Widok

angielski komunikatywny

Witam, wielu pracodawców w ogłoszeniach wymaga angielskiego na poziomie komunikatywnym. Co właściwie dla pracodawców oznacza komunikatywny angielski?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
-Co właściwie dla pracodawców oznacza komunikatywny angielski?
-z doswiadzczenia wiem ,ze jezyk komunikatywny oznacza swobode w rozmowie np z niemcem czy to angolem w ich ojczystych jezykach nawet ze znajomoscia terminow technicznych ,wiec nie ma co zabardzo sciemniac ze znajomoscia bo zaraz wyjda braki w znajomosci jezyka...
...zalezy jak firma ,praca w kraju ,praca zagranica... itp
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Komunikatywny to taki poziom znajomości języka, który umożliwi Ci komunikację -> dogadanie się z obcokrajowcem. Nie jest tu wymagana znajomość technicznych terminów. Chodzi o podstawowe słownictwo i zwroty. W praktyce wystarczy znajomość tylko, około 3 tysięcy popularnych słów, by móc rozmawiać w danym języku.

Jeśli potrafisz coś wydukac z siebie i zrozumiesz jakieś podsatwowe pytanie w danym języku, wal śmiało na te stanowisko. Zwykle jest tak, że 95% ludzi mających znać język w danej firmie, nie zna go wcale, więc się nie przejmuj.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak przeglądam ogłoszenia, często np. na stanowiskach typu sekretarka wymagają dobrej znajomosci angielskiego. Czy oni nie przesadzaja? Po co wymagać od sekretarki dobrej znajnosci anielskiego. Przeciez odebranie telefonu i powiedzeniu po angielsku ze nie ma szefa, jest na spotkaniu, czy cos przekazac? to raczej, podstawowo-komunikatywna znajmosc a nie dobra. Zastanawiam sie czy nie piszą na wyrost w tych ogloszeniach z tymi jezykami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rusz mózgownicą. Jak się spyta, czy coś przekazać, to trzeba jeszcze zrozumieć wypowiedź dzwoniącego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rem, no oczywiście, że trzeba zrozumieć rozmówcę, nie wiedziałeś, że tak trzeba :D ? A oprócz rozumienia, trzeba się jeszcze dogadać.... i o tym pisze. Kompletnie mnie nie zrozumiałeś.
Pojecie "dobra znajmosc angielskiego", to dla mnie osobiście, juz wyższy level, to znajomosc słownictwa branżowego, swobodna komunikacja, poprawnosc gramatyczna i zastanawiam sie po co to pracownikowi biurowemu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Angielski komunikatywny, to taki który pozwala na komunikowanie się. Proste.

Znanie kilku słów i zwrotów nie pozwala na swobodne komunikowanie się. Więc wychodziłoby na to, że angielski komunikatywny to taki na poziomie już zaawansowanym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pracodawcy wymagają od sekretarki dobrej lub biegłej znajomości języka obcego, aby wykonywała ona tłumaczenia dokumentów za pensję sekretarki. I tyle w tym temacie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłoby łatwiej gdyby tym się posługiwali - http://pl.wikipedia.org/wiki/Poziom_bieg%C5%82o%C5%9Bci_j%C4%99zykowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Śmieszne , przecież jak ktoś zna angielski przynajmniej komunikatywnie - ten już dawno jest za granicą tego żałosnego kraju. W którym nawet wybory samorządowe to problem z liczeniem głosów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No musisz dogadać się. Nie bóg wie jak, ale dogadać. Jak macie problem z dostaniem pracy to zapiszcie się do jakiejś szkoły językowej. Ja zapisałam się do Akademii Językowej (aj.edu.pl), pochodziłam 3 miesiące i udało mi się dostać pracę bo podskoczyłam z angielskim swoim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja też w naszym trójmieście polecam Akademię Językową. 3 lata chodziłęm, studiuję teraz filologię angielską ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Komunikatywny, czyli taki, gdzie odbierasz telefon, albo stajesz nagle twarzą w twarz z cudzoziemcem i zamiast zapuszczać buraka, z gracją pytasz jak możesz pomóc - po czym pomagasz :) Myślę, że to podkreślanie komunikatywności bierze się stąd, że wielu z nas wydaje się, że "znają" język, po czym w rzeczywistości zjada ich stres i opory przed mówieniem. Widziałam to w pracy wiele wiele razy - wszyscy rzekomo znają i mówią, a jak do biura wpada cudzoziemiec, to zaczyna się konsternacja.
Jeśli chcesz poćwiczyć język i nabyć takiej swobody - albo rozwinąć słownictwo i terminy biznesowe - to szczerze polecam szkołę The Local w Wejherowie - prowadzą kursy w szkole, albo online, są też zajęcia indywidualne. Na stronie są nawet ceny kursów: https://the-local.pl/kursy-jezyka-angielskiego-wejherowo/.
Zajęcia prowadzą native speakerzy i robią to po prostu super - luźna atmosfera, dużo rozmów na każdy temat, dużo humoru i żartów też :) Można wpaść też w któryś weekend na jakiś event i ich najpierw poznać - w szkole organizują różne ciekawe rzeczy dla każdego, kto chce przyjść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Posługiwanie się językiem angielskim daje spore możliwości, nie tylko w pracy, ale równiez i w życiu codziennym. Przez wiele lat uczyłem się języka angielskiego, dzięki czemu mój poziom jest posługiwaniem się jest bardzo wysoki. Osobom zainteresowanym tematem polecam sprawdzić artykuł na temat kursu CPE - http://portalpolska.pl/artykul-czym-charakteryzuje-sie-kurs-cpe .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

DGP Security Partner - kwalifikowany pracownik ochrony - obiekt wojskowy (4 odpowiedzi)

ktoś coś wie na temat tego ogłoszenia ?? pojawia się od dobrego tygodnia wysłałem już 2x cv ale...

Praca chałupnicza Wisplast (4 odpowiedzi)

Zainteresowałam się firmą Wisplast z Gdyni ze względu na możliwość pracy chałupniczej. Jest kilka...

poszukiwania pracy..na jakich stronach jej szukacie? (59 odpowiedzi)

na początek prośba do Admina. o nie kasowanie mojego wpisu,, Pisze tu bo na forum praca mało...

do góry