Widok

Asfalt na Majora Bojana

Bojano Temat dostępny też na forum:
Witam,
Zbieramy podpisy pod petycją o wyasfaltowanie i poszerzenie ulicy Majora Bojana. Jeśli będzie zainteresowanie, podejmiemy dalsze kroki w realu, dlatego jeśli jesteś na tak, przekaż proszę prośbę o zagłosowanie do sąsiadów, znajomych, rodziny. Im będzie nas więcej, tym silniejszy będziemy mieli głos.

https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/gmina_szemud_wyasfaltowanie_ulicy_majora_bojana/
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 6

pewnie,wtedy to dopiero beda tu wyscigi. wyasfaltuj swoje podworko
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 23

Może w ogóle wozami drabiniastymi zacznijmy jeździć...

Można zrobić progi, aby ograniczyć prędkość a nie jeździć po dziurach jak w kraju trzeciego świata.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 4

I tu się mylisz, Na Dambnik jest asfalt, nie ma wyścigów. Jedyny problem że na wjęździe zrobiono sobie parking. Stoi tam zawsze kilka sztrucli i człowiek musi po krzakach jeździć. Obiecałem sobie, że do żadnej drogi z własnej kieszeni się już nie dołoże.
Proszę o poparcie wniosku o zakaz postoju na całej długości Na Dambnik, bo za chwilę z falowca budowanego przy Sportisie będzie analogiczna sytuacja.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie no lepiej tak jak teraz, z dziurami na skraju jezdni i ewentualnym walnięciu w przechodnia podczas mijanek. Grażynka zastanów się co Ty mówisz. Może, mieszkasz przy Majora Bojana, tylko to trzeba było myśleć wcześniej, że to nie jest zwykła uliczka tylko droga na Gdynię.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeżeli ktoś usprawiedliwia potrącenie pieszego złym stanem infrastruktury, nie powinien być kierowcą. Dlaczego? Bo zawsze znajdzie się coś w drodze na co będzie można zrzucić winę. A to drzewo zasłaniało, a to kałuża duża (na asfalcie też możliwa), a to droga wąska. Także proszę się zastanowić co się pisze i nie mijać samochodów jak nie ma na to miejsca, bo grozi to potrąceniem pieszego.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Nikt nie chce zrzucać winy. Wiadomo, że potrącenie pieszego na poboczu to wina kierowcy. Jednak nie rozumiem, czemu mamy nie modernizować dróg w imię tego, że paru i**otów przekracza prędkość. Mozna zastosować progi zwalniające i wyspy na skrzyżowaniach, przy okazji wybudować chodnik. Naprawdę przy pełnowymiarowej drodze, dobrym oznakowaniu i środkach zmniejszających prędkość można zapobiec skutkom ułańskiej fantazji niektórych jednostek.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lepiej niech zrobią łącznik bo jak wyasfaltuja Majora to cała Gdynia zrobi sobie przelotówkę nad jeziora przez środek Bojana. Gdyby Majora jeździli tylko mieszkańcy to płyty by wystarczyły, chodnik jak najbardziej albo chociaż szersze pobocze. Dlaczego tylko z naszych pieniedzy maja to finansować? Niech robią łącznik i GDDKiA daje pieniadze a ,,nasze" zainwestujmy w poprawę wyglądu gminy czy oświetlenie. Szczurek sadzi kwiatki na skwerze a my będziemy kilka lat na asfalt zbierać ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

GDDKiA nigdy nie sfinansuje łącznika gdyńskiego. To ma być droga klasy Z, z ograniczeniem prędkości do 50 km/h wybudowanie tego łącznika będzie w gestii gminy szemud i Gdyni. Ewentualnie województwo wspomoże finansowo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to chociaz Gdynia się dołoży czy województwo, dobre i to, a nie tylko my. Po co komu będzie łacznik jak Majora beda śmigać a tak chociaz niektórzy Gdynianie się boją o zawieszenie, my utwardzmy sobie inne drogi np sw. Józefa, jak Szemud wyasfaltuje Majora to przez nast 10 lat nie zrobi u nas nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A skąd wiesz, że będzie ograniczenie do 50?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W studium rozwoju gminy Szemud jest zapis, że ma być to droga klasy Z. A takie drogi mają ograniczenia prędkości do 50 km/h. Czyli po prostu ma być to lokalna droga zbiorcza. Nie jakaś ekspresówka czy 2 pasmowa droga.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i tak od razu lepiej. Słusznym jest niekaranie kogoś za czyny innych ludzi. Co do chodników, dodałbym jeszcze, że należałoby w ich przypadku wzmóc kontrolę prawidłowości parkowania samochodów i wystawiania mandatów przez lokalną policję. O co dokładnie chodzi, widać na ulicy warszawskiej, gdzie samochody parkując, zajmują cały chodnik.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale im chyba pozabierali troche działek zeby zrobić asfalt i chodniki ? To teraz gdzie maja parkować?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chodnik jest dla pieszych a nie dla zaparkowanych samochodów, wiec mają parkować tam gdzie jest to zgodne z prawem.
Zabrali pewnej części ludzi trochę terenu działki, a nie całość. Dlatego jeżeli ktoś nie potrafi zagospodarować odpowiednio swojego terenu, niech za to płaci, gdy łamie prawo.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Warszawskiej? Nikomu nie zabierano działek pod jej modernizacje. Wcześniej nie było poprostu chodnika i pojazdy stały na poboczu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Innymi słowy, k u l t u r a jazdy! A tej brak. Ul. Bojana z 4 rzędów płyt to zwyczajne draństwo, Trudno jechać gdy z przeciwka kierowca nie dostrzega osi jezdni, ma wybór zjazd na pobocze lub zepchnąć jadącego z przeciwka. Ordery za mózgi projektanta, wykonawcy i zleceniodawcy tej drogi.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakbyś nie wiedział to na tą drogę składali się mieszkańcy i niektórzy teraz żałują. Przed położeniem płyt tylko oni tędy jeździli, raczej nikt się nie spodziewał że nawet Kartuzy postanowią tędy jeździć regularnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadzam sie. Tez sie skladalam,a teraz w pole trzeba zjezdzac zeby dojechac do celu,bo panstwo jedzie.Piernicze takie dogodnosci.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lokalną Policję to możemy mieć jak będzie tu komisariat, bo teraz mamy desant z Wejherowa na głównej jak suszą i raz na tydzień może patrol z Szemuda - jak zrobią ściepe i ustukają na paliwo czy płyn do spryskiwaczy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak,mieszkam. Kochany,mieszkam od urodzenia i nie mam zamiaru sie wyprowadzac. skladalam sie na wybudowanie lepszej drogi a teraz mamy kraine wariactwa,bo nie ma kultury jazdy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tyle że Gdynia nie planuje robić tu drogi, przedłużenie Majora Bojana na terenie Gdyni nie jest żadną drogą zbiorczą. W ich planach łącznik z Bojanem jest po drugiej stronie rozlewiska i tam mają dwie drogi zbiorcze: łącznik i Wyszyńskiego. Jakoś nikt nie dogadał się jak te dwa plany połączyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko jest do ogarnięcia np. w Baninie jest droga dojazdowa do osiedla wyasfaltowana i przemyślana ze spowalniaczami i odpowiednio oznakowana znakami pionowymi i poziomymi przed każdym skrzyzowaniem.Bo są tam tylko skrzyżowania równorzędne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do skrzyżowań równorzędnych nie potrzeba żadnych znaków pionowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może zrobią łącznik. Kto tam wie jaką niespodziankę szykuje wójt dla Bojana :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niespodzianka dla Bojana będzie drugi fakultet wójta.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie wy chyba w cuda wierzycie. Wójt ogłosił przetarg na projekt na asfaltowwanie kolejnej drogi wokół własnego pola. Jemu nawet przez myśl nie przejdzie żeby robić jakakokwiek większa inwestycje drogową w Bojanie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dowiadywałem się ostatnio u pewnego Pana co zajmuje się drogami w tym regionie (ale w części Gdyńskiej) co trzeba złożyć żeby położyli kilka progów zwalniających, odpowiedział mi że na razie nie ma sensu lepiej poczekać aż wybudują trasę Lęborską. Powiedział że przewiduje duży spadek ruchu na Majora Bojana i Małkowskiego po tym jak otworzą pierwszy odcinek (Szemud - Gdynia) i ludziom łatwiej będzie dojeżdżać do Gdyni ekspresówką bez żadnych korków, węzeł będzie między Koleczkowem a Kielnem, zresztą plany trasy już nie raz były publikowane na Trojmiasto.pl
Dlatego uważam że lepiej poczekać i zobaczyć, jeżeli jednak asfalt to z pewnością z progami zwalniającymi co kilkaset metrów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

a jaki korek będzie na zjeździe z tej ekspresówki........ to będzie masakra, teraz chociaż część aut jedzie przez wiczlino
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj będzie, ciekawe czy rondo w Koleczkowie powstanie w tym samym okresie, jeżeli nie to będzie tam mały komunikacyjny armagedon :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już jest.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A droga na ulicy Chylońskiej w Koleczkowie gdzie tworzy się korek do skrzyżowania, cała zalana olejem z silników stojących tam aut.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamiast asfaltować może należałoby zgodnie z planami wybudować drogę pod lasem, będzie szybciej bo rezerwa pod nią już jest
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie, czy ktoś coś wie o tej drodze? Gdynia ma ją w planach do granicy z Bojanem już od lat, ale coś sprawa ucichła. Czyżby jakieś zmiany?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W roznych dokumentach ta droga ma różną kategorie. Ale cały czas jest w tym samym miejscu. Kiedyś dzwoniłam do Gdyni w tej sprawie i nie ma żadnych informacji, żeby droga miała być zaczęta w najbliższym czasie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję wszystkim podpisującym petycję - mamy już ponad 300 głosów! Dziękuję też za dyskusję na forum. Spróbuję zaadresować kilka powtarzających się tematów:

- Poprawa nawierzchni spowoduje więcej kolizji ze względu na brak kultury jazdy:
- Z raportu NIK wynika, że nieprawidłowości w szkoleniu i dokształcaniu kierowców są drugą, zaraz po złym stanie dróg, przyczyną kolizji drogowych. Nie jesteśmy w stanie kierowców doszkolić, więc chociaż poprawmy stan dróg tam gdzie możemy.

- Progi spowalniające, ich ilość i częstotliwość:
- Tutaj zbieramy głosy pod petycją, detalami technicznymi można się zająć w kolejnych etapach prac, gdy już zostanie podjęta pozytywna decyzja. Poza tym jest dość prawdopodobne, że projekt będzie sam z siebie przewidywał progi, tak jak to miało miejsce w przypadku ulicy Warszawskiej.

- Asfalt na Majora Bojana zwiększy ruch tak jak ułożenie płyt:
- Ułożenie płyt yomb faktycznie spowodowało, że Majora Bojana stała się łącznikiem między Gdynią a Koleczkowem i dalszymi miejscowościami. Wydaje się jednak, że ci, którzy mogą tędy sobie skracać drogę już to robią i wylanie asfaltu jedynie poprawi komfort dla podróżnych i mieszkańców a w znikomym stopniu zwiększy natężenie ruchu.

- Trasa S6 rozładuje ruch na Majora Bojana więc asfalt będzie zbyteczny:
- Mam nadzieję, że S6 rozładuje ruch, w końcu Bojano płaci słoną cenę - przecina naszą miejscowość trasa, na którą nawet nie mamy wjazdu. Jednak Bojano się rozwija i z Majora Bojana nadal będzie jedną z głównych ulic. W znacznie biedniejszych gminach drogi o niższym natężeniu ruchu mają porządną nawierzchnię. Dlaczego mielibyśmy zadowalać się prowizorką?

- Lepsza byłaby budowa łącznika z Gdynią:
- Modernizacja istniejących ulic nie stoi w sprzeczności z budową nowych. Jeśli taki pomysł się skrystalizuje to poprę go rękoma i nogami. Póki co jednak asfalt na Majora Bojana jest bardziej realny niż budowa łącznika.

Nadal proszę o głosowanie za asfaltem na Majora Bojana pod wyżej wklejonym linkiem. Ze swojej strony będę tworzył petycję spełniającą wymogi formalne żeby móc ją złożyć w gminie. Jeśli jest jakiś prawnik lub osoba znająca temat chętna do pomocy, proszę o kontakt na email: petycjabojano@gmail.com. Gdy petycja powstanie, opublikujemy ją na forum i będziemy również fizycznie zbierać podpisy.

Jeszcze raz dziękuję za poparcie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardziej realna jest budowa nowego łącznika. Na ul, Majora Bojana trzeba wykupić działki, nie sądzę żeby operacja nastąpiła szybko.
Taniej i szybciej będzie wybudować nową drogę, pod którą jest rezerwa terenu i nie trzeba zdejmować płyt.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wykup działek jest już w toku. Z moich rozmów w gminie Majora Bojana jest jeszcze w miarę rozpoznawalna i podobno traktowana priorytetowo, o łączniku ktoś coś słyszał ale raczej na zasadzie legend i opowieści. Poza tym dla powstania łącznika muszą porozumieć się dwa powiaty, inaczej kończyłby się w szczerym polu. Nie twierdzę, że to niemożliwe, chociaż chyba łatwiej sobie wyobrazić decyzję zapadającą na szczeblu wojewódzkim lub wyższym (tak jak w przypadku finansowania linii kolejowej do Bojana). Jednocześnie nikogo nie zniechęcam do zajęcia się łącznikiem, jak pisałem wyżej, będę popierał jego budowę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Majora bojana nie jest jeszcze tragiczna, najgorzej jest w części gdyńskiej- zwężenia na Małkowskiego, tu chyba tez trzeba dogadać się z Gdynia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na Majora Bojana, przynajmniej części Bojańskiej, rezerwa pod drogę jest po części zachowana. Gorzej z Gdyńskim odcinkiem.

Pod łącznik Gdyński trzeba wykupić tereny praktycznie na każdym jej odcinku. Ten łącznik to tak jak ktoś wyżej napisał narazie legenda. Może za 20 lat. Przecież narazie Gdynia nawet nie wspomina o planie budowy tej drogi, z resztą to musi być interes i Powiatu Wejherowo i Gdyni, inaczej ta droga nie powstanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie trzeba wykupić, przy podziale pół na działki budowlane wyznaczona jest rezerwa, łatwiejszy proces niż wykupienie gruntów w Gdyni. W Gdyni rezerwa już jest
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

rezerwa jest tam gdzie były dzielone działki, a tam gdzie nie są podzielone, trzeba wykupić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co dalej w tej sprawie? Tak się nie da jeździć, coś trzeba z tą drogą zrobić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nic a nic. Powstaje nowa s6 i po jej zbudowaniu określi się konieczność dodatkowej drogi. Majora Bojana jest tymczasowa i żadnego asfaltu na niej nie będzie dopóki nie zostanie wykupiony grunt ustawą drogową. Aby to zrobić trzeba zapewnić finansowanie na drogę z kanalizacją
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grunt jest już przejęty, a gmina przeznaczyła 200 tyś. na projekt, pytanie jakie są założenia tego projektu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pic, koszt projektu całej ulicy jest o wiele wyższy. 200 tyś.wystarczy tylko na projekty zjazdów do budujących się osiedli bliźniaków.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

A po co komu tam asfalt, żeby zachęcić kolejną patologię deweloperską do budowy kolejnych czworaków i szeregowców w zabudowie łanowej ? To co jest wystarczy , oby ta droga była jak najgorsza...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Chyba jesteś tym piratem drogowym co po płytach pędzi 80km/h i strąca rowerzystów z drogi! Tu mieszkają ludzie którzy chcą mieć normalne warunki do życia. Droga asfaltowa w pełnej szerokości z chodnikiem to są normalne warunki, szczególnie w przypadku tak ruchliwej ulicy jak Majora Bojana.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie trafione, nie jestem. Też tak myślałem, jak przez 25 lat były dziury na Warszawskiej . Teraz nie wiem czy jednak bym nie wrócił do tych wybojów i mimo wszystko wolnej jazdy . To co się dzieje dziś na Warszawskiej , woła o patrol policji ze stałym posterunkiem , Żyła złota gwarantowana . Dokładając do tego wszelkiego rodzaju samochody ciężarowe deweloperków przekraczające znacznie dopuszczalne 8 ton bez zezwolenia .
I rozwalające powoli kostki na zjazdach i asfalt . Może to jest metoda , niedługo będą dziury w asfalcie to będą wolniej jeździć .;-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Polacy pędzą nawet jak droga się do tego nie nadaje. Też kiedyś mi się wydawało, że lepiej nie robić drogi to będzie spokojniej. Niestety tak nie jest. Ludzie wolą płacić mnóstwo pieniędzy mechanikowi niż zwolnić. Odkąd są płyty nie da się jeździć bo co chwila pojawia się jakiś król szosy co nie zjedzie ani nie zwolni. Na Warszawskiej jest pełna szerokość, chodnik i wyniesione skrzyżowania. Nie urwiesz tam lusterka, nie rozwalisz opony, a piesi mogą spokojnie chodzić po chodniku. Na Majora Bojana za każdym razem trzeba się modlić, żeby udało się cało przejść lub przejechać bez uszkodzenia samochodu. Asfalt nie zwiększy już ruchu na tej drodze, bo ruch jest już taki że zaczynają się tworzyć korki.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jedzcie sobie w koło przez Koleczkowo to lusterka całe będą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wszyscy narzekają, że droga beznadziejna a potem i tak jadą tędy nawet ci co już stracili lusterka lub opony. Żadne dziury ruchu nie zmniejszają. Niektórzy nawet twierdzą że jadą jak najszybciej, żeby przejechać bez konieczności mijania się i zjeżdżania na dziurawe pobocze! Prawdziwa droga z Gdyni do Bojana jest konieczna i to natychmiast, a nie za 15 lat.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

A co nie ma drogi asfaltowej do Gdyni? Ja znam dwie. Przez Chwaszczyno albo Koleczkowo.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jak oddadzą Kaszubską to zapomnicie że Majora Bojana istnieje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nie zapomnimy. Do Witomina - przez Koleczkowo lub Chwaszczyno >15km i do tego często w korkach. Przez Bojana ~8km i bez korków.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli mierzysz od kapliczki na Majora Bojana to tak.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miejmy nadzieję że ruch się zmniejszy. Jednak dla znacznej części mieszkańców Bojana nie będzie miało sensu jechać na wjazd do Koleczkowa żeby potem pojechać do Gdyni. S6 jest dla Kielna i Koleczkowa.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bojano graniczy z Gdynią a tam są drogi i autobusy. Jeździć przez Chwaszczyno czy Koleczkowo żeby dojechać do Gdyni jak wystarczyłoby zrobić 2-3 km drogi? Cóż za przemyślana propozycja!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pogadamy za kilka miesięcy jak po otwarciu Kaszubskiej Gdynia zrobi "parę" progów zwalniających na Małkowskiego, a wróbelki ćwierkają że plany są tylko czekają na badanie ruchu po otwarciu. Będzie jak na Majora Bojana zaraz przed Czarną Górą :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na szczęście progi które stawia Gdynia są normalne, i da się po nich przejechać zwyczajne zwalniając - bo do tego to służy. Partacze z naszej Gminy zrobili wtedy chyba 7 czy 9 takich progów że trzeba się była zatrzymać aby na nie najechać, to raczej nie progi spowalniające a zapory drogowe :-). Po wielu interwencjach skończyło się na demontażu części z nich oraz korekcie. Zwyczajnie wywalone w pieniądze, bo mogli od początku takiego gniota nie robić i wykonać to normalnie. A tak ponownie wywalili pieniądze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Majora Bojana czy łącznik S6, nieważne która z nich, ale bezpośrednia droga do Gdyni z Bojana to podstawa! I koniec z tą jumbozą!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak jak pisałem w innym poście, Gdynia nie ma w tym interesu więc trochę będziemy musieli poczekać o ile w ogóle za naszego życia to zobaczymy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prędzej gryzoń zrobi tam ścieżkę rowerową niż asfaltową ulicę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy my musimy czekać na Gdynię? Aż tak wiele dróg w Bojanie nie ma żeby nie można było zrobić trochę asfaltu tam gdzie ludzie jeżdżą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oczywiście czekać na Gdynię nie trzeba, ale trzeba poczekać aż rysiu kupi przy tej ulicy działki, inaczej nie ma szans.
Ewentualnie poczekać na koniec jego "rządów"
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bojano nie jest w obszarze zainteresowań Ryszarda, nawet jeśli chodzi o inwestycje prywatne. Dlatego jeśli chcemy wreszcie mieć drogi to musimy się o nie głośno upominać.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

A sami sobie zróbcie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wyliczenia są dostępne na forum, gdyby gmina nie wysysała naszych podatków już dawno byśmy mieli wieś w asfalcie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na odcinku ul. M. Bojana asfalt musi być i to szybko, Powstaje tam coraz więcej domów a hałas od płyt jest nie do zniesienia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jest na to rada, budować mniej domów i w innych miejscach . Może na Wiczlinie i Chwarznie . Zachowujecie się jak budujący domy przy lotnisku. Jak już się dużo pobuduje, to petycje żeby zlikwidować lotnisko bo przecież w takim hałasie mieszkać się nie da ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Człowieku, tu nie chodzi o to, że chcemy żeby gmina do nas dopłacała, nie chodzi nawet o to, że nie godzimy się na dopłacanie do innych, mniej rozwiniętych rejonów w gminie. Chodzi o to, że nie godzimy się na bycie ciągłym dawcą podatków bez widocznych inwestycji w naszej wsi.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Macie chyba aż za dużo. No może jeszcze brakuje oczyszczalni chemikaliów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

To może wpadnij zobaczyć, a nie pisz głupot. Normalna droga w Bojanie to tylko wojewódzka - Wybickiego. Jedyna gminna asfaltowa i z chodnikiem to Warszawska, a i na nią mieszkańcy się składali. Wójt leje asfalt w całej gminie w miejscach gdzie są dwa domy przy drodze, a w Bojanie 4 tys. mieszkańców a wszystkie drogi to jumby z prywatnych darowizn od mieszkańców.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Leje asfalt tam gdzie ma działki. Naprzyklad na rebiskach na jego życzenie lali nawet w niedzielę. A działki ma tam on i radny stempka
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

A może nie leją wam bo nie umiecie jeździć normalnie. Trochę asfaltu to trzeba 100 rozwinąć. A potem co? Progi zwalniające.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Długo nad tym myślałeś?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ci co jeżdżą jak wariaci to asfaltu nie potrzebują, płyty są dla nich wystarczająco dobre, nawet się nie martwią że się mogą nie zmieścić i urwać lusterko, niech ustępuje ten co jedzie wolniej takie inteligentne myślenie :-(
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i tak niech zostanie. Płyty albo piasek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

To może zdejmijmy płyty i wróćmy do starego
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przetarg na projekt ma być jeszcze w tym kwartale. Ktoś wie czy to ma być już normalna droga czy kolejna prowizorka?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
podbijam pytanie o przetarg. Czy znane są już jakieś terminy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cze coś się ruszyło w sprawie przetargu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coś wiadomo o tym asfalcie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byle szybko się za to wzięli bo płyty już popękały
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierwszy kwartał mija a żadnych informacji o przetargu nie ma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie będzie jak zwykle opóźnienie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic nie będzie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

i jak z tym asfaltem kiedy zaczynają?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jutro
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wiemy od Wójta ze nie zaczynają .
Będzie w bliżej nieokreślonym terminie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najpierw musi wylać asfalt do wszystkich swoich działek i do działek radnych takich jak Stępka. Na Rebiskach woda kanalizacja i asfalt na Brązowej zgadnijcie kto ma tam działki? Okrada gminę i nas na potęgę... Taczka...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam a moze skoro nie stać na asfalt może by zdjąć te jumbo żeby tyle hałasu nie było i narzucić kamieni jak np. Gryfa pomorskiego?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
A może cofnijmy się jeszcze bardziej i zamiast autami zacznijmy jezdzic powozami konnymi?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chyba ktoś tu nie zrozumiał żartu. Na Gryfa Pomorskiego jest piękna kostka niedawno równiutko ułożona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kostka a narzucone kamienie, to spora różnica. Jazda po kostce tez generuje hałas. Kostke mozna polozyc na jakiejs drodze wewnetrznej a nie tak uzytkowanej jak majora bojana.. trzeba troche logiczniej podchodzic do problemu. Majora bojana powinna wygladac tak jak Warszawska
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gripsi, od jak dawna mieszkasz w Bojanie ? Płyty już były ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mieszkam w Bojanie od 2006. Wtedy w Bojanie nie było nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie nazwałbym tego nic. Nie było Biedronki, Dino , myjni , familoków , bliźniaków i czworaków . Reszta była ;-) Nic to nie było w 1990 . ;-)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

I wtedy jechał kombajn i było fajnie a teraz mamy korki. :((((
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Koleczkowo

Przyłączenie Bojana do Gdyni (123 odpowiedzi)

Patrząc na obecny kształt gminy, przynależność Bojana do gminy Szemud wydaje mi się przestarzała....

Elewacja - może mi ktoś kogoś polecić? (6 odpowiedzi)

widzę na domach często elewacja (biała) robi się szybko żółta natomiast na paru domach widzę że...

Nowy Mechanik (35 odpowiedzi)

Co sądzicie o nowym mechaniku w Koleczkowie przy skrzyżowaniu na Chylonie?? Warto oddać samochód...

do góry