Odpowiadasz na:

Re: Skierowanie na cesarskie cięcie.

Ostola absolutnie się z Tobą nie zgadzam. Przy wadach serca III i IV stopnia sama ciąża jest zagrożeniem nie mówiąc już o rozwiązaniu ,które musi zakończyć się CC w przeciwnym razie może dojść do... rozwiń

Ostola absolutnie się z Tobą nie zgadzam. Przy wadach serca III i IV stopnia sama ciąża jest zagrożeniem nie mówiąc już o rozwiązaniu ,które musi zakończyć się CC w przeciwnym razie może dojść do niedotlenienia płodu jak i innych poważnych wad,śmierci.Wysokie nadciśnienie również jest podstawą do cięcia cesarskiego. W internecie jest wiele art na temat CC a wady serca czy nadciśnienia. Po za tym ginekolog nie może podważać wskazania specjalisty. A my nie możemy sobie gdybać...
W sierpniu byłam operowana i otrzymałam znieczulenie zewnątrzoponowe ,które spowodowało u mnie spadek ciśnienia i postępowanie znieczulenia w stronę klatki piersiowej. Wiem ,że to nie problem samego znieczulenia ale jego podania. Także skończyło się u mnie w końcu narkozą.
Jeśli jeszcze chodzi o znieczulenie to nie zawsze jest czas na podanie znieczulenia zewnątrzoponowego jak i nie jest to jeszcze popularne ani chętnie podawane w Szpitalach.
W moim wypadku nie chodzi o zagrożenie życia w trakcie porodu ale o powikłania ,które mogą powstać po silnych parciach.

Napisałaś jeszcze : Naturalny poród zawsze jest lepszy dla matki i dziecka... hmmm i tutaj można dywagować. Niestety i tutaj pojawia się wiele powikłań. Wiadomo jeśli ciąża przebiega na luzie a poród SN poszedł jak spłatka to jest to najlepsze wyjście. Ale jeśli są wątpliwości i problemy to SN kończy się zwykle CC.

zobacz wątek
10 lat temu
sanita

Odpowiedź

Autor

Ogłoszenie
Polityka prywatności
do góry