Widok

Atopowe zapalenie skóry na dłoniach

Pytanie do osób, które zmagały się ze zmianami atopowymi na dloniach:
Czy dowiedzieliście się konkretnie jaki alergen/czynnik powodował przewlekły stan zapalny? Jakimi kosmetykami (o leki nie pytam, bo to już kwestia konsultacji z lekarzem) wspomagaliśmy regenerację wiecznie sączącego osoczem naskórka?
Obecnie jestem na lekach p/alergicznych, protopicu i SVR Cica+, ale niestety z niewiadomego dla mnie i dla lekarza powodu ręce nie poddają się leczeniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zauważyłam, że moje dłonie zaczęły dobrze wyglądać, gdy przestałam myć ręce w mydle w płynie i nie myje już antybakteryjnym. Teraz myje takim mydłem w kostce z Arko i z Luksji takim z bawełną. Noszę rękawiczki na dworze w zimę. Bardzo polubiłam również kosmetyki na azs w sklepie verdelab.pl - odczuwam po nich niesamowitą ulgę.
Stan dłoni zaostrza się też przed okresem i w czasie niego. Mróz też nie wpływa dobrze.
Wiosną, latem i jesienią zaostrzają pyłki roślin, pleśnie, grzyby i kurz. Podejrzewam, że też mogę mieć alergię krzyżowa, bo mam tak, że jak czasem coś zjem gdy coś pyli w wg kalendarza pyleń to zaraz cieknie mi z nosa i ręce pękają. W gardle aż swędzi.
Płyny do dezynfekcji też niszczą dłonie, miałam po użyciu malutkie pęcherzyki swędzące z płynem. A i płyn Ludwik do mycia naczyń z miętą też mi pogorszył stan skóry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

córka ma atopowe zapalenie od urodzenia wiec nie wydaje mi sie by yl to czynnik alergiczny.. testow jako tako nie robilismy walczylismy z problemem, tylko jeden kosmetyk jest na tyle skuteczny ze warto go stosowac bo cala mase wywalilam do kosza bo nie dawala rady a dziecko cierpialo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A u mnie na AZS najlepiej dzialają kremy dla maluszków , takie mega nawilzajace, z dobrym składem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ooo prosze, to cos nowego, nie stosowalam nigdy kosmetyków dla dzieciakow. A które mozesz polecic? jakies z apteki czy moge w kosmetycznym normalnie kupic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to masełko jest mega https://www.notino.pl/dermedic/normacne-preventi/ :) no i akurat w promocji. Ja zamawiam dla synka i sama go uzywam . DO tego pachnie pięknie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

potwierdzam, balsamy i kremiki dla maluchów potrafią zdziałać cuda!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja polecam masc kremobaza, mają różne stężenia, ja używam 30%
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Laserowa korekcja wzroku (45 odpowiedzi)

Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi? Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt? Jak...

kolezanki z nerwica poszukiwane:) (670 odpowiedzi)

Może znajda się tu jakies kobietki które chorują na nerwice(rozne postacie).Ja niestety choruje...

leki robione (10 odpowiedzi)

Dermatolog dał mi receptę na maść robiona ale nigdzie nie mogę kupić, które apteki w Gdyni...

do góry