Widok

pączki

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, szukam sprawdzonego przepisu na Pączki serkowe. żeby nie były twarde następnego dnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam fajny przepis ale w domu no i nie powiem Ci czy następnego dnia będą dobre bo nigdy nie wytrwały do następnego dnia:) ale wieczorkeim moge wrzucić przepis.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super, będę czekała. chce zrobić w środę i zanieść koleżankom do pracy :) taką tłustoczwartkową niespodziankę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
alex ja już czekam na twój przepis :))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój przepis na Donaty:
~1kg mąki (torchę zostanie)
~1,5 łyżeczki sody
~0,5kg twarogu zmielonego przez mszynkę
~1/3 kostki margaryny Kasia
~3 jaja
~3/4 szklanki cukru
Wszystko zagnieść na gładkie ciasto. Rozwałkować, szklanką wykrawać krążki, a kapslem środki. Smażyć jak pączki w oleju.

Moje ulubione szybkie pączki:
~ 1 opakowanie serka homogenizowanego, waniliowego
~ 1 i 1/2 szklanki mąki
~ 3 jaja (białka ubić na pianę)
~ 1 i 1/2 łyżeczko proszku do pieczenia
Wszystko razem wymieszać, ciasto nakładać łyżką i smażyć na głębokim tłuszczu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
postaram się go poszukać w necie bo pamiętam że właśnie wzeszłym roku go wzięłam z netu i i był rerwelacyjny,jak na niego trafię to wrzuce za chwile a jak nie to dopiero jak do domu wrócę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakiej wielkości ten serek??
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
taki zwykły- Maćkowy- 250g. Ale ja i tak zawsze robię z podwójnej ilości :-), bo zawsze za mało :-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście ciasto na pączki, z podwójnej ilości :-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ZNALAZŁAM SWÓJ PRZEPIS;))
40 dkg zmielonego twarogu
cukier waniliowy (duży)
5 jajek
2 szkl.mąki
łyżeczka sody
łyżka śmietany
Wszystko wymieszać (ja wrzuciłam do mikseRa) i kłaść łyżką na rozgrzany olej, pychotka wychodzą a najlepiej oczywiście smakują jeszcze ciepłe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam pytanie czy ten przepis na donaty to smakują jak faktyczne donaty czy paczki:) tylko wygladają jak donaty:) pamietam z mlodosci w sopocie jak sie chodzily na prawdziwe donaty, az mi smak wrocil:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewciak- trudno mi powiedzieć, bo dawno nie jadłam takich gotowych. Pączki są z ciasta drożdżowego, natomiast w moim przepisie na donaty ich nie ma. Proszę samej spróbować i ocenić :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przekonalas mnie, zrobię donaty:) jak patrze na te twoje torty to we wszystko uwierze, ty widze masz super ręke do ciast, dziękuje, tylko ciekawe czy mi wyjdą:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
martaszp te pączki z serka homogenizowanego też robię, super są, to smak mojego dzieciństwa, w ciężkich czasach komuny mama mi takie robiła :)
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Salambo- z tych pączków z serka homog., zawsze najpierw obgryzam te "farfocelki" :-) na brzegu.
Ja nakładam ciasto dwiema małymi łyżeczkami, tak by pączki były na 1-2 kęsy i by nie były w środku surowe =dobrze się usmażyły.

Ewciak- wyjdą, wyjdą i mam nadzieję, że będą smakować :-) Ciasto wałkuję na grubość tak na 0,5cm. A kapsel to najlepiej metalowy- na ostre ranty, albo malym kieliszkiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny czy te pączki z serka homogenizowanego będą dobre w czwartek jak zrobie je jutro wieczorem? Chodzi o to, żeby były w miare świeżutkie, a nie jakieś gumowe :)
image







popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może macie przepis na zwykłe pączusie?
image







popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam przepis na pyszne pączki- takie zwykłe. Raz jeden mi został na drugi dzień i nie był już taki dobry, ale pierwszego dnia rewelacja. Drugiego pozostaje podgrzanie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie to jest to, że pączki/racuchy/faworki najlepiej smakują jeszcze ciepłe, kurcze a jak to zrobić jak w czwartek trzeba wcześnie iść do pracy :) Nie pozostaje nic innego jak kupić gotowe :/
image







popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niezapominajka- zrób faworki, ale bardzo cienko rozwałkuj ciasto- ja tak wałkuję, że stół mi prześwituje. Po usmażeniu będą kruche i na drugi dzień- sprawdzałam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jednak zrobię te donaty, albo pączki serowe (jak zwał tak zwał) dziś wieczorem. mam nadzieję że wytrzymaja do czwartku .
niestety nie lubię takich kupionych pączków - szczególnie w tłusty czwartek są wyjątkowo gniotliwe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
te pączki z serka waniliowego na drugi dzień też są zjadliwe, oczywiście od razu po usmażeniu są rewelacyjne, na dzień następny są takie trochę gąbczaste ale nie są złe, warto zrobić je jak najpóźniej i od razu po smażeniu i osączeniu posypać cukrem pudrem, przygotowanie podwójnej porcji to jakieś 45 min
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znalezione;-)))

PĄCZKI 15-MINUTOWE

Przygotowanie: 10 min

Smażenie: 20 min.

Trudność: łatwe


Składniki


• 25 dkg serka homo

• cukier waniliowy

• 3 całe jajka

• 1,5 szkl. mąki

• 1 łyżeczka proszku do pieczenia

• cukier puder do posypania


Etapy przygotowania


1. Wszystkie składniki bardzo dobrze wymieszać.

2. W małym rondelku rozgrzać tłuszcz (olej lub smalec). Łyżeczką od herbaty kłaść małe kluski. Smażyć a odcedzone posypać cukrem pudrem

3. RADA: łyżeczkę maczać w gorącym tłuszczu. Pączki najlepiej smakują w tym samym dniu. SMACZNEGO!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może ktoś ma sprawdzony przepis na faworki?
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faworki:
~3 szklanki mąki
~5 żółtek
~5 łyżek śmietany kwaśnej
~1 łyżka masła
~2 łyżki spirytusu (lub octu)
Żółtka utrzeć z cukrem do białości, dodać śmietanę i mieszając dodać rozpuszczone, przestudzone masło, oraz spirytus. Wszystko zagnieść z mąką. Ciasto powinno mieć konsystencję ciasta pierogowego. A teraz trzeba się wyładować na tym cieście i albo ubijać wałkiem, albo rzucać ciastem o stół :-) Tak długo, aż po przekrojeniu,będą widoczne pęcherzyki powietrza.
Ciasto baaaardzo cienko rozwałkować, uformować faworki i smażyć. Po osączeniu obsypać cukrem pudrem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję :) dziś wezmę się w garść i je zrobię:)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A macie przepis na zwykłe pącxzki?
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ta śmietana do faworków to ilu % ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Używam 18% kwaśnej z Maćkowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki , może dziś spróbuję zrobić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a te paczki z serka homogenizowanego to ciasto tylko mieszamy czy ugniatamy?i jak nakladamy lyzeczka,nie formujemy z nich zadnych kulek czy cos?tylko tak z lyzeczki wkladamy do oleju?sorki ale nie jestem dobra w gotowaniu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ciasto z serka homogenozowanego mieszasz- miksujesz i jest dość gęste, dlatego na tłuszcz nakładasz łyżeczką, a drugą zgraniasz ciasto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robię z tego przepisu.
Pączki wychodzą pyszne, najlepsze są z nadzieniem różanym :)

Składniki:
• 50 dkg mąki
• 4 dkg drożdży
• 15 dkg cukru
• 200 ml mleka
• 8 dkg masła lub margaryny
• 1 jajko
• 1 kg smalcu
• 1 łyżeczka cynamonu
• 1 słoiczek powideł ( po 2-3 łyżki na sztukę)
• Szczypta soli

Wykonanie:
Wsypać całą mąkę do miski, posrodku mąki zrobić zagłębienie i wkruszyć drożdże. Wsypać 8 dkg cukru. Wlać 100 ml podgrzanego nleka. Dobrze wymieszać składniki. Odstawić pod przykryciem, w cieple, na ok. 15 minut.

Rozpuscić tłuszcz ( masło) w reszcie mleka. Rozbełtać jajko, dodać odrobinę soli.
Do ciasta dolać mleko i ponownie zagniesć wszystkie składniki na jednolitą masę aby ciasto było gładkie i odchodziło od ręki. Następnie odstawić jeszcze na następne 15 minut. Ponownie zagniesć i uformować około 12 kulek. Pozostawić kulki do wyrosnięcia na nastepne 10 minut.

Rozgrzać smalec w duzym , głębokim garnku do temeperatury ok. 175 stopni. Smażyc ączki porcjami na złoty kolor. Podczas smażenia powinny swobodnie pływać w tłuszzu. Po wyjęciu ja układam pąćzki na ręczniku papierowym do odsączenia, i obtaczam ( jeszcze gorące) w cukrze i wentualnie w cynamonie.
Potem cienką szprycą wstrzykuję powidła.

Przepis nie jest pracochłonny, choć może zajmujący więcej czasu, ale pączki wychodzą niebiańskie :o)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki Dziewczyny za przepisy.

wczoraj smażyłam pączki serkowe. pycha :) nawet wiśnię włożyłam do każdego.

na drugi dzień też są ok, ale troche sztywniejsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja życzę wam dziś dziewczyny SMACZNEGO!!!
właśnie zjadłam 2 pączki z konfiturą jagodową i śliwkową - zrobione przez moja teściową

ps. Pycha! w temacie pączków teściowa nie ma sobie równych - idę po następnego ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
martszpt ratunku wiedzilam ze cos spindole, wlasnie robie donaty, ciasto nie chce sie sklepic!!!!!!!!! w calość co roboc:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewciak- a twaróg zmieliłaś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
możesz do dodać trochę śmietany, mleka, ale tylko tyle, żeby ciasto się skleiło, może też trochę dłużej wyrabiaj- margaryna zmięknie od ciepła Twoich rąk i bardziej wszystko sklei.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurde, ja takie chuchro jestem ze nie mialm sily ugnaitac:) dodalam jajko:) a twarog zmielilam blenderem, zobacze co z tego wyjdzie, bo chyba dobrzez nie wygniotlam, trudno:( wiedzialm ze mam lewe lapy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mozna piec w frytkownicy te donaty:)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
będzie dobrze :-)
We frytkownicy nigdy nie smażyłam- myślę, że można, ale pamiętaj, że one trochę urosną- zachowaj odstęp :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zaraz smażyć zacznę faworki martszp. Ciasto wyszło ładnie zobaczymy jak w smaku
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
są PYCHA jeszcze raz dziękuję za przepis :)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sylwia127- tylko cieniutko rozwałkuj- tak, żeby stół prześwitywał, wtedy faworki będą lekkie, pulchne, napowietrzone i rozpływające się w ustach. ja pączki już usmażyłam- wieczorem zajmę się faworkami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
faworki wyszły przepyszne dziś już tylko zostało kilka sztuk :) Pozostała mi szklanka białek czy doradzicie co zrobić jakieś ciasto lub ciasteczka a może jakiś inny pomysł ?
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cieszę się, że faworki smakowały :-))
Jeżeli nie masz pomysłu na białka jajek, to zamroź. Ja wlewam je do woreczka, oznaczam (piszę datę i ilość) i wykorzystuję jak potrzebuję. Rozmrażają się bardzo szybko. Robię bezy, ale najczęściej tort Pavlova z owocami, albo wierzch do tart.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Zwykła szczepionka w skojarzona 6w1 ??? (71 odpowiedzi)

Kurcze wszyscy zwariowali na punkcie szczepionki 6w1 i już nigdzie nie można się nic dowiedzieć o...

Dr Bogdan Koprowski . (30 odpowiedzi)

Czy któraś z was leczyła się u tego lekarza lub prowadziła ciąże jakie macie opinie ?

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

do góry