Widok

restauracje tematyczne: chińska tajska grecka ....naleśnikarnia

tak pomyślałam, że mogłybyśmy napisać gdzie są najlepsze restauracje tematyczne
przy Media Markt jest super jedzonko tajskie. była to budka przed wejściem, a teraz mają w środku. i w Madisonie też otwierają.
http://www.thaibistro.pl/

i w Gdańsku jest meksykańska Pueblo . wczesniej jeździłam do Gdynii. ceny znośne na każdą kieszeń.
http://www.trojmiasto.pl/Pueblo-o35901.html

mam ochotę na jakieś fajne jedzonko i tak mnie naszło;)

i naleśnikarnia Manekin -też przy Media Markt;)
http://manekin.pl/gdansk.html
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja polecam Santorini w Gdyni. Dla mnie to taka namiastka mojej ukochanej Grecji. Jedzonko pycha, ceny znośne. Fakt, że najlepiej kiedy słonko świeci i można posiedzieć w ogródku przy greckiej muzyce. No ale teraz też fajnie się zrelaksować w klimatycznej knajpce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja polecam Masale w Madisonie- zwłaszcza dania kuchni indyjskiej- kiedyś bardzo często tam bywałam- teraz trochę mniej- brak czasu więc sama sobie gotuję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez polecam Pueblo oraz Swojski Smak W Gdyni !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez polecam Pueblo i Masale, ale coś co zawsze poprawia mi humor to Tawerna Hiszpańska w Sopocie, fakt ze może nie jest jakoś tanio ale jedzienie hmmm rewelka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ktoś był w tej nowej włoskiej pod multikinem w sopocie? podobno też dobre jedzenie mają.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też polecam Pueblo, Santorini, Masalę i Manekina.

Z greckich niezły jest też Lukullus, ma rozsądne ceny jak na wielkość porcji - ja biorę dziecięcą ;)

Moja kochana knajpa z żarciem indyjskim to Taj Mahal, w Gdyni na władysława IV http://www.tajmahal.com.pl/ trochę drogo, ale żarcie przepyszne i spore porcje.

Pyszne pieczone ziemniaki z najróżniejszymi dodatkami - na starówce Bar pod rybą: http://www.barpodryba.pl/ jak na mój gust to cena za ziemniaka powinna być jednak mniejsza...

Kuchnia wschodnia - Kresowa na Ogarnej, pyszna, fajne wnętrze, takie nieco specyficzne, ale eleganckie, przemiła właścicielka pani Tatiana, która wita ludzi jakby byli jej osobistymi gośćmi w domu. Ceny przeciętne, ale porcje takie jak dla mnie w sam raz.

Przepyszna kaczka 8 skarbów i inne chińskie dania, ale w Elblągu :(
Restauracja Mandaryn na starówce, ul. Sw. Ducha. Niskie ceny, duże porcje.
Z chińszczyzny to całkiem smaczną robią w A-Dongu, koło Żaka. Ceny jak to w firmach dowozowych niskie, a porcje bardzo duże.

jak coś sobie przypomnę, to dopiszę. Ale w tych knajpach jadłam wiele razy i zawsze było ok.
Jedyne zastrzeżenia mam do Manekina, za baaaardzo powolną obsługę. Jednak cena i smak na tyle nam pasują, że po narzekaniach i tak do nich wracamy ;)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kuchnia hinduska - TAJ MAHAL ZDECYDOWANIE NAJLEPSZA!!!! POLECAM
Gdynia.
Fakt ceny sa nieco wyzsze od przecietnej , ale warto zza nutke orientu w ustach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właściciel mówił, że wrócił ten ich najlepszy kucharz, więc warto się wybrać, tam gotują "oryginalni" hindusi :)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ajeczka wystrój bardziej podobał mi się , gdy restauracja była przy klifie. Może dlatego , że na uboczu , a teraz przy głównej ulicy. Miło jak poznają Cie kelnerzy i wiesz , że zamówisz i się nie zawiedziesz :)
teraz mnie zachęciłaś , bo już z 4 msce tam nie byłam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja podam mój ranking ulubionych knajp:

1) tawerna grecka Lucullus - jedzono total wypas ;)
2) Pueblo w Gdyni - oczywiście, tam ulubiony rostbef wołowy w sosie pieprzowym i z ziemniakiem zapiekanym mmmmm, już mam ślinotok
3) chińska restauracja na ul.Bema w Gdyni vs. teatru dramatycznego
4) Santorini, zależy jakie danie, mam tylko jedno ulubione - baranina przekładana bakłażanami, ale też nie wiem czy w menu jest aktualnie
5) kwadrans na skwerku :))) uwielbiam nawet ich zmieniaczki, takie maslane, a jedzonko takie domowe i lekko strawne

Rucola w Oliwie nie ma już mojego ulubionego dania już tj. Pirgos więc nie jeżdze już bo nie ma po co :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
świetne , smaczne jedzonko jest też w takim barze u "chinola" na matarni. Można do chaty zamówić. Ja lubię pikantne smaki więc tam jest pysznie i tanio http://www.wook.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marta: zgadzam się, wystrój był tam bardziej indyjski ;) teraz po prostu odmalowali salę i wstawili kilka tych ozdób ze starej knajpy.
Ale powiem ci, że właściciel po prostu nie musi zarabiać na tej restauracji i chyba dlatego tak olali wystrój ;)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cytrynka007: ja akurat za Kwadransem nie szaleję, latem i w weekendy są tłumy ludzi i większość dań mają dość mocno wysmażonych jak na mój gust. Ale porcje mają ogromne ;)
To już wolę przejść kawałek dalej na Starowiejską do Anatola, jedzenie podobne, a mniej ludzi i jakoś mam wrażenie, że tak sterylniej, czyściej.
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mmmmm az mi slinka pociekła...
ja nie bede oryginalna polecam pueblo, taj mahal (czesto tam chodziliśmy jak jeszcze mieli lokal w orłowie), thaihut z tajskim zarełkiem... a i ta włska lavita obok tajmahala albo w sopocie przy multikinie tez całkiem spoko zarełko:)
chodzi za mna grecka knajpka...ale w tej santorini nigdy niebyłam...dzieki Wam weszłam na stronke i rzeczywiście ogrodek na wypasie...wiosna sie napewno wybierzemy:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakie ceny w tajskiej w Sopocie przy multikinie? Była któraś z Was tam?jakie jedzonko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
taaak to prawda, że w kwadransie zawsze mnóstwo stonki latem

zachodzę tam rzadko, ale baaardzo lubię. Mój faworyt to szaszłyk z kurczaka i barszcz czysty czerwony. Mało wymyślne, ale soczyste mięsko i te suróweczki smaczne mają

też w sopocie otworzyli takie oszołomy bar maleńki Kipi Kasza, tam gdzie kiedyś były dopalacze. Świetna zapiekanka jest z bakłażanami i parmezanem zresztą nazywa się to danie wege Parmeziani :)))) uwielbiam je

no i w green wayu mogłabym codziennie jeść. Jak jestem w pracy we wrzeszczu to zawsze tam na obiad
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
La Vita w Sopocie pod multikinem i w Gdyni na Władysława IV - nr 1. moja ulubiona kuchnia włoska.


Tajska pod multikinem w Sopocie też jest ok, bardzo dobre jedzonko, ceny przystępne jak na Sopot.


I lubimy z mężem jadać w Hacjendzie na ul. Partyzantów we Wrzeszczu.



A dokładnie w którym miejscu, nazwa ulicy ta Kipi Kasza - w zeszłym roku jadłam w Zakopanym w knajpie "Dobra Kasza" super smakołyki na bazie różnych kasz - a ja uwielbiam kasze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to tylko taka nazwa Kipi kasz, nie widziałam tam nic z kaszą. Oni mają jedzenie wegetariańskie. To jest przy przejściu pod tunelem na 1 maja zdaje się
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nalesnikarka w Leclercu :)
Lubie tez chińskie jedzonko w Galerii Baltyckiej:D
image.
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale podałam wam temat;)
super, jutro idę do Masale. napiszę jutro czy mi smakowało;)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepszy na Przymorzu kebab jest w Lezzetli Kebab w Galerii Przymorze/Leclercu ;)

Naleśniki jak smok (Leclerc) dobre - ale dłuuuugo się czeka :/


polecam też:

- bar mleczny Kmar na Żabiance http://www.kmar.pl/kontakt.php

- Swojski Smak w Gdyni http://www.swojskismak.pl/gdynia_onas.html

- Panoramę w Gdańsku http://www.panoramarestauracja.pl/

- Checz rybacką w Borowie http://checzrybacka.pl/pl/about.html

- Avena Zajazd - Goszczyno/Krokowa http://www.avena-zajazd.pl/index.php
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agusia wracaj i nie rób jaj;) hehe
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj tam oj tam ;) cały czas tu jestem ;) tylko już bez stałego nicku ;) (nawet ktoś się zarejestrował jako mój klon)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no KMAR to rewelka i trzeba dodac ze czynne 24h, wiec np bedac w ciazy tak jak Ja;] i mam ochote o 3;00 na pomidorowa to nie ma problemu ;]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
czasem tam jadę na knedle z jakimś sosem ... heheh;) latem jak z plaży wracałam;) i prawdziwy kompot...
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lodiam, sper watek, przynajmniej ja jako nie stala mieszkanka gdanska niestety, wiem gdzie mozna cos zjesc...
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Greckie jedzonko jest też pyszne w El Greco w Gdyni na Piłsudskiego. Ceny trochę ponad przeciętną ale jedzonko rewelacyjne. Szczególnie polecam chipsy El Greco:))

Włoska dobra jest La Fortuna w bok od Świętojańskiej jak się idzie do Teatru Muzycznego.

Ja jeszcze uwielbiam krewetki w Rucoli - najczęściej chodzę do Krzywego Domku. Mogłabym je jeść na okrągło:)

Aaa i jeszcze sushi Moshi Moshi w w Gemini. Mnie ono bardzo smakuje.

A pozostałe to te co dziewczyny już pisały.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
włoska Ristorante Tessoro w Sopocie na dole Polnej. Pyszne jedzenie, w weekedny i latem lepiej zarezerwować stolik bo full ludzi.
Pierogarnia w Wyczechowie na trasie na Koscierzynę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie włoska to u Sopocie na pilnej. Klimat jest fantastyczny:-) z greckich to el greco, no i moja ulubiona to Tomo sushi w Sopocie na morskiej. Jest bardzo kameralna, ceny może warszawskie ale wiem ze teraz maja 20 % zniżki na całe menu/ chyba skumali ze to Sopot:-) a.......i jak tam byłam to pazure spotkałam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli chodzi o chinszczyzne to moim faworytem w Gdansku jest niepozorna buda A-Dong kolo Zaka. Moze jedzenia na miejscu nie polecam (stoly przykryte cerata i takie tam), ale na wynos lub z dowozem jak najbardziej. Dobrze daja i niedrogo.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A-dong jest tez w Gdyni na Piłsudskiego:) Faktycznie knajpki wyglądają podejrzanie ale jedzenie pycha i co najważniejsze dobre jakościowo:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
raz zamówiliśmy jedzenie z A-donga - 3 różne potrawy - nikt z nas nie był zachwycony...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również polecam MANEKIN na Przymorzu- pyszne naleśniki, bardzo smaczne surówki, byłam jak do tej pory 3 razy i zawsze byłam miło i szybko obsłużona.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A znacie pierogi w Wyczechowie?:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znamy:) za........e:DD
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znamy, pisałam o nich wyżej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bj, faktycznie :)
Ja dziś jadę zgodnie z waszymi poleceniami do Mesali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jeszcze mi sie przypomniało - jak ktoś lubił TGI Friday's to namiastka TG jest w Sopocie na Grunwaldzkiej - Star Texan. Dania podobne ale jednak nie to nie to samo co TGI.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kkasia to może się tam spotakmy;) poznasz moją kornelkę i kasjana, bo pewnie bedzie broił na maxa;) jedziemy rodzinnie na obiadek. zobaczę co nam podpasuje. trzeba tam robić wcześniej rezerwację, czy można z biegu? na 6 osób?
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdzie jest przyjemniej na dole czy u góry? (pytam o Masale;))
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla mnie El greco to pełna porażka, zamówiłam jakieś danie z kurczaka za ponad 30 zł, masakra. Mięso suche jak zelówka, składaliśmy nawet reklamację, bo ogólne rachunek wyszedł 100 zł za 2 osoby a wszystko było do D....
nie wiem czemu tak jest, bo ten sam grek jest włascicielem co Santorini. Ci kelnerzy w el greco i wystrój to przypomina mi polonię (knajpa na swiętojańskiej) za komuny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cytynka to nie są Ci sami właściciele. Kiedyś byli wspólnikami i mieli wspólnie Santorini. Potem się rozdzielili i jeden został w Santorini a drugi ma El Greco.
Ja akurat zawsze trafiłam dobrze:)))
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wróciłam, na kolana to mnie nie rzuciło, ale było smaczne. Jak dla mnie za duży wybór:) Co zwykle tam zamawiacie?

Lidia napisałam pw:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam la vite w gdyni na wladyslawa iV :) wlasnie bylam dzis z paulina... ja zawsze biore jedna porcje i dziela ja dla mnie i dla mlodej :)) wszystko mniam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co w La vita polecacie ? ja nie lubię makaronów i dlatego jeszcze tam nie dotarłam. Jest tam coś normalnego i smacznego ?

kiedy, pamiętam po mojej obronie poszliśmy na władka do Li-Du, ale to był wypas

po kilku latach, byłam tam ostatnio i kiepsko jest. Jedzenie niezbyt świeże, naczynia poszczerbione, obrusy siwe, ciekawe co się stało. u Chinola na bema jest bardzo dobre jedzonko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lA Vita zarówno na władka jak i w sopocie jest extra...ja osobiscie nie jadłam tam makaronów tylko pyszne danie i fajne przystawki...

cytrynka sprawdz menu sobie tutaj http://www.restauracjalavita.pl/gdynia_menu.html
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ooooooo dziewczyny przypomniało mi się

mogę Wam jeszcze polecić Petit Paris na Śląskiej, koło BBC - jedzonko wykwintne, naprawdę warto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a wieża przed Petit Paris się podoba?:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
możjet byct
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja polecam Sanatorium w sopocie i ich makarony, szczegolnie z kurczakiem w sosie truflowym z suszonymi pomidormi i kaparami .ceny bardzo przysztepne, w 100 zawsze sie zamykamy jak idziemy z synkiem
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No, moja produkcja:).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co to za pierogi w Wyczechowie? moze bym sie wybrala, bo ja straszna pierogara jestem :-)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest taka chata jak jedziesz z Gdańska w kierunku Wieżycy to po prawej stronie, zaraz jak wjeżdżasz do Wyczechowa. Tylko w weekend to czas oczekiwania na pierogi to 40 min :), w kolejce do kasy to też jakieś 15 min.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to bylam gdzies tam kiedys na pierogach, to sie jakos nazywa SAM SMAK czy jakos tak?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba nie, ale niech mnie ktos poprawi, bo nazwa podana przez ciebie mi nic nie mówi.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierogarnia U Przyjaciół
prowadzą rodzice mojej koleżanki;) a ona prowadzi wyciąg w kotlince (kolejny zjazd za wieżycą)
pierogi pierwsza klasa! a te bułuy drożdżowe gorące, to ślinka mi leci...;)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a jadłyście pierogi na stacji benzynowej, ona jest albo przed albo za Chojnicami, tam gdzie maja małe zoo. Też są odlotowe:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
buly drozdzowe gorace? to mi smaka narobilas :-)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, ale nic nie piszecie o barze przystań w sopoćkowie, rybka mniam mniam

dzisiaj mamy małą okazję i atakujemy pueblo ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
pueblo w niedziele - rewela

wczoraj manekin pełna poracha, na nalesnik z sosem meksykańskim czekałam 40 min, choć klientów było niewielu. Zwykłe jedzenie, bez szału, a czas oczekiwania nieekwiwalentny. Najbardziej usatysfakcjonował mnie wystrój i dużo studentów :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no w manekinie zazwyczaj trzeba poczekac.
jak dla mnie fajny pomysl w tym miejscu na taka knajpe, no i ceny bardzo si.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Checzy nie polecam straszny badziew
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny za waszymi dobrymi opiniami wybraliśmy się wczoraj z mężem do TajMahal i naprwdę super! Jedzenie pyszne, duże porcje miła obsługa.. chociaż wystrój nie za bardzo mi się podoba... ale z pewnością zajrzymy tam jeszcze nie raz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Toshiba: wczoraj w Taj Mahal była jeszcze inna forumka ;)

a z wystrojem się zgadzam, parszywy, dużo lepszy był w poprzedniej lokalizacji.
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Toshiba - hihi, my też wczoraj byliśmy w TajMahal!!! no rewelacja. porcja tak wielka, że miałam dziś lanczyk w pracy. no i pyyyychaaaaa

jedyny minusik- drogo. ale...raz na (jakiś czas) można zaszaleć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaaa Ajka - patrz...w tym samym momencie....zapomniałam dodać, że ja głównie za namową Ajki!!

jak ja uwielbiam taaakie jedzenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moka to może się widziałyśmy :) myśmy byli o 20.00
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to ja odpowiem za mokę - ona z tego co mi się wydaje, to była chyba nieco wcześniej...
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, wcześniej. my wyszliśmy tuż przed 18......ten smak ...ach...kurde, normalnie jestem taka, że jak mi wyjątkowo smakuje, to przeżewam to kilka dni.

ostatni raz sie tak podniecałam daniami rybnymi z barrakudy na końcu bulwaru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moka nie przejmuj się ja też przeżywam :) ach rozpływało się w ustach .. i ten sos pomidorowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my wczoraj zaliczyliśmy ameykańską restaurację Classic vs.parku oliwskiego

super jedzonko, ale trzeba iść mocno głodnym, bo duże te porcje, jak dla chłopa od pługa :) hehehe

widzę że z okazji walentynek wszyscy na żarełko ruszyli ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja chciałam zareklamować kuchnie orientalną THAIBAR w Gdyni, dania naprawdę smaczne, i ceny bardzo przystępne,polecam kurczaka po chińsku,wyśmienity!!!!! Bar może malutki,i do restauracji dużo mu brakuje ale na niedzielny obiad z rodzinką w sam raz!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja polecam włoską knajpke w Gdańsku, czarny dwór, U Michele. Jak dla mnie rewelacja, chyba najlepsza pizza w trójmieście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecę http://www.santafebar.com/assets/templates/SFB/SFB_menu.pdf w Jelitkowie. Wystrój taki sobie, ale jedzenie pierwsza klasa!!!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odświeżam, bo polecam od dziś!
od dziś ją uwielbiam!
http://www.goodmorningvietnam.pl/

pycha pycha pycha

http://www.trojmiasto.pl/Good-Morning-Vietnam-o31158.html#wyniki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w weekend byłam na sushi w see towers w Gdynii, okazało się, że restauracja jest na parterze..buu... a liczyłam na jakieś ładne widoki.
bardzo dobre, i mogę polecić. fajna obsługa, warto wcześniej rezerwację zrobić.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też polecam Good Morning Vietnam :)
Rewelacja :)
Koktajl z Mango... mmmmm...... :)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam "Rosyjską " na Długiej,uwielbiam,fajny wystrój i herbata z konfiturą na sam koniec jedzonka:)na Morskiej w Gdyni " Di Stradę" dobra pizza.Jak ktoś juz wspomniał" Kwadrans" na Skwerze,zawsze smacznie i przede wszystkim czysto,mają super smaczne i świeże sałatki, absolutnie nie polecam "Anatola" popsuł się strasznie,smażone na starym tłuszczu przypalone mięso,śmierdzące rybą,polędwiczki z curry tak twarde,że zabić można,zawsze tam lubiłam chodzić,ale już więcej nie pójdę.Lubię też kebab w Galerii Bałtyckiej,ale bardziej jak dla kebabu chodze tam na Baklavę,którą uwielbiam nałogowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam :)

co sądzicie o jedzeniu w La korniszonie(Sopot), Mantrze(Przymorze), Tandoori Love(Sopot)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgusiaGda: Mantra to to samo co Masala, polecam gorąco, szczególnie z kuchni indyjskiej potrawy z pieca Tandoor w różnych sosach. Moje ulubione to Butter Chicken, Chicken Palak koniecznie z pieczywem Naan.
Korci mnie zawsze żeby spróbować w sosie z kolendry, ale zwykle kończy się na chęciach ;)
W sosie Masala też jest fajny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ajeczka - jak z wielkością porcji? Bo o jednych restauracjach piszą, że malutkie ;) o innych - że jak zamówisz przystawkę+zupę+danie główne - to nie dasz rady zjeść :P
nie mamy doświadczenia z kuchnią indyjską :] z jednej strony mnie korci, żeby spróbować :) z drugiej strony - boję się, że będzie za ostro :P (jakoś po ciąży mi się odmieniło i już nie jadam tak ostro jak kiedyś)

zbliża się nasza rocznica ślubu ;) i mamy "gdzieś" się wybrać :] badam temat ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może ktoś jednak był w La korniszonie(Sopot) lub Tandoori Love(Sopot)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgusiaGda: dania które zamawiamy są dość duże, ale my jesteśmy raczej z tych nie objadających się. Mąż zawsze pęka po wyjściu z Masali, a ja jeszcze nigdy nie zjadłam całej porcji. Bywało, że zabierałam do domu.
Obie podane przeze mnie potrawy nie są pikantne, a raczej mają konkretny zdecydowany smak - szpinakowy jest łagodniejszy. Do tego dostajesz sosy w miseczkach obok: miętowy - genialny! ostry curry i jakiś taki słodko kwaśny, bardzo ostry. Ja korzystam z nich rzadko, bo wystarczy mi ten sos z mięsa.
Potrawa podana jest w kociołku i wg mnie objętościowo mogą mieć ok 350 ml. Do tego w koszyczku kilka kawałków tych placków naan.
Zawsze można wziąć przystawkę albo jakiś deser - polecam napój z mango.
Dobre są też te mięsa z pieca tandoor, bez tego gęstego sosu, podawane są na skwierczącej patelence z warzywami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki Ajeczka :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ajeczka, Mantra to nie zupełnie to co Masala:). Z przewagą na korzyść tej pierwszej. Ja lubię dużo zjeść więc kociołek wepchnę sama, z pieczywkiem nan najlepiej :) Koszt 37-40 zł.

La Korniszon, bardzo mały lokal, przez to, że mają nie zasłoniętą część kuchni czułam się jakbym siedziała w garze z jedzeniem. Obsługa porażka, jedzenie za to pierwsza klasa. jedyne do czego mogłabym się przypiąć to w moim sosie były kawałki muszli, które co jakiś czas nagryzałam, ale jeżeli chodzi o smak i świeżość to bez zarzutu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki Kasiu za opinie o Mantrze i La Korniszonie ;)

teraz w inna strone - gdzie mozna zjesc super placka po cygansku/wegiersku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kkasia: mam wrażenie, że Mantra jest bardziej skoncentrowana na kuchni indyjskiej po prostu :)
Tak czy siak polecam :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wczoraj wracając z działki zjechaliśmy na Krynicką z ciekawości - bo nie potrafiłam sobie umiejscowić Mantry :))) to jest w dawnym komisariacie Policji???? :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słyszałam, że Manekin bardzo się "zepsuł". Wiecie coś może? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Mantrze jadłam niedawno- przepysznie. Porcje spore, dania urozmaicone, a obsługa suuuper pomocna.
Nie polecam Tandoor w Sopocie- porcje mniejsze- w kociołku naliczyłam 8 kawałków mięsa :-) + rzadki sos, natomiast w Mantrze to było samo mięso (baranina) z pysznym gęstym sosem.
Fajne lody z mango na zakończenie obiadu. Dzieciom bardzo smakował kurczak w panierce/cieście (koloru czerwonego :-) )i oczywiście chlebek Naan.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
który chlebek polecacie? bo widziałam, że są 4 smaki :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja biorę zwykły chlebek, próbowałam wszystkich i ten nam pasuje najbardziej.
A nie wiem gdzie była komenda :)

co do Manekina, to wg mnie trzyma poziom. Niestety obsługa słabo się wyrabia, ale to akurat nie nowość.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jadłyście Mantra Platter?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
albo krewetki :] które możecie polecić? :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie jadłyście krewetek w Mantrze? :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nigdy nie jadłam krewetek :/

ale chodzi za mną żeby spróbować :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byliśmy dzisiaj w Mantrze :) To było nasze pierwsze spotkanie z kuchnią indyjską ;) ale z pewnością nie ostatnie :)))

jedzenie przepyszne :))) potrafimy dużo zjeść i byliśmy głodni ;) ale nie daliśmy rady porcjom :]
zamówiliśmy:
- Pakora Mix (Kawałki kurczaka, warzyw I indyjskiego sera panierowane w mące z soczewicy)
- Keema Naan z sosem Masala (chlebek Naan faszerowany mieloną baraniną)
- Chicken Korma (Kawałki kurczaka z pieca Tandoor w sosie z orzechów nerkowca)
- Karhai Prawn (Krewetki tygrysie (31-40) z pieca Tandoor przyrządzane w kociołku Karhai z papryką i cebulą)
i oczywiście do picia Mango Lassi :))))

trochę mniej niż połowę zabraliśmy na wynos do domu ;) bo nie dało rady zjeść :] w domu Młody zajadał się kurczakiem w sosie z orzechów nerkowca, przegryzając czosnkowym chlebkiem Naan :]

a te 3 sosy (miętowy, curry i pikantny)... baaajka :] przepięknie wyglądają - jak takie farbki w miseczkach :] i do tego pyszne :)

Przemiła kelnerka :) Uśmiechnięta, sympatyczna, kompetentna :)

Zdecydowanie będziemy wracać oraz polecać innym :]

image

I tak jak mi się wydawało - restauracja mieści się w budynku dawnego komisariatu na Krynickiej ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy tam jest drogo , ile mniej więcej kosztuje taka kolacja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

Gdzie mogę kupić Thermomix ?? (4 odpowiedzi)

Jakieś namiary na przedstawiciela?

do góry