Odpowiadasz na:

Re: Activa Azaliowy Park Pruszcz Gdański - proszę o opinie.

Zastanawiamy się bardzo poważnie nad zakupem mieszkania właśnie w budynku 1. Widzę, że większość z mieszkańców jest zadowolona ze standardu wykończenia i tego jak się mieszka. My też uważamy, że... rozwiń

Zastanawiamy się bardzo poważnie nad zakupem mieszkania właśnie w budynku 1. Widzę, że większość z mieszkańców jest zadowolona ze standardu wykończenia i tego jak się mieszka. My też uważamy, że standard jest bardzo dobry. Mam jednak kilka pytań, gdyby ktoś zechciał rozwiać moje wątpliwości to będę bardzo wdzięczna.

Po pierwsze: Niepokoi mnie trochę sprawa opłat, tego zamieszania, o którym mowa w poście powyżej. W marcu 'mieszkaniec' podał, że rozliczenie wygląda tak:

'Zaliczki od rozliczenia:
a/ woda i ścieki 9,19zł/m3
b/ podgrzanie wody 22,16zł/m3
c/ ogrzewanie lokalu 2,22zł/m2
d/ energia cieplna (moc zamówiona) 0,61zł/m2
e/ odpady budowlane 0,54zł/m2
f/ opłaty eksploatacyjne (sprzątanie, przeglądy) 0,50zł/m2
g/ ubezpieczenie budynku 0,10zł/m2
h/ zarządzanie nieruchomością 0,55zł/m2
i/ pogotowie lokatorskie 0,10zł/m2
j/ energia elektryczna części wspólnych 0,20zł/m2
k/ utrzymanie wind 0,44zł/m2
l/ pozostałe koszty (prowizje bankowe, opłaty pocztowe) 0,05zł/m2
m/ energia elektryczna i utrzymanie czystości w hali garażowej 8,00zł/miejsce postojowe

przewidywane zużycie wody zimnej i ciepłej jest po 1m3
sezon grzewczy jest od października do kwietnia'

Czy to aktualne? AZALIOWA, przy jakim metrażu czynsz o którym piszesz? I jak wygląda sprawa z ogrzewaniem? Wyżej ktoś pisał, że te 2.22/ m2 to zaliczka, a potem jest rozliczenie faktycznego zużycia. Czy to prawda? Przyznam, że nie zauważyłam na kaloryferach żadnych mierników ciepła...

Co z opłatą za wywóz śmieci? Jest wyszczególniona opłata za odpady budowlane, ale nie za "zwykłe" śmieci.

Po drugie: Internet i tv- wiem, że podłączenia ma vectra. A czy ktoś z Państwa ma może orange? Na ich stronie ul. Azaliowa jest w zasięgu, zastanawiam się czy to prawda.

Po trzecie: wilgoć. Słyszałam, że Azaliowy Park stoi na podmokłych terenach. Na innym forum ktoś pisał, że przy budowie wypompowywano bardzo dużą ilość wody. Nie wiem czy to prawda. Najczęściej budynki, które stoją na podmokłych terenach nie mają ani piwnic ani hal garażowych, te mają... Czy ktoś z Państwa narzeka na wilgoć, gdzieś wychodzi grzyb?

Po czwarte: korki. Będziemy dojeżdżać do pracy do Gdańska, codziennie rano w Radiu Gdańsk mówią, że Trakt stoi. Zastanawiam się ile faktycznie czasu jedzie się do Gdańska w porannym szczycie (7:00- 8:00).

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie i odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie,
być może przyszła sąsiadka :)

zobacz wątek
8 lat temu
~AM

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry