Widok

poszukiwania pracy..na jakich stronach jej szukacie?

Praca Temat dostępny też na forum:
na początek prośba do Admina. o nie kasowanie mojego wpisu,,
Pisze tu bo na forum praca mało ludzi przebywa a tu jest nas o wiele więcej więc co za tym idzie mam nadzieję że więcej odp uzyskam.

szukam już "trochę" pracy i jestem przerażona tym co się dzieje na rynku..\
najlepiej umowa zlecenie, wiek do 28 lat, dochody to max 1200 plus czasami jakaś prowizja..

wysyłam codziennie po kilka CV i nic..
gdzie szukać pracy?
na pracuj.pl
praca.trojmiasto.pl
gazeta.praca.pl
gdzie jeszcze?
czasami po wysłaniu maila w odp na ogłoszenie otrzymuje odp że skrzynka nadawcy jest przepełniona - dzwonię do danej firmy a osoba mi mówi że już jest po 200-300 aplikacji a ogłoszenie wrzucili do Internetu dzień wcześniej
dół, dół, dół :(
po co mi było studiować jak wychodzi na to że mogłam po szkole średniej iść od razu do pracy to może bym miała jakieś większe wykształcenie...
sorry za marudzenie ale musiałam się wygadać bo marzy mi się paca a nie mogę jej znaleźć :(:(:(:(
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
szukaj w agencjach pracy tymczasowej tam dośc łatwo się zahaczyć czasowo a potem już często pracownik jest zatrudniany na stałe w firmie w której pracował przez agencję (o ile się sprawdza i jest taka potrzeba )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zaglądaj też tu: http://www.psz.praca.gov.pl/ nie trzeba być zarejestrowanym jako bezrobotny.
Niestety wyższe wykształcenie nie pomaga na rynku pracy, a może czasem nawet przeszkadza. Nie mam na myśli tylko humanistów, bo znam ludzi po politechnice i tez mają problemy z pracą.
Agencje pracy tymczasowej to dobry pomysł, ale wszystko zależy jakiej pracy szukasz, najczęściej zatrudniają pracowników na kasy do sklepów lub do call center, preferują też studentów. Sama tak pracowałam i taki pracownik jest zawsze drugiej kategorii, nie znam nikogo kto by przeszedł z agencji do firmy, bo po to korzystają z agencji, aby ciąć koszty zatrudnienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.
Ja mimo dobrego doświadczenia nie mogę zmienić pracy. Jestem po turystyce- chyba najgorszy kierunek jaki mogłam wybrać:/
Mimo wszystko, jakoś sama chodząc po BP załatwiłam sobie staż w jednym z renomowanych biur (PUP niestety nie dysponował żadnymi ciekawymi ofertamji dla mnie- a ja stwierdziłam że skoro mam pół roku zasówać za marne 600 zł ze stazu, to chciałam go chociaz odbyć w prestiżowej firmie, a nie firmie "skrzat"). Po stażu, okazało się że koleżanka zaszła w ciąze i do tej pracy nie ma zamiaru już wracać, więc wskoczyłam na jej miejsce i tak już pracuje 4 lata. Teraz przyszedł czas że chciałabym troche więcej zacząć zarabiać i zmienić pracę. Jednak mimo studiów, pracy w zawodzie, b.dobrej znajomości j.angielskiego i dużej ilości odbytych szkoleniach zagranicznych, nie moge nic znaleźć. Turystyka to naprawde wąski sektor usług gdzie cięzko o pracę. Właśnie myślę o zmianie kwalifikacji ale pojawia się problem na jakie...:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też jestem po turystyce, pracuje w windykacji, ale nie robiłam żadnych kursów/szkoleń, wskoczyłam do takiego działu w ramach "awansu" po urlopie macierzyńskim :(

Swoją pierwszą pracę znalazłam na trójmiejskich targach pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do mama.

Eh ja też za miesiąc powracam na stare śmieci po urlopie macierzyńskim. Na moje miejsce przyjęto dziewczyne która wruciła z urlopu wychow. jestem też ciekawa co dla mnie szykuje szefostwo:(
Nie stabilne zatrudnienie plus chęć nieco wyższych zarobków niż najniższa krajowa sprawia że chciałabym wkońcu znależć coś innego. Ale czarno narazie to widzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A z turystyką powoli mam chęć obcowania tylko w zakresie indywidualnych wyjazdów. Bo z pracą w tym sektorze ciężko i krucho, a szkoda bo praca sama w sobie rewelacja. Ale niestety z samej pasji do podróży człowiek nie wyżyje i opłat nie porobi:) Ja myśle o przedstawicielstwie bo uwielbiam prace z klientem, a akurat ze swoich żródeł wiem że można tam zarobić na więcej niż waciki, plus jest sporo ofert. Pozdrawiam wsyztskich szukających
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez jestem po turystyce , a pracuje w spedycji. Pierwsza prace dostałam po znajomosci, niestety bez doswiadczenia nie bylo szans dostac czegos z ogłoszenia. Potem bylo juz latwiej...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam 10 lat stażu pracy - ale jak mnie pytają dlaczego nie pracuję w firmie X to nie mogę przecież przyznać że w X mi nie płacili i musiałam do sądu pracy iść żeby odzyskać wynagrodzenie za 4 m-ce pracy że w firmie Y nie chciałam sypiać z przełożonym a w firmie Z kierowniczka chciała zatrudnić swoją koleżankę... muszę szukać ale nie ma gdzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jestem po geografii i wczesniejszym studium turystycznym. pracuje w księgowości, a takze na własny rachunek - dekoracje kwiatowe. po studiach chcialam pracowac w biurze podrozy ale potrzebne jest dostawdczenie a nie ma jak go zdybyc bo nigdzie bez praktyki nie przyjma.. otworzyc wlasne biuro tez trudno, bez kontaktow.

podroze te małe i te duze podczas urlopów:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem po Architekturze Krajobrazu i też z pracą łatwo niestety nie jest!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bez znajomości to ciężko coś ponad 1500pln wyrwać :( na około 10 firm w których pracowałem tylko dwie były z ogłoszenia i chyba najlepiej płatne.
Cała reszta z polecenia, tak wkięc warto utrzymywać kontakty z ludźmi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokladnie tak jak Jan mówi, masz znajomośći to i masz łatwiej w życiu,niestety.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
wejdź na urząd pracy-oferty pracy- i tam są 3 opcje m.in.oferty pracy
z portali internetowych prywatnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olka ja też jestem po turystyce
mam doświadczenie w pracy w biurze podróży, niestety od dwóch miesiecy szukam pracy
teraz po sezonie ciezko znalesc wakat

jakbys cos słyszała ze jakies biuro poszukuje to daj znak :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam udac sie do jednej z wielku agencji rekrutacji,

ja bylam w kilku (co prawda an razie nie przynisoslo to efektu), ale np trzeba sobie napisac plan dzialaniu, okreslic co nas wogole interesuje zarobki miejsce itp, bedzie sie juz u nich bazie, poza tym zawsze tez doradzaja gdzie szukac na jakich portalach sami sie oglaszaja itp.

jeszsze jest : trovit.pl, jobrapido.pl,

ja jestem 1,5 roku na zwolnieniu, ale w lutym musze wrocic do pracy ( na szczescie mam gdzie wrocic), ale ciagle szukam czegos w inncy godzinach i z lepsza palca( z tym jest najgorzej wszedzie jak juz proponuja mniejsze pieniadze ;/),
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja szukam pracy od stycznia i też kiepsko :( mam wykształcenie wyższe wiele kursów itp i doszłam do wniosku że chyba trzeba zmodyfikować CV bo jak masz za dużo to na początku jesteś degradowana:(
W tej desperacji złożyłam swoje CV do Kaufland właśnie przez agencję pracy ale zarobek to 5.08 netto za godzinę czyli tygodniowo jakieś 200 zł to mi się nie opłaca bo pielęgnacyjne mam prawie 800 zł i siedzę w domu :(
Ale chciałabym iść już do pracy bo wszystko drożeje a przy 2 dzieci opłatach, kredytach, itp nam jest ciężko.
Ale z pracą jest ciężko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aa walsnie jak sie idzie do agencji ( zalezy na kogos sie trafi) to tez pomagaja zmodyfikowac CV. mi Pani pomogla z angielskim ( w sensie ze mialam tam za duzo jakis niepotrzebnych rzeczy i teraz jest bardziej przejrzyste).

ja zanioslam ostatnio papiery do pracy w sekretariacie w szkole ( blisko domu, super godziny bo 7.30-15.30) no ale placa 1800 brutto :(( i w sumie ich nawet nie zlozylam ;/
image

Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może na jakiś czas poszukaj czegoś na czarno skoro masz dodatek...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na czarno nikt nie chce przyjmować każdy się teraz boi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po dobrym roku poszukiwań "w sieci", zarejestrowaniu się w rozmaitych portalach "pracowych" i rozesłaniu dziesiątek CV na które brak było jakiejkolwiek odpowiedzi (sporadycznie, zazwyczaj budżetówka pofatygowała się by odpisać cokolwiek) kilku rozmowach z totalnymi ignorantami lub cwaniaczkami, spamowaniem skrzynki mailowej ofertami rzekomych pracodawców (najlepiej do rozsyłanych CV założyć osobne konto mailowe) nie udało mi się znaleźć niczego sensownego, na UP nie ma co liczyć. Zupełnie przypadkiem trafiłem na wystawie sklepowej ogłoszenie - trafione po pierwszej rozmowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem zdania ze najlepiej wydrukowac z 50cv zarezerwowac sobie caly dzien czasu i przejsc sie po sklepach, kawiarniach, biurach podrozy itd tym co Was interesuje. Nawet jesli nie szukaja, to moze wrzuca do cv do szuflady i jak beda szukac kogos to najpierw sprawdza Wasze cv. Wedlug mnie to wieksza szansa, pozatym jak zostawiacie CV osobiscie to macie szanse zostac zapamietani.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hej:) też skończylam turystykę i oczywiście w zawodzie nie pracuję. Znalazłam robotę w administracji państwowej i biede klepie, ale prace mam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eh, ja jestem po pedagogice, nie pytajcie o miejsca pracy :l
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to sobie ponarzekałyście ,rany.
Riska niby fajna praca ,nie masz kosztów transportu ,godziny ci odpowiadają ,a 1800zł to pensja początkowa.
Nie wiem wiec dlaczego nie złożyłaś dokumentów ?

Ostatnio byłam na spotkaniu i jeden z kolegów nie mógł znaleźć
osoby do biura za 2000brutto.
Zaskoczyło mnie to ,ale dałam "wici" i znalazł.
Rozumiem ,że marną pracę znajomemu znalazłam?
BAJKOWO ,przebrania, zabawa i rozrywka dla dzieci i dorosłych.
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jakafasolka bo dla mnie to byloby spore cofniecie sie w zarobkach ;/ jak to jest dla kogos 1 praca to ok. musialybysmy chyba przestac jesc zeby sie za tyle kasy utrzymac , a moja obecna praca ma jeden minus- godziny pracy ;/ niestety wszystkie przedszkola czynne sa do 17 ;/ jakby mnie bylo stac to nie zastanawialabym sie ;) ja mam teraz jeszcze stopien niepelnosprawnoscu wiec to jest 'jakis' plus...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agitka, wiem że na wakacje.pl widnieje ogłoszenie do obsługi klienta w ich call center. Ja próbowałam i zadzwonili do mnie po 1 dniu- pewnie dzięki doświadczeniu. Jednak nie poszłam, ponieważ koleżanka która tam pracowała stwierdziła że wyrzucają po okresie 3 m-sc, jest nie fajna atmosfera itd. Z perspektywy czasu teraz żałuje że nie poszłam gdyż hymm jakoś wątpie żeby po 4h rozmowie kwalifikacyjnej mieliby chęć kogoś wyrzucać (jeśli byli by z tej os. zadowoleni). Niemniej jednak i tak nie mogłabym przyjąć ich propozycji bo byłam wtedy na urlopie macierzyńskim, a cv wysłałam żeby sprawdzić czy mam szanse. Jak pojawi się za kilka miesiecy jakieś ogłoszenie do nich do wyśle jeszcze raz i pójde zawalczyć o posadę. Myśle że co do atmosfery to nigdy nie ma superlatywów gdy pracuje się z 10-15 osobami. Zawsze komuś może coś nie podpasować, ale nie dla atmosfery pracujemy:) Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ps. Agitka nie wiem czy szukasz pracy na tym portalu:

tur-info.pl

oraz

lsas.pl
ten ost. tyczy się zatrudnienia na naszym Gdanskim lotnisku. Aktualnie poszukują osoby do obsługi pasażerskiej.

ja jeszcze zastanawiałam się nad zrobieniem kursu taryfowy iata uprawniający do sprzdazy biletów na lotniskach. ale kurs wychodzi kolo 6.000 zł i jak czytałam na forach to różnie bywa z zatrudnieniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Risika a w jakiej szkole ?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w zespol szkol sportowych,

ja to wogole mam subskrypcje ze wszystkich stron, urzedow, na publiczni.pl,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.pracuj.pl/praca/specjalista-ds-turystyki-gdansk,oferta,2671237
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oferte Tui znam ale nie znam niemieckiego :/

co do wakacji.pl owszem szukaja, ale za najnizsza krajowa plus jakies nedzne premie
a praca od poniedziałku do niedzieli i to do 23

poza tym tak jak piszesz Olu tam jest wyscig szczurow, chora atmosfera wydzierania sobie klientów, no i ciagla rotacja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
HEh czyli jednak, koleżanka się nie pomyliła:/
Ja do Tui złożyłam chyba z tydzień temu (już 2 raz dają ogłoszenie) i ciszaaa. Hymm ja w starej/aktualnej pracy nie mam szału z zarobkami, ale przynajmniej święty spokój. Kierowniczki rewelacja, zawsze wysłuchają, pójdą na kompromis, w pracy żartujemy i gadamy o głupotach z szefową przy kawusi więc czasem się czuje jak by była moją dobrą koleżanką a nie szefową:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moge spytac w jakim biurze pracujesz?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, podłączę się do wątku, jeśli usłyszycie, że gdzieś potrzebują pracownika do biura rachunkowego, to dajcie proszę znac (najlepiej z okolic pruszcza, gdańska). Będę wdzięczna....
Anusia@romantyczka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Agitka, ja tez pracuje w biurze podróży i nie znam niemieckiego a Tui sprzedaje z powodzeniem!!! system jest po polsku, tylko czasem krótkie komunikaty pojawiaja sie po niemiecku...zawsze ktos Ci pomoże!!!

http://www.tui.pl/kariera/praca-w-sieci-sprzedazy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
system znam mimo ze wiele osob sie go boi, produkt polski rowniez

ale na rozmowie mialam tłumaczyc katalog niemiecki, i na tym poległam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agitka a w jakim odziale Tui była ta rozmowa? Ja mam w Galeri Bałtyckiej i tak pytam z ciekawości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Angielski znam dobrze, niemiecki dogadam się podczas wyjazdu, gorzej z jakimiś zawikłanymi tekstami:/ eh i mnie przestraszyłaś tym czytaniem katalogu niemieckiego bo z tym chyba moge mieć problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jolkafasolka a może masz jeszcze jakichś kolegów poszukujących pracownika biurowego?? Mi 2000 brutto bardzo się przyda :) szukajaca761@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie chciała byś jeszcze szukać pracę ?

Może to nie jest Twój problem a problem tego, że po prostu pracy nie ma. I możesz tańczyć na powiekach, zrobić szpagat na uszach a i tak nie znajdziesz tego czego nie ma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
praca jest..ale niestety nie taka jaką ja chcę..
tzn zależy mi na normalnej umowie
w miarę przyzwoitych zarobkach
skończyłam też studia i nie uśmiecha mi się iść za kasę do biedronki czy lidla..
oczywiście nic nie mam do tego typu pracy ale gdybym tak chciała pracować to bym poszła do jakiejś szkoły handlowej i nie studiowała dodatkowo 5 lat obciążając tym samym budżet domowy rodziców.
nadal szukam..
ale kto szuka nie błądzi więc mam nadzieję że za jakiś czas napiszę:
/huraaaaaa znalazłam!!/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ola ja byłam na rozmowie w Gdyni w TUI chyba w centrum wzgorze
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Aitka. Trzymam kciukasy za twoją rozmowę- oby się udało. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli praca jest na umowie cywilnej to to nie jest praca, nie mylmy pojęć. Jeśli nie ma normalnych zarobków i warunków to także nie jest praca tylko jakiś łagr, wyzysk.

Mam nadzieję,że znajdziesz coś dobrego, jednak bez pleców w obecnej sytuacji rozkręcającego się kryzysu nie będzie łatwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakie masz wykształcenie i wiek? Nie wiem czy będę w stanie pomóc, nie oczekuj tego na 100%, ale mogę ci dac namiar na agencje pracy za granicą (Norwegia) lub samemu posłac CV do znajomego w biurze - (imie, mail, wykształcenie, wiek, znajomosc ang). Byc może kiedyś ty pomożesz mi jak mi się znowu znudzi robota w Ojczyźnie. Info na priva: hylak2@poczta.onet.pl

Pozdrawiam.
Maciek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wykształcenie wyższe, 30 wiosen za mną.
nie szukam pracy poza granicami państwa..
ale dzięki za dobre chęci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej
czytałam twoje wypociny sorry że tak piszę ale muszę sie z toba zgodzic masz absolutną rację ja tez szukam pracy i nic nie mozna znaleść przeważnie potrzebuja studentów juz nawet myslałam żeby iśc do szkoły aby tylko miec legitymacje studencką ale z drugiej strony nie chce mi sie juz uczyć, mam na swoim koncie 2 dyplomy w branzy handlowej i co mam z tego siedzę w domu i nikt nie chcę mnie zatrudnić.
A co ciekawe że juz się nawet spotkałam że niektórzy mi zarzucili że mam bogate CV i pytali sie czy to moje, jeśli chodzi o prace to mam dopiero przepracowane 4,5 roku i 2 tygodnie i co najgorsze gdzie tu wypracowac do emerytury.
Przeciez nasz rząd nie zdaje sobie sprawy jaką krzywdę robią społeczeństwu aby tylko dla siebie i gdzie tu sprawiedliwość poprostu jej nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Agitka. Jak rozmowa w Itace?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ludzie napiszcie gdzie szukac a nie opisujecie swoje przezycia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuję zobaczyć tu http://www.pracawsieci.net/ jest fajna oferta moja koleżanka tak zarabia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niby fajnie ale łatwo zostać niechcący słupem..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

z własnego doświadczenia mogę polecic stronę http://www.pointr.pl której zawdzięczam ostatnią pracę
bardzo dobrą :)
no i dobrze płatną :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukajcie pracy za granicą na stronie pracawue.pl :) Tam macie konretnie napisane informację, widełki i koszty życia oszacowane. Każde głoszenie są weryfikowane, tym się wyróżnia ten portal że dokładnie sprawdzają ogłoszenie przed dodaniem na strone. Można sobie też zaznaczyć że szukacie pracy nie mając doświadczenia, to pojawią się tylko takie oferty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam sprawdzić w K2 dystrybucje. Doświadczenie zdobyte w K2 jest bezcenne. Nauczyłem się tu nie tylko obsługi klienta, ale również umiejętności, które przydają się w każdej branży
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli szukasz agencji, która naprawdę rozumie potrzeby swoich klientów, https://wmh.agency/ jest najlepszym wyborem. Profesjonalne doradztwo i skuteczna realizacja projektów to coś, co ich wyróżnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam K2 Dystrybucje wszystkim, którzy cenią sobie troskę o zdrowie i dobrostan pracowników. Programy wellness i wsparcie psychologiczne sprawiają, że czujesz się tu naprawdę doceniony i bezpieczny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, jeśli szukasz pracy jako hostessa, sprawdź https://hostessy-agencja.pl/oferta-hostessy-event/. Super doświadczenie i miła atmosfera gwarantowane. Serdecznie polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...

Pełnoletnia córka -mój osobisty koszmar (129 odpowiedzi)

Moja córka m-c temu miała 18 urodziny . i tyle ja widziałam...... Do 18 tez rzadko bywała w...

Kosmetyki dla dzieci - czytacie skład? (42 odpowiedzi)

Ostatnio całkiem przez przypadek trafiłam na fachową stronę nt. szkodliwych składników kosmetyków...

do góry