Widok

40 km/h na godzinę przez Bojano. Po co?

Doszukuje się logiki w ograniczeniu do 40 km/h w Bojanie na ul. Wybickiego od wjazdu od strony Koleczkowa do skrzyżowania z ul. Hebla. Długa prosta praktycznie żadnych domów i... 40... zrozumiał bym gdyby to ograniczenie było w okolicy szkoły. Ale w tym miejscu? Chyba tylko po to żeby nabijać budżet Policji...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7

Żeby było bezpieczniej. Gdzieś się spieszysz?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ok. Tylko że w tym miejscu nie ma to żadnego uzasadnienia. Czemu nie przy szkole?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Pewnie dlatego, że w naszym kraju prawie wszyscy jeżdżą co najmniej 20km/h więcej niż dopuszczalne, a poza tym policja jak suszy to ma możliwość wystawić wyższy mandat.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Masz nikłe pojęcie na temat pieniędzy dla Policji mandatow. Te pieniądze nie są dla nich tylko do kasy państwowej i nie mają żadnego wpływu na ich zarobki. Po prostu nic z tego nie mają.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nic z tego nie mają, ale.... czasami mogą się pojawić naciski z góry. Gdy trzeba podreperować budżet.

Odnośnie samego ograniczenia do 40 stki. Wystarczyłoby ono gdzieś na odcinku między Lewiatanem a Piekarnią.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

200-300 metrów nie robi różnicy. Może jeszcze niektórzy pamiętają, ale ograniczenie do 40 km/godz kiedyś było na całym obszarze zabudowanym w Bojanie. Znaki były umieszczone pod znakami obszar zabudowany.
Patrząc co się dzieje na naszej 218-tce, to czasami chce się stałego patrolu, kamer i odcinkowego pomiaru prędkości. Zarówno na płytach jak i asfalcie.
Mi nie przeszkadza. Może być nawet 20 km/godz. Kilka minut w tą czy w tamtą jest dla mnie bez znaczenia, a jeżeli ma to komuś uratować życie, to niech sobie będzie. Zazwyczaj protestują ci, którzy nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość. A zdjęcie ograniczenia nic nie da, bo kto będzie chciał, to i tak będzie jechał szybciej. Taką mamy kulturę jazdy i za szybko nic się nie zmieni.

Mieszkałem 20 lat przy granicy polsko-niemieckiej i zadziwiającą rzecz zaobserwowałem. Niemieccy kierowcy dopóki byli po swojej stronie, jeździli co do kilometra przepisowo, ustępowali pieszym pierwszeństwa aż do przesady wcześniej, nikt na nikogo nie trąbił, nie wymuszał, nie wyprzedzał na wariata. Ale co się działo po naszej stronie! Nie odróżniłbym kierowcy niemieckiego od polskiego gdyby nie tablice rejestracyjne. Wnioski nasuwają się same.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

To jest druga strona medalu. Poziom egzekwowania przepisów ruchu drogowego w Polsce jak i same kary to jest jakiś żart.

Kara za przekroczenie prędkości do 30 na godzinę to tylko 200 zł. Przecież to jest tak naprawdę nic, juz pomijając fakt, że ktoś jeszcze ten mandat musi wlepić...

Ostatnio zostałem zfotografowany przez fotoradar. No nie byłem zły, bo przekroczyłem prędkość moja wina i głupota... Ale ten mandat 200 złotowy to mnie zadziwił. Przecież chyba obecenie tylko bezdomnego niebyłoby stać na opłacenie tak potężnej kary...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardziej od mandatów, kierowcy mają strach przed punktami karnymi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do "40-stki" nic nie mam, ale nie w tym miejscu!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

I co z tego? Ja ostatnio miałem kontrolę policji jakieś 6 lat temu a jeżdzę codziennie. Więc jak ktoś przekroczy liczbę punktów to ma wysoką szansę, że nic mu się nie stanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

I tutaj się z Tobą zgadzam odnośnie niskich kar w PL. Kary powinny być egzekwowane od wysokości zarobków osoby karanej. Miesięczna wypłata wynosi 2000zl to delikwent płaci dwójkę i nie ważne czy przekroczył 0,5 km/h czy więcej. Zarabiasz jako poseł 20 000 płacisz miesięczne wynagrodzenie. Przykładów daleko nie szukać np. Norwegia. Wszyscy jezdza przepisowo. Jestem pewny ze u nas by się to sprawdziło a kultura człowieka i jazdy to tez inna sprawa jak tutaj ktoś wcześniej napisał. Co do 40 stki to popieram.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A co z zarobkami Polskich Biznesmenów mających super auta w leasingu ale od kilkunastu lat jadących na stracie, czyli nie wykazujących jakiegokolwiek zysku ? Jakie oni mandaty mają płacić ? Może wystarczy na początek podwoić czy potroić obecny system mandatowy ? Zamiast 500 to będzie 1.500.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hmmm, bardziej zastanawiające jest czy z was są takie sieroty za kierownicą czy jak. Jest wiele absurdów drogowych. Popełniacie wiele naruszeń drogowych jednego dnia i chcielibyście żeby wszystko było ostro egzekwowane. Ile razy podczas jazdy samochodem przejedziecie przez przypadek przez podwójną ciągłą. Ile razy przekroczycie prędkość chociaż o kilka kilometrów. Tu nie chodzi o to żeby sztywno przestrzegać przepisów, ale umiejętności jazdy dynamicznej i z wyobraźnią.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pamiętasz jaka była hryja z powodu progów zwalniających. Mnie to osobiście nie przeszkadzało bo przejeżdżałem przez nie na pierwszym biegu i zawieszenia do tej pory nie robiłem w żadnym aucie. Pewne jest jedno ze gdyby ludzie mieli kulturę to te progi byłyby nie potrzebne. Niestety za dużo hamstwa i patoli za kołkiem i mandat 1500 nie wystarczy. Jeżeli idzie o tych pseudo biznesmenów czyli złodziei to są inne chwyty na takich.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Gdyby jeszcze mieli takie progi że spokojnie jadąc 20 km/h byś przez nie przejechał to nie miałbym nic przeciwko. Ale jak nawalą ci 7 progów na odcinku 1/2 km, to jest to za przeproszeniem wkurzające. Powinni zrobić pobocze, chodniki itp. to progi nie byłyby potrzebne, a czasami i tak ich nawalą.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jakbyś przejechał 20 to patol przejechały 60. Próg musi być taki ze przy 40 km/h zostawiasz zawieszenie na progu. Do ludzi to niestety nie dochodzi. Każdy patrzy na czubek własnego nosa. Ze hałas, dzieci, zwierzęta, ludzie na poboczu nieważne, liczy się pół minuty szybciej do celu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale ulica jest po to żeby jechać, a nie wlec się pół godziny. Co innego na osiedlowych drogach, gdzie jeżdżą tylko sami mieszkańcy. Jak ktoś jest patolem to niech policja go ściga. Ale czemu my wtedy mamy być na równo traktowani z patolem. Może jak będziemy wychodzić ze sklepu to niech robią nam przeszukanie bo możliwe że jesteśmy złodziejem. Jak ktoś chce się czuć w 100% bezpieczny to niech wykupi wszystko wokół swojej działki i postawi 3 metrowy mur betonowy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Komuś radzisz wykupić działki, sam wykup działkę przy autostradzie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Bojano

Nowy Wójt (53 odpowiedzi)

Na kogo byście zagłosowali w najbliższych Wyborach? Na obecnego Wójta czy jego kontrkandydata?...

wybory kopertowe (12 odpowiedzi)

Czy nasz wójt odmówił wydania danych- PESEL mieszkańców gminy w związku z wyborami kopertowymi?...

Wycinka w lesie Bojano (23 odpowiedzi)

8 lat słyszałem wycie jak to pis wycina lasy bez umiaru. Dzisiejszy spacer po lesie czarnym...

do góry