Widok

Niania- jaki macie zakres obowiązków?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Chodzi mi o czas, w którym np dziecko śpi- powiedzmy 2-3h w ciągu dnia.
Czy niania gotuje obiad, prasuje?

Czy dopłacacie za te czynności?
Czy siedzi i np krzyżówki rozwiązuje w tym czasie?:)
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
nasza niania nie miała dodatkowych obowiązków :-)jak młody spał 3 h to miała luzik
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja też.
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
W czasach kiedy ja byłam nianią to na początku miałam luzik a później dogadałam się z rodzicami że za dodatkowe pieniążki będę w tym czasie sprzątała.
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oczywiście że dodatkowa praca to dodatkowa płaca.
Niania to nie służąca.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mówię że bez pieniędzy dodatkowych nie sprzątnęłam talerza po sobie czy dziecku. Zawsze ogarniałam ale chodzi o dodatkowe sprzątanie: odkurzanie, mycie podłóg, no ogólnie porządki.
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
u mnie tez sprzata i prasuje, tak bylo od razu umowione i w ogloszeniu o prace. moje dziecko spi 2-4 godz dziennie, na 9 godzin pracy. zanim ja pracowalam to sprzatalam jak ona spala wiec nie widze dlaczego osoba zajmujaca sie dzieckiem nie moze tak samo. nie gotuje nam obiadow, zakupy tylko drobne przy okazji tzn jakies mleko czy chleb jak zabraknie. umowa jest taka ze jak sie nie da to nie odkurza bo mala boi sie odkurzacza. to wszystko zajmuje jej 3-4godz tygodniowo gora
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Może ktoś jeszcze?
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robię wszystko :) opieka nad dzieckiem lub dziećmi, gotowanie, sprzątanie, pranie, itd. ale zaznaczam że dzieci już spore bo prawie 3 lata oraz prawie 6 więc bym nie porównywała do opieki nad niemowlakami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
U nas, gdy córeczka śpi (ok.3 godz.) niania ma czas dla siebie;)
[url:]http://lilypie.com/">
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też gdy byłam nianią miałam wolne, czasem gdy miałam ochotę to sprzątnełam, albo wyprasowałam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja Madzia chodzi do niani także to też jest inaczej, jak śpi to niania ogarnia swoje sprawy. Daje jej też obiadki, ale gotuje dla swoich dzieci także sama zaproponowała, że Madzi bedzie dawać "przy okazji"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas nie ma dodatkowych obowiązków czasem ją poprosze zeby idac na spacer nam chclebek kupiła i tyle. A jak młody spi to czasem poskłada pranie ale tylko młodego naszych nie rusza , ale ja jej o to nie prosze sama z siebie tak robi.
Wtdy ma czas zeby usiąsc w spokoju coś zjesc i tez podładowac energie bo z moim dzieckiem za lekko to nie jest :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedy staram się o pracę omawiam taki temat na pierwszej rozmowie. W obecnej pracy absolutnie nic nie robie i nawet mam zakaz,gniewają się że nawet zrobię coś sama z siebie czy pozmywam,mało tego jak wchodzę to już kawa na mnie czeka:) ale tacy Rodzice to raz na sto lat się zdarzają:) jestem już tyle lat Nianią,że w sumie też z reguły mówię o moich wymaganiach i prośbach,raczej nie odpowiadam na oferty gdzie Niania jest proszona o sprzątanie,gotowanie,pranie itd.Z reguły jest tak,że kiedy rodzice traktują Nianię jak człowieka a nie sprzątaczkę to właśnie wtedy Niania sama z siebie robi coś ponadto.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Racja!

własniejestem na etapie zmiany niani, tym razem na taką doświadczoną i chciałabym wiedzieć, jak to wszystko wygląda od profesjonalnej strony:)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
kiedy starałam sie o prace niani,mialam wliczone w zakres obowiazkow umycie podłogi raz na 3 dni,czasem małe prasowanie,no i wiadomo ze posprzatac po dziecku .5 zł /h ,teraz szukam równiez ale raczej na godziny ,bardziej dorywczo i u mnie w domu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prawda jest taka ze interes niani i matki jest sprzeczny i zawsze tak bylo. oczywiscie moze ustalmy definicje niani, czy jest to osoba ktora traktuje to jako zawod, moge mowic o warunkach angielskich - niania sie moze tylko nazywac osoba ktora skonczyla szkole nian, ma specjalistyczny kurs pierwszej pomocy, jest sprawdzona przez policje tzw criminal record check itd, czy po prostu o kims kto traktuje to jako dorobienie, bo nie moze znalezc innej pracy czy na emeryturze. najwazniejsze jest ustalenie od poczatku co chcesz. i jeszcze jedno nie traktuje mojej niani jak sprzataczki, tylko jak ogolnej pomocy do dziecka i domu. dla mnie 4 godz w tyg poswiecone na sprzatanie to 4 godz mniej z dzieckiem z tego czasu ktorego i tak mam malo. sama zajmowalam sie dziecmi przez4 lata i znam to rowniez od tej strony i mnie najbardziej wkurzalo narastanie obowiazkow z czasem tzn to co sie umawialam a to co musialam robic to bylo niebo i ziemia wiec jak dla mnie najwazniejsze jest ustalenie czego sie oczekuje i trzymanie sie tego
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniu dobra Niania to skarb:) i nie mówię tak bo sama jestem Nianią,ale dlatego,że przez tyle lat pracy w tym zawodzie dużo widziałam.
Przykro się robi kiedy słyszę,że Rodzice nie chcą płacić Niani kiedy Maluch spi dla mnie to niepojęte.Niania też człowiek i tez czasem chce po prostu usiąść i odpocząć,obecnie pod opieką mam 16 miesięcznego chłopca i naprawde nie mam kiedy nawet zjesć,robię to kiedy zasypia dopiero.Dla mnie ważne jest pierwsze spotkanie,nie lubię kiedy rodzice wyciagają kajet i recytuja pytania z kartki a ja sie czuje jak na przesłuchaniu,wiem że tak nie będzie dobrej atmosfery.Lubię kiedy rodzice pytają o moje zainteresowania,hobby,czasem okazuje się,że lubimy to samo,wtedy nawiązuje sie nic zrozumienia.Fajnie jest jak wyraźnie mówią czego oczekują jak ma być,ja zawsze pytam czy moje wskazówki są mile widziane,jakimają system wychowania Dziecka,jak widzą system kar i nagród.Z reguły bywa tak,że to pierwsze dziecko więc sami proszą o porady i podpowiedzi,chociaż ja to robię bardzo delikatnie tak prawie niezauważalnie żeby nie czuli,że robią jakiś błąd w wychowaniu.Obecnie od lipca będę "do wzięcia" mam już 3 oferty z czego 2 z polecenia i jedną z niani.pl.Na każdej rozmowie zaznaczyłam czego oczekuję,przede wszystkim zatrudnienia,zawsze wychodze z założenia,że porozumienie,szacunek wzajemny i szczesrość to podstawa w pracy Niani zarówno ze strony Niani jak i Rodziców.Zawsze kieruję się zasadą żeby nigdy nie wpaśc w rutynę bo dla mnie to już kolejny Maluch do opieki,ja na pamięć znam etapy rozwoju i wiem kiedy się zaczyna bunt dwulatka na przykład a dla Rodziców to pierwsze dziecko i to wszystko jest dla nich pierwsze,nowe,zagadkowe:)życze Ci udanej i owocnej współpracy,samo to że pytasz świadczy,że szanujesz swoją przyszłą Nianię.
image
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie rozumiem tego... Ja też mam ciężko w pracy, chociaż nie jestem nianią. Również nie mam chwili na przerwę (no może około 20 min) i nikt mi nie proponuje, żebym ze 3 godzinki posiedziała sobie i popatrzyła w sufit lub się przespała- a jeszcze mi za to zapłacą. Nie przesadzajcie już z opowieściami o ciężkiej pracy przy dzieciach. Idźcie towar rozkładać w sklepie i wtedy szybko docenicie prasowanie podczas, gdy dziecko śpi. bez przesady.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 12
niania to niania a nie sprzątaczka czyjegoś syfu.

póki dziecko małe to śpi ok, ale juz takie 2 latki niekoniecznie sypiają po 3 godziny.
imageimage
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
mi się wydaje, że niania i pomoc domowa to dwa różne zawody :P

niania MOŻE coś pomóc w domu jeśli ma na to ochotę. oczywiście jeśli jest to jakoś "docenione" przez pracodawców - a nie za free :]
ale jej obowiązki to zajmowanie się dzieckiem, dbanie o nie itp.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i oczywiście wszystko ma robić za tysiaka bo przecież taka niania się nie napracuje. Dziecko ma być ogranięte, obiad ugotowny, kurze powycierane, pranie poprasowane, podlogi pomyte. A dziecko nie ma prawa się nudzći ani sekundy!!!

w d*pach się niektórym mamuśkom poprzewracało.
imageimage
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3
a ja uwazam ze jak cos/ktos jest do wszystkiego to jest do niczego. tak sie potocznie mowi.

jesli niania zajmuje sie dzieckiem,ktore pozniej idzie spac a ona ma np gotowac,sprzatac itd... a dziecko sie wyśpi, wstanie to jak ona ma byc wypoczeta i miec ochote zajac sie nadal dzieckiem ?

jesli ktos chce placic za sprzatanie i gotowanie to przeciez mozna zatrudnic jeszcze jedna osobe w formie pani do sprzatania
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja niania tylko zajmuje się dzieckiem, tak było ustalone od początku i tego sie trzymamy.
Myślę że wszystko jest do uzgodnienia na samym początku.

Niania mojej koleżanki sama zaproponowała że podczas snu dzieciaka "ogarnie "troszkę, bo strasznie sie nudzi gdy maleństwo śpi, więc to też kwestia podejścia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak autorka wątku wypowiada sie o Nianiach w innych wątku, wstyd po prostu:

"Jakie wybredne te nianie sie ostatnio zrobily.
Bezrobocie wzrasta jak szogun, a te kurka wybrzydzają, koniec z końcem ledwo wiążą, a "za 1000zł nie pójda, tego robic nie beda, tamto siamto".

A żesz cholerka jsna, wziąc si do roboty a nie pitolić, damy posr....e!

Ile osób obecnie , kończy studia, zaczyna robotę za mniej i siedzi cicho i cieszy się,że ma robotę, sanuje prace i czeka spokojnie na lepsze jutro.

A tu gadziny, niewykształcone ani pedagogicznie ani "niańkowo" stawki sobie windują!

Żesz w morde , już mnie ten temat zaczyna drażnić:)"

Żałuję,że wdałam się w dyskusję z tak prostą osobą...
image
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1
Prosta to Ty jesteś.

Jak Ciebie denerwuję "kajet rodziców", to ładnie na samym początku podchodzisz do obowiązków;)
Pieknie wręcz;)

Swoje zasady wprowadzasz od razu i delikatnie obawiasz sie popadania w rutynę- wlasnie od takich nianiek uciekam!
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11
Trzeba od razu ustalać co byście chcieli żeby dodatkowo robiła i jaką kwotę będziecie jej płacić.Najważniejsze żeby dużo czasu poświęcała dziecku a nie siedziała przed telewizorem a dziecko w zabawkach.Trzeba wobec niej być w porządku to i ona będzie ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiadomo, za dodatkowe prace trzeba dopłacić, to nie sprzątaczka na salonach.:)

Ale sorry, jakniania bierze 1-12 zł na h, a o zabawki dziecka można się zabić, bo przecież charbina nie ułoży na miejsce( tym samym kiepska z niej edukatorka, skoro dziecka porządku nie uczy przy okazji niańczenia), a na podłodze gdzie dziecko spaceruje pełno syfu , nawet miotełka nie przejedzie, bo przeciez od tego jest sprzątaczka na kolejnym etacie!!!!

Niedobrze mi się robi, jak słysze te historie a rodzice nic z takim babskiem nie robią.
Ze niby przez 8 h chodzi za dzieckiem i musi patrzec na nie?-w syfie ?
Uu, ciekawe;)
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
Anno 1979 - jesteś naprawdę jakąś sfrustrowaną, zgroźliwą kobietą. Wyraźnie czuć że coć Ci w życiu nie wyszło i się wyżywasz. Nie musisz lubić zawodu niani, czy też płacić jej te aż 10 zł za godzinę, ale pisz chociaż z jakimkolwiek szacunkiem.
Popieram jak najbardziej Melpomene - chcialabym mieć taką nianię dla swojego dzieciaczka :) Ma miłość do dzieci, pasję, i tego czego brakuje Annie klasę i kulturę osobistą.
image
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgroźliwa??- o fajnie,żę nowe poówniania wprowadzasz;)hahaha

Oj tak, kultura tu bije na odloeglość.Tobie czytam za to często,że wszystko wspaniale w życiu wyszlo:0- może zaprezentować Ci kilka Twich newsów?? Pobawimy się;)

Masz kobieto klasę!!!!!:)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 14
Szkoda mi czasu na prowadzenie dialogu z takim wrednym babskiem :) Popatrz lepiej na swoje błędy w wypowiedziach, bo można by tu ich cytowac i cytować. Ja tam jestem zadowlona ze swojego życia i to bardzo, może dlatego nie musze pluć jadem, choć i tak nie mam takiego charakteru hehe
image
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Całe szczęście, że nie polemizujemy dalej:)

Nie będę Ci truc nerwów, bo fakt, kąsliwa jestem, a Ty w swoim stanie lepiej od monitora odejdź, dziecku zaszkodzisz.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 13
Anna1979:
ja zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi ...
Przecież jako pracodawca to Ty ustalasz pensję i zakres obowiązków. Skoro nie pasuje Ci to że dana niania za daną stawkę godzinową nie chce po dziecku i w domu sprzątać, szukasz dalej.

A skoro nikt nie chce przystać na Twoje warunki ( bo to chyba powód Twojej zgryźliwości) zostaje Ci poszukanie innych możliwości opieki nad dziećmi - żłobek/przedszkole/babcia czy pozostanie z dziećmi w domu.

To wolny rynek - mimo że jest kryzys - każdy ma prawo decydować o sobie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mnie tylko przeraża że ktoś z takim brakiem kultury, złośliwością i frustracją może uczyć dzieci w szkole! Szok!!!!
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ania jako nauczycielka powinnaś szanować pracę niani jako w pewnym sensie pedagoga, który sprawuje opiekę nad Twoim dzieckiem.

Sama jestem nauczycielką i jak patrzę na swoich kolegów i koleżanki z pracy to stwierdzam że to najbardziej zgorzkniałe towarzystwo, wieczne marudy.
Nauczyciele dobrze zarabiają więc, daj też zarobić swojej niani . Ja docenia pracę ludzi ciężko pracujących , bo sama w czasie studiów żeby się utrzymać ciężko pracowałam, i teraz doceniam to że pracuję śmieszną liczbę godzin za świetne pieniądze , daje też zarobić innym, potrzebuję kogoś do sprzątania to go zatrudniam, a do opieki nad dzieckiem biorę nianię. Niani a też człowiek
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
to się dziwię, bo tego typu teksty,że śmieszna liczba godzin za świetnie pieniadze to mówią osoby,które się nie znają na pracy nauczyciela. Ani to wielkie pieniądzę ani te godziny w pracy to nie są faktycznie tylko te godziny, bo dużo pracy dodatkowo, plus obciążenie psychiczne, gdzie faktycznych 40 h z uczniami nie wiem kto by długo wytrzymał gdzie czasem po jednej lekcji człowiek już wykończony jak trudna klasa.Brak słów. No chyba że sobie ktoś przesiedzi i niech mu na głowę wchodzą a mu to bimba i niczym się nie przejmuje, ale olewactwo z bywa wszędzie.

a wracając do pracy niani również będzie taka, co będzie chciała dziecko jakoś stymulować i taka, co na zasadzie mebla usiądzie i tyle,że dziecku się krzywda nie dzieje.A pieniążki? Mnie osobiscie na nianię nie stać to wymyślam inne placówki, co wychodzi mi taniej.

Często niania to praca na przeczekanie i dla takich osób też za mniejsze pieniążki do czasu aż się wezmą za powazniejszą pracę, a jak ktoś jest już wykwalifikowaną nianią to ma prawo wymagać. Koleżanka za 800 zł pilnowała na morenie w domu ludzi bardzo zamożnych ale widać na nianię skąpili:).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
moja niania nie miala dodatkowych obowiązkow bo wlasnie niania to opiekunka dziecka, a nie praczka gaci rodzicow...
oczywiscie, ze opieka nad dzieckiem to też sprzatanie z nim zabawek czy umycie kubka, butelki, złozenie ciuchow po spacerze...
ale nie sprzątanie chaty, prasowanie czy zakupy

niania zarabiala okolo 9 zl za godzine

a jak corka spala 2-3 h dziennie to niania tez się nią opiekowala czyli byla obok i czuwała...

jak pani w sklepie nie ma klientów to co robi?
idzie gotowac obiad szefowej na zaplecze? albo jedzie jej na chate odkurzyc...

sen dziecka jest wpisany w prace niani...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mi się zdaje ze zakres obowiązków niani powinien być taki aby był akceptowalny dla obu stron i w żadnym razie nie odciągał niani od opieki nad dzieckiem
tu każdy ma prawo rozumieć swoje bo rownie dobrze rozumiem mamy ktore nie chca aby niania cos robiła jak i te które zlecaja im do wykonania drobne czynności

rozwiązania dodatkowa praca za dodatkowe pieniądze obawiałabym się o tyle aby nie odciągało niani właśnie od tego co jest jej głównym zadaniem

duzo zależy od samego dziecka - na ile wymaga ono energii i ile spi

i napewno obowiązki trzeba ustalic od razu a nie potem dorzucać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
raczej do niań trafiaja dzieci co już tyle nie śpią w ciągu dnia i nawet jak sobie chwilkę niania odsapnie to co z tego!Wyliczanie faktycznej pracy to już nie bardzo.Po za tym każdy ma w pracy prawo do przerwy-na jakieś zjedzenie czegoś odsapnięcie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem Aniu skąd masz takie podejście do Niań chyba bardzo źle trafiłaś,że każda dla ciebie to nierób i leń aż żał to czytać,Strasznie przelewasz swoje frustracje tutaj,zakładasz wątek bo chcesz poznać zdanie a myslisz zupełnie co innego.Z pewnością jesteś jedną z tych pracodawczyń które odrzuciłam z samego początku, mama z kajecikiem a nie normalnym podejsicem do życia i szacunkiem do osoby która będzie dla Twojego dziecka tak ważna jak Ty.Tak Aniu ja jestem Nianią,która po tylu latach może stawiac swoje wymagania i decydowac którą prace przyjąć,a to rodzice czekają na moją decyzję i to Cie chyba tak bardzo boli.
życze Ci powodzenia a raczej Twojej biednej Niani,którą za plecami będziesz obmawiać i myślec o niej co najgorsze.
image
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Melpomena nie przesadzaj z tym brakiem szacunku w zwiazku z wyciagnieciem kajecika-
ja sama zauwazam ze jak czegos nie zapisze to zwyczajnie potem o tym nie pamietam
a jak nie pamietam to nie moge zapytac

spotkanie z ewentualna kandydatka na nianie to kwestia nie tylko poznania danej osoby i tzwwzajemnego odczucia ktore jest istotne
ale co wazniejsze moim zdaniem ustalenia wzajemnych oczekiwań na których potem opiera sie relacja

to tyle z mojej strony - na szczescie nie musiałam przechodzic tego - bo Młody chodzi do złobka.. :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
niania ma prawo do czasu wolnego

rodzice mają prawo prosic nianie o wykonanie drobnych czyności

ale to wszystko nalezy ustalic na pierwszym spotkaniu i najlepiej zasygnalizowac w ogłoszeniu

nie ma co sie oburzac że druga strona ma inne spojrzenie - tylko trzeba wczesniej ustalić czego sie dokładnie oczekuje
i co moze zaoferowac

wydaje mi sie ze tego wymaga uczciwość i dotyczy to obu stron
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam z niania spisany zakres obowiazkow, jak ja przekraczam to niania ma do czego wrocic i w druga strone.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co do szacunku to ty Melpomena nie masz go rowniez dla rodzicow, przynajmniej wiekszosci niedouczonych nieborakow ktorzy nie wiedza jak wychowywac swoje pierwsze dziecko w odroznieniu od ciebie- doswiadczonej w boju.
Sama bylam niania i wiem jak to wyglada, poznalam srodowisko nian i dlatego nigdy nie wzielabym zawodowej niani bo wiem jaki typ kobiet sie na to decyduje i co one soba reprezentuja oraz jakie maja podejscie do dzieci i rodzicow
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
:)

Prawda!
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
przykro jest Was czytać - nie szanujecie innych osób i siebie nawzajem nawet przez forum
nie można wrzucać wszystkich do jednej przegródki - rodzice tacy a nianie takie - każdy jest inny
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Walerka ma rację, jeśli chodzi o zawodowe nianie.
Dotyczy to także żłobków, przedszkoli i innych placówek.
Szkoda że nie mogę tu podac konkretnych przykładów ,może kiedyś.
Na razie ostrzegłam pseudo niańkę i zgłosiłam gdzie trzeba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dotyczy to konkretnej osoby.
Z całym szacunkiem dla innych Pań.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w naszym złobku sa bardzo fajne panie

ale może zalezy od punktu..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i chyba nikt tu nie wrzuca do jednego wora tylko niektórym osobom puściły nerwy...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chcieli mieć dzieci to teraz niech płacą na nianie;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Również ciekawe artykuły można znaleźć na stronach
Zobacz całość:
7 grzechów głównych niani http://www.warszawaniania.pl
Jak zostać dobrą opiekunką do dziecka ? http://www.warszawaopiekunka.pl
Czym kierować się przy wyborze niani dla dziecka? http://www.nianiapraca.pl
Opiekunka na wakacje http://www.krakowopiekunka.pl
Szukając niani sprecyzuj swoje oczekiwania http://www.opiekunkadodzieckakrakow.pl
Opiekunka do dziecka, babcia czy przedszkole? http://www.opiekunkadodzieckapoznan.pl
Niania z zamieszkaniem we Wrocławiu http://www.opiekunkiwroclaw.pl
Chcesz wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim? http://www.opiekunkalodz.pl
Jak wybrać odpowiednią opiekunkę http://www.opiekunkalublin.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niezwykle jesteśmy wdzięczne za odkopanie 14 wątków o nianiach... Chciało Ci się?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie niania nie ma dodatkowych obowiązków. Gdy młodsze śpi to ma czas dla siebie. Czasami z młodszym dzieckiem odbiera starszaka z przedszkola, ale to też sporadycznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

o ile większe buty na zimę? (34 odpowiedzi)

chce kupić mojej 2,5 letniej córce buty na zimę, bo teraz jest przynajmniej wybór, obecnie nosi...

Lek, med ALEKSANDER PANOW - proszę o opinie. (13 odpowiedzi)

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa. Może któraś/ktoś z Was był u...

nnt. mieszkanie na parterze (71 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze właśnie i proszę Was kobitki byście napisały...

do góry