Widok

Start PKM

Mamy już rozkład, a przystanek dalej WIDMO na bezdrożach ...
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pociagi-na-linii-PKM-co-15-minut-Bilet-za-35-zl-n92759.html?expand=10724745&hl=10724745
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
ale że co mają przystanek dla ciebie przesuwac czy jak?
co godzine do gdanska bedzie pociag z kartuz przez nasze rebiechowo wiec spokojnie wystarczy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
jaki byl sens robienia przystanku Rebiechowo w srodku pola?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
A gdzie mieli go zrobić? Lepiej, żeby w ogóle go nie było?
Przystanki Zaspa i Żabiamka tez kiedyś powstały w polu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
przypomnę dwa fakty. Na spotkaniu z mieszkańcami, tym pierwszym, podano, że przystanek w Baninie będzie po lewej stronie dotychczasowej linii patrząc w kierunku na Gdynię. Na tym przystanku miał być parking Park & Reid. Okazało się , że przystanek jest 4 km od Banina a parkingu nie ma i dojazd jest trudny . Jak mam zostawić samochód i dalej jechać do Gdańska koleją? Ludzie dalej będą jechać samochodem zapychając ul. Żołnierzy Wyklętych
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
nowe rebiechowo lezy w granicach gdanska nie trudno zauwazyc ze grunty wokol pkm obok lotniska niezbyt atrakcyjne mieszkaniowo zaraz zostana zagospodarowane na jakas strefe ekonomiczna - juz mamy tam np intel ktory zatrudnia mnostwo ludzi, nowe rebiechowo to nie dla ciebie bylo budowane tylkow lasnie aby tych ludkow do pracy dowiezc.
a tobie jak nie starczy jeden pociag na godzine co jest czestotliwoscia calkiem ok to mozesz jezdzic samochodem nikt nie broni...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
po pierwsze to intel znajduje sie w Gdansku, po drugie mylisz przystanki port lotniczy z rebiechowo; do intela to beda wysiadac przy lotnisku a nie w srodku pola za Gdanskiem
nie wiem jaki jest sens budowac sie na przedluzeniu pasa startowego, raczej nic tam sensownego nie powstanie dla ludzi
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla wielu ludzi jaki dla mnie jest to srodeknpola powinni połączyć przystanek rebiechowo droga asfaltowa z lotniskiem przykładem starej słowackiego
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem, nie czytasz ze zrozumieniem, przystanek rebiechowo za portem lotniczym w linii pkm lezy w granicach gdanska i sa to tereny przewidziane pod zaklady przemyslowe intel masz jako przyklad takiej firmy blisko lotniska jest i daje rade...
w strefie okololotniskowej nikt nei wyda pozwolenia na budowe domu mieszkalnego zwyczajnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie zrozumiałeś mnie człowieku. Ja tylko przypomniałem, że zrobiono nas mieszkańców Banina , Miszewa i okolic w trąbę obiecując na początku przystanek w Baninie po lewej stronie torów i parking. Ten po prawej stronie jest zbyteczny bo tylko kilkaset metrow od przystanku port lotniczy a od Banina daleko i bez parkingu. To powoduje, że bedziemy chcąc nie chcąc jeździć do Gdańska samochodami!!!! capisci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kto i kiedy coś takiego obiecywał? Śledzę budowę od samego początku i NiGDY nie było takiej opcji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
trzeba było śledzić dokładniej:
http://www.pkm-sa.pl/glowna/o-projekcie/dane-techniczne/
otwórz: BPBK Prezentacja ogólna s. 44-46
wyraźnie jest powiązanie przystanku z komunikacją miejską i parking typu PARK & RIDE

jest jeszcze wizualizacja przystanku Gdańsk Rębiechowo (wtedy nazywał się jeszcze Banino, 2011 r.) w Galerii, zdjęcie nr 15 na stronie PKM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No i gdzie tam jest mowa o przystanku z lewej strony dotychczaswych torów?
Co do P&R to nigdzie nie ma mowy o terminach, więc nie siej nieprawdy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przystanek jest, a o indywidualnych terminach nie ma mowy nigdzie, jest projekt jako całość, który powinien zostać zakończony do 31 sierpnia, czyli P&R przy Gdańsk-Rębiechowo również powinien już być gotowy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bzdura. Wszystkie P&R są inwestycjami miejskimi, a nie PKM.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cytat:

GDAŃSK RĘBIECHOWO
Budowa węzła została przełożona do realizacji w kolejnej perspektywie unijnej 2014-2020, w związku z koniecznością koordynacji projektu z nowymi planami budowy Obwodnicy Metropolitalnej, planami rozwoju lotniska oraz lepszego skomunikowania z sąsiednią gminą Żukowo.

http://www.pkm-sa.pl/glowna/aktualnosci/gdansk-wybuduje-wezly-integracyjne-przy-pkm/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki, nie widziałam tego wcześniej, przynajmniej jest szansa na realizację w przyszłości :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
była o tym mowa na pierwszym spotkaniu w Baninie pamiętam widziałem mapę i nawet pytano czy blisko kościoła na polu stanowiącym nieformalny parking cz za laskiem 200 metrów od ołtarza w kościele. Dlatego bylem później zdziwiony tym konkursem na nazwę przystanku do chwili jak zobaczyłem nowe mapy z obecnym usytuowaniem przystanku. Może na oficjalnej stronie budowy tych map nie było bo chciano aby ludzie z Banina nie protestowali przeciw budowie. W Polsce wszystko jest możliwe?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
może cie uświadomię baninianinie w brutalny sposób, że odpowiadasz na posty sprzed miesiąca skierowane nie do ciebie, to pewnie w wyniku tego braku rozgarnięcia przystanek przesunął ci się także w lewo...
Jeśli ktokolwiek z was miał nadzieję na fajerwerki dla Banina przy budowie PKM to był naiwniakiem, jak zwykle w Polsce hałas szum i opisy wypasionych wizualizacji, a wychodzi jak zwykle, ja z Gdańskiego Rębiechowa nie mam najmniejszego zamiaru korzystać, to dla mnie za daleko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz błędne informacje, Z Kartuz do Gdańska nie będzie połączenia (tylko do Wrzeszcza :) )
A nie miałam na myśli przesunięcia przystanku, tylko zrobienie takiej infrastruktury (droga i parking) by można było z niego korzystać , no chyba nie uważasz że to zbyt wiele?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
w poprzednim artykule pisali ze jedynie polaczenie do kartuz bedzie z gdanska glownego :)
okej, ja nic nie mam do infrastruktury tworzenia parkingow i tak dalej, jednak od dawna bylo wiadome, ze dla nas ten przystanek jest zupelnie od czapy, bo blizej nam do rebiechowa na starej magistrali i to stamtad ludzie beda prawdopodobnie jezdzili najczesciej, czy to w strone gdyni czy gdanska. ja szczerze to z przystanku gdansk rebiechowo nie mam zamiaru korzystac zupelnie, bo jesli juz mam wsiasc w samochod zeby przejechac 4 kilosy do przystanku to przejade sobie i 14 do wrzeszcza dla mnie bez roznicy, dlatego wchodzi w gre jedynie przystanek za kosciolem do ktorego mozna dojsc z tak zwanego buta :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok, tylko że z przystanku o którym iszesz pociągi będą jeździły co godzinę, raczej mało prawdopodobne by wzystkim przypasowały. Z przystanku WIDMO w sumie 5 na godzinę, ja zamierzam zatem z niego korzystać, też mam do niego ze 3 km, ale w tem sposób ominę korki na Armii Krajowej, i nie będę miała problemu z parkowaniem w centrum Gdańska, i zaoszczędzę przy okazji na paliwie. I korzystając z tego przystanku, nie ze starego Rębiechowa, mam szansę na dojechanie do Gdańska bez przesiadki we Wrzeszczu (jak trafię na ten skład raz na godziinę jadący z Osowy) (od 01.10.)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
"(jak trafię na ten skład raz na godziinę jadący z Osowy)" no i coz ze tak powiem jak dla mnie na jedno wychodzi raz na godzine z osowy czy raz na godzine z rebiechowa, przesiadke we wrzeszczu na skm zrekompensuje te piec minut wiecej na dojazd do stacji polna droga....
Co do czestotliwosci kursow do kartuz to mysle ze sie to zmieni dosc szybko bo bedzie duzo chetnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale macie rozkminki. Hehe
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
milo ze czytasz skoro nic nie wnosi :D tracisz wiec swoj cenny czas na glupoty :D zajmij sie praca lub ogrodkiem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
We wrześniu rusza PKM a w regionalnych mediach głucha cisza. Może ktoś słyszał czy do tego w przystanku w szczerym polu gmina/powiat planują zorganizować jakiś transport ? W obecnym kształcie cała ta inwestycja wydaje się dla Kaszub bezużyteczna ( choć inwestycja ponoć pomorska ) bo kto będzie dla tych kilku kursów na dobę , głowę sobie zawracał, skoro i tak trzeba będzie samochody uruchamiać. Dla większości mieszkańców Banina do tego przystanku jest kilka kilometrów i raczej dzieci tej drogi same nie pokonają.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzis pojawil sie nowy artykul ze wstepnym rozkladem na portalu trojmiasto, rozklad jest do 30 wrzesnia i niestety nie ma w tym rozkladzie pociagow do kartuz... ciekawe czemu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ze względu na jakieś modernizacje pociągi do Kartuz będą śmigać od października.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale jak dojechać do PKM ? Samochodem ? A gdzie zostawić ten samochód ?To raczej nie będę wyłączała silnika i zjadę do Wrzeszcza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To tam nie będzie parkingu? Przecież bez miejsc na zostawienie auta ta PKM nie ma żadnego sensu. Przyznam,że mnie to dziwi,bo do tej pory słyszałem,że parkingi miały być przy przystankach stawiane. Zastanawiałem się tylko jak duże
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
no to wszystko wyjasnia bo ten rozklad jest tylko do 30 wrzesnia rozpisany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trwa remont lini do Gdyni, który a ponoć skończyć się w październiku. Stąd tymczasowość rozkładu i połączenie tylko do Osowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w sumie pociagi relacji kartuzy - gdansk mogliby puscic, nie korzystaja z remontowanego fragmentu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Kartuzach też torowisko remontują więc nie da rady
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oby do pazdziernika sie uwineli bo z rebiechowa naszego zamierzam korzystac :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W sumie taki standard z tego wyszedł,
Ci którzy i tak już mają alternatywy dla samochodów w postaci regularnych autobusów itp, będą teraz mogli powozić się również SKM.
Natomiast takie miejsca jak Banino w dalszym ciągu będą nieskomunikowane z cywilizacją :) Zostaje Nam kursowanie własnymi środkami transportu.

Może za 5 lat jak pojawią się autobusy między Miszewem czy wręcz Żukowem a tym przystankiem, znajdzie się tam miejsce na parking i dojazd do przystanku to zacznie to działać.
Na razie to jednak tylko przystanek w szczerym polu właściwie z 1 kierunkiem, bo przecież do Gdyni łatwiej dostać się koleją regionalną znajdującą się bliżej Banina.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co wy sobie mysleliscie, że będziecie mieli polaczanie jak w gdańsku głównym. Trzeba było kupić dom w orlowie i zapłacić 1 mln i pewnie też byście narzekali na turystów. Przecież banino to wioska! Tu trzeba jeździć autem i tyle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 12
Ja się z tym liczyłem i tak do tego podchodzę,
ale nie ukrywam, że słuchając i czytając o nowej kolei metropolitalnej, przystanku Banino, parkingach park and ride, wyobrażałem to sobie inaczej niż odosobniony przystanek w polu - bez dojazdu, parkingu i komunikacji :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie jest przystanek Banino tylko Rębiechowo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest przystanek Gdańsk Rębiechowo.
Przystanek Rębiechowo znajduje się na granicy Banina i Rębiechowa, na trasie kolejowej łączącej Gdynię z Kościerzyną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
niestety masz rację
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przystanek Rebiechowo jest na granicy Banina i Rebiechowa,
przystanek PKM to Gdansk Rebiechowo,
ale mimo to napisalem prawidlowo, poniewaz na etapie czytania o nim nazywal sie Banino, zmiany weszly dopiero z pol roku temu :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale na pewno nie jest to Banino jeżeli tak dokładnie wiecie to na h... piszecie Banino.Do tych co tak ściśle związani z napisem Gdańsk na przestanku pisz RĘBIECHOWO proszę jechać przeczytać utrwalić zapamiętać.DOBRANOC
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Proponuję samodzielną edukację przed pisaniem na forach :
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Byl-przystanek-PKM-Banino-Teraz-to-Gdansk-Rebiechowo-n79267.html
http://www.pkm-sa.pl/glowna/aktualnosci/ostateczne-nazwy-przystankow-pkm/
"w przypadku przystanku Banino nazwa została zmieniona na Gdańsk Rębiechowo"
Nie ma takiego postowania, koniec imprezy dziękuję dobranoc !
;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
na h piszesz przEstanek pociąg przEstaje czy przYstaje LOL
Banino to była nazwa robocza podczas budowy, potem ją zmieniono, dlatego ludzie dalej ją stosują bo łatwiej, łatwiej powiedzieć/ napisać Banino niż tłumaczyc o które Rębiechowo chodzi :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,czy ktoś pytał o problem dojazdu i parkingu do Pkm Rebchowo w Gminie???Jak nie to do tv i gazet trzeba ...nagłośnić bo to jakąś kpina!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
gmina odpowie ze na nic nie ma kasy bo postawili nam szkole za 22 banki a teraz budują sale gimnastyczna a budżet nie jest z gumy i tyle...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
po II wojnie banino było miejscowością na prawach gminy można wrócić do tego a Żukowie podziękować!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
no to zbieraj podpisy za referendum, kasa tez dla nowej gminy sie sama z siebie nie znajdzie :) kazdy mysli ze tak latwo - jedno powolac nowa gmine a uchwalic jej budzet drugie ;/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przystanek w Baninie???? ej wróć w Rębiechowie?! ej no są dwa obok siebie?! nie za blisko????

https://www.youtube.com/watch?v=6XzGmdXbZmU
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://www.youtube.com/watch?v=6XzGmdXbZmU
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie jest powiat ? Zorganizowanie dojazdu i parkingu przy PKM powinno być w interesie całego powiatu a nie tylko Żukowa. Ale tam też chyba uznali, że przy tej częstotliwości kursowania PKM to bało opłacalne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiat jest w Kartuzach :D
Powiat ma nas z naszymi problemami w nosie, bo mają własne, mają też przystanek kolejki :)
Z jęczeniem radze poczekać na start systemu, bo może uda się wymusić większą częstotliwość kursów do Kartuz - wówczas jeździlibyśmy z Rębiechowa na magistrali, a do tego, aby przepchnąć zmiany w kursach będziemy mieli za sobą cały powiat, bo będzie to w interesie zarówno Żukowa jak i Kartuz aby pociągi w ich stronę pojechały częściej. Z tego co się orientuje obecnie jeden skład kończy bieg na lotnisku. W którą stronę wydłużą jego trasę będzie zależało od nas.
Zastanówmy się, czy opłaca nam się chamska roszczeniowa postawa wobec gminy i powiatu w stylu: mieliście nam chamy wybudować park and ride i nie ma, bo wiadomo że wówczas wszyscy będą nas mieli w tyłku, czy forsowanie razem zwiększenia częstotliwości składów na magistrali, na której przystanek jest swoją drogą jakieś 3 kilosy bliżej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem jakim cudem Kartuzy, czy Żukowo mają wybudować P&R na terenie Gdańska. Finansowanie samorządu się kłania.
Zamiast wymyślać niemożliwe do spełnienia cuda może lepiej pomyśleć o nowych liniach autobusowych, które dowoziłyby mieszkańców gminy do obecnych przystanków?
Na zwiększenie liczby kursów w stronę Kartuz nie ma co liczyć. Po pierwsze to PKP, więc PKM może tylko uprzejmie prosić o wypuszczenie jej na tory, na których jest jeszcze kilku innych przewoźników. Po drugie: do Żukowa jest jeden tor, więc linia nawet przy obecnym rozkładzie jest na granicy przepustowości.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
no to oswiec mnie po co gdansk ma inwestowac w parking dla wiesniakow :D nie ma w tym zadnego interesu i dlatego tego parkingu nie bedzie bo to nie gdansk go potrzebuje tylko my. problemem jest przeciez nawet 800m drogi do starego slowaka, wiec na parking dla kaszubow nie licz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
A kto będzie tą PKM-ką jeździł bez pargingu ? Przecież to tylko pod tym względem miało jakikolwiek sens. Jedziesz sobie z Banina,Tuchomia czy Czeczewa, zostawiasz auto na parkigu wsiadasz w PKM i jedziesz do pracy. Ale w przecież Polsce wszystko da się spier...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo taka jest mentalnosc, park and ride nie zbuduja za to zlikwiduja droge zeby "wiesniaki z kaszub" nie mogly do gdanska do pracy dojechac - juz wiele razy takie komentarze na forach sie pojawialy, to takie wlasnie myslenie, bo to powoduje ze ludzie nie rezygnuja z samochodu i gdansk pozostanie zasmrodzony dzieki takiej wlasnie polackiej mentalnosci :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mimo wszystko dziwi mnie postawa powiatu i Żukowa, gdzie urzędnicy zapewne znacznie lepiej wiedzieli o mogących wystąpić problemach. Z tego co wiem w planach budżetowych nie ma jakichkolwiek wzmianki o inwestycji przy PKM lub skomunikowania powiatu z tą linia. Możliwości wspólnego finansowania międzygminnych inwestycji jest bardzo wiele ( PKM właśnie, szkoła w Kowalach, Ergo arena i nawet finansowanie " naszego autobusu 126 ) - zapewne wymaga to więcej energii, chęci i wizji, których jak widać nie ma. Zwiększenie kursów w Rębiechowie ( na linii Gdynia - Żukowo ) nie ma sensu. Po pierwsze różni przewoźnicy, po drugie, też nie ma parkingu, po trzecie, z terenu 2/3 Banina nikt i tak tam na piechotę nie dotrze a zwłaszcza dzieci.
Pozostaje więc wyłącznie ( jak nas mamiono pierwotnie ) park and ride w Rębiechowie ( PKM ) i odpowiednio zorganizowany dojazd komunikacją publiczną do przystanku PKM.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
A rada solecka nie moze nie moze podjac tematu dojazdu do przystanku widma tzn rebiechowa czy wazniejsze sa tematy placu zabaw radni banina do dziela wybralismy was zebyscie poruszali tematy nurujace mieszkancow banina od tego jestescie
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
na lotniczej w dwa dni wycieli wszystkie drzewa jak trza było pozbyć się śmieci które wakoz wywiózł na kaszuby. dali radę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dojazd do przystanku, za którym pociągi rozjadą się w kierunku Gdyni oraz Kartuz i Kościerzyny, będzie możliwy na dwa sposoby. Pierwszym będzie droga asfaltowa odchodząca od ul. Akacjowej, drugim droga techniczna od ul. Barniewickiej biegnąca wzdłuż nasypu kolejowego. Problem w tym, że z żadnej nie będą mogły korzystać pojazdy o masie przekraczającej niż 3,5 tony.

Te rozwiązania trzeba traktować jako tymczasowe, docelowo również mieszkańcy Banina mają się doczekać dojazdów i węzła przesiadkowego z prawdziwego zdarzenia. O jego powstanie nie będzie jednak łatwo.

- Węzeł w pełnej wersji wraz z dojazdami to inwestycja warta ok. 30 mln zł. Nikt nie może zrzucić na nas 100 procent kosztów - przekonuje Bojanowski. - Jesteśmy gotowi podzielić się z Żukowem kosztami wkładu własnego, po 2-3 mln zł. Resztę środków musiałoby pokryć dofinansowanie unijne z nowej perspektywy 2014-2020.

Przystanek PKM Gdańsk Rębiechowo będzie największym węzłem typu Park & Ride na całej linii kolei metropolitalnej. Docelowo możliwe będzie tu wybudowanie parkingów nawet dla 1000 aut, chociaż początkowo ma być ich niespełna 400. To i tak dużo. Dla porównania na węźle Jasień i Kiełpinek ma być po ok. 80 miejsc parkingowych.

Cały tekst: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,16055927,Lepszy_dojazd_do_przystankow_PKM__ale_nie_wszedzie.html#ixzz3juRpf6GI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i co z tego wynika, to co wynika i z artykulow dotyczacych tunelu pod pacholkiem i drogi zielonej, nie bedziemy frajerom kasuzbom budowac bo ludzie z gda uciekaja i placa podatki w zukowie...
taka jest wszedzie narracja nastawiajaca jednych przeciwko drugim
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktos ma potwierdzona informacje czy na zwyklym miesiecznym bedzie mozna przewozic rower? Slyszalem rozne wersje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy kupowaliście już miesięczne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/6360078,przystanek-pkm-rebiechowo-stacja-do-ktorej-nie-mozna-dojechac-zdjecia,id,t.html

Czy ktoś już testował w jaki sposób można dojechać do przystanku PKM Rębiechowo ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niestety w naszym kraju, województwie rządzą barany. Nie sposób ich inaczej nazwać, robić taką inwestycję i nie znaleźć środków na budowę parkingów, to tak jakby zakupić nowe autobusy dla miasta, w którym zapomniano zbudować dróg, kompletnie nieprzydatne. Parking na auta w PKM musi być jej zintegrowaną częścią, bez jednego drugie staje się mrzonką. Fajna inicjatywa w zamyśle, oczywiście spieprzona przez decydentów...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi sie wydaje ze pod koniec roku zaczną działać, ukaże sie pare artykułów to sie wezmą do roboty :)
Jeszcze my możemy minimalnie cos zdziałać dzwoniąc do Zukowa.
Bądźmy dobrej myśli
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
reasumując wątek - dojazdu do przystanku Rębiechowo nie ma?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
dla osobówej jest ...., tylko co dalej z tym samochodem zrobić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stawiasz w szczerym polu i liczysz, że jak wrócisz będzie tam dalej stał. Oczywiście 4x4 bo zimą możesz nie wyjechać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja juz wole zasmradzac nadal gdansk spalinami :D niech sie pocaluja w nos :d
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od której strony i jaką ulicą najlepiej dojechać do przystanku ? Są jakieś drogowskazy ? Janie widziałam żadnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
~kl
nie ma żadnego oznakowania..kompletnie nic..
Do przystanku dojedziesz skręcając w drugą w lewo drogę za nowym rondem w Baninie..Kawałek płytami, kawałek polną i później asfalcik...Niestety na końcu tej drogi brak jakiegokolwiek logicznego rozwiązania jeśli chodzi o pozostawienie samochodu..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ruszyła,
dojechałam do pracy, wrażenia z przejazdu super, pogoda też ładna dzisiaj rano ....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opowiedz jak się dostałaś na ten przystanek? Da się tam w cywilizowany sposób zostawić samochód,czy trzeba traktorem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
doszłam - 45 min
potraktowałam to jako "godzina dla siebie"

można dojechać samochodem osobowym, ulicą Akacjową.
Jest zatoczka na kilka samochodów, dzisiaj o 7 były 4.
Można też wjechać w pole potraktowane spychaczem, tylko nie wiem jak będzie gdy deszcz popada
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za info. A nie wiesz przypadkiem jak z rowerami w PKM? Czy wtedy kupujesz dwa bilety, czy jest jakieś wydzielone miejsce dla rowerów? A propos biletów, da się kupić na tym przystanku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak jak w SKM - bezpłatnie.
A bilet można kupić nie na peronie, tylko w szynobusie (przynajmniej dzisiaj)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja samochodem męża podwiozłam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jutro chcialbym wypróbować PKM. Czy mógłby ktoś mi powiedzieć, czy pkm dojeżdża do stacji Gdańsk-Rebiechowo, czy jedynie na lotnisko, bo z tego co słyszałem w radio, czy czytałem na różnych stronach, to PKMka kursowała z Wrzeszcza na lotnisko. I czy jest gdzieś zamieszczony godzinowy rozkład jazdy, bo również nigdzie nie mogłem znaźć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.skm.pkp.pl/fileadmin/pdf/rozklady/PKM_01.09.pdf
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://www.facebook.com/pkmgdanskrebiechowo?ref=hl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

do góry