Widok

ochrzcic dziecko po slubie cywilnym

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam dziewczyny mam pytanie do Was czy orientuje sie któras z Was w którym kosciele mogłabym ochrzcic dziecko jestem po cywilnym i w mojej parafii jest to niemozliwe;( jestem z Gdanska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w sierpniu chrzciłam swoją córeczkę w Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, na ul. Kartuska 186, również mam tylko ślub cywilny i tam nie robili żadnego problemu z ochrzczeniem małej, jedynie chrzciny różniły się tym że odbyły się po mszy świętej a nie w trakcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje za odpowiedz dzis tam pojade i mam nadzieje ze wkoncu ochrzcimy córke ..pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja kuzynka chrzciła w Gdyni u Franciszkanów i też nie robili problemów.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w matemblewie raczej problemów nie robią , kolezanka miała chrzestną z innej wiary i bez problemu to tam załatwili :-) a kapliczka sliczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wydaje mi się że na Morenie w parafii Bożego Ciała tez nie powinni robić problemów bo to spoko kościół :-)

image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki dziewczyny napewno odwiedze te koscioły i mam nadzieje ze jeszcze w tym roku ochrzcze córke :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja chrzciłam moją córkę normalnie, była msza i wszystko jak należy i nikt nawet nie zapytał dlaczego nie mamy ślubu kościelnego.... kościół na ul. Skłodowskiej (okolice akademii medycznej)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kasik2006 czy parafie na Składowskiej jest ''twoją'' parafią ?? czy poprostu tam chrzciłas bo nie robili proble,ów pytam bo to jest kosciół najblizej gdzie mieszkam ze wszytkich które tu dziewczyny podały moja parafi jest na mickiewicza we wrzeszczu i tu nie mam szans po cywilnym:(koszmar jakis
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja koleżanka chrzciła synka bez ślubu w ogóle w kościele w Gdyni w Orłowie tym starym który widać z kolejki skm tym z małym cmentarzem dookoła:)

[url=http://www.weddingcountdown.com]
image
[/url]
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bez slubu jest ''łatwiej'' ochrzcic niz po cywilnym:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kościół Św Mikołaja w Gdańsku bez problemu! Ładny kościół, super msza... i prawie 0 formalności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czemu w ogóle chcesz chrzcić dziecko?

imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Martek napisał(a):

> A czemu w ogóle chcesz chrzcić dziecko?
>
>
pytałam dziewczyny czy orientują sie w jakiej parafii mogłabym ochrzcic po ślubie cywilnym a nie czy ktos ma ochote wiedziec dlaczego chce ochrzcic pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Brygidzie:)

Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki dziewczyny za info
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alutka, na Skłodowskiej to jest moja parafia
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Boże.. my w ogóle jeszcze nie mieliśmy ślubu a ochrzciliśmy normalnie dziecko bez żadnych problemów...
nie rozumiem- księża jednego wyznania a całkowita samowolka, robią co sie komu podoba.. jeden ochrzci drugi nie..

córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w kosciele w osowej

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my bylismy sie dowiedziec w pruszczu u michała kozala, księża z****isci dosłownie! ale niestety ksiądz na chrzest musi miec zgodę proboszcza. no a proboszcz jak ma dobry humor to pozwoli a jak nie ma to lepiej dac sobie spokoj, i pokierował nas do gda :)



no a slubu nie mamy i małego chrzcic na razie nie bedziemy... dopiero na wiosne.. szczerze, to mi sie odechciało!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W mojej parafii też odpada :( Takie realia niestety. Ksiądz jak się dowiedział, ze mamy TYLKO cywilny, to nam tak nagadał i nas tak wkur... za przeproszeniem w zeszłym roku na kolędzie, że zaczęliśmy żałować że w ogóle przyjmowaliśmy tę kolędę. Dziecko będziemy chyba chrzcić w Oliwie, albo w którymś z zaproponowanych wyżej kościołów.

A kolędę w tym roku to nie wiem czy przyjmę, a jeśli tak to będę musiała się jakoś wcześniej odpowiednio nastawić psychicznie. A nie wiem czy jest sens denerwować się przed samym porodem...

maritiki@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak proboszcz waszej parafi nie chce się zgodzić lub dać zgody na chrzest w innej parafi możecie pójśc wyżej (kuria czy jak to się tam nazywa).. tam dostaniecie odpowiednie dokumenty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mojemu bratu i jego dziewczynie robili problem to sie wkurzyl i poszedl do innej parafii.łaski nie robią i tyle.
Martik-gratuluje pytania... Faktycznie nie tego dotyczy wątek!

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój proboszcz nie chce dać mi zgody, wymiguje się tym, że nie może mi czegoś takiego dać, a ksiądz który ochrzci nasze dziecko ma grzech ciężki. Chyba faktycznie napiszę do kurii, bo już nie wiem co mam robić. Chcę wziąść ślub kościelny, ale dopiero za rok. Najpierw muszę skończyć kurs przedmałżeński i zdać maturę. Szkoda, że nikt nie wie gdzie może być parafia gdzie takiej zgody nie potrzebują...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lady Jane, napisałam w Twoim watku, w tym kościele nikt nie bedzie chciał ani od Ciebie, ani od chrzestnych żadnych zaświadczen.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Brzeźnie jest świetna parafia. Nigdy nie było problemów, a znam parafię od 36 lat :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Fajne gry (planszowe, zręcznościowe) dla 5-7-latków (87 odpowiedzi)

Dziewczyny - może napiszecie jakie gry sprawdzają się w przypadku Waszych dzieci? Po które często...

Szkoła państwowa czy prywatna? (55 odpowiedzi)

Co myślicie,do jakiej szkoły byście posłały dzieci mając wybór? Zastanawiam się..... Czy to...

Dewocjonalia na Przymorzu - gdzie kupię? (10 odpowiedzi)

Jutro koleda... Może coś ktoś wie?

do góry