Widok

Alimenty i staranie sie o mieszkanie z urzedu.

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witajcie, mam pytanie czy jesli mam zasadzone alimenty na dziecko , to czy moge isc do urzedu i starac sie o mieszkanie-socjalne-komunalne- dla mnie i malej, dodam ze jestem samotna matka 10miesiecznej coreczki, nie mam innych dochodow gdyz nie mam z kim malej zostawic, a miejsc w zlobku brakuje.. a macierzynskiego/wychowawczego nie mam poniewaz firma w ktorej pracowalam przestala istniec gdyz wlasciciel popelnil samobojstwo na poczatku tego roku.. i no niestety.. ehh.. Prosze o odpowiedz kogos w miare zorientowanego..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 13
znajdz nowego tatusia
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 39
Uwaga bardzo nie na miejscu.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 8
ohoho alez zabawny jestes po co nowy tatus ja mam wlasnego a moja corka tez ma swojego, nie moja wina ze nie umielismy sie dogadac i nasze drogi sie rozeszly, co mialam sie meczyc do konca zycia z kims kto okazal sie byc kims innym bo obowiazki go przerosly.. ehh.. tylko najlepiej krytykowac, ja wiem ze dam sobie rade zapytalam tylko , ale juz bylam w urzedzie i wiem ze nie moze dochod przekraczac i ze licza kazdy jeden pieniadz ktory jest na reke , wiec stiwerdzillam ze znajde cos dorywczego w miare mozliwosci..

a moze ty sam ''sejsmik'' znajdz sobie nowego tatusia czy mamusie.. takie komentarze sa mi nie potrzebne.. :/ zalosne.. myslisz ze SAMODZIELNA MATKA, to juz zla kobieta.. nie wszystkich wkladaj do jednego worka.. nie znasz mnie to nie oceniaj.. nie jestem jakas patologia nie pije nie pale , staram sie dac mojej corce wszystko co najlepsze!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 10
rąbnij sie w glowe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Poszukaj własnego mózgu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Oczywiście, że możesz się starać. Potrwa to kilka/kilkanaście lat, bo takich jak Ty są tysiące.
Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest poczekać aż Mała pójdzie do przedszkola (jak samotna matka dostaniesz się na 100%), pójść do pracy i wynająć sobie mieszkanie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możesz się starać o socjalne. Mnie niedawno skreślili z listy. Czeka się minimum 10 lat w Gdańsku. Ja byłam na 1668 miejscu.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
a dlaczego Pania skreslili z listy? slyszalam ze skreslaja gdy rodzina przekracza dochody badz tez 2 razy odmowi mieszkania jakie przyznaja tak mi tlumaczono w urzedzie miasta Gdynii
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skreślili bo znalazłam przetarg w Spółdzielni i dopłacam do czynszu 200zł i mamy umowę na czas nieokreślony więc stwierdzili, że mamy zaspokojone potrzeby mieszkaniowe.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
i prawidłowo ! ze Panią skreślili z listy jak ma Pani dach nad głową !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem ze jak mala bedzie w przedszkolu to bede miala od razu prace ;) o to sie nie martwie.. ale na to musze czekac jeszcze 1.5 roku niestety poki co mieszkam z rodzicami na 30metrach , wiem ze metraz pokoju nie moze przekraczac na osobe 5metrow.. tak mowiono w urzedzie .. moja kolezanka ktora byla adoptowana, czekala na mieszkanie socjalne 2 lata, wiec mam swiatelko nadzieji.. wogole slyszalam ostatnio od Pan z urzedu ze coraz szybciej mieszkania ostatnio sie dostaje.. a osoby z pierwszenstwem tak jak one mowily, to adoptowane osoby, osoby z domu dziecka i samotne matki a socjal dostana bezdomni ktorzy mieli swoje mieszkanie , a nie bylo ich stac na rachunki..

no i po za tym tez mieszkam w komunalnym mieszkaniu od 15 lat i u nas obok w mieszkaniu zmarla sasiadka a na jej miejsce dali jakas pania ktora byla w osrodku dla bezdomnych i mops pomogl jej zdobyc mieszkanie i zasilek.. a co sie okazalo ta sasiadka pije nalogowo.. ehh.. ze tez takim pijakom daja mieszkania i zasilki a porzadny obywatel musi sie domagac a jeszcze nie pomoga..:/ nasz kraj jest chory i nigdy go nie zrozumiem..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ze zlobkiem nie jest tak zle. Trzeba tylko wcześniej o tym pomyśleć i zapisać dziecko od razu po urodzeniu. Moje ma 13 mcy i właśnie się zostało. Można? Mozna
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
gdybym wiedziala, ze nie bede z ojcem mojego dziecka to bym tak zrobila... ogolnie byla mowa o tym ze ja siedze z mala w domu i zajmuje sie nia do jej 2.5 roku zycia az bedzie gotowa na przedszkole.. ale coz.. wyszlo inaczej.. niestety.. zycie nigdy nie jest takie jak chcemy..

o przedszkole sie nie martwie bo jest duzo i sa miejsca.. ale coz trzeba przetrwac te 1.5 roku i damy rade ;)

grunt to pozytywne myslenie! ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ciesze sie za masz pozytywne podejscie. Gratuluje :-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co wiem to alimety sa dochodem corki nie twoim wiec odpadaja, wiem bo sama ostatnio skladalam o mieszkanie. ty potrzebujesz ksero dowodu i zarobki z 3msc oczywsacie decyzje na alimety i rodzinne jesli dostajesz ale tak jak mowie alimety to nie twoj dochod tylko dziecka, wiec odpada
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
A dlaczego nie można uwzględnić alimentów?
Alimenty SA jako przychód , owszem dziecka ale noepelnoletniego wiec rozlicza się z matka a przecież starając się o mieszkanie osoba ta wykazuje dochody na dwie osoby jako gospodarstwo domowe
Renta po ojcu na dziecko to tez dochód wiec czemu nie alomenty?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja slyszalam , ze alimenty i wszystkie inne dochody wlicza sie i dzieli przez liczbe osob ubiegajacych sie o miejsce w lokalu.. ja mam 900zl alimentow zasadzone i tez nie moge isc do pracy bo dziecko nie ma jeszcze roku a z opieka ciezko ide do urzedu po weekendzie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zlozylam wniosek 2 tygonie temu, wlasnie odebralam pismo, ze pozytywnie rozpatrzono moj wniosek i jestesmy na liscie oczekujacych. Mozna? mozna!
Nie wiem po co komentarze w stylu wynajmij sobie mieszkanie , ale jak ja samodzielnie wychowujaca mam dac rade placic 1500 za wynajem mieszkania, a gdzie zycie ? w lokalu socjalnym beda o wieli nizsze oplaty, a co wazne bede wiedziala, ze nas zawsze bedzie na nie stac. Pozdrawiam ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
a czy ktos sie orientuje czy samotna matka- nie mam jeszcze zasadzonych alimentow, ktora jest bezrobotna (dorywcze prace najczesciej na czarno) moze otrzymac mieszkanie?? czy musi zaniesc umowe o prace? znajoma zlozyla wniosek w 2012r -czeka i czeka a nie ma sie gdzie podziac z dzieckiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
a jest juz na liscie o mieszkanie? ja skladalam wniosek i tylko dostalam odpowiedz , ze przyjeli moje dokumenty i ze kwalifikuje sie na to by sie starac o mieszkanie.. a nie przyslali mi pisma o tym ze jestem na liscie.. wqle nie wiem kiedy na niej bede:/ tez czekam.. ja zarejestrowana w urzedzie pracy, dochod tylko alimenty na dziecko 500zl plus rodzinne 77zl i z takim wnioskiem przyjeli.. oni potrzebuja dochod za ostatnie pol roku i minimum 5 lat zameldowania w jednym miejscu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nic nie odpada, kazdy dochod sie liczy nie wazne czy dziecka czy moj. My dwie staramy sie o mieszkanie i taki wniosek nam przyjeli i pozytywnie rozpatrzyli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do roboty a nie darmowe mieszkania w głowie!!!! Patologia!!!!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 8
Jakie darmowe? Przeciez za to sie placi... Za wzzystko sie placi. Za darmo nawet w morde nie dostaniesz.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Sama jestes patologia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ty robali pracuj,a my za twoje podatki będziemy imprezować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ty robali pracuj!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Weź się lepiej do roboty!
Qr2, każda chce alimentów aby żyć, jak widzi w TV i w gazetach, ale żeby coś samemu zrobić to już nie.
Udało Ci się złapać kretyna na dzieciaka i płaci, to rób wszystko aby go nie zajechać. Ma WSPÓŁUTRZYMYWAĆ!!!!!! dziecko, a nie Ciebie.
Idź do roboty, a alimenty to dodatek finansowy, który jest na zapewnienie PODSTAWOWYCH!!!!! potrzeb dziecka, a nie na Twoje zakupy i życie ponad stan!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6

Życia dziecino nie znasz skoro piszesz takie brednie. Ale pocieszę Cię i powiem Ci że życie jeszcze Ciebie doswiadczy. Przypomnij sobie wtedy słowa które tu napisałeś/łaś.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Życie ponad stan za 500 zl !!!! Dobre!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ty jesteś od tego żeby na nas pracować
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ty taka szpetną jesteś że tobie się nie udało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A ty taka szpetną jesteś że tobie się nie udało
zgłoś do moderacji post 16445669
Odpowiedz popieram tę opinię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ty jesteś od tego żeby na mnie pracować,a ja w domu piję piwo i nic nie robię
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja nie muszę ty na mnie pracujesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czytajac to poprostu nie wiem czy mam sie śmiać czy płakać... również jestem samotna matka od 3 lat, wychowuje 2 dzieci, mam alimenty i pracuje... ale pracuje tylko dzieki mojej mamie bo przyjezdza do mnie i zajmuje sie dziecmi w tym czasie... zamiast pisac taki komentarz człowieku najpierw zobacz rynek pracy, znaleźć prace na 1 zmiane liczy z cudem!!! Żłobki i przedszkola sa otwarte 6-16 a co pozniej taka matka ma zrobic z dzieckiem jak musi isc do pracy?! Mnie ratuje mama ale nie kazdy ma tak dobrze, dlatego nie oceniaj zanim nie dowiesz sie jak wyglada dokładnie sytuacja danej osoby... złapać na alimenty tez dobre... ja bylam 9 lat w zwiazku i sie posypalo... dzieci to jest skarbonka bez dna a kazda matka chce godnie wychowac dziecko i stara sie żeby mu niczego nie brakło... wiec zamiast te egoistyczne komentarze przemysl jak wyglądają realia w Naszej Polsce.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dokładnie , sama wychowuje 8 miesięczną córkę i mieszkam u dziadków do których się jeszcze wprowadzili rodzice mój brat przyrodni dzile z małą jeden mały pokoik który łączy 12 m kwadratowych i nie mogę nic zrobić kuchni nie mam swojej dziele ją z moją mamą i ojczymem a jeszcze brat ciągle goni i trzaska dzwiami i mała się budzi bo nie jest to ściana tylko płyta gipsowa i nawet jak pierdniesz za przeroszeniem to wszystko słychać więc zero prywatności , jeszcze ciągle słyszę krytykę ,że się dzieckiem nie potrafię zając bo mała ciągle wymusza wszystko płaczem ,ostatnio usłyszałam nawet komentarz na swój temat ,że jestem głupią ci*ą bo se dałam dziecko zrobić i teraz oni muszą cierpieć za moją głupotę , że nikt mi się nie kazał d*pczyć :( także rozumiem co to jest nie mieć wsparcia dodam że ojciec małej został w anglii nie placi nie interesuje się nawet od czasu urodzenia córki nie widział i nie ma zamiaru wracać do polski więc zastanów się młody człowieku jak coś powiesz bo samotne macierzyństwo i ojcostwo jest bardzo trudne i życzę ci jak najlepiej ale życie ci jeszcze w d*pę tak tak że nie będziesz się mógł podnieść i wtedy zobaczysz co to znaczy życie , życzę pani jak najlepiej i żeby w końcu też się pani ułożyło w życiu . pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Biuro Inżynierskie AKTA (3 odpowiedzi)

hej hej! Serdecznie odradzam tego admin z Gdynii. Nie tylko nam nie pomagał, ale chciał nas...

meble na wymiar (8 odpowiedzi)

kto co poleci

Jak wykurzyć mysz ze ściany? (69 odpowiedzi)

Dzień dobry wszystkim! Po kolejnej nieprzespanej nocy postanowiłam napisać o moim problemie....

do góry