Widok

Badania w RODK

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
witam mam problem mamy miec badania w RODK ale dziecko zostalo przebadane przez psychologa i mam jednoznaczna opinie ze dziecko jest emocjonalnie niedojrzale do badania w RODK.Przedstawialam pare sytuacji jak dziecko zareagowalo na rozmowe o tym ze bedzie badania bedzie tatus itd. Reakcja dziecka byla zla psycholog ja przebadala i jest klopot. Czy mam ta opinie wyslac do sadu celem rezygnacji z badan czy jak prosze o pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak dziecko reagowalo na te rozmowy?
ile dziecko ma lat?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziecko ma 4 lata i 3 msc rozmawaialm z nia o ytm badaniu to powiedziala zeby jej tam nie zostawaic samej z ojcem a jak poiwedzialam ze tata chce bym ja wozlia do niego to tak plakala ze zaczela wymiotowac w zwiazku z tym w przedszkolu jest p.psycholog opowiedzialam jej o calej sytuacji.Moiwla ze dziecko bez powodu sie tak nie zachowuje i ze ja przebada jej opinia to dla mnie gleba i co ztym zrobic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
prosze o rade
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wspolczuje ojcu a ty sie lecz
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Do tego miejsca idziemy z nadzieją dlatego większość podaje się badaniu to nie obowiązkowe ale liczymy że w ten sposób sąd nas wysłucha przeważnie podczas rozprawy sąd nie slucha argumentacji słabszych tylko później jest gorzej tam gdzie idziesz po pomoc nie uzyskasz jej ale te dwie kobiety w gdańskim sądzie hmm właśnie rurnuja tobie życie tobie i rodzinie i sąd się przychyla więc nie idź tam i zdaje się na opinie sądu sąd sam będzie musiał myśleć i zajrzeć w akta
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sąd, który skierował na badania do RODK nie weźmie zamiast tego pod uwagę opinii jakiegoś tam 'psychologa z przedszkola'. Tego możesz być pewna. Nikt Ci również nie będzie kazał zostawiać tam dziecka samego z ojcem. Dziecko jest małe i samo jeszcze nie do końca rozumie to, co się dzieje. Cierpi przez Ciebie, bo Ty je straszysz RODK i nastawiasz przeciwko temu badaniu i ojcu. Nie dziwię się, ze boi się tam iść. Zdecydowanie rozważniej byłoby powiedzieć dziecku, że pójdzie w takie miejsce, gdzie pani będzie chciałą z nią porozmawiać, że będzie też tatuś, ale Ty- mamusia będziesz też i jej nie zostawisz. Brzmi zdecydowanie bezpieczniej dla dziecka i neutralniej. Jeśli rzeczywiście tak wyraźnie reaguje na ojca jak piszesz, to psycholodzy w RODK to na pewno dojrzą i zaznaczą w opini do sądu, więc nie masz się czego obawiać. Mam wrażenie, że to ty masz coś za skórą i bardziej boisz się tego badania niż dziecko. Nie róbcie z dziecka piłeczki ping- pongowej w sytuacji, kiedy sami nie potraficie się porozumieć. Jesli liczy się dla Ciebie dobro dziecka i chcesz, żeby przeżyła badanie bezboleśnie, to przedstaw je dziecku w pozytywnym świetle, lub chociaż neutralnym- to najlepsze, co mozesz dla niej teraz zrobić.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3
Moje rodzeństwo swego czasu też miało takie badania - i przechodzili to jako wielką traumę. Ostatnio akurat o tym rozmawialiśmy i przypadkiem wydało się że to nasza kochana mamusia im zafundowała takie emocje bowiem nie dość że w bardzo zły sposób przedstawiała całą sytuację to jeszcze jak to maluchy posłuchały co nie co, dodały barwnych wyobrażeń od siebie - no i dramat gotowy. Po tym badaniu ojca nie widzieli 10 lat i dopiero teraz zastanawiają się dlaczego musiało się tak stać. Sama rozumiesz że są cholernie wdzięczni mamusi za to że pozbawiła ich ojca i to bez uzasadnionego powodu (tzn. wymyśliła że chciał otruć dzieci - a nie mogło się skończyć inaczej jak całonocnym wymiotowaniem skoro byli na lodach, pizzy, zjedli dużo słodyczy i byli w wesołym miasteczku). Dlatego nim Ty sama zafundujesz traumę swojemu dziecku zastanów się czy to na pewno nie jest Twoja wina.

PS. Wyjątkiem w takiej sytuacji może być to że dziecko było molestowane - ale z tego co wiem zachowania w takiej sytuacji są inne niż tu opisujesz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nie idź tam to nie wiem co to za instytucja dwie chore kobiety przepijaczone co widać po ich cenach i zachowaniu zdaje się na decyzję sądu to chore miejsce nie masz obowiązku jak pójdziesz sąd sugeruję się ich opinia nie ważne czy mąż cię bił czy coś innego stało się w twoim życiu niestety te przepijaczone baby żądza decyzja sądu jak ciebie nie polubią zniszczą tobie życie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Kot w domu. Kilka pytań. (18 odpowiedzi)

Pytanie do tych, którzy mają kociaka w domu. Macie kota z rodowodem czy tzw. "dachowca". Jak się...

fajna książka kucharska (23 odpowiedzi)

Możecie polecić jakąś fajną książkę z przepisami? Aby była ze zdjeciami i na bazie łatwo...

Jaka jest najlepsza odpowiedź na pytanie: Kiedy będziesz mieć dzieci? (7 odpowiedzi)

Jestem kobietą w wieku wychowawczym. Nie mam nic przeciwko dzieciom. Mam swoje powody, żeby ich...

do góry