Widok

Abstynencja

Witam serdecznie.
Mam pytanie.
Rok czasu pilam alkohol (tylko piwa) pilam go 3-4 razy w tygodniu ( co drugi dzień).
1,5miesiaca temu odstawilam alkohol z czego bardzo się cieszę ;)
Ale odkąd odstawilam go to mam stany depresyjne i lękowe boje sie wszystkiego nawet siedzenia samemu w domu czy tez wychodzenia gdziekolwiek miewam tez nerwobole.
I moje pytanie brzmi czy to od odstawienia alkoholu ? Jeżeli tak to ile minie czasu od odstawienia alkoholu aby czuć się lepiej psychicznie jak i fizycznie? Dodam ze zaczelam chodzić do psychologa z tym. Prosze o odpowiedzi i dziękuje ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Alkohol u ciebie z pewnością nie jest przyczyną stanów lękowych i depresji.
Wcześniejsze picie mogło maskować objawy - dlatego zauważyłaś je dopiero po odstawieniu alko.
Idź do psychiatry. W zasadzie od niego powinnaś zacząć, a nie od psychologa.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie. Psychiatra powinien być lepszy w tym temacie. I nie masz się co wstydzić. Zwyczajnie, psychiatra ma większe kompetencje w takiej sprawie - może zleć dodatkowe badania, włączyć leki, które Cię trochę wyciszą. Są teraz leki nowej generacji, które znoszą lęki, poprawiają stan psychiczny, a nie mają wielu skutków ubocznych (normalnie się funkcjonuje). Przy okazji, barwo, że już nie pijesz. Dasz radę, tylko sie nie poddaj.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziekuje:) tydzień temu udało misie już nawet rzucić fajki.. Ale niewiem czy to od nerwów czy nie , ale zaczelam czuć gule w gardle przez to panikuje i oddychać czasem nie moge
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wierzę że piłaś tylko rok, to o czym piszesz to właśnie stan po odstawieniu alkoholu przy uzależnieniu, a pijąc jak ty można bardzo szybko popłynąć. Super że chodzisz do psychologa, nie trzeba od razu lecieć do psychiatry z tym. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szczerze mowic to tak pilam tylko rok, stalo sie o gdy urodzilam dziecko. Uzaleznilam sie tylko dlatego, ze wmawialam se ze pijac czuje spokoj i mialam na wszystko wy....bane.. i tak wkrecilam se w glowe i przy okazji psyche.. ale na szczescie juz przeszlo troche ale sa dni kiedy czuje sie gorzej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przydałaby się też terapia grupowa, obok indywidualnej. Ważne by wytrwać w abstynencji. Pozdrawiam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wytrwac, wytrwam szkoda zaprzepascic 4miesiecy.. zreszta nawet kropli boje sie wypic, tak samo zapalic papierosa. Tylko nie moge niegdzie wyczytac ile trwa abstynencja alkoholowa.. wsensie jak dlugo organizm sie regeneruje i kiedy bede czuc sie jiz caly czas dobrze a nie tylko co drugi dzien..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Werka:

Nie brnij w mity. Jak wyżej masz napisane, nie alkohol jest przyczyną twoich stanów lękowych i depresji.
Alkoholowy zespół abstynencyjny w którym takie "efekty" się pojawiają, trwa kilka dni od zaprzestania picia. A i tak trzeba na niego ostro "zapracować", łojąc w wielodniowych ciągach, latami. Twoje kilka piwek co drugi dzień, to alkoholowa piaskownica.
Jeśli zaprzestałaś pić, jak piszesz, w okolicach Sylwestra, to jeszcze w styczniu organizm o tym piciu zapomniał. Cała biochemia wróciła do normy.
Jeśli nadal masz dolegliwości natury neurologicznej czy psychicznej, szukaj przyczyn gdzie indziej. Zrób sobie przegląd techniczny (krew, mocz - badania podstawowe, cukier, wątroba, trzustka, nerki, hormony). I idź wreszcie do psychiatry! W przeciwieństwie do "panienek po uniwerkach" mieniacych się "psycholozkami", psychiatra jest lekarzem, z wiedzą medyczną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz łatwo wytrwać. Jest narodowa Kwarantanna.
Choć wirus ma średnicę od 40 do 160 mam

Nanometrów. He he nic nie chroni.
Tylko bimber 70 volt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Katya:

Bzdurzysz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Problem ze wzwodem (6 odpowiedzi)

Mam 40 lat i problem ze wzwodem robi sie coraz bardziej uciazliwy dla mnie i partnerki. Bedac...

Laserowa korekcja wady wzroku (36 odpowiedzi)

Witam, coraz częściej zastanawiam się nad zabiegiem...Wada -7,5, moje oczy przestają tolerować...

Problem z erekcją w wieku 23 lat (15 odpowiedzi)

Witam, pisze w związku z problemem z erekcja. Mam 23 lata. Problem pojawia sie juz na poczatku...

do góry