobic slodkosci dozwolone w montignacu lecz nie koniecznie z 1wszej fazy , bedzie jeszcze dwoje diabetykow wiec jak znalazl ;) czy sa jakies dobre ciasta na pp(np wuzetka czy jakies inne przekladance) czy tylkko biszkopt na maczce migdalowej?no i jaka fruktoze kupujecie(ja narazie nic nie slodze)

ech musze w koncu ksiazke kupic.

ja cwicze po 20-30 min na steperze , robie serie 10 pompek dieta taka nie do konca bezbledna i po tygodniu mam 2 kg mniej(jednak mysle ze to glownie zeszly zalegacze z jelit i woda) , ale mnie to cieszy , nie jest to uciazliwa dieta, wiez jestem zadowolona,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny jak dieta? Dawajcie swoje przepisy na obiady, bo mi się wena kończy :( Dziś zrobiłam sobie Dzień Kobiet i zjadłam trochę czekolady gorzkiej z orzechami i mam teraz wyrzuty sumienia:( Ale za karę wskoczyłam na orbitrek na 45 min. ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hey hey:-)) ja wczoraj zrobilam nalesniki z maki pp z serkiem naturalnym homo...dodalam troszke fruktozy..zjem na sniadanie dzisiaj:-)

tez mam problem z przygotowywaniem jedzenia..nie wiem co na kolacje..co na obiady..ehh...

w tym tyg chyba nic mi nie ubylo..:( wazenie w nd..
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wczoraj na kolacje mialam salatke z tunczyka,
dzis na obiad fasolowa bez ziemniakow, potem jezeli cos zostanie to przerobie swoja czesc na fasolke po bretonsku

kolacje to moga byc rozne makarony ciemne z sosami, leczo z ryzem(duszone bez tluszczu) i inne takie
tu troche inspiracji mozna znalezc :
http://dietamm.com/przykladowy-jadlospis
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny jakie wino można ewentualnie wypić od czasu do czasu w diecie mm? Wytrawne czerwone czy półwytrawne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wino wytrawne.
Się pochwalę: -3,7 kg po trzech tygodniach diety.
JuHuu :-)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
olusia a ta ryba po grecku bez marchwi to zjadliwa jest? :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny jak to jest z tym dżemem materne? Dozwolony jest każdy smak, czy tylko jakiś określony? Bo wczoraj kupiłam materne light porzeczkowy (jasnoniebieski słoik), ale dziś spojrzałam na skład i jest cukier :((( I się zastanawiam, czy można go jeść??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy znacie jakieś smaczne i sprawdzone przepisy na dania z zieloną soczewicą? Wczoraj ją kupiłam i zastanawiam się, co z nią zrobić;D W necie jest kilka przepisów, ale zastanawiam się który jest sprawdzony i naprawdę smaczny :) Aha i jeszcze jedno pytanko;) Chciałabym zrobić trufle montignakowskie, ale w przepisie jest napisane, że potrzebna jest śmietanka kremówka 12%. Obskoczyłam wczoraj kilka sklepów i podobno kremówka jest tylko 30%, a jak jest 12% śmietanka, to nie jest tzw. kremówką, więc zgłupiałam i już sama nie wiem którą mam dodać do tych trufli :((((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze chodzi ze slodka 12% ta kawowa a nie kwasna zupowa?!?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
materne oglądałam uważnie, każda ma cukier więc jakieś inne zakupiłam na fruktozie, i też zachodzę dlaczego materne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny co mogę zrobić z kaszy jaglanej?
u mnie waga od 3 dni stoi w miejscu, a nie grzeszę :-)
ale po 13 dniach - 2,5kg, więc i tak jestem happy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie podobnie staneła waga ale zgrzeszylam winkiem wieczorem- ale wytrawne bylo. teraz znowu ruszylo.
mam sukces i na imieninach nawet nie spojrzalamna slodkie - szok bo mnie nie ciagnie.

a jaglana to mozna i z mlekiem i jako kasze do sosu "na sypko", jak kto lubi jest bardzo delikatna w smaku i dobra, mysle ze i z jablkami i cynamonem tez dobra bedzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć Dziewczyny...ja miałam kilka grzeszków w ciągu ost dni,ale waga stoi w miejscu - uff...ze nie idzie do góry:P

dzisiaj miałam pyszny obiad, przepis znalazłam gdzieś w necie :

pierś z kurczaka pokroiłam w drobne kawałki, obsmażyłam z ulubionymi przyprawami, dodałam cebule i pokrojone pieczarki, podgotowałam brokuł i to wszystko wrzuciłam do naczynia żaroodpornego sos zrobiłam tak - 2 jaja, śmietana (w przepisie była 18%) ale dałam 12% to wymieszałam razem i polałam tym moje danie i na gore posypałam ser..wstawiłam do piekarnika na 15 minut i było pyszne:-))

a posiłek tłuszczowy..zostało mi jeszcze dużo to jeszcze na jutrzejszy obiad:-))

przyjmnego wieczorku:*

odzywajcie sie bo ciezko mi samej na diecie:(
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
stokrotka 2 całe jaja zmieszałaś z jaką ilością śmietany? chyba jutro też zrobię takie cudo na obiad :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hey:-)

tak bylo w przepisie to tak uczynilam:-))

bylo cudownie pyszne:-))
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o to my też cos takiego mamy tylko papryki tym nafaszerowałam
no a u mnie waga ruszyła w dół zdecydowanie i po 14 dniach równe - 3kg :-) ale to chyba dlatego ze wczoraj kolacji nie jedliśmy bo nie byliśmy głodni
a Mąż w tym samym czasie - 6 :-)
A robiłyście jakieś muffiny na słono?
kurcze dieta uciążliwa nie jest, ale już mi brakuje pomysłów, no i nie mam pewności czy nieswiadomie nie popełniam błędów
np. jajecznica z szynką jest ok?
i z czym jecie kanapki? poza twaroźkiem i dżemem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wonka wlasnie chcialam napisac,ze jem z twarogiem i dzemem te kanapki:P

u mnie waga jakby stanela..w nd bede sie warzyla..ale poki co nie czuje by bylo mnie mniej niz tydzien temu:P

bigos mozna jesc na boiad ? kapusta, grzyby,miesko,koncentrat pomidorowy, przyprawy??
albo golabki z miesem mielonym mozna czy nie bardzo?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
stokrotka ja narazie same "postne" zarelko wcinam bo raz nie mam kiedy "cudowac" dwa nie wiem dokladnie jak laczyc, ale jak przegladalam rozne jadlospisy przy montignacu to pojawilo sie nawet polaczenie piersi kurczaka z ryzem(bo piers ma ponizej 1,5% tluszczu wiec teoretycznie mozna laczyc) ale sa to rzeczy wyczytane w internecie wiec wole poczekac na takie "decyzje " do przeczytania ksiazki

ja 2,5 tyg na diecie i 4 kg mniej,
ostatnio jadlam pseudo racuchy ni to racuch ni to nalesnik z wtartym jablkiem i cynamonem ;)

zauwazylam u siebie ze po posilku tluszczowym chce mi sie spac ;)

wlasnie tez sie zastanawiam nad bigosikiem... jak robicie zeby byl taki wsam raz? nie lubie kwasot ani takich mega wygrzanych ze prawie paciara jakie proporcjr kaputa/kapusta kiszona? ja nie mam kompletnie doswiadczenia.

a golabki jak z sameggo miesa to pewnie ze mozna - teoretycznie ryz to dla zwiekszenia obietosci i "oszczednosci" ale widzialam gdzies przepisy na golabki bez miesa, no i musze poszperac dania wegetarianskie zeby weglowe sobie urozmaicic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pieczulka - a co jesz? bo ja nuz nie wiem...no i te regularne posilki mnie troche gubia..bo nie zawsze mam szanse zjesc obiad po 3 godzinach od posilku weglo..a po obiedzie nie jestem glodna i nie mam ochoty na kolacje..a jak zrobie sie glodna to juz nie jwem bo za pozno-21-22 godzina..no i ide spac..wiem,ze zle robie...musze sie tego nauczyc:/
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
stokrotka jem roznie , i sie czesto krece w kolko z tymi samymi posilkami,m az odkryje nastepne i w tedy znowu ;)

dzis mam gulasz na obiad, w weekend mialam syna urodziny sob dziadkowie niedziela kinder bal, wiec w te dni zrobilam sobie mega restrykcyjnie 3 posilki bo w miedzy czasie smakowalam kremow potraw itp. bo ja wszystko na oko gotuje, a wieczorkiem robilam 2gi posilek tluszczowy - bo to jaos latwiej roznorodniej (na obiad mialam ogorkowa z pulpetami i wybieranymi ziemniakami i marchewka) a na kolacje salatka gyros, salatka z feta i jaja z majonezem , oliwki

chodzi za mna sledzik w smietanią,cebulka , kurkuma i pieprzem ziolowym
sledzik w oleju z cebulka
i czulent
robilam fasolke po bretonsku wsszystko to moim zdaniem tluszczowe
twarog z jogurtem i papryka lub ogurkiem swierzym/rzodkiewka
ryz z jablkiem cynamonem i jogurtem,
sałatka bez ziemniakow i marchewki
roladki z sera wedliny i ogorka, koreczki
makaron z jogurtem,
to rzeczy ktore mi narazie przychodza do glowy,

dzis przez wczorajsze zapomnienie o kolacji i wogole malojedzeniu dostalam mega glowobol i dzis jem mieszanie, a w nocy zjadlam banana i 2 kanapki z dzemem bo po tabletkach mi sie chcialo zwracac. o dziwo rano i tak bylo mniej na wadze, a dzis sie objadam mega, owocow zjadlam chyba kilogram, sniadanie owsianka z winogronami i platkami migdalowymi,kawa z 4 kostakmi gorzkiej czekolady
obiad to gulasz z kasza gryczana- wiem ze mieszany ale musze sie zregenerowac po wczorajszym dniu bo przegielam. a od jutra znowu klasyka.

jestem mega zadowolona bo mnie nie ciagnie do slodkiego, ale jak robilam salatki to myslalm ze sie na nie rzuce ;) a tort czy ciasta to tylko oblizywanie palcow- no ale trwalo to 3 dni ;)

ja jakos tak ni9e przekonana jestem do fruktozy - troche sie o tym naczytalam i w sumie jezeli zachowac (mowie tu o drugim etapie) zdrowy rozsadek i jedzenie malych ilosci slodyczy to przy braku cukrzycy zdrowiej zwyklym cukrem slodzic... bo umiar przy fruktozie tez trzeba zachowac zeby nie byc jak paczek ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Po przeczytaniu tego forum, nakręciłam się też na tą dietę, może z Wami będę miała większą motywację.
Mój cel to 8 mniej do końca maja. WIERZE ŻE MI SIĘ UDA!!!!!
Dzisiaj idę na zakupy i od jutra lub wtorku zaczynam, najpierw muszę z lodówki zjeść jedzonko które jest nie dozwolone, a nikt inny z rodzinki tego nie zje.
Dla mnie największym problemem jest picie wody i odrzucenie słodyczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gaba dasz radę, na mm dozwolona jest gorzka czekolada 70% , poza tym są w necie PYSZNE desery które są również dozwolone na tej diecie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
smaczna dietka wiec do dziela!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny :)
Ja też z mężem się przymierzamy do Waszej dietki. Ja czytam Wasz wątek, a mąż książkę. Tylko myślę, że mogę mieć problem z niektórymi produktami np fruktoza, bo mieszkamy w Irlandii nie za bardzo wiemy gdzie tego szukać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja narazie ani lyzeczki fruktozy nie zuzylam ;)
ale moze w aptekach czy obok jedzenia dla diabetykow? jedynie w internecie widzialam fruktoze ;) ale na swieta musze znalezc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Tesco sprawdzę może będzie ta fruktoza. Najpierw zrobię zapasy i listę co możemy jeść to pewnie do świąt mi zejdzie, a dietka po świętach. a kupiłam dzisiaj pełnoziarniste płatki błyskawiczne orkiszowe mogą być jak myślicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W polskim Tesco fruktoza jest, od biedy można użyć słodzika, choć ja nie cierpię jego smaku.

Pochwalę się Wam, że od 16 stycznia zgubiłam 17,5 kg :-)))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olusia30 gratulacje super wynik !!!a jak ta tescowa fruktoza się nazywa? ja mam w planach 10 kilo zgubić, na a mąż z 30 kg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olusia piekny wynik..kurcze...to ja moimi -3,5 kg na 4 tyg moze sie schowac:(

owszem nie stosuje diety tak dokladnie...jak mnie zmuli i mam ochote na owoc wieczorem to zjem choc wiem,ze nie powinnam..albo jak nie mam ochoty na kolacje..wiem,ze musze zjesc ten posilek ale nie jestem glodna..za to mam lenia i nie zrobie tej kolacji..

ale -3,5 tez mnie troszke cieszy..myslalam,ze uda mi sie te 4-5kg na miesiac..a jednak 4 tyg i 3,5kg...ehh...musze sie wziac ostrzej za siebie...

olusia co jadasz na kolacje?

a macie jakies szybkie dersy na mm?? czytalam gdzies,ze mozna zrobic sobie galaeretke...ale nigdzie nie mog znalezc takiej bez cukru..

ciezko jest byc na diecie w malym miescie,gdzie liczba takowych produktow jest mega ograniczona..
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja po 26 dniach -4,2, cel 7
Jakoś tak bardzo restrykcyjnie nie przestrzegam, nawet wczoraj jadłam ciasto czekoladowe :-D i sernika na zimno i kromke białego pieczywa - ale to był pierwszy raz po 25 dniach, po Świętach planuję wprowadzić słodkie niedziele, tzn. ze w niedzielę bedę mogla sobie pozwolić na coś slodkiego,
no i muszę poczytać o co chodzi w drugiej fazie, bo cel tuz tuż :-D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja wlasnie ja tez nie przestrzegam radyklanie...przy mojej tarczycy to mysle,ze i tak dobry wynik....no ale dzisiaj juz sie pilnuje..jutro itd bede walczyla z pokusami..tylko te swieta..pierwsze swieto sobie odpuszcze-bedzie dzien rozpusty:P..a potem znowu dietka...musze byc szczupla..przyjaciolka wychodzi za maz wiec musze jakos wygladac:-))
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem pierwszy dzień na diecie i jestem mega głodna myślę tylko o jedzeniu, u mnie był największy problem podjadanie między posiłkami i słodycze.
Jak Wy sobie radziłyście???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi tez na początku było ciężko, zwlaszcza wieczorami, bo w ciagu dnia nie mam czasu myśleć o jedzeniu, a wieczorem jak położę Córeczkę spać to ... bylo ciężko,
a ja wczoraj zjadłam pół gorzkiej czekolady, ale mylam podlogi i tak fatalnie sie poczulam że myślałam że padnę, ale to chyba dlatego, że okres lada chwila i po prostu tego mega potrzebowałam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przygotowań cd dzisiaj kupiłam mąkę orkiszową i fruktoze ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gaba może zwiększ porcje posiłków? Zebys dłużej była syta...i popijaj wode czesto.
Ja jestem właściwie 2 tygodnie na mm, zaczełam 4 tygodnie temu ale musiałam przerwac bo byłam w szpitalu a tam ciezko trzymac diete ;)
Na wadze -3 kg wiec nie jest źle...pewnie było by lepiej gdybym tak nie grzeszyła w ostatni weekend, ale to wszystko przez @ ;)

Fajne przepisy na super desery sa na tym blogu : http://montignacowo.blogspot.com/ ...reszta przepisów tez jest pycha ;) tylko powiedzcie mi gdzie dostałyscie czekolade 70% bez cukru? Bo ja nie moge znaleźć :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lidl jest dla mm-owców :P tam mają gorzką czekoladę taka jaką wolno w tej diecie :)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to ja wlaśnie zjadłam czekoladę, jakoś mega słabo sieczuję ale to przez @
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drugi dzień za mną. Dziewczyny jak radzicie sobie bez podjadania?
Bo mi jest strasznie ciężko, posiłki są Ok ale ja ciągle myślę o jedzeniu :(((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słoneczko jaka dokładnie to jest czekolada? Bo dzisiaj byłam w Lidlu i wszystkie które widziałam mają cukier....
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mnie nie pytaj :P podobno są w lidlu takie które mają bardzo dużo kakao (70% czy nawet więcej). ja jak starałam się być na diecie mm to nawet nie pomyślałam o czekoladzie :P bo wolę w ogóle jej nie jeść niż jeść niedobrą gorzką deserową (nienawidzę ich :/)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaaa no ze 70% kakao to są....ale wszystkie mają cukier, nawet nie fruktoze tylko cukier. Dzisiaj sprawdzałam jeszcze raz i żadna sie nie nadaje :P ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jedyna ksiażka ktora odpowie Ci na wszystko to Jesc,aby schudnąc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam!!! ostatnio sledze wasz watek i sie przylacze chyba:)
dziewczyny macie super rezultaty, mam nadzieje ze mi tez sie uda:)oczywiscie bede potrzebowala waszej pomocy:)
jesli dobrze zrozumialam w skrócie :
Sniadanie: np owoc,( 30 min pozniej) chleb+ dzzem nisko slodzony
obiad: miesko +warzywa
kolacja: ryz lub makaron + warzywa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny radzę najpierw dokładnie przestudiować książkę mm - czekoladę można jeść gorzką 70% i powyżej, ponieważ zawiera ona mało cukru a więcej kakao i dotyczy to każdej gorzkiej czekolady 70% i powyżej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ostatnio kupiłam 85% kakao w lidlu, ale w Irlandii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chciałam pochwalić się swoimi sukcesami. Po wielu porażkach i wielu różnych dietach zaczęłam sama stosować swoje sposoby, czyli jem 3 -5 razy dziennie ale nigdy po 18.00, tylko drób i ryby ale pieczone w folii. Rano nie wychodzę z domu bez śniadania, nie jem pieczywa oraz ziemniaków, no i od stycznia schudłam 19 kilogramów. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znalazłam fajną stronkę dużo przepisów i jadłospis
http://dietamm.com/przepisy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam!!!
Jeszce raz ja:)Mozecie mi powiedziec czy dobrze zinterpretowalam
zasady oczywiście w malym skrocie:)

Sniadanie: np owoc,( 30 min pozniej) chleb+ dzzem nisko slodzony
obiad: miesko +warzywa
kolacja: ryz lub makaron + warzywa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale tu cisza. Gosiad wydaje mi się, że oki będzie.Ja też podobnie jem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odszperałam nasz stary wątek:) Ktoś jeszcze trwa??? Ja przymierzam sie znów powalczyć na mm :)
A jak tam wasze spadki?? Jak u Ciebie Olusia/??? Ty miałaś najlepszy wynik z nas?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co powiecie na dietę pudełkową? Bo ja uważam, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Właśnie znalazłam dietę https://dietly.pl/dieta-pudelkowa/bez-ryb , czyli bez ryb. Niesety nie lubie ryb i nawet mam na nie alergie. Mam powiedzymy określone preferencje samkowe, a ta dieta oferowana przez dietly całkowicie mi odpowiada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak! Dieta pudełkowa jak najbardziej! Osobiście korzystam z https://heroes-diet.pl/nasze-diety/basic-hero i jestem zadowolona z tego rozwiązania! Codziennie pod swoimi drzwiami mam 5 smacznych i gotowych posiłków dlatego nie muszę się martwić o zakupy i gotowanie. Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co powiecie na temat diety pudełkowej jak np tutaj https://lovecatering.pl ? Moim zdaniem bardzo dobra opcja ;) Tym bardziej, ze szefem kuchni jest Darek Sosnowski, który zdobywał doświadczenie w takich restauracjach jak np Atelier Amaro w Polsce czy w restauracji nagrodzonych gwiadkami michelin w Londynie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja stosowałam, nie polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak mam być szczera, to dieta bez efektu jojo taka jest dobra, która jest dobrze ułożona, ma odpowiednią kaloryczność i odpowiedni skład makro czyli białka, tłuszczy i węglowodanów. Ja na chwilę obecną chce troszkę pozmieniać swoją dietę. Myślę o diecie św Hildegardy https://www.tygodniksiedlecki.com/t61245-zdrowe.zywienie.zgodnie.z.dieta.sw..hildegardy..poznaj.podstawow.htm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W jaki sposób Wy dbacie o swoje zdrowie oraz ciało? Osobiście chciałbym Wam polecić stronę https://dziewiataplaneta.pl , na której znajdziecie ofertę cateringu BodyChief.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Artykuł "Ryż w diecie biegacza dlaczego warto go jeść na co dzień" od Ale Młyn https://sbiegacza.pl/ryz-w-diecie-biegacza-dlaczego-warto-go-jesc-na-co-dzien/ analizuje wartość odżywczą ryżu i jego znaczenie w codziennej diecie osób uprawiających bieganie. Zawarte w nim informacje pomogą Ci zrozumieć, dlaczego ryż jest doskonałym źródłem energii oraz jakie składniki odżywcze dostarcza organizmowi. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jak włączyć ryż do swojej diety w sposób korzystny dla zdrowia i efektywności treningowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Czy jechać z półrocznym dzieckiem na wakcje za granice? (27 odpowiedzi)

dziewczyny pomóżcie, mam dylemat. We wrześniu z narzeczonym mamy ślub, nasza córeczka będzie...

okulista dziecięcy pilne (20 odpowiedzi)

gdzie mogę udać się z dzieckiem z 8 latkiem do okulisty , potrzebuje bardzo dobrego- młody ma...

gdzie kupię piłeczki do basenu "suchego" (20 odpowiedzi)

jak w temacie , na allegro widziałam ale z gdańska nie znalazłam ; czy widziałyście gdzie w...

do góry