Widok

małe czarne robaczki w domu

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
hej!jakis czas temu otworzylam szuflade ze skarpetami i zauwazylam małe cienkie robaczki,troche wijącesie ale "idące po linii prostej ,potem w kanapie miedzy kocami,pod wykładziną,wszedzie zostawiają specyficzny czarny "pył"kropki, cos jak drobny czarny proszek,czy ktos wie co to moze byc?szukam w internecie i jak juz znalazlam takie same to okazuje sie ze zywią sie produktami spozywczymi w kuchni a te u mnie wolą pomieszczenia ze skarpetami,szafy z ubraniami,wykładziny,koce....jak to zwalczyć?czy ktos mial podobny problem??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy to nie są rybiki cukrowe?
Nie zdziw się jak zobaczysz dziurki w swoich ubraniach.
Ja pozbywam się ich używając na umytą podłogę zwykłego raida w sprayu, jakiś czas jest spokój.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
raczej nie rybiki,to nie są te szare super szybkie łazienkowce;) próbowalam zrobic fotke ale są za małe i zdjecie jest nie wyrazne. Mamy wszedzie wykładzine,wszedzie oprocz kuchni i łazienek i salonu,nawet na klatce schodowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.ozanimals.com/Insect/Black-Carpet-Beetle/Attagenus/unicolor.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a może pluskwy? pluskwy gryzą....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tak jakby,zanim znalazlam te male "larwy" w okresie wakacyjnym codziennie znajdowalam wlasnie takie ciemne zóczki na parapetach, latające,mozliwe zeby to było to samo?,udalo mi się zrobic fotki:
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To na zdjęciu to larwa Szubaka Smirnowa? poszperałam w necie z nudów i ta larwa wygląda podobnie...wątek o robalach tutaj:

http://www.forum.biolog.pl/robaki-w-domu-czyli-owady-stawonogi-do-rozpoznania-vol-2-vt48587-30.htm

Wypowiedź jakiegoś prof...na temat tego to ta dłuższa-druga dłuższa :)
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
dzięki! to jednak ten attagenus smirnovi,ciężkie do wytepienia niestety ale ja je zniszcze!ja im tak uprzyksze zycie ze wiecej sie tu nie osiedlą! ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
te na zdjęciu to wg mnie Black Carpet Beetle
Też je miałam
One z tego co wiem żyją w starych parkietach, pod listwami, pod meblami kuchennymi, w dywanach i wykładzinach a nawet w kanapach... Bleee... Ja pierwszy raz zauważyłam je na białym prześcieradle! masakra! spanikowalam jak nie wiem..
Kupiłam płytki na owady, jakąś pastę, ale przede wszystkim przez jakiś czas codziennie albo co drugi dzień odsuwałam wszystkie meble i rozkładałam kanapy do odkurzania (bo szczerze mówiąc to zazwyczaj robię to tylko raz na jakiś czas), pościele i koce co mogłam to poprałam co się nie dało to wymroziłam na balkonie (bo akurat była sroga zima) i tfu tfu więcej już ich nie znalazłam...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
attagenus smirnovi i black carpet to to samo
Powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wielkie dzięki dziewczyny!!!:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powodzenia, najważniejsze że wiesz jak z tym walczyć-mam nadzieję... :)
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powiem tak,idealnym rozwiązaniem byłby remont-wywalenie wszystkich tych wieloletnich wykładzin,położenie posadzek(kafelków) mamy szafe wbudowaną w jednym z pomieszczen i pod nią jest wykładzina wiec jest problem bo wynajmujemy i narazie moge jedynie zrobic generalne porządki ,odkurzyc,wymyc,opróżnic i wysprzątac szafy/szafki,wywalic rzeczy wełniane itp itd..Dodatkowo kupie troche lawendy,fajnie ze idzie zima bo bede zamykac pokoje i je mrozić ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
aga a jakie płytki/pasty kupiłaś?? z tego co wyczytalam to sterylizacja chemiczna byłaby idealna ,a nie mozemy sobie na to pozwolic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie chodzi o zielone płytki firmy globol. Znajdziesz je w kazdym markecie na dziale chemicznym, przy odświeżaczach itp. Kosztuja od 10 do max. 13 zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to nie tak łatwo "wyremontować"
U nas pojawiły się właśnie pół roku po położeniu paneli i byłam załamana! fakt że kładliśmy na stary parkiet, bo uznaliśmy że tak będzie lepiej (ciszej cieplej i wygłuszy) Nikt nie myślał o jakichś robaczkach... A wykładzin wcale nie mieliśmy
Płytki zdaje się że miałam globala albo raida (nie pamiętam) a pastą to tak się jakoś złożyło że jakiś facet się rozgłaszał w skrzynkach pocztowych i przyszedł posmarować. Jakoś tak myśleliśmy że to będzie coś więcej :P ale akurat tak się w czasie wpasowało, że się wstrzelił w temat. Chyba 35-40 zł wtedy wziął, ale naprawde taką pastę to z pewnością można samemu kupić i posmarować w zakamarkach i przy wywietrznikach.

Na moje to potrzebne jest porządna sprzątanie powtarzane bardzo często przynajmniej przez jakiś czas. No i pamiętaj przy tym żeby często wymieniać worki w odkurzaczu. Ja na początku worki wyrzucałąm, a potem przez jakiś czas wyciągałam i trzymałam na balkonie bo się bałam, że coś spowrotem wypełznie :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a przy płytkach to trzeba sprawdzić na jaki zasięg są i uważać, żeby były niedostępne dla dzieci
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ech to tez mieliscie przejscia z tym paskudztwem,a ja myslalam ze remont,ze wina wykladzin,ale masakra mam swira na punkcie czystosci,codziennie sprzatam a tu takie cos.,coz dzieki jeszcze raz,od jutra wielkie sprzatanie I kupimy ten specyfik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesz, sprzątać to ja też sprzątam na bieżąco, ale nie za każdym razem odsuwałam łóżka i komody tylko po to, żeby dokładnie odkurzyć każdą szczelinkę przy listwach....

Mi się wydaje że u nas wylazły właśnie przez remont, jak pod tymi foliami parkiet przestał być dla nich sprzyjającym środowiskiem i
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiłam http://onlyblackmusic.pl/skuteczna-walka-z-insektami/#page-content problem sam się rozwiązał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.youtube.com/channel/UCWQYLoZJ6EfD4e3hH-V7mzw
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja tez z nimi walczylam i od ponad pol roku mam prawie spokoj a juz byly wszedzie co pare minut widzialm gdzies jakiegos,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak udalo Ci sie je wytepic? Ja nie moge przeprowadzic deratyzacji bo mam kota i nie chce mu zaszkodzic ale vardzo dokladnie poodkurzalam, wyczyscilam drapak kota bo tam tez sie zalegly. Cos okropnego. Za tydzien sie przeprowadzam i strasznie sie boje ze przeniose na nowe mieszkanie to pieronstwo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, prosiłabym o radę czy ktoś moze z Państwa zetknął sie z czymś takim ? Są w umywalce, wannie, zlewie, przy oknach balkonowych i listwach, łażą po płytkach u panelach :( pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u mnie łaziły po parkiecie, robiły małe dziurki w ubraniach jak przy molach, dużo ich było na parapetach bo w jakimś okresie swojego życia lgną do światła. troche z nimi walczyłam ale samo zwykłe zabijanie nic nie dawało bo i tak jeden robak robi bardzo dużo jaj. ale kupiłam środek na robaki na dwa dni wysypałam go na podłoge (bo u mnie w wiekszości żyły pod parkietem) i od tamtej pory mam praktycznie spokoj. wiadomo co nadal staram się czesto odkurzac odsuwać meble itp ale robaki pojawiaja się bardzo sporadycznie a nie jak kiedyś co pół minuty. Ale samo ich wybijanie było okropne. jak wysypałam ten proszek to z parkietu zaczeły mi larwy wypełzać, co chwile jakaś. okropieństwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co to za proszek można wiedzieć? Ja już próbowałam różnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja w wannie zlewie nigdy ich nei widzialam wiec nie wiem czy to to samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

gdzie kupujecie meble dla dzieci? (99 odpowiedzi)

czeka mnie gruntowne urządzanie pokoju córki. Ma 7 lat i czas na wymianę dosłownie wszystkiego....

ile kosztuje wizyta u dr Piotrowskiego (laryngolog) ? (14 odpowiedzi)

Jak wyżej, czy ktoś wie?

do góry