Widok

Allegro raz jeszcze :)

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, sorrki, ze zakładam nowy temat, ale trzęsie mnie :)
Kupiłam rzecz która okazała się podarta !
Napisałam do babki maila, to mi odpisała, że jestem śmieszna itd.
No więc założyłam jej spór i zaczęła się dyskusja.
W końcu kobieta przyznała się do przeoczenia uszkodzenia i zaproponowała zwrot 5zł !!! hahahahah
Dosłownie żenujące.
Sprzedać uszkodzoną rzecz i za diabła nie chcieć oddać pieniędzy, tylko jałmużnę w wysokości 5zł

Kobiecina twierdzi, że co chciałam za 26zł ( w opisie rzecz w stanie bdb - za użytkowanie ) nic nie wspomniane o uszkodzeniach.

Czy oprócz sporu mogę coś jeszcze zrobić ?
Komentarz jej wysmaruję niezły, postaram się dołączyć link do zdjęć jej cudownego towaru, ale moje pytanie, co jeszcze mogę zrobić, zanim wystawię komentarz ?

Nienawidzę oszustwa i nie popuszczę jej
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam miesiąc temu identyczną sytuację.
Napisane, że spodenki NOWE!!!!!!!!- a dostałam takie szmaciory, że nawet wstyd komuś oddać.

Spór się "odbył", ale zakończyl fiaskiem, cisza w eterze.Kwota była 45zł, więc mi też nie po nosie było, podarować.

Do dziś dzien cisza!Allegro kazało dogadać się między sobą, a sprzedająca stwierdziła juz na koniec sporu, że mogłam przy listonoszu otworzyć:)- nie wiem, co to by zmieniło, bo nie płaciłam za pobraniem!

Z tej sprawy lipa.

Ale kiedyś , na wieksza kwotę, napisałam babce, że mam do niej niedaleko i sie do niej przejedziemy z mężem, niby na spokojnie, wyjaśnić sprawę.
Zanim wysłałam maila , juz przelewała kase na konto!
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie Aniu, chciałam jej też napisać, ze ją odwiedzę w celu wyjaśnienia, ale za daleko mi do niej :)
Napisałam jej, że sprawę zgłoszę na policję, jako oszustwo, bo przyznaje się do sprzedaży uszkodzonej rzeczy.
To mi babsko odpisało, że konfidentem jestem hahah :)

Kurdę normalnie nosi mnie. Perfidnie babsko sprzedaje uszkodzoną rzecz, przyznaje się do swojej pomyłki, a teraz zarzuca mi, że się kłócę o 26zł :) No przecież jak dla niej 26zł to śmieszna suma, to po co się żreć z druga osobą, kiedy można oddać kasę i po kłopocie :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym poszła na policję. Choć pewnie oni to zbagatelizują...
a babkę możesz nastraszyć że akurat wybierasz się na wakacje do jej miejscowości i niedługo do niej zawitasz...
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tylko gdyby w opisie dodała, że rzecz jest podarta, rozerwana, czy jak by to zwał, to i za 5zł nikt by może tego nie kupił, a co mówić za 26zł. Naciągara i tyle.
A ten "konfident", no po prostu mnie rozwalił :-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiem Wam tak, dawno bym odpuściła, ale rozbraja mnie takie oszustwo i teksty, że kłócę się o 26zł no sorki, 26zł +8 wysyłka to już mamy 34zł do śmieci wyrzucone. Wolę dać dzieciom na lody, niż kobiecie za dziurawą rzecz.

Tak jak piszesz mamusia.synusia, gdyby opisała stan faktyczny to by tego w ogóle nie sprzedała, a tak chociaż 26zł wpadło, chciałabym na szmatach zarabiać tyle :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma znaczenia jaka kwota!
Na ulicy nie leży kasa.

Oszustów trzeba tępić!
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na policje nie idz poniewaz kwota ponizej bodaj 200zł nie jest czynnikiem szkodliwym dla społeczeństwa...czyli policji nie ooplaca sie nawet przyjmowac zgloszenia...po za tym mozesz uslyszec ze jest pani nie powazna zglaszajac na policje kwote 26 zł....wiec bez sensu..a allegro zawsze mowia zeby sie dogadac mimo ze niby masz gwarancje zwrotu do 10 000zł niby.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewiaaaa, nie pójdę bo na to czasu nie mam, żeby latać za 26zł :
Babka mi odpisała, że mam jej wysłać buty na swój koszt, a ona mi odda 26zł.

Przy takiej sumie nie kalkuluje mi się wysyłać na swój koszt. Nie ja popełniłam błąd, tylko ta Pani sprzedała mi uszkodzony towar, a ja mam ponieść wysyłki w obie strony
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no niby tak, ale czasami jest że osób oszukanych jest więcej i łączą siły, walczą o swoje. Ja mialam przypadek gdzie kobieta z allegro wykiwała dobre 30 osób na niezłą sumkę. Ktoś zgłosił sprawe na policje i wszystkich którzy wystawili negatywa wzywano na komende w celu złożenia wyjaśnień i delaracji czy chcemy walczyc o swoje. Kasia a patrzałaś może na jej komentarze? Może nie tylko Ciebie tak potraktowała? Zawsze też jest nadzieja, że chociaż zablokują jej konto :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia - niestety jest tak, że jak zwracasz towar - to Ty płacisz za przesyłkę w obie strony...


wystawiłabym MEGA NEGATYWA ;) (ale tu trzeba się liczyć, że też dostaniesz - chociaż zawsze można dodać swój komentarz ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mialam kiedys sytuacje ze ja jemu wystawilam negatywa a on mi zasluzonego pozytywa :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczynyto allegro to jedno wielkie g...Moja bratowa kupila zabawke,przyszla zepsuta,odeslala babce ja a ona nawet kasy nie oddala.Zlozyla sprawe do allegro,poszla nawet na policje(to ja wysmiali)i kasy dalej nie ma.Wystawila babce negatywa,a ona dalej sprzedaje.Moim zdaniem powinni to zmienic bo duzo osob poprostu swiadomie zaczyna oszukiwac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Normalnie strach się cokolwiek kupić:( Choć na forum raz też się nacięłam i teraz już kupuje tylko od sprawdzonych osób. Przykre.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadza się. Ja założyłam spór na allegro po to, żeby Allegro miało wgląd w nasza rozmowę, babka się przyznaje do sprzedaży uszkodzonej rzeczy, a allegro nic z tym nie robi
Przecież przy zakupie nie godziłam się na zakup uszkodzonego towaru, wiec ewidentnie wina sprzedającego.

A Allegro kasuje prowizje, a jak ma pomóc to w ogóle na nich liczyć nie można
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam podobna sytuację. kupiłam pajace dla młodej 5 par za około 15 zł, babka pisała stan bdb a przyszły takie szmaty że szok, podarte, sprane, poplamione. z resztą faktycznie zrobiłam z nich szmaty.
Ja od razu wystawiłam negatywa nawet nie dyskutowałam z babką. ale ona oczywiście do mnie zaraz wysłała maila z wielkim oburzeniem że mogłam najpierw do niej napisać a nie od razu negatywa wystawiać.
zaproponowała że odda mi kasę jak ja wycofam komentarz. a jak nie to ona mi też negatywa wystawi.
Zgodziłam się na zwrot pieniędzy ale ona się już nie odezwała. sama negatywa też nie wystawiła.
Tak więc zakończyło się tylko negatywem dla niej a ja zostałam ze szmatami:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a może osobny wątek z listą nieuczciwych sprzedających / kupujących z allegro i z trójmiasta? Może udałoby się w ten sposób uniknąć kolejnych 'wpadek'?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
osobiscie np.zabawaki kupuje od super sprzedawców. jezeli chodzi o ta liste to jest sposob jezeli na liscie beda sklepy i osoby majace przynajmniej 200 komentarzy w innym przypadko sprzedwca zmieni nick i zabawa zaczyna sie od poczatku
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zaszkodzi spróbować. Myślę, że niewielu sprzedawców np. z Allegro będzie tutaj zaglądać, a dla nas będzie to zawsze jakaś pomoc. ;)

W każdym razie - zapraszam do wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Forumowa-LISTA-NIEUCZCIWYCH-SPRZEDAJACYCH-KUPUJACYCH-Allegro-trojmiasto-pl-t258251,1,16.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"nasz" sprzedawca, który swego czasu w super krótkim czasie zarobił kilkadziesiąt negatywów - miał duuużo komentarzy... ileś osób zgłosiło sprawę na Policję :) gość miał zablokowane konto.

bodaj rok później już widzieliśmy jego nowe aukcje - pod nowym nickiem ;) (identyczne aukcje, buty itp.)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też niedawno zostałam wprowadzona w błąd kupując przez allegro, facet sprzedawał zabawki po swoich dzieciach i w opisie, że stan idealny a zdjęcia wstawione katalogowe. I kupiłam zabawkę nie taką jak była na zdjęciu, bo np. fisher price robi tak, że jak jest jakaś zabawka ciesząca się dobrym powodzeniem to za jakiś czas jest wypuszczana nowa seria tej samej zabawki tylko w troszkę innej wersji jak krzesełko uczydełko gdzie jest zmienione kilka rzeczy nie ma budzika w nowej wersji i inne piosenki itp... , ja kupiłam skoczka w starej wersji a na zdjęciach była nowa wersja. Wystawiłam negatywa, żeby koleś patrzył czy zdjęcie odzwierciedla prawdziwy wygląd rzeczy jaką sprzedaje. A on na drugi dzień o 8 rano do mnie dzwoni, że jestem nienormalna, że on ma pełno zabawek po dzieciach do sprzedania a z takim komentarzem to on g sprzeda i mi też negatywa wystawi- a mi niby za co jak z mojej strony wszystko ok było, mówił żebym odesłała zabawkę na swój koszt to mi odeśle pieniądze, a że to dość duża zabawka to koszt wysyłki też nie był mały i by mi się to wcale nie opłacało.
denerwują mnie tacy ludzie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupiłam bluzeczkę,niby oki,przyszła do mnie z przyczepionymi dwoma dżetami(zasłaniały małe dziurki).których na foto nie było.Dobrze,że kuoiłam ją za 3zł,bo bym się na maxa wkurzyła,ale muszę przyznac,ze sprzedawca chciał zwrócić pieniądze,tyle,że wysyłka bluzki była zupełnie nie opłacalna.Ja komentarza w tym przypadku wogóle nie wystawiłam.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja raz kupiłam wózek, miał być w idealnym stanie. Na miejscu okazało się że ma cały stelaż podrapany przez zakładanie nieoryginalnego pałąka. O tym w aukcji nie było mowy. Pani na prośbę o zwrocie powiedziała, że przecież pod pałąkiem tego nie widać i mam sobie zakrywać nim uszkodzenia :D Opchnęłam wózek dalej zaznaczając uszkodzenie i na szczęście straciłam tylko 30 zł. Wystawiłam negatywa a ja otrzymałam neutralny z tekstem że babka nie jest mściwa hahahahaha....
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przez allegro kupiłam bluzę dla dziecka. zapłaciłam od razu po aukcji przez payu. miesiąc czekałam i nic. w końcu wysłałam maila z zapytaniem. potem kolejnego, że czekam jeszcze trzy dni i wystawiam negatywny komentarz. odzewu brak. po umówionym terminie założyłam spór na allegro, na który też nie było odpowiedzi. po 5tyg od wygrania aukcji dostałam paczkę. wystawiłam negatywny komentarz, że długo czekałam, że brak kontaktu. w odpowiedzi dostałam też negatywa. jestem mega wkurzona!!
w tym samym czasie taka sytuacja przydarzyła mi się też z innym sprzedawcą, od razu odpisał, że przeprasza, ze przeoczył, w ciągu dwóch dni miałam towar u siebie, zaproponował nawet upust i dożywotnią bezpłatną wysyłkę. napisałam mu, że nie ma sprawy, że chcę tylko paczkę. dostał pozytywny komentarz.
rozumiem, że allegro nie cofnie mi tego komentarza, bez sensu. pierwszy negatyw i to jeszcze nie z mojej winy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez tak mam. Kupuje rzecz i przelewam kase, najczesciej od razu. I tu koncza sie moje obowiazki jako kupujacego, z ktorych wywiazuje sie idealnie.
A gdy sprzedawca nawali i dostanie negatywa, to mi rowniez takiego wystawia. Raz nawet SZMATA napisala ze zwlekalam z wplata (kupilam buty ktore mialy byc skorzane ale nie byly)!
Czy ktos zaczal spor na allegro z powodu nieslusznego komentarza?
Dodam, a propos sporow, ze moje zawsze byly rozstrzygane i do tego po mojej mysli.
Raz dostalam ostrzezenie, ze kupilam cos, i sie wycofalam. Okazalo sie ze zaplacilam placeprzezallegro, ale kasa nie trafila do sprzedajacego. Po jakims czasie zapytalam sprzedajacego co z moja przesylka a oni ze nie maja kasy. Odpowiedzialam ze to z winy allegro i dolaczylam kopie potwierdzenia wplaty. Pozniej napisalam, ze nie chce tej ksiazki, bo kupie ja u siebie. I wtedy sprzedawca wystapil o zwrot prowizji z mojej winy. Wkurzylam sie i rozpoczelam spor i cofneli mi ostrzezenie.
Innym razem dostalam zwrot za podklad, ktory PODOBNO zostal wyslany listem ekonomicznym, ale nie dotarl do mnie. A sprzedawca nie mial potwierdzenia nadania.
Ale mam jeszcze pytanie. Kupilam 2 nowe rzeczy za 1 pln. Z przesylka zaplacilam 10 pln. 1 z tych rzeczy jest wadliwa i nie dziala. Czy powinnam kontaktowac sie ze sprzedawca zanim wystawie komentarz (neutralny)? Nie mam zamiaru tego reklamowac, bo szkoda kasy na przesylke, i czasu tez mi szkoda...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem powinnaś się skontaktować, przecież uszkodzenie mogło powstać nie z jego winy, tylko z winy doręczyciela, tego nie wiesz.
Ja raz wysłałam opaskę, mimo że dobrze ją zabezpieczyłam, dotarła do adresata połamana.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha i oddałam jej za samą opaskę, czyli Ty wg. mie powinnaś dostać zwrot tej 1zł, bo nie opłaca się odsyłać.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepraszam *mnie:):)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w końcu i mi się przytrafiło, kurczę kupiłam małej bluzeczkę Next w opisie aukcji stan bdb, a przychodzi sprana szmata, z dwoma dziurkami i trzema plamkami !!!!!!!! sprzedaje mnóstwo rzeczy po moich córach, ale kurczę jak coś ma dziurkę albo plamę to NIGDY !!!! dla mnie to już towar niepełnowartościowy i biorę to na szmaty, jestem wkurzona kosztowała mnie 30 zł, może dla kogoś to nie wiele dla mnie to akurat dużo za używany ciuch i mogę mieć focha :((((
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mozesz, a napisałaś do sprzedawcy ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no pewnie że napisałam, czekam na odpowiedz, mam focha, bo mi się tak bardzo podobała ta bluzeczka hehe
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia po sporze (nie rozstrzygniętym ) piszesz do prawnika z allegro Masz odpowiednie zakładki.
Ja często kupuję na allegro rzeczy nowe ,od producentów ,więc
kwoty są wielkości od 150zł i nie rzadko muszę je oddawać gdyż
strasznie nędzna jakość powoduje że nie chcę mieć chłamu.
2 razy po nierozstrzygniętym sporze i radzie prawnika ,oddawano mi
pieniądze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie jeśli zastanawiacie się jak usunąć konto na Allegro to śmiało mogę polecić wam https://neopak.pl/cms/jak-usunac-konto-na-allegro . Dostępnych jest tutaj sporo informacji na ten temat także warto tutaj zajrzeć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (112 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (93 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....

small design polecam!!! (3 odpowiedzi)

Najlepszy sklep internetowy!

do góry