Widok

Jakie biuro nieruchomości polececie ??

Jakie biuro nieruchomości polecacie ? . Mam zamiar sprzedać mieszkanie , a potem kupić większe .Mam też możliwość zamiany mojego małego ''M'' na większe .Zastanawiam się nad skorzystaniem z usług biura, ale słabo się orientuje ,które działa "uczciwie'' .Znam ludzi ,którzy dali rade sami sprzedać swoje mieszkanie i kupić inne.Słyszałam, że prowizje poszczególnych biur są bardzo wysokie . Dodam ,że mieszkam w Sopocie.Dziękuje za Wasze opinie .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli masz czas na to polecam sprzedać/zamienić na własną rękę!!!!Może trochę dłużej to potrwa ale zaoszczędzona kasa i często nerwy!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
na pewno nie polecam Peruckich, moja mama podpisała z nimi umowę i jest b. niezadowolona z obsługi
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
niekoniecznie dluzej - ogloszenia w anonsach czyta chyba kazdy kto chce sprzedac/kupic mieszkanie.
Na 100% taniej.
Bezpieczniej - na 100% nie (nie wierz w odpowiedzialnosc czyjakolwik - niczego nie udowodnisz).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ma takiej opcji zeby samemu dobrze sprzedac......To sa wlasnie nerwy, milion tel a co 2 klient bez zdolnosci kredytowej, ...NIGDY WIEC...tylko dobra agencja szybciej i jeszcze taniej bo mi chate wycenili za wiecej jak zechcialem ... wzieli umowina kwote
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja i moi znajomi mamy pośrednika super. Jest najbardziej profesjonalna osoba, często bezinteresownie wykonuje wiele spraw.Ma biuro od 20
lat w tym samym miejscu tj w Spółdzielni Mieszkaniowej Przymorze.
Bezinteresowny, przemiły i dokładny.Rzadkość w tym świecie.
Mam tylko stacjonarny, ale nw internecie pewnie jest i kom.Jarosław Arcyman te. 58 553 43 20
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 12
bezinteresowny - chyba nie rozumiesz znaczenia slowa.
no chyba ze reklamujesz samego siebie hehe...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
korzystalem z usług pana Arcymana, profesjonalny...fakt prowizje bral......tak jak kazdy! posrednik - ale dokumenty i wszystkie sprawy DOKLADNIE SPRAWDZONE , nie takie wtopy jak z teoretykami z METRO.....
Ja polecam wystawić ogłoszenie prywatne, poczekać aż pośrednicy zaczną dzwonić i wybrać tego, którego oferta najbardziej się spodoba.
Kierować się ofertą, który jest najtańszy ? Dziękuję bardzo. To jak z chińszczyzną. Mogę poradzić tak - wybierz jedno biuro (i tak są spięte w system wymiany ofert, a powtarzająca się oferta w necie wcale nie poprawia sytuacji) i wybierz takie, gdzie pośrednicy zajmują się jednym działem nieruchomości - czyli w Twoim wypadku tylko sprzedażą mieszkań. Jakoś nie mam przekonania do pośredników do wszystkiego jak to jest w małych biurach. Sieciówki (czyli biura w sieciach niby ogólnokrajowych) to po prostu franczyza - więc też nie polecam. Pośrednik przynajmniej (dzięki prowizji) sprzeda Ci lokal za najwyższą cenę jaka jest możliwa do uzyskania (choć może być tak, że Tobie wyda to się mało - ale to już polskie bagienko - każdy Polak zna się na wszystkim lepiej), natomiast jak będzie brał od Ciebie niską prowizję to na siłę będzie szukał klienta własnego i blokował ofertę innym biurom. Więc pozorna oszczędność może dać kiepskie efekty. Trochę przemaglowałem biura i jakoś trzymam się chyba największego (T) w Gdańsku - przynajmniej mają ludzi wyspecjalizowanych w poszczególnych rodzajach nieruchomości i mówią wprost co jest możliwe. Ale każdy musi podjąć swój wybór.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
sh a Ty najlepiej się znasz na wszystkim co?
Nie - po prostu wyrażam swoje zdanie.
Natomiast jeżeli Ciebie tak to razi, że mam coś do powiedzenia .... cóż .... lepiej nie skomentuję.

A pewne podstawy mam bo z biurami mam do czynienia od ponad 10 lat i trochę nieruchomości przeszło mi przez ręce.
Trzeba przyznać, że coś się jednak przez ten czas wyrobiły. Poprzednia generacja biur (większości na szczęście dla klientów już nie ma) to dopiero był niezły hardcore.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
partnerzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Hmmmm - jak ktoś lubi emocje :)
Partnerzy nie są członkami SPPON - Stowarzyszenia Pomorskiego Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Tym samym nie są członkami systemu wymiany ofert http://www.mls.pomorze.pl

Więcej na stronie http://www.sppon.pl oraz http://www.mls.pomorze.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie są czlonkami SPON bo ich po prostu wyrzucili za łamanie zasad. Dla nich liczy sie tylko kasa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponoć w ogóle ta ich fuzja z Metrohouse to nie fuzja a zwykłe przejęcie przez Metrohouse.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hm, skoro ludzie im tą kasę płacą to co w tym złego :). Co do zasad - na rynku w tej chwili nie ma żadnych zasad.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
nastepny posrednik ...
próbuję teraz sprzedać mieszkanie. Zgłosiło się do mnie metrohouse, profesjonalne prowadzenie tematu, przysyłają raport ilu osobom przedstawili ofertę, jakie było zainteresowanie, przyprowadzili szybko klienta. Pokazują jak wygląda oferta itp., ale wysoka prowizja. Współpracuję też z agencją AGIS, rodzinna atmosfera, jasne zasady,dużo niższa prowizja - oczywiście płatna tylko w przypadku realizacji sprzedaży. Próbowałam sama, ale ogłoszenia też nie są za darmo, i cały czas trzeba o tym myśleć. Zwiększyłam cenę o wysokość prowizji i przestałam zajmować się tematem. Obie agencje, jak i wiele innych przy Świętojańskiej w Gdyni.
Możesz dać ogłoszenie na www. oferent.pl lub w gratce, tam dużo osób zagląda. M
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
Ogólnie powiem tak, dobrych biur jest wiele, gdybym jednak miał jakieś wybierać, to myślę, że byłby to Jartom. Jeżeli jednak możesz sprzedać mieszkanie bez pomocy biura, to zrób to:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja sprzedałem w maju z Geraszek, metrhouse,i te duze ogolnopolskie bardzo słabo, im mniejsze biuro tym bardziej sie stara
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zdecydowanie się zgadzam, sam korzystałem z usług tej firmy i jestem zadowolony.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Metrohouse- zdecydowanie odradzam...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
A1 - biuro ktore wystawiało moje mieszkanie ! bez umowy i bez mojej zgody - przedstawiajac jako ich oferte ! blisko bylo do ..... KOMPLETNIE nierozgarnieci ludzie, nic nie wiedza ale ponoc moga sie dowiedziec czy cokolwiek jest aktualne...... nie wiem wyglada jak pralnia pieniedzy?
a dobre to MUSKAT i WEJCHET czy jakos tak - bardzo "normalni" bezposredni i przyprowadzaja klientow a nie OGLADACZYs
ja swoje mieszkanie sprzedawałam z Home Broker, polecam bardzo profesjonalne biuro z kompetentnymi agentami, którym zależy na szybkim sfinalizowaniu transakcji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja akurat ich nie polecam. Sprzedaż ślimaczyła sie strasznie, mimo obniżonej dwukrotnie ceny, która sami zasugerowali. Słaba komunikacja.

Lepiej kupować i sprzedawać na własną rękę, bez prowizji.

ja mogę dać antyrekomendację - na pewno się komuś przyda!
stanowczo nie polecam arena nieruchomości gdansk. nikt mnie nigdy w życiu nie potraktował tak źle, jak oni.

A tak może coś więcej ??

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Ozdoby,dekoracje na ścianę... (10 odpowiedzi)

Szukam inspiracji dotyczących tego co można umieścić na nowo wymalowanej ścianie... Czy ktoś mam...

Sposoby ogrzewania domu (27 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was stosuje do ogrzewania pompę ciepła?? Zastanawiam się jak to wygląda w...

rośliny do ogrodu, gdzie kupić? (17 odpowiedzi)

Witam, szukam porządnego punktu ogrodniczego w okolicach Gdanska, gdzie moglabym zakupic rosliny...

do góry