Widok

Szybkie i łatwe ciasto

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Podrzućcie jakieś przepisy na szybkie i łatwe ciasto do kawy :) najlepiej takie, którego kawałek można dzać 1,5 roczniakowi w rączke :)
Ola
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najłatwiejsza drożdżówka, jaką w życiu widziałam= drożdżówka z lodówki (no i chyba bezpieczna dla dziecka):

Drożdżówka 'z lodówki'
Składniki:
10 dkg drożdży – rozkruszyć bezpośrednio do miski a na to idą warstwami:
1 szklanka cukru
1 cukier waniliowy
¾ szklanki oleju
4 roztrzepane jajka
szczypta soli
¾ szklanki mleka zimnego
4 szklanki mąki
owoce (konfitura) - opcjonalnie, dodaje się rano przed mieszaniem, albo na wierzch ciasta

Przygotowanie:
1.Nie mieszać!!!
2.Całość wstawić do lodówki na noc, przykryć ściereczką. Rano wymieszać dokładnie drewnianą łyżką.
3.Na formę wysmarowaną i obsypaną bułką tartą wyłożyć ciasto, ułożyć owoce/konfiturę i posypać kruszonką (6 dkg tłuszczu-masło lub margaryna; 10 dkg mąki; 5 dkg cukru i ugniatać).
4.Piec w temperaturze 180 stopni przez 40 minut.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
acha... tylko trzeba składniki wsypać do wysokiej miski wieczorem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiele Forumek piekło już moje kefirowe ;) śmiesznie proste ciasto :) wyjdzie - pod warunkiem, że nie użyjesz miksera :)



**** Ciasto kefirowe ****

- 3 szkl. mąki
- 1 szkl. cukru (ja daję pół)
- 3 łyżeczki proszku do pieczenia
- cukier waniliowy

Wszystko do miski i wymieszać łyżką

Dodać:
- 3 jajka
- 0,5 szkl. oleju
- 1 mały kefir (ja kupuję duży i daję 2/3)

znów wymieszać łyżką!!! Pamiętaj, że nie wolno używać miksera - wtedy ciasto nie wychodzi :P już kilka osób nie posłuchało ;)

nie musi być super rozmieszane - ważne, żeby składniki się połączyły :) nie przejmuj się grudkami :)


ciasto wylać na wyłożoną papierem do pieczenia blachę (dużą), na to owoce - jakie chcesz :)

i na to kruszonka - albo zwykła (cukier, mąka, masło/margaryna)

:)


piec ok 45 - 55 minut :) (zobaczysz po kolorze kruszonki)



http://forum.trojmiasto.pl/nnt-Przepis-na-ciasto-t177295,1,16.html


zobacz też Rafaello na krakersach - bez pieczenia :) oraz 3bit :) http://www.wielkiezarcie.com/recipe43149.html


proste jest też ciasto marchewkowe i amerykańskie z jabłkami http://forum.trojmiasto.pl/Prosty-przepis-na-ciasta-t138754,1,16.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja polecam ciasto bananowe - BANANOWY CHLEBEK :)

2 szkl. mąki pszennej (ja daje tez mąke pelnoziarnista, zeby bylo zdrowiej :D)
1 łyżeczka sody oczyszczonej
1/2 łyżeczki soli
4-5 dojrzalych bananów (im dojrzalsze tym lepiej)
3/4 szkl. cukru (mozna dac brązowy)
2 jajka
1/2 szkl oleju (moze byc tez 3/4 kostki masła)
1/3 szkl. mleka

Wszystko wymieszac, rozmiksowac i upec w keksówce - 180 st, 60 min

Jest super!

Zawsze robie podwojna porce na 2 keksówki bo znika w mig :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Murzynek

2 i pól szklanki mąki
20 dag masła
4 jajka
1 szklanka mleka
2 szklanki cukru
3 łyżki kakao
2 łyżeczki proszku do pieczenia

Do mleka dodać masło, cukier i kakao, lekko podgotować, by masło się rozpuściło. Ostudzić i wlać do mąki wymieszanej z proszkiem. Białka ubić na sztywno. Do masy dodawać powoli żółtka ucierając mikserem. Na koniec dodać pianę. Delikatnie mieszać. Ciasto wylać do formy keksowej posmarowanej tłuszczem. Piec ok godziny w nagrzanym do 170 stopni piekarniku. Ostudzić i polać polewą kakaową.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A takie pytanie - od kiedy dzieci mogą jeść murzynka? Chodzi mi o kakao? czy 1,5 roku to nie za wcześnie?
Ola
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja już w tym wieku dawałam murzynka :)
Śmiało :)
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To chyba spróbuje, bo mrzynek to super ciacho :) Ale to bananowe i kefirowe też są na pewno smaczne. Mamy jutro gosci i chciałam cos na szybko zrobić.
Na was zawsze można liczyć :)
Ola
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrobiłam właśnie kefirowe, siedzi w piekarniku, zobaczymy co wyjdzie. Na sam widok leci mi już ślinka:)
image

image
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marchewkowe polecam. Nie umiem i nie lubię robić ciast, a to zawsze wychodzi:-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla mnie murzynek to niebo w ustach :) A ten jest prosty i szybki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje ciasto już gotowe, czekam aż wystygnie:)
image

image
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie mogłam się doczekać i już rozkroiłam, zaje*****; dzięki za przepis:)
image

image
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeny,ale mi smaka zrobiłyście,idę piec murzynka
Paulo Coelho

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu,
być ciągle czymś zajętym
i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie.


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to kefirowe to w jakiej temp. piec ;)?
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam jedną temp. w piecyku - ok 200'C :] i tak piekę :] http://allegro.pl/piecyk-piekarnik-elektryczny-na-grzalki-i1295463721.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roczniakowi to raczej tego ponizszego nie polecam bo zawiera kakao ale starszym owszem
Najłatwiejsze jakie znam :)

Murzynek
----------------
1margaryna,1,1/2 szklanki cukru, ¾ szklanki wody, 3łyżki kakao, cukier waniliowy, 4 jajka całe, 2szklanki mąki, 1łyżka do zupy proszku do pieczenia.
Masło, cukier, kakao, wodę, cukier waniliowy włożyć do garnka mieszając gotować do rozpuszczenia. Wówczas odlać ½ szklanki płynu, odstawić. Resztę lekko przestudzić i do chłodnego dodać mąkę, proszek, po jajku stale mieszając. Wylać do formy. Piec około 35-40 minut. Ciepłe polać pozostałym ½ szkl. płynem. Można ubrać siekanymi orzechami lub migdałami.
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciasto W-zetka
-------------------
Składniki: 2 przyprawy do pierników,
2 łyżeczki kakao,
½ kostki margaryny,
3 łyżki dżemu,
1 szklanka mleka,
1 szklanka cukru,
2 szklanki mąki,
1 ½ łyżeczki sody,
1 całe jajko.
Wykonanie: przyprawy, kakao, margarynę, dżem, cukier i mleko włożyć do garnka i rozpuścić na płycie. Ostudzić.
Następnie ciągle mieszając dodawać po łyżce mąki. Wbić jajko a na końcu dodać sodę. Wlać do dobrze wysmarowanego i posypanego bułką prodiża. Piec około 40 minut.
Masa:
½ szklanki cukru pudru,
½ kostki margaryny,
½ szklanki zsiadłego mleka,
Aromat.
Margarynę rozetrzeć z cukrem następnie


Dodawać po łyżce mleka i dobrze ucierać. Dodać olejek.

Babka
--------
6 jajek rozbić na puch z 1 szklanką cukru. Dodać 1 szklankę topionego masła lub margaryny. Wszystko dobrze ubić na puch. Dodać tyle mąki, żeby można było bić łyżką. Dodać 3 łyżeczki od herbaty proszku oraz olejek arakowy.


Makowa panienka
-------------------------
5 jajek,1 szklanka cukru, ¾ kostki rozpuszczonej margaryny,1/2 szklanki mąki, pszennej, ½ szklanki mąki ziemniaczanej, 1 szklanka maku, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 1 cukier waniliowy, aromat, bakalie, kieliszek wódki
Wykonanie: Żółtka utrzeć z cukrem, później dodawać po kolei wszystkie składniki, a na końcu dodać ubitą pianę z proszkiem do pieczenia. Po upieczeniu polać polewą.
Polewa: ½ szklanki mleka, 2 łyżki cukru, 2 łyżki kakao, ½ kostki masła.
Najpierw mleko zagotować z cukrem i kakao ciągle mieszając. Pogotować z 10 minut. Na końcu dodać masło i na wolnym ogniu gotować aż zacznie gęstnieć. Potem, gdy trochę przestygnie polać po placku i udekorować.

Piernik błyskawiczny
Na blachę
3szklanki mąki, 2 szklanki kwaśnego, swojskiego mleka,1/2 szklanki oleju, 2 łyżki dowolnego dżemu, 1 szklanka cukru, 2 łyżki kakao, 2 płaskie łyżeczki sody, 1 cukier waniliowy, 1 przyprawa do piernika. Wszystkie składniki włożyć do miski i dokładnie wymieszać. Blachę posypać bułką tartą.


Babka
---------------
4jaja, 1 szklanka cukru, 1 szklanka mąki pszennej, ½ szklanki mąki ziemniaczanej, 1 ½ łyżeczki proszku do pieczenia, zapach dowolny, ¾ roztopionej margaryny.
Jaja ubić z cukrem, dodawać pozostałe składniki.

Placek ze śliwkami 1
----------------------------

½ kostki margaryny,
¾ szklanki cukru,
1,3/4 szklanki mąki,
4 jajka,
4 łyżki mleka,
1 łyżeczka proszku do pieczenia,
owoce: Jabłka lub gruszki

Margarynę utrzeć z cukrem i żółtkami. Do utartej masy dodać mąkę i mleko z proszkiem. Na koniec dodać ubitą pianę z białek. Ciasto wlać na przygotowaną formę. Na wierzch ułożyć owoce. Piec w gorącym piekarniku.


Placek ze śliwkami 2
--------------------------
½ kostki margaryny, ¾ szklanki cukru, 1 3/4szklanki mąki, 4 jaja, 4łyżki mleka, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, owoce: jabłka lub śliwki.
Wykonanie: Margarynę utrzeć z cukrem i żółtkami. Do utartej masy dodać mąkę i mleko z proszkiem.
Na koniec dodać ubitą pianę z białek. Ciasto wlać na przygotowaną formę . Na wierzch położyć owoce lekko wduszając je. Piec około 40 minut.
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To wymaga trochę siły w kręceni składników ( raczej facet musi to zrobić) ale efekt MNIAMMMMMMMMMM

Mazurek bez pieczenia
------------------------------
Masa: 15 dag masła,
15 dag margaryny,
25 dag cukru pudru,
3 jaja,
4 paczki herbatników,
10 dag orzechów,
10 dag rodzynków,
2-3 łyżki kakao,
pół tabliczki czekolady,
2 wafle,
Polewa:1/2 szklanki śmietany,
1 szklanka cukru,
4 łyżki kakao lub pół tabliczki czekolady.
Masło i margarynę utrzeć z cukrem, dodając po jednym jaju. Po dokładnym utarciu masy dodawać zmielone herbatniki, rodzynki, pokruszoną czekoladę, posiekane orzechy i kakao. Masę włożyć między wafle.
Polewa: Do garnka wlać śmietanę, wsypać cukier i od chwili zawrzenia gotować 5 minut. Po lekkim ochłodzeniu dodać kakao lub czekoladę i jeszcze ciepłą masą polać wafel. Po wierzchu można posypać wiórkami kokosowymi.







Zebra
--------
4 szklanki mąki,
1 ½szklanki cukru,
6 jaj,
1 szklanka oleju,
1 szklanka oranżady,
zapach rumowy,
2 łyżeczki proszku do pieczenia,
3 łyżeczki kakao.
Białka ubić dodając po 1 żółtku na przemian z cukrem. Dodajemy mąkę z proszkiem, zapach potem na przemian po trochu oranżadę z olejem. Podzielić ciasto na 2 części. Do jednej dodać kakao, do drugiej 3 łyżki mąki pszennej. Ciasto lejemy do prodiża łyżką na środek na przemian z kolorowym ciastem po 2 łyżki. Ono samo się rozchodzi po prodiżu.

Babka 3 kolorowa
----------------------
5 jaj,
1 szklanka cukru pudru,
1 margaryna,
1 ½szklanki mąki pszennej,
½ szklanki mąki ziemniaczanej,
2 łyżeczki proszku do pieczenia,
1 łyżeczka octu,
3-4 łyżeczki oliwy,
2 łyżki maku,
2 łyżki kakao,
zapach waniliowy, migdałowy, rumowy.
Żółtka utrzeć z cukrem pudrem i margaryną. Do tego dodać mąkę + proszek + oliwa + ocet –wszystko ukręcić. Na końcu dodać ubite białka.
Ciasto podzielić na 3 części.
Do 1 części dodać 2 łyżki kakao i wanilię,
Do 2 części dodać ukręcony mak i migdałowy zapach,
Do 3 części dodać zapach rumowy lub arakowy.
Na spód dać ciasto z kakao, potem z makiem, na końcu białe. Piec około 45 minut.

Babka z jabłkami
-----------------------
1 margaryna,
6 jaj,
1 ½ szklanki cukru i cukier waniliowy,
2 szklanki mąki,
2 łyżeczki proszku do pieczenia,
5 łyżek oliwy,
1/3 szklanki maku,
4 jabłka,
bakalie,
zapach migdałowy,
3 łyżki kakao.
Żółtka, masło i cukier utrzeć do białości, dodać mąkę z proszkiem i dalej ucierać. Dodać oliwę i ucierać. Na końcu dodać ubitą pianę.
Ciasto podzielić na 3 części. Do jednej dodać mak, olejek migdałowy, bakalie, wymieszać i wlać na tortownicę.
Na ciasto położyć połowę pokrajanych w ósemki jabłka. Wylać drugie ciasto wymieszane z kakao i znów jabłka. Na jabłka wylać pozostałe ciasto białe. Po upieczeniu polać polewą z orzechami.
Polewa
¼ margaryny,
1 ½ łyżki wody,
1 łyżka kakao,
Troszkę cukru waniliowego,
Łyżkę mąki ziemniaczanej,
¼ szklanki cukru.
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Babka z jabłkami
-----------------------
1 kostka masła,
6 jaj,
1 1/2szklanki cukru i cukier waniliowy,
2 szklanki mąki,
2 łyżeczki proszku do pieczenia,
5 łyżek oliwy,
1/3 szklanki maku,
4 pokrojone w ósemki jabłka,
bakalie,
zapach migdałowy,
3 łyżki kakao.
Żółtka, masło i cukier utrzeć do białości dodając mąkę z proszkiem i dalej ucierać. Dodać oliwę i ucierać. Na końcu dodać ubitą pianę.
Ciasto podzielić na 3 części. Do jednej dodać mak, olejek migdałowy, bakalie, wymieszać i wlać na tortownicę. Na ciasto położyć połowę jabłek ósemek. Wylać drugie ciasto wymieszane z kakao i znów jabłka. Na jabłka wylać pozostałe ciasto białe. Po upieczeniu polać polewą.
Polewa:
¼ margaryny,
1 ½ łyżki wody,
1 łyżka kakao
troszkę cukru waniliowego,
1łyżka mąki ziemniaczanej,
1/4szklanki cukru.
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgusiaGda ten piecyk kupilaś na allegro czy gdzieś w trojmiescie? To coś idealnego dla mojej mamy ;] nie wiedziałam, ze jescze takie robią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ten pierwszy murzynek to jest na mala blache?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miranda - jeden kupiłam na Allegro, a drugi w Skarszewach :] (jeden był dla nas jak mieszkałam u Teściowej, bo Teściówka swój wywoziła na wieś na działkę i nie miałam w domu w czym piec, a drugi kupiłam dla mojej Mamy - bo piekarnik gazowy jest "dodupny" ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam pytanie o blachę do drożdżowego z lodówki - jakie wymiary ma "duża blacha" ?? bo dla każdego duża blacha oznacza coś innego ;P
A z przyjemnością bym spróbowała :D
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
KRYZYSEK

1 jajo
1szkl.cukru
3szkl,maki
1szkl mleka
1 lyzeczka proszku do pieczenia
1 lyzeczka cukru waniliowego
1 lyzeczka sody oczyszczonej
kostka palmy (wedlug swojego uznania moze byc kasia)
olejek zapachowy i owoce lub bakalie
wszystkie skladniki wymieszac piec 180 st.45-55 minut
SMACZNEGO
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mozna dac 1 lyzke kakao to tez wedlug swojego uznania a palme rozpuscic i wlac ostudzona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie łątwiej kupic w torebcke jakies cutrynowe foremkowe dodac wody zmiksowac i jest? smakuje równie dobrze a wychodzi taniej niz kupowanie składników
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
1985sloneczko - ja piekłam w kwadratowej blasze, 24cmx24cm
i wyszło ok :))
"Dobre rodzicielstwo to w dużej części umiejętność radzenia sobie z własną bezradnością. (..) Trzeba rozstać się z wyobrażonym i wymarzonym dzieckiem po to, by spotkać się z tym, które ma się we własnym domu." A. Stein
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może macie jakieś przepisy na ciasta bez tłuszczu i z małą ilością jajek? :)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zamiast murzynka który bez dodatków jest trochę suchy polecam czekoladowe brownie

http://www.wielkiezarcie.com/recipe17029.html

lepszego i prostszego ciasta czekoladowego nie ma na świecie a na dodatek rozpływa się w ustach :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moze szarlotke super prosta? U nas wielki hit. Corka sama zawsze dopytuje o to ciasto i pomaga mi przy pieczeniu :)

5-6 jablek
kostka margaryny
3 szklanki maki
1 szklanka cukru
1 lyzeczka proszku do pieczenia
1 jajko
cynamon

Jablka obrac, utrzec na tarce posypac cynamonem i cukrem (tak ciutke jezeli ktos nie lubi super slodko)

Margaryne posiekac nozem i posypac na nia make i znowu siekac tak zeby ta maka sie poprzyklejala do tej margaryny, cukier do tego, proszek do pieczenia i 1 jajko. Ciasto ugniesc. Zrobic kulke z ciasta i przekroic na pol. Na wysmarowana blache wylozyc polowe rozwalkowanego ciasta, na to jabka i druga polowe ciasta. Wazne! nakluc ciasto widelcem! Do piekarnika na 40 min na 180 stopni.

Szarlotka palce lizac.Mozna podawac na cieplo, zimno lub z bita smietana. Zycze smacznego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~m. - chciałabym zrobić to ciasto czekoladowe :]

zadziwia mnie mała ilość mąki, dużo jajek i jeszcze więcej cukru :P

porównuje przepisy w sieci i na tą samą ilość składników podają różnej wielkości blachy :P

http://www.wielkiezarcie.com/recipe17029.html 40x25cm
http://stylez.pl/klasyka-z-amerykanskich-kawiarni-brownie-jest-dziecinnie-proste-i-pyszne 60x35cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podrzuccie spr proporcje do kruszonki..tak dla laika..na szklanki lub łyżki..a nie na gramy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zawsze robilam na oko maka cukier i maslo i tyle ile chcialam jak za malo to dorabialam bo to jak sie wyrabia kruszonke czuc ze czegos za malo lub za duzo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Biszkopt z jabłkami na małą tortownicę:

4 białka ubić, cały czas mieszając mikserem dodawać po kolei: 1 szklankę cukru (ja daję 3/4), 4 żółtka, 4 łyżki oleju, szklankę mąki i proszek do pieczenia.

Do tortownicy wkroić na dno jabłka (kawałki w dowolnym kształcie, ja zawsze skrawam plastry wokół ogryzka), zalać ciastem (nie szkodzi jeśli kawałki jablka nie będą całkiem przykryte, oprócz tego można je jeszcze też posypać cynamonem - pycha!), piec ok. 40 minut w 180 stopniach.

Na dużą tortownicę - o 2 jaja i połowę mąki i cukru więcej. Trochę (10 min.?) przedłużyć czas pieczenia.

Najprostsze ciasto na świecie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
robię kefirowe zobaczymy czy mi wyjdzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też z wyczytanych tu przepisów zrobiłam dzisiaj kefirowe.
Pycha.
Zrobiłam z jabłkami z cynamonem.
Szybkie, tanie i smaczne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja dzisiaj zrobiłam takie:
5 jaj ubić z 3/4 szkl cukru dodać 3/4 szkl oleju, 2 szkl i 2 łyżki mąki z 2 łyżeczkami proszku.Owocami posypać ja dałam rabarbar. piec45 min w 180st
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kamila - jak wyszło kefirowe?

Mama_Wiki - cieszę się, że smakowało :]

zwykłą kruszonkę można zastąpić kruszonką z wiórków kokosowych :] (mi osobiście teściowa ją obrzydziła, bo dawała do każdego ciasta)

***** KRUSZONKA Z WIÓRKÓW KOKOSOWYCH *****

20 dag wiórków kokosowych
2 łyżki masła(czubate)
2 łyżki cukru
1 żółtko
kruszonkę zagnieść, nie może się sypać :) gdyby tak było - dodajcie jeszcze masła :)

powrzucam tu moje ulubione ciasta :]

***** CIASTO Z KARMELEM(kajmakiem) *****

1. Mleko skondensowane słodzone gotować w zamkniętej puszce 2 godz. stale podlewając wodą - puszka musi być przykryta. Przygotować dzień wcześniej. (lepiej nie otwierajcie wcześniej ;) moja kuzynka kilka razy zabierała się do tego ciasta - bo wyjadała cały karmel ;) i nie było już do ciasta ;P)

2. Przygotować ciasto:
~ 1/2 kg mąki tortowej,
~ 1 kostka "Kasi",
~ 1/2 szkl. cukru pudru,
~ 1 łyżeczka proszku do pieczenia,
~ 5 żółtek
Wszystkie składniki zagnieść, ciasto podzielić na 2 części i upiec osobno.

3. Masa kremowa:
~ 1 szkl. (może być więcej) śmietany 30-36% dobrze schłodzonej
~ 1/2 szkl. cukru pudru
~ 2 szt. śmietanofixu
Wszystko ubić.

4. Na ostudzone ciasto ułożyć ubitą śmietanę, przykryć drugą warstwą ciasta. Wszystko polać karmelem.
Wstawić w chłodne miejsce.

Z ciasta można upiec małe babeczki - napełnić je karmelem, na to bita śmietana(może być posypana kolorowymi, pokrojonymi w kosteczkę galaretkami owocowymi)

***** CIASTO ORZECHOWE *****

Ciasto:
~ 0,5 kg mąki
~ 3 łyżki cukru
~ 4 łyżki miodu
~ 2 jajka
~ 1,5 łyżeczki sody
~ 20 dag margaryny

Masa orzechowa:
~ 30-40 dag orzechów włoskich
~ 2 łyżeczki miodu
~ 3 łyżki cukru
(lub 2 łyżki miodu i 2 łyżki cukru)
~ 10dag margaryny

Masa budyniowa:
2-3 budynie waniliowe (połowa potrzebnej wg przepisu ilości mleka i mniej cukru) + masło

lub gotowy, kupny krem karpatkowy :)

Z mąki, cukru, miodu, jajek, sody i margaryny zagnieść ciasto i podzielić na 2-3 placki. Piec osobno(duża blacha).
Jeden z placków piec z masą orzechową --> zagrzać miód, cukier i margarynę, dodać pokrojone orzechy włoskie.
Zimny budyń zmiksować z masłem.
Upieczone placki przełożyć kremem budyniowym.

***** AMERYKAŃSKIE CIASTO Z JABŁKAMI *****

Składniki:
- 4 jajka
- 1szklanka cukru kryształ
- 2szklanki mąki tortowej
- 3/4 szklanki oleju
- 5 jabłek
- 1łyżeczka cynamonu
- 1łyżeczka sody
- 1łyżeczka proszku do pieczenia
- bakalie
- 2 łyżki kakao
- cukier puder do posypania

Jajka ubijamy z cukrem,do tego dodajemy olej, mąkę, proszek i sodę, kakao oraz cynamon. Mieszamy.
Jabłka obieramy i kroimy w kostkę, najlepiej sporą wtedy są smaczniejsze i się rozpływają w ustach. Dodajemy je do ciasta i mieszamy delikatnie. Można też dodać bakalie. Po upieczeniu posypujemy cukrem pudrem.
Pieczemy 45 minut, do godziny zależnie od piekarnika w 180 stopniach.
Ciasto musi mieć kolor cynamonu pod koniec pieczenia.
Teraz odnośnie blachy, tutaj mamy dowolność może to być blacha okrągła, prostokątna czy wąska. Jeśli zrobimy ciasto w okrągłej wtedy będzie wysokie, ja osobiście polecam typowy prostokąt, wtedy mamy ładny placek.

***** TORCIK JABŁKOWY ***** (bez pieczenia, mega łatwy)

- paczka biszkoptów
- krem do tortów Dr. Oetkera (waniliowy lub śmietankowy)
- mleko
- masło
- 1kg jabłek - najlepiej kwaśnych
- 3 jednakowe galaretki

biszkopty układamy w tortownicy, można je lekko nasączyć (wg uznania - ale jeśli jabłka są bardzo soczyste, to niech biszkopty będą suche)
krem robimy wg przepisu na opakowaniu ALE dodajemy ok 1/3 mleka mniej :)
jabłka obieramy i ścieramy na tarce z dużymi oczkami :)
3 galaretki rozpuszczamy w takiej ilości wody, jaka jest wg instrukcji na 2 opakowania :)
jeśli jabłka są bardzo soczyste - trzeba je trochę odcisnąć :) mieszamy z gotowym kremem :) masę wykładamy na biszkopty i zalewamy zimną, tężejącą galaretką :)

zostawiamy na noc w lodówce :)

pod galaretkę można dać jeszcze jakieś owoce - żeby nie było nudno ;)

***** 3bit bez pieczenia ***** http://www.wielkiezarcie.com/recipe43149.html

polecam sernik z bitą śmietaną :] póki co obrzydło mi pieczenie biszkoptów ;) ale przez kilka tygodni robiłam ten sernik 2-3 razy w tygodniu ;)

przepis na biszkopt w oryginale jest inny :P ja zawsze robiłam biszkopt wg przepisu Martek :) http://forum.trojmiasto.pl/Specjalnie-dla-AgusiaGda-Super-przepis-na-biszkopt-t138888,1,16.html?hl=biszkopt#hl

kopiuję przepis na sernik :]

***** SERNIK NA BISZKOPCIE Z BITĄ ŚMIETANĄ *****

Biszkopt z 4 żółtek, 4 łyżek mąki, łyżki cukru, proszku do pieczenia

Ma być cienki placek biszkoptowy

Na dużą blachę 1 kg twarogu w wiaderku i do 0,5 litra śmietany kremówki koniecznie 36 % bo te z niższym procentem się nie ubijają

Śmietanę ubić a do niej dodać 2 łyżki cukru
Do ubitej śmietany dodawać twaróg i ubijać dalej.
4 pełne łyżeczki żelatyny rozpuścić w niewielkiej ilości wody - wrzątku, po ostudzeniu dodać troszkę masy żeby nie było grudek a później żelatynę wrzucić do reszty masy .

Pół słoika dżemu wiśniowego wysmarować na biszkopt, na to połowa masy, na masę biszkopty wiśniowe (duża paczka z Biedronki idealnie pasuje do dużej blachy). Na delicje resztę słoiczka dżemu i na koniec znów masa .
Zwieńczeniem jest polewa czekoladowa dla ozdoby .

Zamiast blachy można zrobić tortownice :
Tu potrzeba mniej twarogu wystarczy 0,5 kg wiaderka i normalna paczka delicji, do masy dodać tylko 2 łyżeczki żelatyny zamiast czterech(w upalne dni dawałam 3 łyżeczki).

Smacznego :))))))))

Ja zrobiłam biszkopt z przepisu Martek :) w tortownicy :) i ser+bita śmietana z połowy ;)
dochodzę do wniosku, że lepsza jest wersja z drugą warstwa biszkoptu zamiast delicji(tak jadłam u Teściowej - bo akurat nie miała delicji)
następnym razem tak właśnie zrobię :)

i na połowę masy dałam dzisiaj 3 łyżeczki żelatyny - sernik trzymał się dzielnie przez cały dzień bez lodówki!!! w tym jakieś 30 minut jazdy autem w południe ;)

(po pierwszym razie z delicjami później robiłam tylko i wyłącznie z drugą warstwą biszkoptu zamiast delicji)

***** RAFAELLO NA KRAKERSACH *****

Składniki
2 paczki krakersów-na małą blaszkę
3 paczki krakersów - na dużą blachę
1 litr mleka
3 łyżki maki pszennej
3 łyżki mąki ziemniaczanej
1 1/2 kubeczka masła roślinnego
1szklanka cukru
cukier waniliowy
2-3 paczki wiórek kokosowych po 100 gram

3 szklanki mleka zagotować z cukrem. Resztę mleka rozrobić z mąką ziemniaczaną i pszenną. Wlać do gotujacego mleka zagotować i wymieszać. Po ostudzeniu zmiksować z masłem i cukrem waniliowym dodać 2 1/2 paczki wiórek. Masę nakładać na krakersy w dużej blasze na zmianę krakersy, masa, krakersy, masa, krakersy, cienka warstwa masy na wierzch. Na wierzchnia mase nasypac reszte wiórek przyrumienionych na patelni. Włożyć ciasto razem z blaszką do lodówki, najlepiej spożyć następnego dnia, a jeszcze lepiej po 2 dniach, wówczas ładnie przesiąknie.

***** CIASTO MARCHEWKOWE *****

Składniki:
1 i 1/4 szklanki oleju,
4 jaja,
2 szkl. drobno utartej marchewki (z
doświadczenia= ok. 60dgk),
2 szkl. mąki,
2 szkl. cukru,
2 łyżeczki
proszku do pieczenia,
2 łyżeczki cynamonu,
2 łyżeczki sody,
szczypta
soli, orzechy i rodzynki- według uznania (daję też wiórki kokosowe, pestki słonecznika i/lub dyni, pokrojone w kostkę banany).

Jaja utrzeć z cukrem na puszystą masę (mikserem). Dodawać stopniowo mąkę i olej, (dalej mieszać już ręcznie łopatką) na końcu marchew, proszek do pieczenia, sodę, cynamon, orzechy i rodzynki.
Piec ok. 40 min. w temp. 180 stopni.

***** Polewa czekoladowa *****
4 łyżki cukru, 1 łyżka masła, 2 łyżki zimnej wody.

Wszystkie składniki połączyć i gotować na bardzo małym ogniu aż do
rozpuszczenia cukru.
Smarować zimne ciasto.

albo

***** Polewa z serka Philadelphia *****
400 g cukru pudru (można mniej) * 100 g kremowego serka, np. Philadelphia * 50 g masła,

(cukru daję sporo mniej i troszkę soku z cytryny)

**** Łom-ciasto z herbatników ****
- 250 g margaryny
- 1/2 szk. wody lub mleka
- 5-6 łyżek kakao
- 2 szk. mleka w proszku
- 3 paczki herbatników (szkolne)
- 1 szk. cukru

Wodę , cukier i margarynę zagotować. Odstawić z ognia, dodać kakao. Rozmieszać. Do masy wsypywać małymi porcjami mleko, tak aby nie utworzyły się grudki. Zagotować ciągle mieszając. Zdjąć z ognia i wsypać połamane herbatniki. Małą foremkę wyłożyć folią aluminiową i wlać masę. Gdy ostygnie wstawić do lodówki.

no i oczywiście polecam pączusie z serka "homo" http://www.wielkiezarcie.com/recipe73888.html :)))))

chyba wsio :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgusiaGda smakowało bardzo (już mało zostało) :)
a mojej córci jak smakowało

dzięki za przepis
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to suuuuuuper :D

fajne jest to, że można zrobić je z najróżniejszymi owocami :]

przetestowane:
- ananasy i brzoskwinie z puszki
- jeżyny, jabłka(obtoczone w proszku galaretki owocowej - ładny kolor), gruszki(z cynamonem i żurawinami), śliwki - świeże :)
- rabarbar, rabarbar z jabłkami :]
- mieszanka jabłka + kolorowe porzeczki :] albo jabłka z jeżynami ;]

większe owoce zawsze kroję w średnią kostkę :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szukam przepisu na prawdziwego snikersa :D piszę prawdziwego bo np w bomi można kupić sernik z polewą karmelową z orzechami i go nazwali snikers ;) a mi chodzi o ciasto takie smaczne też z orzechami - kiedyś daaaawno temu jadła i bardzo mi smakowało :D
jeśli któraś wie o jakiego snikersa mi chodzi i ma sprawdzony przepis - BŁAGAM !! podajcie mi :D
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie robiłam snickersa ;]

ale zobacz ten przepis bez pieczenia :] http://www.wielkiezarcie.com/recipe31223.html dużo dobrych opinii :) i niby smakuje jak baton ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robilam z tego przepisu powyzej snickersa i jest super :)))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

biszkopt pod owoce

5 jajek
5 łyżek cukru,moze być puder
3 łyżki z czubkiem mąki ziemniaczanej
2 łyż z czubkiem maki tortowej/może być zwykla/
szczypta soli

maki wymieszać i przesiać przez sitko

ubić białka ze szczyptą soli
do sztywno ubitych białek wsypać cukier i ubijać do rozpuszczenia cukru

dodać żółtka ,lekko mieszająć, na koniec dodać mąkę ,lekko wymieszać.
wsawić do lekko nagrzanego piekarnika piec 20- 30minut w temo 180stopni

Na wystygnięty biszkopt ułożyć owoce ,zalać galaretką

Galaretka-rozpuścic 2 galaretki w 3 szklankach wody,poczekać do zgestnienia /tak żeby można swobodnie wylać na biszkopt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie zakupiłam wszystko na to ciasto bananowe. Ciekawe co mi wyjdzie:) po południu chcemy zrobić. Dam znać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niestety mega zakalec z ciasta bananowego:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie upiekło się drożdżowe z lodówki :D wygląda pięknie, pachnie super - ciekawe jak będzie smakować :P
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://mojewypieki.blox.pl/2012/02/Ciasto-marchewkowe-najlepsze.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia, ciasto kefirowe super. Zrobiłam z rabarbarem i kruszonką. Dzięki za przepis :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgusiaGda tam napewno sa 3 lyzeczki proszku?? nie czuc go ?? ja przewaznie daje max 1,5
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja wyprobowalam to:
http://www.cukrowawrozka.pl/rolada-bezowa-z-kremem-malibu/roladabezowa2/
Zamiast malibu moze byc co innego, moze kawa, truskawki itp itd.
Moja beza miala konsystencje ciasta na rolady-miekka, sprezysta, elastyczna i rozplywala sie w ustach.
Wyszla naprawde pysznie, a do tego niskokalorycznie zwlaszcza jak sie doda slodzik. I jest dosc ekonomiczna i wg mnie idealna na niezapowiedzianych gosci :)
robocizna to jakies 20 min+20 min pieczenia+czas na zrulowanie :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Błąd lekarza okulisty - źle wypisana recepta na szkła korekcyjne, a zwrot poniesionych kosztów (15 odpowiedzi)

Może ktoś z Was miał podobny problem? Mąż kilka tygodni temu był u okulisty, lekarz wypisał...

Nie mam ochoty na seks przy tabletkach antykoncepcyjnych (19 odpowiedzi)

Witam. Czy ktoś również dostrzegł u siebie taki problem? Dodam,że z tabletek nie zrezygnuje bo...

wniosek o alimenty - pytania (18 odpowiedzi)

hej do jakiego sądu adresować pozew o alimenty? jak dlugo sie czeka na pierwszą rozprawę? czy...

do góry