Widok

Sad-Oil Pszenna 145 - proszę o opinie.

Inwestycje i deweloperzy Temat dostępny też na forum:
Witam,

Szukam informacji dotyczących dewelopera jak i osiedla Jasia i Małgosi tudzież osiedla bajecznego, rożnie piszą...

Zewnątrz wyglada bardzo ładnie, ciekawi mnie czy 409 tys nie jest za wysoką cena na te domki ?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam tam od października jest ok.Poprawek miałem mało,wszystko naprawione w terminie.Z tego co wiem cenę można troszkę zbić zostały chyba dwa lub trzy domki.Polecam
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dziekuje za informacje :) jak z internetem u Was i Tv ??
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z mediami nie ma problemu tylko trzeba wybrać co interesuje i za ile.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakieś media na kabel ?? Volta ?? Boje sie ze montaż anten internet osobno + osobno tv ... ??
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
podejdź do sąsiadów i podpytaj na miejscu, to dowiesz się najwięcej, nie każdy tutaj zagląda
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
to nie miasto tutaj kabli brak,internet radio,satelita TV, ale idzie z tym żyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10
Ja mam domek od Sad-Oil ale nie w tym miejscu. Ogólnie z deweloperem powiedziałbym, że nie ma tragedii ale od szału też bardzo daleko. Doprosić się o cokolwiek graniczy z cudem praktycznie. Jak nie pilnujesz to nie zrobią. Poprawek trochę było ale powiedzmy, że nie jakieś krytyczne. Chociaż cały dom mimo odebrania przez inspektora nie jest postawiony zgodnie z projektem. Także trzeba uważać, pilnować i jeszcze raz pilnować.

Co do internetu to tylko Volta. Radio tutaj to przypomina mi czasy z przed 15 lat kiedy to jeden baran miał łącze 1 lub 2mb, dzielił to na sto osób i kasował jak za zboże. Volta jest jedyną rozsądną opcją. Niestety też ich trzeba męczyć o to żeby wykonali swoją robotę
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo dziękuje za konkretne informacje !!!

Co do volty jaka kwota za podlaczeńie ostatecznie i jak wyglada montaż idą z kablem przez ogródki drogę do miejsca montażu ??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakie poprawki na co zwracac uwage? Czy sa jakies doplaty czy raczej jest wsxystko co potrzebne w cenie?
Ile zchodza z ceny?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Negocjując cenę jak ze wszytkim pamiętaj. Cisniesz bardzo - nie spodziewaj się pilnych poprawek lub pomocy w organizacji zmian we wnętrzu ;)

My ceny nie negocjowaliśmy ale poprawki na telefon, hydraulika przerabiane na telefon, itp...

Błędy są bo zawsze coś znajdziesz ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czego brakuje czego nie ma w standardzie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niema instalacji alarmowej, tylko jeden punkt tv,rozprowadzania ciepłego powietrza z kominka, Pozatym wszystko jest
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
to z 1 punktem tv to wiem :) to na pewno trzeba dobrać . a z tym rozprowadzeniem powietrza też się zastanawiam czy to się sprawdza bo kominek i tak jest używany bardziej dekoracyjni niż do grzania :)
instalacja alarmowa podobno jest.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie nie było, a jak dostaniesz rachunek za gaz to pogadamy o kominku i rozprowadzeniu ciepła w domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
Czyli warto ztobic rozprowadzemie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ile wyvjodzi gaz mc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
500/600 zł miesięcznie okres zimowy
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Instalacji alarmowej nie ma niestety ...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja będę robił instalację bezprzewodową, jest trochę droższa ale nie trzeba kłaść kabli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
biorąc pod uwagę wymianę baterii ok 2 lat (trwałość) plus możliwość manipulacji sygnałem z czujki do centralki lepsze rozwiązanie jest połączyć całość poprzez kable !!

wydaje się to bezpieczniejsze i pewniejsze i bez obsługowe, jeśli wybierze się dobrej klasy czujki i droższe klawiatury to cena systemu bezprzewodowego jak i przewodowego jest praktycznie ta sama.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale nie trzeba dewastować domu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
jeśli są już gładzie faktycznie jest to lepsze rozwiązanie !! aczkolwiek jeśli mamy możliwość puszczenie części kabli w kominie wentylacyjnym dlaczego nie !! dlatego warto planować wszystko wcześniej, na etapie tynku gipsowego na ścianie trzeba działać :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://sad-oil.weebly.com/standard-budynku.html

2.5. Instalacja elektryczna:

Oświetlenie podstawowe bez osprzętu,
Gniazda elektryczne, przełączniki, gniazdo TV w salonie, firma KONTAKT seria BASTIC ramkowy
Siła do płyty grzewczej
Okablowanie do instalacji alarmowej

z tego wynika iż okablowanie jest. może teraz już robią okablowanie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolego to co na stronie to reklamówka ;)
Dopytaj o to co w umówie rezerwacyjnej i protokole odbioru ;)

Instalacja pod sile jest ale gniazd już nie ma ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
To co napisałeś jest tylko instalacji alarmowej brak.Chyba, że w ostatnich oddawanych domkach zostały zrobione o czym nie wiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Instalacja alarmowa jest. Mam od nich dom to wiem. To czego nie dostajesz to sprzęt czyli manipulator, czujki, etc. Okablowanie masz całe poprowadzone wg fantazji montera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Okablowanie może i jest, ale tylko pod alarm budowlany, pod dwie czujki na dole, nie bardzo nadaje się do wykorzystania. Odbierasz dom w stanie deweloperskim, to nie problem, przed cekolowaniem pociągnąć kable
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
gniazd pod siłę w kuchni się nie robi, gniazdo w garażu jest
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przeciez tam jest juz gladz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
tynki gipsowe III kategorii - to nie jest gładź, teoretycznie można to tak zostawić...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja odebrałam dom od Sad-Oil w połowie grudnia. Nie było instalacji alarmowej ani gładzi. Dużo do poprawy sugerowała nam ekipa remontowa, ale nie ma problemu, można się z deweloperem dogadać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tynk III kategorii winien być gładki i równy, bo jest tynkiem trzywarstwowym z gładzią (dowolnego rodzaju) wcieraną w jeszcze plastyczną warstwę narzutu i gładzoną np. metalową pacą. Może nie mieć pierwszej warstwy obrzutki, ale narzut i gładż zawsze. Jeśli masz nierówną powierzchnię i liczne zadrapania tzw. ślady po zacieraniu pacą, to znaczy że masz tynki drugiej kategorii czyli zatarte a nie gładzone. Najgorsza jest kategoria pierwsza, zaciągnięta łatą. Najlepsza IV kategoria o gładkości odpowiadającej tynkom gipsowym lub gładzi gipsowej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Rozumy pozjadał ;)

Może według jakiś książek jest tak jak piszesz ...
Ale na tym osiedlu na ścianach są nierówności
I odparzenia wiec tylko gładź i to dwie warstwy...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Masz racje,bez cekolowania nie da rady.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
to niech poprawiają :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam sasiadow :)

Dwa pytania:

1. Czy wam tez wieje DO mieszkania z otworow wentylacyjnych w 2 lazienkach i w salonie? Wydaje mi sie, ze te otwory sa by powietrze przez nie wychodzilo z komina na zewnatrz, a nie by wialo w chalupie.

Czy np.okap kuchenny odwrocil wam kierunek ruchu powietrza?

2. Jak wam sie sprawdza ogrzewanie podlogowe? Dawalibyscie na nie panele o grubosci 10-12 mm?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ogrzewanie podłogowe działa bardzo dobrze. Niestety jak jest kurz to się unosi w powietrzu w sposób widoczny gołym okiem. Co do paneli to zamiast tego proponuję płytki drewnopodobne. Dużo lepiej przewodzą ciepło niż panele
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas nie wieje DO domu :)
Na podłodze mamy deskę barlinecką 14 mm i jest ok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Sprawdz wentylację w łazience u góry czy jest podłączona do komina. U mnie zapomnieli.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
I co robili by to naprawic?
Rozumiem, ze przez otwory wentylacyjne nie powinno wiac wcale do domu?U nas wieje w 2 lazienkach i salonie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i co z ta dziurawa droga do nas?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Temat długi jak Banino, można naprawić lub kupić terenówki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
To wybieram opcje: naprawic.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dużo osób ma tu terenówki :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
10 letnie i + ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Developer cwany to wie, ze ludzie tu z miasta wiec mysla, ze te otwory wentylacyjne to klimatyzacja chalupy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piotr. Jak sprawdziles czy wentylacja jesj podlaczona do komina?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozmontowalem kratkę wetylacyjną, była tylko wata potem strych. Ot cała filozofia. Ale naprawili natychmiast nie było najmniejszych problemów.Teraz jest ok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze nie polecam!!
Obojętnie gdzie nie budują finał jest taki, że zbywają po zakupie klienta.
Nie doyrzymują słowa w żadnej kwestii, trzeba się prosić o naprawy, dokończenie prac itd....totalna amatorka!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się w 100% !!! Szkoda nerwów na współpracę z takim deweloperem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ciekawy developer, ale wentylacje w podłodze zrobil daleko od komina ok. 60-70 cm.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na jakiej podstawie uważasz, że "ciekawy"? Pod kątem olewania klientów, obiecywania, sprzedaży mieszkań o metr mniejszych niż wg wcześniej wniesionych opłat? A może developer sad oil jest dla Ciebie ciekawy, bo mieszkania są pełne niedoróbek? Na przykład pękająca hydroizolacja, o której "kierownik budowy", który prawdopodobnie pierwszy raz był na budowie, gdy odbieraliśmy mieszkanie, powiedział: że nie taki był cel hydroizolacji i pod spodem jest papa - o nic więcej się nie trzeba martwić.

Faktycznie, ciekawy developer, z "fachowymi" ludźmi na pokładzie ;-).

Nie poleciłbym wrogowi kupowania w Sad-Oil'u.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

do góry