Widok

mieszkanie tbs kto mi wyjaśni??

Szukam mieszkania tbs przeglodam trojmiejskie ogłoszenia i nie rozumiem twierdzenia odstąpienie partycypacje 125000tys zł. Co to oznacza a rzeczywisty koszt tego mieszkania jaki??? Załóżmy ze mam te 125000 i jestem chetna to kupic to jak to wygląda daje kasę właścicielowi i mieszkam?? Szukam czegoś bo już 5 lat wynajmuje mieszkanie wraz z synkiem koszy 1380 zł z opłatami bez prądu i gazu . Na nowe za 300 000 mnie nie stać ani też do remontu. Bede wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jezeli jestes gotowa.wydac 125 tys, to radze przeczytac najpierw ustawe o tbsach oraz wszystkie powazne artykuly jakie znajdziesz w temacie w interbecie

Taka moja ot bezplatna porada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ktoś jeszcze coś napisze??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najbardziej ogolnie mogę napisac, ze mieszkania w tbs nie kupujesz na wlasnosc.Warunkiem zamieszkania jest poniesienie kosztów partycypacji O ile oczywiście spelaniasz warunki - tj. nie możesz za dużo zarabiać, nie mieć innego mieszkania oraz metraz mieszkania musi być odpowiadac sytuacji twojej rodziny. w zaleznosci jaki to jest tbs, możliwe jest odstąpienie patycypacji na kogos innego. Zapis w ustawie o tbs jest tak niejasny, ze niektóre tbs nie honorują przepisania notorialnego cesji na kogos innego, same udzielaj zgody lub nie na nowego partcypanta.
Koszt patycypacji jest może mniejszy niż wartość mieszkania,ale musisz wiedzieć, ze to mieszkania nie będzie twoja wlasnocia, może zostać tobie odebrane, gdy posiadasz inne mieszkanie albo gdy je wynajmujesz. Na partycypacje nie weźmiesz kredytu
Co jedno się zmienilo w gdansku, to koszty utrzymania takiego mieszkania nie odbiegają od mieszkania spółdzielczego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
tutaj znajdziesz cos napewno:
http://www.nieruchomosci.com.pl/artykuly,jak_dzialaja_tbs_y,367.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na oficjalnym portalu TBSów http://tbs24.pl znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Ja mieszkam od 6 lat i mogę polecić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak kiedyś dorobisz się kasy albo będzie cie stać na kredyt czy wogóle zdecydujesz się na własnościowe warto wziąć tbs ponieważ gdy sie rozmyślisz pieniądze odzyskasz wraz z kwotą spłaconej pożyczki która jest w czynszu. za wynajmowane nikt ci nie odda to uważam jest rozsądne. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ilona,

podaj prosze swojego maila napisze Tobie jak mi sie mieszka jakie mam opłaty itp. Dodam,że podobnie jak Ty mieszkam sama z dzieckiem od 6 lat w tbs.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Wynajmować czy na kredyt brać... Jak żyć? (182 odpowiedzi)

Co lepsze, a może co gorsze..?! Bawić się w wynajem, spłacać czyjś kredyt czy już lepiej zacząć...

Kto ma problem z sasiadami??? (293 odpowiedzi)

Dzień Dobry :) Zacznę od tego, że mieszkam w bloku 4 piętrowym i obok mnie mieszka stary dziad z...

Jakie biuro nieruchomości polececie ?? (92 odpowiedzi)

Jakie biuro nieruchomości polecacie ? . Mam zamiar sprzedać mieszkanie , a potem kupić większe...

do góry