Widok

zaspa, kliniczna. torba do szpitala

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
co trzeba wziąść do szpitala na poród do szpiatala na zaspie oraz na kliniczniej. ( pytam o dwa szpitale poniewaz nie moge sie zdecydowac gdzie chce rodzic, moze ktos poradzi, gdzie lepiej ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://forum.trojmiasto.pl/Mamina-wyprawka-do-szpitala-t120413,1,16.html?hl=mamina wyprawka#hl tutaj zrobiłam listę z własnego doświadczenia ;) rodziłam na Klinicznej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lista do szpitala na Zaspie:
*dokumenty
-dowód osobisty
-legitymacja ubezpieczeniowa lub zaświadczenie o ubezpieczeniu rodzinnym
-książeczka RUM ze sporą ilością kuponów
-karta ciąży + wyniki badań pojedynczych (grupa krwi - no chyba, że jest pieczątka w starym dowodzie lub książeczce RUM, WR, HBS, przeciwciała, ostatnie wyniki morfologii i moczu, USG po 18 tc)
-jeśli jest się pod opieką jakiegoś specjalisty lub bierze się leki, to trzeba mieć jakieś konsultacje, spisane leki, itp

*rzeczy dla mamusi:
-szlafrok (taki zasłaniający tyłeczek)
-klapki pod prysznic
-kapcie
-skarpety
-na salę porodową duży T-shirt
-na oddziale koszula/e bawełniane (jeśli położne dają to brać ichnie)
-biustonosz, majtki poporodowe
-przybory toaletowe
-2 ręczniki (potem mąż może wymieniać jak się pobrudzą)
-wkładki laktacyjne (kilka sztuk - potem można dowieźć)
-kubek, sztućce
-woda niegazowana
-soki winogronowy lub jabłkowy
-coś suchego do jedzenia (krakersy, batoniki, herbatniki, itp bo po porodzie będziesz pewnie bardzo głodna a nie wiadomo kiedy się załapiesz na posiłek)
-książka, muzyka
-ładowarka do telefonu
-chusteczki do higieny intymnej
-tantum rosa do podmywania (potrzebna do tego 0.5l butelka wody do rozrobienia preparatu)
-laktator do rozbudzenia laktacji (ale to może później dowieźć mąż)
-maść Bepanthen lub Purelan na pogryzione sutki

*dla maluszka
-pampersy 10szt (potem dowiezie się więcej)
-skarpetki
-niedrapki
-czapeczka

W szpitalu dają kaftaniki i kocyki/rożki + pielucha tetrowa, ale kaftaniki są najczęściej porozrywane, więc można mieć swoje tylko trzeba uważać coby nie wrzucić ich do kosza z brudami, bo już ich potem nie odzyskasz. Kosmetyki do pielęgnacji też są na miejscu.
Dostajesz podkłady poporodowe, więc nie musisz mieć swoich.

Ciężko powiedzieć, który szpital jest lepszy. Wszystko zależy od tego na jakich trafisz lekarzy i położne. Bo ogólnie to wszędzie jest znośnie. Pamiętaj tylko, żeby się nie przejmować i nie brać do siebie niektórych tekstów jakie możesz usłyszeć od położnych :)
Jeśli chodzi o mnie, to drugi raz też będę rodzić na Zaspie :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też rodziłam na Zaspie, poród wspominam bardzo dobrze, pobyt mniej. jeśli chodzi o ciuszki dla dziecka to z początku tez nie brałam swoich ale cale szczęście miałam przygotowaną torbę którą dowiózł mi mąż ponieważ stan oferowanych kaftaników był opłakany...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

wniosek o alimenty - pytania (18 odpowiedzi)

hej do jakiego sądu adresować pozew o alimenty? jak dlugo sie czeka na pierwszą rozprawę? czy...

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

Czy ktoś korzystał z pomocy psychoterapeuty? (61 odpowiedzi)

Czy ktoś korzystał z takiej pomocy i może polecić? Ja próbowałam dwa razy, u dwóch różnych osób,...

do góry