Widok

ubranka dla maluszka-poradźćie :)

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
hej, słuchajcie, z jakich ubranek i w jakiej ilości powinna się składać wyprawka dla maleństwa?
Poród mam planowo w połowie czerwca. Do jakiego miesiąca kupować zapas ubranek? Tylko dla noworodka a potem lepiej na bieżąco? Co kupować i w jakich ilościach??
Proszę doświadczone mamusie o radę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupowałam głównie na 62 i to było ok, na początku się podwinęło trochę rękawki a potem na długo starczyły. Polecam body zapinane z boku i w kroku , H&M takie ma , a nie takie wkładane przez głowe, przy takim maluchu ubieranie nie zawsze jest łatwe :) do tego H&M ma takie spioszki spodenki, bardzo to mi się sprawdzało na początku. Co do ilości to już nie pamiętam, jak dzidzia ulewa to przebieranie często ale takie małe rzeczy szybko schną więc na bieżąco się pierze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie najlepiej zacząc od rozm,62, starcza on tak do 2 mcy,, ja uzywam do spania pajaców,,i w szpitalu tylko ich uzywalam,,,a na codzien, uwyzam body z długim rękawem,, spodenki ze stópkami, rajstopki

co do ilosci to lepiej miec wiecej bo dziecko moze ulewac
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla mnie najwygodniejsze były:
pajace
body
bluzeczki
półśpiochy
spodenki

przed urodzeniem kupowałam rozmiar 62, potem już na bieżąco zawsze rozmiar więcej niż Miśka aktualnie nosiła
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadzam sie z wiper

ja rozmiar tez na 62, 56 od razu za male jak mala urodzila sie,,,
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam dwa pajace na 56
a reszte na 62/68

w szpitalu uzywałam pajace
a w domu body i pajac
albo body z długim rękawem i rajstopki
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki dziewczęta, ale napiszcie proszę w przyblizeniu chociaz ile sztuk pokupowac na początek, bo nie mam pojecia a nie chce za duzo... :) bo jak sie rozhuśtam to nie zatrzymam hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak dobrze pamietam miałam koło 5 pajacy, ok,10 szt. body
ok.5 bluzeczek, 3 pary półśpiochów, 2 pary spodenek miękkich bawełnianych
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas najbardziej sprawdziły się wszelkie pajace - bawełniane, welurowe, frotkowe :) w sumie na pierwsze 3 m-ce miałam ich ok 15 par :) (newborny i 0-3)

bodziaków z krótkim rękawkiem miałam zdecydowanie za dużo(ok 13 par) i większości nawet nie ubrałam :P (ale u Ciebie będzie inna pora roku, więc krótki rękawek wskazany)

zadowolona byłam z półśpiochów(2 pary) :) (takie spodenki ze stópkami)


mega niewypał - kaftaniki i śpiochy :P nie użyłam ani jednego kaftanika... śpiochy może z 5-6 razy :P


ok są też bawełniane spodenki :) dresiki albo takie cienkie materiałowe :) do tego bodziak z długim rękawkiem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadzam się, że kaftaniki nie zdają egzaminu, wszelkie sweterki przez głowe też nie, jakaś bluza na zamek z kapturem nawygodniejsza.
myślę, że takich body z 10 szt, do spania ze 3 pajace, półśpiochy ze stópkami - 5 szt. bluza i jakieś pajacyki jedne "wyjściowe " . Moim zdaniem wszelkie ładne ubrania ( takie wyjściowe ) , które nam się podobają na półce, na ten pierwszy okres są niepotrzebne, nie ma czasu stroić malucha i często są to ubranka mało praktyczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na sam początek oczywiście nie za dużo. jakieś 7 pajacykow, 7 body, czapeczka. kaftaniki sobie odpuść.
mi wystarczyło na miesiąc i od prania do prania. potem większe + juz jakieś inne ciuszki, typu bluzeczka spodenki.

jak już sobie uzmysłowiłam jakiej wielkości będzie Franek w danej porze roku to kupowałam na zapas. i zawsze w promocji. w moim przypadki kupowanie na zapas (większe) sprawdza się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja ubieram dziecko bardzo lekko, u mnie najlepiej sprawdziły się pajace z Tesco - seria Disney, są bardzo wygodnie rozpinane i trwałe, do tego śpiochy i kaftaniki, w moim przypadku całkowity niewypał to body - raz ubrałam jedną sztukę, myślę że letnią porą bardziej się nadadzą, kupowałam rozmiar 56 i 62, na 62 przeszliśmy tydzień temu

Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może ten wątek się przyda?
http://forum.trojmiasto.pl/pierwsza-wyprawka-c-d-t20688,1,16.html?hl=wyprawka#hl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Okruszku, ja rodziłam w połowie maja. Byłam w komfortowej sytuacji, bo miałam ubranka pożyczone od koleżanki i brałam to co mi było potrzebne, sama dokupiłam trochę ubranek 62 i kilka sztuk 56. Okazało się że mała miała 52cm i wszystkie ubranka się przydały. Na początku ubieraliśmy kaftanik a na niego śpiochy (zapinane na napki u góry i w kroku). Jeśli się ulało, to zwykle zmienialiśmy tylko śpiochy. Używaliśmy też pajaców z rozpinanymi nogawkami. Na początku używałam cienkich czapeczek bez troczków (po kąpieli, na spacer). Używaliśmy też pluszowego kombinezonu na dwór, np. jak wychodziliśmy na pierwsze szczepienia, było bardzo zimno. Kombinezon jest lepszy niż spodenki i kurteczka, łatwiej takiego malucha ubrać. To warto pożyczyć, szkoda kupować kombinezon na lato. Acha, mieliśmy jeszcze kilka par niedrapek.

Nie używaliśmy bluzeczek i bodziaków wkładanych przez głowę, rajstopek, spodenek, skarpetek i półśpiochów, bałam się że zrobię maluchowi krzywdę przy ubieraniu tych rzeczy.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
po 10 pajaców i body to według mnie zdecydowanie za dużo. 5-7 w zupełności wystarczy. mam dzieci z marca (ale miały być z maja), w czerwcu było już na tyle ciepło, że zrezygnowałam z pajaców na rzecz samych body (najpierw z długim, ale potem to już z krótkim rękawem) plus bawełniane spodenki (a la dresy) i skarpetki. przydadzą się czapeczki bez troczków (ze dwie, najlepiej jakieś uniwersalne kolory, żeby do wszystkiego pasowały, to samo polecam w odniesieniu do skarpetek), niedrapki (x2), polarek na spacer (przykrywałam tylko tą przypinaną na zamek pokrywką gondoli), czapeczka zakrywająca uszy (najlepiej wiązana u nas się sprawdziła, miałam hopla na punkcie uszu, ale szybko w ogóle zrezygnowałam z czapki, bo główki się pociły bardzo).
mam chłopca i dziewczynkę. ani sukienki ani fikusne spodenki "na dorosłego" się nie sprawdziły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja pokupowałam większość na 62cm. i mała w tym tonie.
Obecnie dobra jest na nią rozmiarówka 50-52cm.
O 62cm. mogę zapomnieć, szczególnie body, bo nawet przy szyjce jest za duże i dosłownie z ramion jej spada.
Wszystko też zależne jakie duże się dziecko urodzi.
Co do kaftaników. Ja nie mam ani jednego, ale już z poprzednimi dziećmi nie używałam kaftaników.

Najbardziej obecnie sprawdzają mi się wszelkiego rodzaju śpioszki.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam małe kaftaniki i wszystko na co możesz położyć dziecko do ubrania i zapiąć z przodu. Bałam się ubierać małą bo była taka delikatna :) rzeczy tego typu bardzo mi pomogły. Kupowałam rozmiar 50 na początek. Mała urodziła się 52cm więc te najmniejsze rzeczy były w sam raz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi :)
w sumie juz mniej-wiecej wiem co kupic i ile :)
dzięki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

pomóżcie-pomysł na własny biznes (101 odpowiedzi)

podpowiedzcie,co mogłoby wypalić w małym mieście,myślę,by wreszcie wziąć sprawy w swoje...

ksiadz nie chce doposcic mnie jako chrezstnej!!! (98 odpowiedzi)

witam wszystkich! i prosze o rade,bo juz sama nie wiem co mam robic:(moja siostra poprosila...

czy jechać w 8 m.ciąży na majówkę ?? (28 odpowiedzi)

mam do Was pytanie...czy byście pojechały w 8 m.ciąży na majówkę nad jezioro?

do góry