Widok

mamusie wrześniowo - pażdziernikowe 2017

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Chyba juz jest nas na tyle dużo, że wypada zrobić wspólny wątek.
Zapraszam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może listę zrobimy od razu?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to ja zostawiam termin z OM - 26 września :) i raczej bede rodziła w Wejherowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja 06.10 i Redłowo.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to niech bedzie 26 wrzesien - kliniczna ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

27 wrzesień Klinicza lub wojewódzki :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

19 październik - Wojewódzki :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

28.09. Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny, a jak śpicie? Uwielbiam spać na brzuchu...niestety teraz ostro się pilnuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dużo śpię na brzuchu. W poprzedniej ciąży miałam poduszkę rogala i fajnie się spało na boku.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dziewczyny, czy wy prócz tego forum, udzielacie się gdzieś indziej? ?
Pamiętam jak byłam w pierwszej ciąży, to forum pękało w szwach a teraz taka cisza :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Melduję się po wizycie - fasolka jest jeden dzień do tyłu niż licząc od OM, czyli termin po raz drugi wypada na 05.10 (urodziny męża). Ma 48,1mm i wszystko jest w porządku.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

super :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

22 wrzesnia :) redlowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny, jakie krople do nosa? Poza Prenalenem, bo nic nie pomaga. Coś mi się kojarzy, że Nasivin Soft (ten dla niemowląt)?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niby nie można... Ja mimo to najrzadziej jak się dało używałam przy przeziębieniu nasivin ten od roku do 6 lat. Oddychać nie mogłam więc nie było wyjścia. Gin twierdzi że lepiej się poratowac w kryzysowej sytuacji niż być niedotlenionym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No dziś kupiłam właśnie ten od roku, rano psiknęłam i do tej pory nos odetkany :)
Nie wiem czy to magiczny 12 tydzień, ale dziś mam tyle energii, że nawet nie myślę o popołudniowej drzemce (do tej pory to standard - córka do spania i ja w tym czasie też) i wysprzątałam cały balkon.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, ja mam termin na początek listopada więc pozwolę sobie do Was dołączyć, bo równie dobrze mogę urodzić na koniec października ;-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witamy i zapraszamy. Macie już dziewczyny wybrany szpital?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja bede rodzic w Wejherowie
rodzilam tam synka i bylo ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wojewódzki w Gdańsku - pierwszy poród tam wspominam bardzo dobrze :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, wojewódzki raczej albo kliniczna, dziś kupiłam sobie rogala ciążowego do spania, bo jakoś ciężko mi znaleźć pozycje i nie mogę
zasnąć się kręcąc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kliniczna lub wojewódzki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Dziewczyny!
Ja mam termin na 6.10 i będę rodzić w Gdańsku.

Jakie macie opinie i doświadczenia z wakacjami w tzw. "ciepłych krajach"? Od paru lat z mężem co lato latamy na tanie wycieczki do Grecji, tam dużo samodzielnie oglądamy, zwiedzamy... Teraz zastanawiam się, czy nie polecieć w kwietniu. Co myślicie? Jakieś ryzyko?
Buziaki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jezeli lekarz wyrazi zgode i ciaza niezagrozona to nie ma problemu :)
ja bylam w poprzedniej ciazy w 6 tygodniu w Turcji. :)
Korzystaj :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hehee :) wiem wiem, trzeba korzystać, później nie będzie tak łatwo.
Po prostu czytałam, że jakieś ryzyko poronienia ze względu na zmianę klimatu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przejrzałam swoją garderobę ciążową, a tam same ciepłe spodnie i jeansy, parę bluzek :P Poprzednio rodziłam w grudniu, więc największy brzuch miałam jesienią, a teraz lato i garderoby brak ;)
Jutro idę na badanie prenatalne, z płcią już się nie łudzę, że coś zobaczę, bo z córką płeć lekarka pokazała dopiero w 21 tygodniu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jun powodzenia jutro :)
ja dziś zakupiłam spodnie ciazowe w hm. Jeansy ale takie cienkie. Tez mam garderobe zimowa i tez rodzilam w grudniu :)
teraz pewnie zainwestuje w jakies luzne sukienki ale to dopiero latem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam na USG prenatalnym - przez brzuch i dopochwowo. Wszystko w jak najlepszym porządku, a co najważniejsze dowiedziałam się, że to będzie... chłopiec :D Strasznie się cieszę!
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Udało się podejrzeć super i zazdroszczę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super, a ja na najbliższy wtorek mam zaplanowane badanie usg między 13- 14tyg :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No lekki szok, że już było widać, bo z córką to dopiero w 21 tygodniu były wyraźne dwie kreski. Może u chłopców łatwiej zobaczyć? ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny gdzie w Gdańsku są fajne sklepy z odzieżą ciążową?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

H&M w G.Bałtyckiej lub Alfie. Nie każdy sklep H&M ma ten dział.

oferta na stronie http://www2.hm.com/pl_pl/ona/produkty/mama.html

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zazdroszczę!
Ja dziś miałam usg prenetalne (12 tydzień i 4 dni) i lekarz był zdziwiony, że pytam o płeć, bo to zdecydowanie za szybko... A czytałam, że czasem można określić z 80% prawdopodobieństwem.
Trudno, poczekam jeszcze ze dwa tygodnie i pójdę prywatnie.

Przy badaniu okazało się, że płód ma tachykardię, tętno aż 179 uderzeń. Czy ktoś miał podobnie? Mam wskazanie do badania echokardiograficznego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u mnie 149ud/min i wszystko ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A u nas 150 i też jest oki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny weszłam w drugi trymestr, jestem mega przemęczona 8 godzin w pracy na nogach padam..jest mi ciężko lekarz obecny nie chce mi dać zwolnienia w czwartek ide do innego lekarza prywatnie już. Napiszcie mi, te które są już na zwolnieniu od którego tygodnia dostałyście? Czy któraś z was chodzi do lekarza, który pracuje w wojewódzkim?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi przy pierwszej ciazy lekarz proponowal zwolnienie juz od 9 tygodnia wiec to chyba zalezy do kogo trafisz... Jeden Ci od pierwszej wizyty zaproponuje ze wypisze a inny stwierdzi ze do konca mozesz pracowac. Mysle ze z prywatnym juz nie powinnas miec problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja właśnie dziś dostałam zwolnienie (13 tydzień), ale bałam się, że nie dostanę, lekarz wcześniej się nie zająknął o zwolnieniu, a przechodziłam ciężkie przeziębienia. Dziś bez problemu sam mi zaproponował - podejrzewamy, że tachykardia u płodu (za wysokie tętno) spowodowana jest właśnie tymi infekcjami... A pracuję w przedszkolu i wiadomo - połowa dzieci przychodzi zaziębiona... Lekarz z przychodni. NFZ.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja od 8 tygodnia jestem na zwolnieniu, lekarz prywatny ze szpitala w Gdyni.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja ide na zwolnienie dopiero na koniec maja lub poczatek czerwca, zależy jak mi wizyta wypadnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co taka cisza?
Czujecie już tam coś w brzuchach? Lekarz mówił mi, że w drugiej ciąży szybciej ruchy się czuje, ale u mnie nadal nic.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Faktycznie straszna tu cisza... Ja juz czuje brzdaca :D takie delikatne muskanie, juz zapomnialam jakie to przyjemne :)
Mi za to ostatnio cos czesciej sie w glowie kreci, zmeczenie daje o sobie znac...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No cieszę się, że się tu ktoś odzywa :P
Ja nic jeszcze nie czuję, ale dziś byłam na dodatkowym usg z badaniem tętna płodu. Jest wszystko ok, dziecko baaaaaaardzo ruchliwe, musiała pani doktor czekać, aż się uspokoi :) (robiłąm badanie w Gdyni w "GdyniaMedica" - POLECAM.
Zawroty głowy miałam na początku ciąży takie straszne, że sie nogi pode mną uginały i łapałam się wszystkiego, żeby nie upaść. Teraz mam tylko przy gwałtownym wstawaniu z łóżka.
wieczorami nadal mam lekkie mdłości.
Niewiele rzeczy mi smakuje, ale słodycze mogłabym jeść garściami :D a wczesniej jadłam wszystko, miałam rozpisaną zbilansowaną dietę dostosowaną do ostrych treningów siłowych, a teraz na kurczaka nie mogę patrzeć :P W kółko bym jadła naleśniki z czekoladą :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja tak jak wam pisałam, zmieniłam lekarza dziś byłam na pierwszej wizycie i jak się zapytał gdzie pracuje to mnie skrzyczał co ja jeszcze robię w pracy, od razu dał zwolnienie 14 tydzień. Teraz będziemy odpoczywać i tak mi ulżyło, czułam, że u tego lekarza mogę być spokojna, nie mam pojęcia, dlaczego co niektórzy mają problem z daniem zwolnienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

elo elo mamusie :) u mnie wszytsko ok, chociaż zaczynam się stresować,, bo jutro wizyta. Mam nadzieje, ze mnie uspokoi na kolejne tygodnie :P Ruchów jeszcze nie czuję. Czekam.
Też miewam zawroty głowy jak za szybko wstanę z łóżka.
I nadal dużo jem słodkiego :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

m. - jak wizyta??

Czy któraś z Was dostaje już pieniądze z ZUSu?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wizyta srednio bo krotka. Ale wszystko jest w porzadku :) "szyjka bardzo dobrze, ciaza zywa". Tyle w sumie powiedzial :P na nfz bylam wiec nie mam co za bardzo marudzic :P dostalam skierowania i tyle. Nastepnym razem bedzie wiecej :) wazne ze wszystko ok. Plci nie znam. Nastepna wizyta za 3 tygodnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Halooo! Dziewczyny, jak tam?
Mam takie zabawne pytanie - wierzycie w przesądy dotyczące ciąży?
Pozdrawiam Was!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

pomału do przodu , leci dzień za dniem, tydzień za tygodniem.. :) Mdłości jak na razie ustąpiły, endokrynolog włączyła mi euthyrox - i życie wróciło :D Dziś idę na usg tarczycy... A za tydzień wizyta u ginekologa, na przezierność karkową.. :) Cieszę się , że podglądnę sobie dzieciaczka :)
Co do przesądów - nie, nie wierzę w żadne :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idziesz na usg prenatalne prywatnie? Ja byłam na skierowanie w przychodni na jagiellońskiej w Gdańsku i dostałam jakiś mini opisik po tym badaniu. Zaniepokojona wysokim tętnem płodu poszłam (2 dni później) jeszcze raz prywatnie (w Gdyni) i dostałam masę zdjęć, określoną na 80% płeć (w przychodni lekarz nic nie widział) i bardzo długi opis, określający ryzyko wystąpienia wad genetycznych itd... Na dodatek obsługa cudownie miła. Już któryś raz przekonuję się o gigantycznej różnicy między badaniami NFZ a prywatnymi... A przecież płacimy składki, więc ta opieka zdrowotna nam się należy :(

A co do przesądów... Ja chciałabym coś już zacząć dzidziusiowi kupować, mam pod nosem fajne sklepy, ale ponoć za wcześnie nic "nie można" kupować, bo się kusi los :P W inne przesądy też nie wierzę, jak np. że nie można nosić łańcuszków :P
Wczoraj wyczytałam, że jak się używa samoopalacza, to dziecko się urodzi z ciemną karnacją :D Hahaha!

Dziewczyny, a czytacie blog "mamaginekolog"? Ja obserwuję ją na facebooku, ma bardzo fajne artykuły i filmiki. Polecam, bo często tak życiowo opowiada, nie tylko medycznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja przy pierwszej ciazy nacielam sie na lekarza z nfz co kosztowalo mnie pozniej sporo nerwow i dlatego chodze prywatnie-jestem spokojna a i tak jak napisalas zawsze mam full zdjec, pelne opisy i jak czegos nie widac z jakiegos powodu to moge i 40 min lezec na usg. Ja ide w czwartek do lekarza, juz nie moge sie doczekac zeby zobaczyc tego rozbrykanego diabelka :D

Ja czytam bloga mamyginekolog-rowniez polecam :)

Moim zdaniem jak masz ochote to zacznij kompletowac wyprawke, to czysta przyjemnosc... A przesady, no coz zawsze cos moze sie stac i to nie ma nic wspolnego z tym czy cos kupisz czy nie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja w pon miałam prenatalne w Gdyni, na Dąbrowie, NFZ, opis jest wystarczająco długi, wydruk- A4, pani doktor bardzo długo mnie trzymała, bo maluch spał i nie chciał z nami współpracować, badanie przez brzuch i przez pochwę, tak więc nie zawsze trzeba zapłacić, by cię dobrze obsłużono ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To miło słyszec że gdzieś jeszcze są tacy lekarze; nie twierdzę że zawsze trzeba iść prywatnie, ale ja niestety zawsze źle trafiłam... Czy to w ciąży, czy normalnie czy z dzieckiem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dokładnie, ja tak samo. Zazwyczaj jestem zadowolona z wizyt u internistów w przychodni, ale żeby dostać się do specjalisty na nfz, trzeba albo czekać pare (albo parenaście) tygodni, albo trzeba zapłacić... To smutne, bo składki są nam zabierane właśnie na służbę zdrowia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Heja, dziewczyny wybieram materacyk do łóżeczka nie mam pojęcia jaki gryka, kokos, lateks itd. mieszane opinie różne różniste
posiadacie jakąś wiedzę w tym temacie?
p.s. nie wierzę w przesądy żadne, dla mnie to absurdy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja mam kokos gryka i zadnych robakow nie było :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My mamy już drugi materac kokos-gryka, robaków również brak ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Halo! Dzień dobry! Jak tam mamusie??
Ja mam w piątek wizytę i już nogami przebieram co tam zobaczę ciekawego. Za to dziś odebrałam wyniki badań i wciąż TSH w normie, ale bardzo nisko, więc Euthyrox pewnie będę łykać do końca ciąży :( No i pani mnie uświadomiła, że przy obciążeniu glukozą nie można dodawać soku z cytryny - nie wiem jak to przeżyję.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a Ty juz glukoze robisz? co tak wczesnie?
ja mam wizyte dopiero 21go i mam nadzieje ze w koncu sie dowiem co tam siedzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi tez poprzednio nie pozwolili cytryny dodac... Ja na pierwszym badaniu wszystko zwrocilam wiec przy kolejnej probie pilam baaardzo wolno i pozwolili mi popic woda troche i sie udalo.
Ja bylam w zeszlym tygodniu u lekarza i maluch ma juz 16 cm, niestety wykryli dwie patologie ale na szczescie jedna bedzie bardziej mi dokuczala a druga mam nadzieje nic nie spowoduje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie, jeszcze nie robię, ale akurat jakaś babeczka piła i zapytałam ;)
Mnie dziś pół dnia boli w pośladku i udzie :/ Mam nadzieję, że zaraz samo przejdzie, bo w poprzedniej ciąży ciągnęło się to do samego końca - mała naciskała na nerw kulszowy i stąd bóle. Oklejałam się taśmami, a mimo to bolało.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mnie tez co jakis czas boli boli poślad :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Czy któraś z was mogłaby mi polecić jakiegoś ginekologa z Gdyni. Z góry dziękuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na nfz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej na NFZ ale nie koniecznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie boli od samego początku ciąży, liczyłam, że przejdzie. Czy pomagają jakieś ćwiczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Klif-med polecam, a o lekarzach sama poczytaj ktory bardziej pasuje Ci, jest ich tam sporo i kazdy ma dobre opinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A więc tak to wygląda ;)
http://mother-andson.blogspot.com/2017/04/historia-z-brzucha-wzieta-czyli-co-sie.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mnie też jeden, lewy :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzien dobry,
chciałabym dołączyć do grupy. Spodziewamy się malucha 21 pazdziernika.
pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam na wizycie, wszystko ok się rozwija. Wszystko wskazuje, że to nadal jest chłopiec :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

swietnie Jun :)
ja mam wiyte w piatek i chce przycisnac doktora o płec w koncu :P

Wesołych Swiat Dziewczyny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od wtorku w Lidlu parę ciuchów ciążowych http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?id=1600
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny, polecacie jakąś konkretną książkę dotyczącą ciąży i opieki nad noworodkiem? Niby wszystko można znaleźć w necie, ale chciałabym mieć ważne informacje i porady w jednym miejscu.
Podrzucicie jakieś wg was warte zakupu tytuły?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jezyk niemowlat - tracy hogg
Wg mnie najlepsza jak i kolejne czesci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawitkowski- praktyczny poradnik jak się obchodzić z niemowlakiem, tytułu nie pamiętam, mamo, tato, coś tam, chyba ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki Dziewczyny. Zamawiam w świecie książki dwie pozycje:
Ciąża i naturalny poród - Adriana Ortemberg
Język niemowląt - Tracy Hogg
Bardzo duża obniżka na te książki, każda za niecałe 20 zł. Jak dostanę, to dam znać, czy warto :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli nastawiasz się na karmienie piersią to jest książka Nehring Gugulskiej 'Warto karmić piersią', taki must have karmiących ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

planuję karmić do 6 miesiąca :) Dzięki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak tam brzuszki po świętach? Urosły? :)
Ja od wczoraj coś czuję w dole brzucha, łaskotanie i bulgotanie. To chyba już to :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten post wyżej to mój, nie zalogowałam się.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja nic nie czuje :/ i panikuje oczywiscie z tego powodu bo juz 18 tydzien zaczynam...

za to dzis bardzo slabo sie czuje ogólnie, jakies skoki cisnienia i bo glowy :/ mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo to ciężko wyczaić, czy to w brzuchu bulgocze czy coś tam się rusza ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do kogo idziecie na połówkowe? kogo polecacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi sie wydaje ze cos czuje ale jest to sporadyczne... W tej ciazy mam lozysko na przedniej sciance i to chyba powoduje ta roznice w odczuwaniu tych kopniakow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dr Mężyk - przyjmuje w różnych miejscach. Jest bdb i do tego po prosty miła. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no właśnie o niej mysle zeby umowić sie w Gamecie albo w Nowym Orłowie. :)
gdzie do niej idziesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lozysko na przedniej scianie dziala jak poduszka, ktora amortyzuje ruchy dziecka. Podobnie nadprogramowe kilogramy -
rowniez sprawiaja, ze "czucie" jest mniejsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny mam problem. Jestem w 17 tc. Od paru dni kłuje mnie/ciągnie bardzo nisko w podbrzuszu, prawie w pachwinie. Nasila się jak choćby lekko napnę te dolne mięśnie brzucha, zwłaszcza przy chodzeniu. Zaniepokojona poleciałam prywatnie do lekarza, zbadał mnie z każdej strony i powiedział, że ginekologicznie jest wszystko ok, potwierdził płeć (chłopak :)) i stwierdził, że to może być jakaś mała przepuklina. Prawdopodobnie od kaszlu, który utrzymuje się od miesiąca... Powiedział, że jak nie przejdzie, mam iść do chirurga (nie dał żadnego skierowania).
Jak zapytałam jak się to leczy, to powiedział, że usuwa się to przy cesarskim cięciu. Trochę mnie to załamało, zależy mi na naturalnym porodzie. Czy jest szansa, że taka przepuklina się sama wchłonie? Nie mam tam żadnego zgrubienia, nie widać bąbla ani nic. Czy przepuklina może być jedyną przesłanką do CC?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Domyślam się, że nie miałyście z takim problemem do czynienia. Wyczytałam już w necie, że operuje się przepuklinę dopiero 3-6 miesięcy po porodzie, i że nie jest ona przesłanką do cesarki. Poza tym, skoro nie pojawia się żadne wybrzuszenie, to nie wygląda to na przepuklinę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hi brzuchatki :) jak sie macie? brzuchy rosna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój jest ogromny :P Ostatnio znajoma dopytywała czy to nie aby bliźniaki :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po mnie tez juz bez watpienia widac ze jestem w ciazy :)
juz prawie połóweczka
13go ide na usg do dr Mezyk do Nowego Orłowa :) juz nie moge sie doczekac, mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku :)
mam tez troche ze niskie cisnienie, ale wg lekarza dla dziecka to nie ma roznicy
i jak a dlugo siedze w pracy (a siedze na fotelu calu czas i tylko co godzinke na chwikle moge wstac), to mi zamarzaja rece i stopy i ogolnie konczyny delikatnie dretwieja... niedlugo bede musiala przejsc na zwolnienie
dzieki pracy ciaza mija baaardzi szybko wiec troche mi zal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej hej. Moj brzuszek rośnie, wieczorem to jest ogromny, az pępek zaczyna sie pokazywać na zewnątrz.
Dziewczyny, czy ktoras z Was brala moze furaginę na zapalenie pęcherza? Jestem za granica, nie wiem juz jak sobie mogę poradzić z tym cholerstwem... Pije ze 4 litry wody z cytryna i miodem, rumianek, szałwia ale co rano piecze...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bralam furagine, ale przepisal mi ja moj lekarz, jak masz mozliwosc to skonsultuj sie ze swoim. Na szczescie od II trymestru mozna juz wiecej lekow stosowac i szybciej pozbyc sie dolegliwosci. Odnosnie pecherza to polecam zurawine (ja pilam duzo soku, jadlam dodatkowo suszona i kupilam tabletki z zurawina), bo tez czesto mnie infekcje lapala mimo, ze stosuje wszelkie srodki zapobiegawcze, ubieram sie odpowiednio, duzo pije itp. Proponuje tez zrobic OB i posiew moczu czy wszystko jest ok (czy np. jakies bakterie albo bialko sie nie pojawilo). Inna sprawa, ze w ciazy troche zmienia sie fizjologia, wiec i infekcje sie przytrafiaja. Nie znam osoby, ktora w ciazy chociaz raz nie miala z tym problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

żuravit- pani w szkole rodzenia polecała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No własnie wcześniej na takie problemy brałam urofuraginę, od paru lat jest dostępna bez recepty. Najgorsze, że mam ją w domu, a jestem na długiej majówce za granicą :/ nie bardzo wiem nawet jak o jakiś specyfik prosić tu w aptece :P teraz jest ok, ale jestem przepłukana porządnie, z rana znowu będzie siedzenie na kibelku, bo nie opłaca się wstawać, jak biegam co 5 minut :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak czytam ulotkę i odradzane jest stosowanie w I trymestrze i przy zachowaniu ostrożności w III trymestrze ciąży. Skoro jesteś za granicą, to chyba zostają domowe sposoby, to ja nie zdecydowałabym się na kupno leku, o którym nic nie wiem i nawet ulotki nie zrozumiem. Z domowych sposobów, to dużo pić, najlepiej niegazowaną wodę mineralną z cytryną lub soki rozcieńczone wodą najlepiej z żurawiny, aronii lub czarnej porzeczki, bo dzięki dużej zawartości witaminy C hamują rozmnażanie się bakterii,unikać kawy i czarnej herbaty, bo podrażniają pęcherz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzięki kochana, maz zalatwil mi furaginę. Wzięłam dzis dwie z czterech dawek. Ale zaraz po powrocie ide zbadać mocz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny. Mam takie pytanie czy przedluzacie sobie rzęsy? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak a czemu pytasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pewnie ze wzgledu na klej, czy nie jest szkodliwy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie jest szkodliwy, zreszta rzesy przykleja sie do naturalnej rzesy a nie do skóry :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chciałam Wam polecić moją siostrę, która świetnie robi rzeski :) W razie pytań proszę o kontakt 503508011
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny. Czy bylyscie już na usg między 21-23 tyg?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jeszcze nie (18tc), ale wizytę mam już umówioną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja idę teraz w piątek, a jutro kończy się 19. tydzień.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam w sobotę i już się stresuje :-P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja byłam wczoraj prywatnie (18+5 tc) i lekarz mówił, że na połówkowe mam przyjść w 22-23 tygodniu, wtedy będzie najlepiej widać dziecko słychać serce. Jutro mam wizytę u mojego gina w przychodni i mi da skierowanie na połówkowe na jagiellońską... Jakoś nie ufam tym usg na jagiellońskiej.. Po pierwszym prenatalnym dostałam mini karteczkę z opisem i prawie żadnych informacji... Więc poszłam drugi raz prywatnie.
Dziewczyny, wybiera się któraś z Was za granicę na jakąś wycieczkę?
My z mężem lecimy w poniedziałek do Hiszpanii. Dlatego też byłam prywatnie u lekarza, żeby mnie zapewnił, że mogę lecieć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja byłam już na polowkowym w zeszłym tygodniu. Wszystko ok, maleństwo ma dluuugie rączki ; pełen opis dostałam, jedna z patologi zniknęła więc jest super. Brzuch mam za to jak w 7 mc w pierwszej ciąży. Mogłaby już przyjść tą wiosna bo w kurtki się nie mieszcze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

m. - jak USG? Jak lekarka?
Ja wczoraj dzwoniłam po kilku lekarzach żeby się umówić na USG połówkowe, a tu wszyscy idą na urlopy! Więc w ostateczności umówiłam się do dr. Mężyk na 30.05. Na ostatniej wizycie maluch ważył 300g i mierzył 14,5 cm. Co do płci - mocno zaciśnięte nogi przeszkodziły w oglądały, ale mi mignęło co trzeba ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dr Mężyk rewelacja :) w ogole sprzęt w Nowym Orłowie świetny, bardzo polecam
u mnie wszystko wyszło bardzo dobrze, potwierdzony chłopak, 350 g, 14 cm do pupy :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to ekstra! :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Halo! Dzieje się tu coś?? Jak brzuchy znoszą to ciepło?
U mnie ruchy już wyraźne, widać jak brzuch się rusza. Wszystkie bóle na razie przeszły, więc jest cudownie :) Tylko córkę ciężko podnieść i np. włożyć do huśtawki.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wczoraj wróciłam z Hiszpanii, świetnie się tam czułam :) Upały mi nie doskwierają, all inclusive --> pewnie z 2 kilo do przodu xD
Brzuszek mi wywaliło bardzo :P Ruchy czuję wieczorami, ale i tak bardzo słabo :/ Nie wiem czemu, jest już 21 tydzień, jestem szczupłej budowy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

u mnie tez wszytsko ok, jestem juz na zwolnieniu i powoli zaczynam ogarniac wyprawke
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja czekam na usg połówkowe na potwierdzenie płci, bo mam po córce wory ciuchów i chcę z nimi zrobić porządek - unisex zostawić, a dziewczęce komuś oddać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten post wyżej to mój ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi lekarz powiedział, że na 80% dziewczynka! Ciuszki mam po starszej, tylko pora roku będzie inna, więc coś tam się nie nada. W wakacje chyba wezmę się za segregację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idę dziś na połówkowe do dr Mężyk - przebieram nogami i nie mogę się doczekać!
Dzieciątko fika coraz częściej (po słodkim, kawie, jak odpoczywam i jak czytam córce książki na głos), nawet mężowi udało się kilka razy tego doświadczyć, choć najczęściej jak przykłada rękę to małe przestaje się ruszać :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

uspokajająca dłoń taty, idealnie :) oby tak było po drugiej stronie brzucha :) tata ma moc!
powodzenia na połówkowym, dr Mężyk fajna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny. Wczoraj byłam na usg na nfz na jagiellońskiej u dr Gawla i nie jestem zadowolona. O wszystko sama musiałam się pytać nic od siebie nie powiedział. Stwierdził ze 22 tydzień to jeszcze jest wczesna ciąża... hmm. Nie był w stanie określić płci bo nawet nie wykazywał takich chęci. Dziś idę do endomedu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To niezbyt udana wizyta :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam u dra Gawła na jagiellońskiej na pierwszym usg i dokładnie takie same odczucia miałam! Poszłam kolejny raz prywatnie... Teraz 6 czerwca mam skierowanie na połówkowe też do niego. I raczej po wizycie pójdę jeszcze raz gdzieś prywatnie, bo już wiem co mnie czeka. A i tak chcę w końcu na któreś usg zabrać męża, a własnie 6go czerwca go nie będzie :/
Też czuję ruchy, najsilniej po słodkim :) Raz miałam tak, że dziecko non stop się ruszało, aż zaczęłam się martwić czy nie za dużo...
Jestem dość szczupłą osobą, przed ciążą bardzo wysportowaną, a brzuch mi nagle tak wielki wyskoczył, że wszyscy są w szoku! To dopiero 22 tydzień, aż boję się pomyśleć jaki brzuch będzie pod koniec ciąży :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jun jak usg? Zadowolona?
kurcze Ci ginekolodzy mogliby sie bardziej starac na tych waznych usg, wiedzą przecież jakie to ważne dla mamuś :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny. Bardzo polecam dr Zinkiewicza !! Badanie usg było na wysokim poziomie. Pozrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już po. Jestem bardzo zadowolona - dr Mężyk ciepła, sympatyczna, wszystko opowiadała co pokazuje na USG. Dzieciątko ma 500g no i na 100% jest chłopczykiem :) Poza tym dziecko uparte i wiercipiętek, bo ciężko było coś z bliska obejrzeć, bo uciekało ;)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny, u mnie termin na 22 wrzesień, planuje porod w wojewódzkim w Gdańsku. Raz już tam rodziłam i byłam zadowolona. Jeśli chodzi o usg połówkowe polecam dr Brzóskę w Invicie w Madisonie w Gdańsku. Ja byłam zadowolona. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny. Ile już przybrałyście na wadze? Pozdrawiam L.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja na początku przez mdłości schudłam 4 kilo i ważyłam 60 kg pierwszy raz w życiu :D Teraz 23 tydzień i już 70kg. Także od wagi pierwotnej 64 kg przytyłam 6 kg. Ogólnie po mnie nie widać, tylko brzuch mam wielki i okrągły jak mniejsza piłka lekarska :P A co to będzie pod koniec ciąży... :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam +5kg, zaczynałam od 78,5 a teraz 83,5. Na wadze domowej wychodzi mi tak (może niewłaściwie pokazuje, ale przyrost sprawdzam), a u lekarza jakieś 2kg mniej.
Zrobiłam wczoraj przegląd ciuszków po córce. To niesamowite, że po ponad 2 latach (i czasie spędzonym w worku próżniowym) wciąż pachną słodko małym dzieckiem.. aż mi się smutno zrobiło, że moja córka była kiedyś taka maleńka (mimo swoich 4,5kg przy porodzie), a zaraz będzie mieć 3 lata już.

Dziewczyny, co na zajady? Cały czas wracają :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja mam juz z 7-8 kilo na plusie :( co mnie martwi bo planowalam mniej... ale ciagnie mnie ciagle do slodkiego i ledwo sie opanowuje, tzn jem ale w mniejszych ilosciach niz mi sie chce
nie wiem co na zajady :/ niestety
zadyszka mi sie zaczela... troche sie poruszam i juz czuje totalny spadek kondycji, no ale nic dziwnego, brzuch jest coraz wyzej i zaczyna sie ucisk na układ oddechowy
jeszcze 16 tygodni...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie 4 kg na plusie. Termin mamy na 28.09. Dziewczyny czy zapisałyście sie do szkoly rodzenia? Jeśli tak to gdzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cześć :) Edzia, też mam termin na 22 września ;d i również polecam dr Brzóskę, byłam w 22 tygodniu. jest bardzo dokładna, wszystko wyjaśnia. ja planuje poród na zaspie, rodziłam córkę w 2012 w wojewódzkim i nie polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja na zajady smaruję maścią cynkową na noc. I czasem w ciągu dnia. Zwykle po 1-2 nocach mam spokój, ale musze dbać o nawilżenie ust - smaruję wazeliną albo pomadką bezbarwną.

L. - chciałam się zapisac do jakiejś szkoły rodzenia, jak najbliżej szadółek/jasienia/łostowic... Widziałam jedną fajną, ale żeby była darmowa trzeba u nich wybrać położną. I nie wiem jak ma to wyglądać - czy jeśli wybiorę u nich to zostanę skreślona u tej, która mnie bada przed wizytą u gina? Czy jak? A te płatne zajęcia to taka bida - drogie a mało spotkań. Myślałam też o szkole rodzenia w szpitalu, w którym będę rodzić, ale to kawał drogi, ciągle to rozważam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja na wagę wejdę za tydzień, ważę się tylko przed wizytą u lekarza. Do tej pory było 2 kg na plusie, teraz na bank więcej, ale coś mało tyję (w poprzedniej ciąży 9,5 kg), choć brzuch mam duży. Waga wyjściowa też była większa, to pewnie dlatego ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja chodziłam 3 lata temu do szkoły rodzenia Super Mama - przy wyborze położnej płaciłam z mężem za 10 spotkań 100zł. W cenie była też gimnastyka raz w tygodniu. Ja byłam zadowolona.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W krzywej cukrowej wyszła mi cukrzyca :( Pierwszy dzień - byłam zła i lekko przerażona. Następnego dnia zaczęłam szukać poradni i jakoś wszystkie przychodnie mnie zniechęciły i umówiłam się na przyszły tydzień prywatnie na ul. Legionów. Dzisiaj jednak popatrzyłam na ceny pasków i igieł.. i chyba zbankrutuję. Poszłam szybko do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie - dostałam od ręki z dopiskiem, że pilne, pani nawet chciała mi szukać glukometru w przychodni. A jutro idę na Armii Krajowej do poradni, powinni mnie wcisnąć albo umówić na najbliższe dni. Na razie zaczęłam dietę - nie jest tak źle :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jakieś objawy miałaś? Mnie pani na połówkowym spytała, czy mam cukrzycę, bo brzuch duży, dziecko też większe niż norma ;-( Krzywej jeszcze nie robiłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jun już miałaś cukier badany? Ja mam w przyszłym tygodniu... Trochę się boję tej cukrzycy. W pierwszej ciąży nie miałam. A Ty? Jeden plus że przy diecie już bym nie tyla :-P
Jakie miałaś wyniki? Glukoza na czczo była ok?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Krzywą robiłam w 23 tygodniu. W pierwszej ciąży było ok. Objawów nie mam żadnych. Właśnie wracam od diabetologa - mam odstawić słodycze, wszystkie słodzone i mocno przetwarzone produkty, jeść zdrowo i tyle żeby nie być głodnym, cukier mam mierzyć 4 razy na dobę. Jestem jeszcze umówiona do dietetyka, no i wizyty u diabetologa co 2 tygodnie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na czczo jak robiłam wcześniej było ok. A przy krzywej 88/213/611
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jezu, 161
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzieki za info, czyli mnie te to moze spotkac
ide zrobic w poniedziałek, na wszelki wypadek najem sie lodów bo to moze byc ostatni raz ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wiedziałam, że będę musiała mierzyć cukier to z glukometrem w torebce poszłam zjeść ostatniego pączka w tej ciąży :D Następnego mąż przywiezie mi na porodówkę :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

= D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od poniedziałku ide do szkoły rodzenia na Zaspie na Majewskich. Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 18. Niestety trzeba uiścić jednorazową opłatę w wysokości 50 zł. Pozdrawiam L.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja płaciłam 25 wpisowe + 75 za męża. Warunkiem było wybranie położnej z ich szkoły.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jun, skoro wybrałaś u nich położną, czy to oznacza, że zostałaś "wykreślona" u dotychczasowej położnej? Czyli jak się idzie do gina, to "jego" położna już mnie nie zważy, nie zmieni ciśnienia i przyłoży ktg? Jak to działa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja w sobotę byłam na połówkowych (dziś idę drugi raz do innego lekarza) i wszystko z malutką w porządku, 100% córeczka :) waży 403 gramy :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Moje połówkowe też potwierdziło dziewczynkę :-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie też będzie dziewczynka. Na Majewskich nie trzeba sie decydować na nową położna można mieć swoją wcześniej już wybraną. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Migotka, mój gin nie ma położnej. Można zmienić chyba 2 albo 3 razy w ciągu roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Położną można zmienić 3 razy w roku. L.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ehhh, zapisałam się do szkoły rodzenia "Super mama" na karczemkach, zaczynam 27go czerwca. Wybrałam kurs refundowany, 25 zł wpisowego (tylko za siebie), no i deklaracja wyboru położnej... Ta moja w przychodni u gina jest spoko, wszystkie tam są fajne... Ale no cóż. Chyba wolę darmową szkołę rodzenia :P
Może któraś z Was też się wybiera? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiesz jak nazywa się ta położna ze szkoły? Do mnie przychodziła p. Iza - pomocna i całkiem spoko.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego juz wole zaplacic i isc do SR przy jakims szpitalu. Niby Super Mama jest bezplatna, ale jak policzyc wpisowe i oplate za meza to wychodzi 100 zl. Poza tym nie podoba mi sie, ze narzucaja wybor poloznych od nich. Kolezanka chodzila do kich na gimnastyke i instruktorka powiedziala, ze w III trymestrze mozna jezdzic na rowerze i na rolkach (powodzenia). Jedyny plus, ze maja duzo placowek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja płacę sama za siebie, bo mąż za granicą i jest w Pl tylko w weekendy. 25 zł to nie majątek... A jak miałabym do szpitala komunikacją jeździć na zajęcia to by mnie wytrząsło i bym się nastała w tych godzinach z brzuchem jak głupia. A na karczemki mam blisko, znam trasę i w miarę nie boję się autem podjechać. Do szpitala miałabym stresa :P Gdybym miała bezpłatny i wygodny transport też pewnie wybrałabym szpital, bo przynajmniej oswoiłabym się z miejscem :P
W super mamie będzie 20 spotkań - 10 wykładów i 10 gimnastyk.
Wybrana położna to Anna Bartkowska :)

I zauważyłam, że każda bezpłatna szkoła rodzenia (refundowana z nfz) wymaga niestety wybrania położnej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

ja SR już zaliczyłam przy pierwszej ciąży, notatek mam pełno, więc teraz tylko sobie przypominam i utrwalam. Zgubiłam tylko kartkę, gdzie było podane, co wziąć do szpitala ;-( Pamiętam, że była tam biała czekolada (moja ulubiona) i sok winogronowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas podawali, że żelki (na wypadek nagłego CC) i sok jabłkowy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja po krzywej cukrowej i wszystko wyszlo ok. Tym razem bez sensacji z samopoczuciem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Macie już imię dla dzidziusia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam, ale znając życie, znowu mi się odmieni :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ostatnio na tapecie Julian - Julek, ale nic na pewno ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My już dawno, w zasadzie córce się spodobało i u nas będzie Filip :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ładnie. U mnie będzie Maja :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam zerknąć sobie na strone https://mamaginekolog.pl/wiesz-o-pologu/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo lubię bloga mamyginekolog i cenię jej rady.

Jak tam Wasze nastawienie do porodu i połogu? Ja od samego początku jestem niewiarygodną optymistką :P Aż się sama sobie dziwię. Wszystko tłumaczę sobie tym, że kobiety od milionów lat rodzą w bólach i gatunek ludzki trwa, więc musi być dobrze :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u mnie zaczela sie bezsennosc... zasypiam jak dziecko ale budze sie w nocy budze sie i spac nie moge... wstaje przez te wkurzona od rana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może założymy drugi wątek? Ten już się trochę ciągnie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie zaczął się 28 tydzień początek III t rymestru 2/3 za nami. Ogólnie czuję się dobrze Ale fizycznie jest trudniej.... ruchy dziecka sa już znaczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziewczyny. Czy widzicie i siebie znaczny przyrost wagi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pani Bartkowska nie jest położną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak tam ktoras juz urodzila straszna cisza tutaj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja jeszcze nie. i na razie cisza :( bardziej aktualny wątek był tu https://forum.trojmiasto.pl/mamusie-wrzesniowo-pazdziernikowe-2017-2-t752355,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

Co jest ze mną nie tak że nie mogę znaleźć pracy.... (26 odpowiedzi)

Poszukuje pracy juz rowny rok, mam 26 lat, w miedzyczasie dorabiam troche sprzataniem..pracowalam...

Upominek dla Pani Przedszkolanki na zakończenie przedszkola (17 odpowiedzi)

Córka chodzi ostatni rok do przedszkola. Większość dzieci odchodzi do szkoły. Pani prowadziła...

do góry