Widok

Asfalt na Majora Bojana

Bojano Temat dostępny też na forum:
Witam,
Zbieramy podpisy pod petycją o wyasfaltowanie i poszerzenie ulicy Majora Bojana. Jeśli będzie zainteresowanie, podejmiemy dalsze kroki w realu, dlatego jeśli jesteś na tak, przekaż proszę prośbę o zagłosowanie do sąsiadów, znajomych, rodziny. Im będzie nas więcej, tym silniejszy będziemy mieli głos.

https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/gmina_szemud_wyasfaltowanie_ulicy_majora_bojana/
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5

pewnie,wtedy to dopiero beda tu wyscigi. wyasfaltuj swoje podworko
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8

Może w ogóle wozami drabiniastymi zacznijmy jeździć...

Można zrobić progi, aby ograniczyć prędkość a nie jeździć po dziurach jak w kraju trzeciego świata.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

I tu się mylisz, Na Dambnik jest asfalt, nie ma wyścigów. Jedyny problem że na wjęździe zrobiono sobie parking. Stoi tam zawsze kilka sztrucli i człowiek musi po krzakach jeździć. Obiecałem sobie, że do żadnej drogi z własnej kieszeni się już nie dołoże.
Proszę o poparcie wniosku o zakaz postoju na całej długości Na Dambnik, bo za chwilę z falowca budowanego przy Sportisie będzie analogiczna sytuacja.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie no lepiej tak jak teraz, z dziurami na skraju jezdni i ewentualnym walnięciu w przechodnia podczas mijanek. Grażynka zastanów się co Ty mówisz. Może, mieszkasz przy Majora Bojana, tylko to trzeba było myśleć wcześniej, że to nie jest zwykła uliczka tylko droga na Gdynię.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeżeli ktoś usprawiedliwia potrącenie pieszego złym stanem infrastruktury, nie powinien być kierowcą. Dlaczego? Bo zawsze znajdzie się coś w drodze na co będzie można zrzucić winę. A to drzewo zasłaniało, a to kałuża duża (na asfalcie też możliwa), a to droga wąska. Także proszę się zastanowić co się pisze i nie mijać samochodów jak nie ma na to miejsca, bo grozi to potrąceniem pieszego.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nikt nie chce zrzucać winy. Wiadomo, że potrącenie pieszego na poboczu to wina kierowcy. Jednak nie rozumiem, czemu mamy nie modernizować dróg w imię tego, że paru i**otów przekracza prędkość. Mozna zastosować progi zwalniające i wyspy na skrzyżowaniach, przy okazji wybudować chodnik. Naprawdę przy pełnowymiarowej drodze, dobrym oznakowaniu i środkach zmniejszających prędkość można zapobiec skutkom ułańskiej fantazji niektórych jednostek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lepiej niech zrobią łącznik bo jak wyasfaltuja Majora to cała Gdynia zrobi sobie przelotówkę nad jeziora przez środek Bojana. Gdyby Majora jeździli tylko mieszkańcy to płyty by wystarczyły, chodnik jak najbardziej albo chociaż szersze pobocze. Dlaczego tylko z naszych pieniedzy maja to finansować? Niech robią łącznik i GDDKiA daje pieniadze a ,,nasze" zainwestujmy w poprawę wyglądu gminy czy oświetlenie. Szczurek sadzi kwiatki na skwerze a my będziemy kilka lat na asfalt zbierać ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

GDDKiA nigdy nie sfinansuje łącznika gdyńskiego. To ma być droga klasy Z, z ograniczeniem prędkości do 50 km/h wybudowanie tego łącznika będzie w gestii gminy szemud i Gdyni. Ewentualnie województwo wspomoże finansowo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to chociaz Gdynia się dołoży czy województwo, dobre i to, a nie tylko my. Po co komu będzie łacznik jak Majora beda śmigać a tak chociaz niektórzy Gdynianie się boją o zawieszenie, my utwardzmy sobie inne drogi np sw. Józefa, jak Szemud wyasfaltuje Majora to przez nast 10 lat nie zrobi u nas nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A skąd wiesz, że będzie ograniczenie do 50?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W studium rozwoju gminy Szemud jest zapis, że ma być to droga klasy Z. A takie drogi mają ograniczenia prędkości do 50 km/h. Czyli po prostu ma być to lokalna droga zbiorcza. Nie jakaś ekspresówka czy 2 pasmowa droga.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i tak od razu lepiej. Słusznym jest niekaranie kogoś za czyny innych ludzi. Co do chodników, dodałbym jeszcze, że należałoby w ich przypadku wzmóc kontrolę prawidłowości parkowania samochodów i wystawiania mandatów przez lokalną policję. O co dokładnie chodzi, widać na ulicy warszawskiej, gdzie samochody parkując, zajmują cały chodnik.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale im chyba pozabierali troche działek zeby zrobić asfalt i chodniki ? To teraz gdzie maja parkować?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chodnik jest dla pieszych a nie dla zaparkowanych samochodów, wiec mają parkować tam gdzie jest to zgodne z prawem.
Zabrali pewnej części ludzi trochę terenu działki, a nie całość. Dlatego jeżeli ktoś nie potrafi zagospodarować odpowiednio swojego terenu, niech za to płaci, gdy łamie prawo.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Warszawskiej? Nikomu nie zabierano działek pod jej modernizacje. Wcześniej nie było poprostu chodnika i pojazdy stały na poboczu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Innymi słowy, k u l t u r a jazdy! A tej brak. Ul. Bojana z 4 rzędów płyt to zwyczajne draństwo, Trudno jechać gdy z przeciwka kierowca nie dostrzega osi jezdni, ma wybór zjazd na pobocze lub zepchnąć jadącego z przeciwka. Ordery za mózgi projektanta, wykonawcy i zleceniodawcy tej drogi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakbyś nie wiedział to na tą drogę składali się mieszkańcy i niektórzy teraz żałują. Przed położeniem płyt tylko oni tędy jeździli, raczej nikt się nie spodziewał że nawet Kartuzy postanowią tędy jeździć regularnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadzam sie. Tez sie skladalam,a teraz w pole trzeba zjezdzac zeby dojechac do celu,bo panstwo jedzie.Piernicze takie dogodnosci.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak,mieszkam. Kochany,mieszkam od urodzenia i nie mam zamiaru sie wyprowadzac. skladalam sie na wybudowanie lepszej drogi a teraz mamy kraine wariactwa,bo nie ma kultury jazdy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystko jest do ogarnięcia np. w Baninie jest droga dojazdowa do osiedla wyasfaltowana i przemyślana ze spowalniaczami i odpowiednio oznakowana znakami pionowymi i poziomymi przed każdym skrzyzowaniem.Bo są tam tylko skrzyżowania równorzędne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do skrzyżowań równorzędnych nie potrzeba żadnych znaków pionowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może zrobią łącznik. Kto tam wie jaką niespodziankę szykuje wójt dla Bojana :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niespodzianka dla Bojana będzie drugi fakultet wójta.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie wy chyba w cuda wierzycie. Wójt ogłosił przetarg na projekt na asfaltowwanie kolejnej drogi wokół własnego pola. Jemu nawet przez myśl nie przejdzie żeby robić jakakokwiek większa inwestycje drogową w Bojanie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dowiadywałem się ostatnio u pewnego Pana co zajmuje się drogami w tym regionie (ale w części Gdyńskiej) co trzeba złożyć żeby położyli kilka progów zwalniających, odpowiedział mi że na razie nie ma sensu lepiej poczekać aż wybudują trasę Lęborską. Powiedział że przewiduje duży spadek ruchu na Majora Bojana i Małkowskiego po tym jak otworzą pierwszy odcinek (Szemud - Gdynia) i ludziom łatwiej będzie dojeżdżać do Gdyni ekspresówką bez żadnych korków, węzeł będzie między Koleczkowem a Kielnem, zresztą plany trasy już nie raz były publikowane na Trojmiasto.pl
Dlatego uważam że lepiej poczekać i zobaczyć, jeżeli jednak asfalt to z pewnością z progami zwalniającymi co kilkaset metrów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jaki korek będzie na zjeździe z tej ekspresówki........ to będzie masakra, teraz chociaż część aut jedzie przez wiczlino
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj będzie, ciekawe czy rondo w Koleczkowie powstanie w tym samym okresie, jeżeli nie to będzie tam mały komunikacyjny armagedon :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już jest.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A droga na ulicy Chylońskiej w Koleczkowie gdzie tworzy się korek do skrzyżowania, cała zalana olejem z silników stojących tam aut.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamiast asfaltować może należałoby zgodnie z planami wybudować drogę pod lasem, będzie szybciej bo rezerwa pod nią już jest
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie, czy ktoś coś wie o tej drodze? Gdynia ma ją w planach do granicy z Bojanem już od lat, ale coś sprawa ucichła. Czyżby jakieś zmiany?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W roznych dokumentach ta droga ma różną kategorie. Ale cały czas jest w tym samym miejscu. Kiedyś dzwoniłam do Gdyni w tej sprawie i nie ma żadnych informacji, żeby droga miała być zaczęta w najbliższym czasie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję wszystkim podpisującym petycję - mamy już ponad 300 głosów! Dziękuję też za dyskusję na forum. Spróbuję zaadresować kilka powtarzających się tematów:

- Poprawa nawierzchni spowoduje więcej kolizji ze względu na brak kultury jazdy:
- Z raportu NIK wynika, że nieprawidłowości w szkoleniu i dokształcaniu kierowców są drugą, zaraz po złym stanie dróg, przyczyną kolizji drogowych. Nie jesteśmy w stanie kierowców doszkolić, więc chociaż poprawmy stan dróg tam gdzie możemy.

- Progi spowalniające, ich ilość i częstotliwość:
- Tutaj zbieramy głosy pod petycją, detalami technicznymi można się zająć w kolejnych etapach prac, gdy już zostanie podjęta pozytywna decyzja. Poza tym jest dość prawdopodobne, że projekt będzie sam z siebie przewidywał progi, tak jak to miało miejsce w przypadku ulicy Warszawskiej.

- Asfalt na Majora Bojana zwiększy ruch tak jak ułożenie płyt:
- Ułożenie płyt yomb faktycznie spowodowało, że Majora Bojana stała się łącznikiem między Gdynią a Koleczkowem i dalszymi miejscowościami. Wydaje się jednak, że ci, którzy mogą tędy sobie skracać drogę już to robią i wylanie asfaltu jedynie poprawi komfort dla podróżnych i mieszkańców a w znikomym stopniu zwiększy natężenie ruchu.

- Trasa S6 rozładuje ruch na Majora Bojana więc asfalt będzie zbyteczny:
- Mam nadzieję, że S6 rozładuje ruch, w końcu Bojano płaci słoną cenę - przecina naszą miejscowość trasa, na którą nawet nie mamy wjazdu. Jednak Bojano się rozwija i z Majora Bojana nadal będzie jedną z głównych ulic. W znacznie biedniejszych gminach drogi o niższym natężeniu ruchu mają porządną nawierzchnię. Dlaczego mielibyśmy zadowalać się prowizorką?

- Lepsza byłaby budowa łącznika z Gdynią:
- Modernizacja istniejących ulic nie stoi w sprzeczności z budową nowych. Jeśli taki pomysł się skrystalizuje to poprę go rękoma i nogami. Póki co jednak asfalt na Majora Bojana jest bardziej realny niż budowa łącznika.

Nadal proszę o głosowanie za asfaltem na Majora Bojana pod wyżej wklejonym linkiem. Ze swojej strony będę tworzył petycję spełniającą wymogi formalne żeby móc ją złożyć w gminie. Jeśli jest jakiś prawnik lub osoba znająca temat chętna do pomocy, proszę o kontakt na email: petycjabojano@gmail.com. Gdy petycja powstanie, opublikujemy ją na forum i będziemy również fizycznie zbierać podpisy.

Jeszcze raz dziękuję za poparcie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardziej realna jest budowa nowego łącznika. Na ul, Majora Bojana trzeba wykupić działki, nie sądzę żeby operacja nastąpiła szybko.
Taniej i szybciej będzie wybudować nową drogę, pod którą jest rezerwa terenu i nie trzeba zdejmować płyt.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wykup działek jest już w toku. Z moich rozmów w gminie Majora Bojana jest jeszcze w miarę rozpoznawalna i podobno traktowana priorytetowo, o łączniku ktoś coś słyszał ale raczej na zasadzie legend i opowieści. Poza tym dla powstania łącznika muszą porozumieć się dwa powiaty, inaczej kończyłby się w szczerym polu. Nie twierdzę, że to niemożliwe, chociaż chyba łatwiej sobie wyobrazić decyzję zapadającą na szczeblu wojewódzkim lub wyższym (tak jak w przypadku finansowania linii kolejowej do Bojana). Jednocześnie nikogo nie zniechęcam do zajęcia się łącznikiem, jak pisałem wyżej, będę popierał jego budowę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Majora bojana nie jest jeszcze tragiczna, najgorzej jest w części gdyńskiej- zwężenia na Małkowskiego, tu chyba tez trzeba dogadać się z Gdynia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Majora Bojana, przynajmniej części Bojańskiej, rezerwa pod drogę jest po części zachowana. Gorzej z Gdyńskim odcinkiem.

Pod łącznik Gdyński trzeba wykupić tereny praktycznie na każdym jej odcinku. Ten łącznik to tak jak ktoś wyżej napisał narazie legenda. Może za 20 lat. Przecież narazie Gdynia nawet nie wspomina o planie budowy tej drogi, z resztą to musi być interes i Powiatu Wejherowo i Gdyni, inaczej ta droga nie powstanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie trzeba wykupić, przy podziale pół na działki budowlane wyznaczona jest rezerwa, łatwiejszy proces niż wykupienie gruntów w Gdyni. W Gdyni rezerwa już jest
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Koleczkowo

Solary i inne - Dofinansowanie (62 odpowiedzi)

Witam Czy w gminie Szemud realizowane są jakieś dofinansowania do solarów, pomp ciepła lub...

Wybory'20 (8 odpowiedzi)

Dlaczego w Koleczkowie wiszą plakaty wyborcze Dudy i Bosaka (21 maja). Czy to zgodne z prawem?

Drogi (10 odpowiedzi)

Czy Ktoś wie, kto się w Gminie zajmuje drogami. Podobno jest powołana w tym celu nowa spólka

do góry